Author Topic: Dobre, bo polskie!  (Read 84727 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #120 on: 2006-12-12, 21:48:37 »
Heh, mam wra¿enie, ¿e te zespo³y siê prze¶cigaj± w bezsensowno¶ci swoich nazw ;]  Ci ju¿ przeszli samych siebie, cholera. Jeszcze GDS jest w porz±dku, bo w sumie nie wiadomo o co chodzi (tzn - niby wiadomo, but still), ale choæby Stworki mnie rozwalaj± :]

Co nie zmienia faktu, ¿e przyjemne to takie, Dornsi z mêskim wokalem (do tego z hima brakuje mu jeszcze zasysania ¶liny ;]), s³ucha³am sobie ca³e dwie godziny na informie tych czterech kawa³ków.
wszystko, co sko¶ne.

absent_friend

  • Posts: 601
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • friend of absynth
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #121 on: 2006-12-12, 23:27:35 »
A Maczka kto¶ zna ? Wygrzeba³em gdzie¶ rekomendacje w jakiejs grupie zwiazanej z post-rockiem na la¶cie... www.maczek.pl :) Przyjemne takie. No i jeszcze s± gdzie¶ Pogañskie ¿elki, ale do tego jeszcze nie dotar³em.

 

"I don't expect I'll ever understand.. How life just trickled through my hand.."

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #122 on: 2006-12-13, 15:51:17 »
Improvia - prog/art rock ze skrzypcami, calkiem przyjemnie sie slucha. Na stronie jest demo do sciagniecia. Milego sluchania.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #123 on: 2006-12-16, 10:31:56 »
Wkrótce po nowym roku, po latach, maj± siê ukazaæ po raz pierwszy w formacie CD p³yty formacji BANK "Jestem panem ¶wiata" i "Ci±gle kto¶ mówi co¶" – by³a w pewnym sensie takim polskim protoplast± metalu progresywnego w latach 80. Mordor i ich znakomity kr±¿ek "The Earth", o którym kto¶ tu na forum wspomina³ pojawi³ siê dopiero dobr± dekadê pó¼niej, a Marek Biliñski, klawiszowiec Banku, po rozwi±zaniu grupy wyda³ kilka p³yt z muzyk± elektroniczn±, staj±c siê takim polskim Jarre’m i Tangerine Dream.

Edit: recenzjê "Jestem panem ¶wiata" znalaz³em na ArtRock.pl.
« Last Edit: 2006-12-18, 07:39:51 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Toolica

  • Posts: 86
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • ekhem.
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #124 on: 2006-12-25, 15:00:01 »
jako¶ ju¿ tak mam zakodowane, ze lepiej mi wchodzi zagraniczna muzyka ni¿ polska... ale mamy w kraju takie zespo³y od których nie da siê oderwaæ np. Riverside, Indukti czy Coma.
a z tych mniej znanych to polecam Ctrl-alt-del, moze kto¶ jednak o nich s³ysza³? 8)

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #125 on: 2007-01-09, 20:34:26 »
Ja słyszałem - podobają mi się ze trzy kawałki. Zalatują trochę numetalem, ale generalnie bardzo fajny poziom :)
: Grudzień 25, 2006, 15:36:57
Pisałem już może o Something Like Elvis? To kolejny polski zespół na światowym poziomie. Polecam fanom Sonic Youth i Contemporary Noise Quintet (to też polska kapela :))
True Pagan Winter Crew

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #126 on: 2007-01-09, 21:40:50 »
Pisa³em ju¿ mo¿e o Something Like Elvis?
E, to chyba ka¿dy zna  :mrgreen:

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #127 on: 2007-01-09, 21:52:06 »
Hmm, to czemu ja nie? Tzn, jeszcze :]

Co do polskiej muzyki to aktualnie lajtowe klimaty:
Przemykowej sobie pos³ucha³am - tatu¶ dosta³ t± now± p³ytkê pó³ roku temu i le¿a³a tak gdzie¶ zakopana - ale taka sobie, w porównaniu z tymi co tam na pocz±tku nagra³a (wspomnienia z dzieciñstwa ;]) to takie ¶rednie.
No i Czy¿ykiewicza nowy (stosunkowo) album Allez!, ¶wietny.

djdioda: tê ;D

edit: bosz, ale to nienaturalnie brzmi okropnie :P

djdioda: bo siê os³ucha³a¶ z podwórkowo-prostack± wersj± ;)  :mrgreen: :mrgreen:
« Last Edit: 2007-01-09, 23:08:46 by djdioda »
wszystko, co sko¶ne.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #128 on: 2007-01-17, 21:22:17 »
Tu macie fragment kawa³ka z nadchodz±cego kr±¿ka Strommoussheld. Numer nosi tytu³ Long Ago Gone. Ten album bêdzie wspania³y.  :D

http://www.myspace.com/strommoussheld

[under construction]

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #129 on: 2007-01-18, 13:00:41 »
Tu macie fragment kawa³ka z nadchodz±cego kr±¿ka Strommoussheld. Numer nosi tytu³ Long Ago Gone. Ten album bêdzie wspania³y.  :D

http://www.myspace.com/strommoussheld



o kurcze, fragment jest do¶æ dziwny, samo brzmienie kojarzy mi siê troche z nowym Amonem Tobinem... to mo¿e byæ jedna z najciekawszych tegorocznych p³yt :)

a do tematu... zapomnia³em o jedenj z moich najukochaniszych polskich grup -> Pink Freud, premiera nowej p³yty 1 lutego, a pó¼niej trasa po Polsce :)

Alberick

  • Posts: 152
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #130 on: 2007-01-18, 20:17:27 »
Ostatnio dorwa³em dwa piêkne neurosisowo-podobne polskie starocie:
Smar SW - band który wyszed³ od anarcho-punka, mieszaj±c go z hardcorem, a karierê zakoñczy³ ¶wietnym albumem Samobójstwo.
Trauma - Krzycz. Materia³ nawet chyba lepszy od wspomnianego powy¿ej. Dwóch cz³onków zespo³u parê ³adnych lat temu wyemigrowa³o do Stanów i tworz± tam teraz pod szyldem Rope.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #131 on: 2007-01-21, 22:48:04 »
Przed chwil± Piotr Kaczkowski zaprezentowa³ kawa³ek Intro/Bird formacji Inersis z p³yty "Piotr Kaczkowski: minimax pl 4" i zabrzmia³o mi to jako¶ tak opethowsko - my¶lê, ¿e Opeth z pewno¶ci± jest jedn± z ich inspiracji. Trochê ich muzy mo¿na pos³uchaæ na myspace.
oficjalna strona formacji
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #132 on: 2007-01-22, 18:14:10 »
Ca³kiem przyzwoite, szczególnie ten drugi kawa³ek na myspacie. Trochê za bardzo przewidywalni, ale zrzynanie z Opeth zazwyczaj wychodzi na dobre, wiêc mo¿e co¶ z nich kiedy¶ bêdzie.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #133 on: 2007-01-22, 23:47:02 »
Ten kawa³ek Inersis "Intro/Bird" z "minimax pl 4" (jak mi siê wydaje, bo tylko raz go s³ysza³em w ostatnim radiowym MiniMaxie Kaczkowskiego) sk³ada³ siê jakby z intro fortepianowego (które przypomina³o nastrojem do z³udzenia zakoñczenie "The Leper Affinity") oraz "Big Black Bird", i to chyba w tej samej wersji, jaka jest za³adowana na myspace. Zapewne Kasandra bêdzie w stanie to potwierdziæ, bo jak pisa³a, naby³a "minimax pl 4".
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #134 on: 2007-01-27, 18:36:19 »
Polecam folkmetalowy zespó³ ¯ywio³ak. Ich demo mo¿na pobraæ z Jamendo. Spo¶ród trzech zamieszczonych utworów najbardziej wyró¿nia siê Dybuk - po prostu cud miód (u mnie jest jaki¶ b³±d w pliku pod koniec, ale nie zmienia to faktu, ¿e muza genialna).
True Pagan Winter Crew

 

lofty-success