Author Topic: Dobre, bo polskie!  (Read 84711 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #135 on: 2007-01-27, 20:17:15 »
 Black metal, ale z tego co pamiêtam, do¶æ melodyjny :P. http://www.vesania.pl/
 Z punka lubiê zaprzyja¼nion± Profanacjê :D. www.profanacja.pl
 Totem. Dwa wokale : mêski i ¿eñski. Mo¿na pos³uchaæ, choæ mi siê to kojarzy³o z metalcore'm :).
http://www.totem.metal.pl/index_content.html
 
 Pad³o co¶ o Pogañskich ¯elkach :D. S³ysza³em to kiedy¶, mo¿e nawet na dysku mam. Niestety wydaje mi siê, ¿e ich strona pad³a. Jednak jakby co www.poganskiezelki.prv.pl

  A co powiecie na Blog27?  xD xD xD xD (jako ¿e Tokio Hotel zajête przez Niemcy xP)


Kea

  • Posts: 373
  • Karma: +0/-0
  • she-wolf
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #136 on: 2007-01-28, 02:11:16 »
dobre polskie dla mnie = profanum. uwielbiam ta kapele. szkoda, ze sie wydaja raz na ruski rok, jak im si eprzypomni :? w sumie czas najwyzszy by byl. panowie! ile mam czekac?!
Bogowie i diab³y nigdy nie istnieli. Istnieli za to ludzie, których w nich obrócono i uwiêziono w nadprzyrodzonych inkarnacjach.......

ozeh

  • Mourner
  • *
  • Posts: 631
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
    • OZEH - aplikacje w ¶rodowisku Microsoft Excel
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #137 on: 2007-01-28, 17:50:58 »
Polecam folkmetalowy zespó³ ¯ywio³ak. Ich demo mo¿na pobraæ z Jamendo. Spo¶ród trzech zamieszczonych utworów najbardziej wyró¿nia siê Dybuk - po prostu cud miód (u mnie jest jaki¶ b³±d w pliku pod koniec, ale nie zmienia to faktu, ¿e muza genialna).

Hah, rewelacja! Dziêki minder za tego linka. Poszpera³em trochê i znalaz³em ich na myspace. Dybuk dobry, ale mi bardziej przypad³a do gustu Epopeja Wandalska, a poza tym to mam nadziejê, ¿e w najbli¿szym czasie wydadz± jak±¶ p³ytkê. Mo¿e siê na koncert przejadê do Bêdzina.

:mrgreen:
« Last Edit: 2007-01-28, 18:03:01 by ozeh »
"Patrzcie, jeszcze jeden anio³. Masz, ³ap harfê i zacznij ¶piewaæ hosanny."

Stansfield

  • Posts: 175
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #138 on: 2007-01-29, 10:04:53 »
Zajebistym a ma³o znanym polskim zespo³em jest Husky. Graj± muzykê elektroniczn± i s± naprawdê ¶wietni.
bring our minds together, press them tight

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #139 on: 2007-01-29, 10:09:46 »
Muzyka elektroniczna to bardzo szerokie pojêcie ;) Husky gra muzykê klubow±. Spotka³em siê z porównywaniem ich twórczo¶ci do Björk. Mnie siê nawet podoba (nie bijcie :P)
True Pagan Winter Crew

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #140 on: 2007-01-29, 21:38:15 »
Ten kawa³ek Inersis "Intro/Bird" z "minimax pl 4" (jak mi siê wydaje, bo tylko raz go s³ysza³em w ostatnim radiowym MiniMaxie Kaczkowskiego) sk³ada³ siê jakby z intro fortepianowego (które przypomina³o nastrojem do z³udzenia zakoñczenie "The Leper Affinity") oraz "Big Black Bird", i to chyba w tej samej wersji, jaka jest za³adowana na myspace.
Potwierdzam, chociaz "Big Black Bird" mam z wp sciagniete, ale tez mnie sie w uszy rzucilo, ze brzmi podobnie, jesli nie tak samo ;)

A ¯ywio³ak zamiata :mrgreen: Jak bedzie plyta, to pewnie kupie, bo slychac, ze warto :)

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #141 on: 2007-02-01, 11:09:17 »
Nie wiem czy kto¶ ju¿ tego tutaj nie podawa³, ale jest taki zespó³ Old Time Radio - minimalistyczny postrock z wokalem. Doskona³a po¶cielówa. Bardzo ³adne granie, przyjemne (choæ lekko fa³szuj±ce i delikatnie zachrypniête) wokale. Naprawdê ¶wietnie siê tego s³ucha - szczególnie p³yty s/t.
True Pagan Winter Crew

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #142 on: 2007-02-01, 13:11:00 »
 Ja mo¿e Fateborn dorzucê... :)

 http://www.fateborn.com/

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #143 on: 2007-02-07, 09:16:03 »
Ws³uchuje siê w³a¶nie w 2 kawa³ki Bright Ophidia Borderline i Set Your Madness Free (link na stronie: stuff/mp3), które mia³y siê ukazaæ na ich trzecim kr±¿ku "Borderline", ale póki co p³yta nie ujrza³a ¶wiat³a dziennego. ¦wietne kawa³ki. =D>
: Luty 02, 2007, 15:11:01
Zamówi³em sobie i czekam na reedycje kompaktowe dwu p³yt starej polskiej formacji BANK – pisa³em ju¿ o tym tu.  Druga z p³yt "Ci±gle kto¶ mówi co¶"  w latach komuny ukaza³a siê jedynie na kasecie, któr± mo¿na by³o wtedy nabyæ np. posiadaj±c talon za zdanie surowców wtórnych np. makulatury – to by³y czasy... Krótkich fragmencików z tej p³ytki mo¿na pos³uchaæ tu – zapowiada siê naprawdê interesuj±co.
MetalMind w ogóle wydaje ostatnio masê p³yt z tzw. okresu Muzyki M³odej Generacji, m.in. Cytrus, Kasa Chorych, Kwadrat, Ogród Wyobra¼ni itd. Nale¿± siê im za to wielkie brawa. =D>
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #144 on: 2007-02-07, 11:21:30 »
MetalMind w ogóle wydaje ostatnio masê p³yt z tzw. okresu Muzyki M³odej Generacji, m.in. Cytrus, Kasa Chorych, Kwadrat, Ogród Wyobra¼ni itd. Nale¿± siê im za to wielkie brawa. =D>
A czy dalej tak siê myl± w zawarto¶ci ksi±¿eczek? :mrgreen: bo jaki¶ czas temu przy reedycjach starych p³yt TSA musieli od razu po wydaniu dodawaæ erraty :lol:
Kurde, mo¿e to taki g³upi szczegó³, ale mnie to o prostu dobi³o. Rozpakowujê nowiutki digipack, a tam co?  :mrgreen:

A wracaj±c do tematu: w Warszawie ju¿ czekaj± na mnie dwa Electric Wizardy :mrgreen:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #145 on: 2007-02-07, 13:00:52 »
To prawda. Z tymi reedycjami, to w ogóle czasami jest ma³a kicha. Wydano piêknie te stare kr±¿ki TSA (ta errata to faktycznie obciach) i na kr±¿ku "Heavy Metal World" zamieszczono dwa utwory bonusowe Wyprzeda¿ i Zwierzenia kontestatora – ten drugi ukaza³ siê niegdy¶ na singlu, a nie za³±czono pierwotnej studyjnej wersji 51, zamieszczonej na drugiej stronie tego singla. Studyjna wersja 51 zamieszczona jako bonus na "Rock 'n' Roll" zarejestrowana zosta³a du¿o pó¼niej ni¿ ta singlowa i koncertowa z "Live". Podobnie, do dzisiaj na ¿adnej reedycji nie znalaz³a siê studyjna wersja Fabryki keksów nagrana przez TURBO jeszcze z poprzednikiem Kupczyka na wokalu – nazywa³ siê chyba Krystek.
Ale mimo wszystko dobrze, ¿e po latach to siê wreszcie ukazuje.
« Last Edit: 2007-02-07, 13:04:02 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Ogatan Szlachetny

  • Posts: 242
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • Gagat
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #146 on: 2007-02-07, 14:31:09 »
W³a¶nie zawsze s± dwie strony medalu, mimo wielu potkniêæ przy reedycjach to jednak uwa¿am ¿e jest to dobra sprawa. ja pamiêtam jak by³ wielki bumm na reedycje np. KATa lub TSA.
Gdyby nie to to wielu m³odzików z mojego otoczenia nie mia³oby okazji pos³uchaæ wielu smaczków.
Jak mia³am jakie¶  7 lat jak mnie kuzyn szpikowa³ KATem odtworzonym z p³yt winylowych które ju¿ wtedy by³y wiekowe...oh jaka ja by³am wtedy szczê¶liwa...teraz dopiero to widzê :D a po¼niej mia³am okazjê s³uchaæ ju¿ swoich w³asnych p³yt Kata które swoj± drog± ju¿ nie by³y takie same...


wczoraj odnalaz³am moj± zaginion± p³ytê Kasi Nosowskiej PUK PUK... mia³am znów godzinn± traumê po jej przes³uchaniu, a¿ ciê¿ko mi by³o zasn±æ...

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #147 on: 2007-03-01, 09:49:52 »
Kolejna ciekawa prog-rockowa kapela z Polski Osada Vida (oficjalna strona zespo³u).
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Mereth

  • Posts: 6
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #148 on: 2007-03-10, 22:10:07 »
Lebenssteuer http://www.lebenssteuer.prv.pl/ i
Morion http://www.morion.art.pl/
Obie kapele z Poznania  8), a w Lebenie na klawiszach gra Migda³ z Aiona  :D

Nothing's Impossible...

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #149 on: 2007-03-17, 09:34:57 »
Mo¿e zechcecie po¶wiêciæ kilka minut Underground Fly – co prawda to zupe³nie nie moje klimaty, ale mo¿e kto¶ oczekuje takiej muzy?
: Marzec 13, 2007, 19:48:59
Wiadomo ju¿ jak mniej wiêcej bêdzie brzmia³a TRAUMA na nowej p³ycie "Neurotic Mass" - tu mo¿na pos³uchaæ (i pobraæ) Altar Of Vanity.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

 

lofty-success