Author Topic: Dobre, bo polskie!  (Read 84748 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #165 on: 2007-06-27, 16:41:17 »
O, Medebor jest dobry! Nawet bardzo (tzn. nie pamietam, kto mi takiej ciemnoty nawciskal, ale nie dosc, ze uwierzylam na slowo, to jeszcze posluchawszy przyjelam te opinie za swoja ;P).

Czy "dobra kapela deathmetalowa" nie brzmi jak oksymoron?
Zalezy co rozumiemy pod pojeciem "dobry", to raz, a dwa: sceptycy mowia, ze i tak nie rozumiemy :P

tharos

  • Posts: 768
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Suicidal imbecile
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #166 on: 2007-06-28, 23:50:48 »
Czy "dobra kapela deathmetalowa" nie brzmi jak oksymoron? :twisted: To jaki¶ christian metal?
ah czepiasz siê s³ówek ;-) niech bêdziie hm...naprawdê z³a polska kapela death metalowa :D
Bite your tongue, ignore the splinter.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #167 on: 2007-06-29, 00:23:14 »
No bo czemu mówiæ o takich kapelach "dobra"? Nie lepiej rze¼nicka albo co¶ w tym stylu? Jako¶ tak bardziej adekwatnie brzmi :mrgreen:
True Pagan Winter Crew

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #168 on: 2007-06-29, 00:35:31 »
Albo 'zajebista' - to jest 'trendy' i 'm³odzie¿owe'. :roll:

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #169 on: 2007-06-29, 00:36:36 »
Albo 'zajebista' - to jest 'trendy' i 'm³odzie¿owe'. :roll:
Jak ca³y metal :wink:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #170 on: 2007-07-27, 12:34:47 »
Dziêki temu, ¿e brat zamówi³ p³ytê Testu (którego oprócz Jacka pewnie nikt nie kojarzy ;])...
Mam nawet oryginalny analog Pronitu z 1974 roku (oraz wszystkie polskie winyle SBB). Test w sumie to ciekawy zespó³, próbuj±cy graæ hard rockow± muzê na czasie, stylistycznie nawi±zuj±c± do Led Zeppelin i Deep Purple. Mankamentem imho jest wokalista Wojciech G±ssowski, bardziej pasuje mi do takiego Presley’owsko-Paul-Anka’owego ug³adzonego i sentymentalnego rock’n’rolla (w stylu "gdzie siê podzia³y tamte prywatki") ni¿ ¿ywio³owego mocnego grania. My¶lê, ¿e w tamtej epoce wokalnie mogli podo³aæ jedynie Czes³aw Niemen i Krzysztof Cugowski (pewnie kto¶ by siê jeszcze znalaz³, ale nic mi teraz nie przychodzi do g³owy). Natomiast ogromne wra¿enie robi± gitary Dariusza Kozakiewicza – na najwy¿szym ¶wiatowym poziomie. Tak, tak, w takiej siermiê¿nej PRL’owskiej rzeczywisto¶ci, taki brylant. Wielu mog³o u niego wtedy pobieraæ lekcje, w³±cznie z Apostolisem Antymosem z SBB. Z debiutanckiego kr±¿ka polecam szczególnie: P³yñ pod pr±d, Inna jest noc, Zguba, W pogoni dnia oraz Licz na siebie sam. Na p³ycie tej s± tak¿e trzy wielkie hiciory Testu: Przygoda bez mi³o¶ci, Gdy ga¶nie w nas p³omieñ i Matylda. Ok³adka natomiast (trochê kiczowata) nawi±zuje do "trójki" Zeppelinów:

Kompaktowe reedycje kr±¿ka zosta³y rozszerzone o nagrania z innych sesji, w tym m.in. o cover Purpli Smoke on the Water. Jedna tylko uwaga. O ile kompaktowa reedycja Polskich Nagrañ zachowuje oryginaln± ok³adkê oraz uk³ad nagrañ (bonusy umieszczone zosta³y na pocz±tku p³yty, bo pochodz± z okresu wcze¶niejszego, a dopiero potem ca³y album), to sk³adanka Pomatonu EMI "Przygoda bez mi³o¶ci" to ju¿ klasyczny "groch z kapust±" (s± tam wszystkie nagrania, ale przypadkowo pomieszane z bonusami – do³o¿ono tam jeszcze kilka innych kawa³ków: Sam sobie ¿eglarzem, ¦wiat jaki jest i Nie b±d¼ taka pewna siebie, ale imho bardzo s³abiutkich).

Dla zwolenników ambitniejszego grania polecam natomiast "Mrowisko" Klan z 1970 roku.

Edit: wracaj±c do Darka Kozakiewicza (obecnie gitarzysty Perfect'u) polecam jego ¶wietne rozimprowizowane solo w Gdybym by³ wichrem z "Blues" Breakout.

: 13 Lipiec 2007, 09:23:59
Animations - kolejny progmetalowy band z Polski.

Edit: formacja przedtem nazywa³a siê Labyrinth.pl
« Last Edit: 2007-07-27, 12:37:13 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #171 on: 2007-07-27, 13:33:07 »
O, nazwa labirynth.pl mówi mi du¿o, Animations ma³o. S³ysza³em wiele superlatyw pod adresem tego zespo³u, mo¿e warto by³oby sprawdziæ kiedy¶, jak najdzie mnie ochota na prog metal.

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #172 on: 2007-07-27, 14:56:05 »
Mam nawet oryginalny analog Pronitu z 1974 roku (oraz wszystkie polskie winyle SBB). Test w sumie to ciekawy zespó³, próbuj±cy graæ hard rockow± muzê na czasie, stylistycznie nawi±zuj±c± do Led Zeppelin i Deep Purple. Mankamentem imho jest wokalista Wojciech G±ssowski, bardziej pasuje mi do takiego Presley’owsko-Paul-Anka’owego ug³adzonego i sentymentalnego rock’n’rolla (w stylu "gdzie siê podzia³y tamte prywatki") ni¿ ¿ywio³owego mocnego grania. My¶lê, ¿e w tamtej epoce wokalnie mogli podo³aæ jedynie Czes³aw Niemen i Krzysztof Cugowski (pewnie kto¶ by siê jeszcze znalaz³, ale nic mi teraz nie przychodzi do g³owy). Natomiast ogromne wra¿enie robi± gitary Dariusza Kozakiewicza – na najwy¿szym ¶wiatowym poziomie. Tak, tak, w takiej siermiê¿nej PRL’owskiej rzeczywisto¶ci, taki brylant. Wielu mog³o u niego wtedy pobieraæ lekcje, w³±cznie z Apostolisem Antymosem z SBB. Z debiutanckiego kr±¿ka polecam szczególnie: P³yñ pod pr±d, Inna jest noc, Zguba, W pogoni dnia oraz Licz na siebie sam. Na p³ycie tej s± tak¿e trzy wielkie hiciory Testu: Przygoda bez mi³o¶ci, Gdy ga¶nie w nas p³omieñ i Matylda.
Z Testem mia³em do czynienia jakie¶ 13 lat temu, Dzisiaj znowu mia³em okazjê parê razy go przes³uchaæ i album jak dla mnie wci±¿ brzmi rewelacyjnie. Do wokalu G±ssowskiego nie mam jaki¶ specjalnych zastrze¿eñ. Faktycznie móg³by byæ du¿o lepszy, ale dramatycznie s³aby te¿ nie jest. Tak w³a¶ciwie mi³o by by³o gdyby zamiast coverowaæ Floydów, Riverside zainteresowa³ siê Testem. Takie kawa³ki jak Zguba, ¦nij o mnie czy P³yñ pod pr±d ca³kiem nie¼le pasuj± do ich repertuaru.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #173 on: 2007-08-30, 18:02:14 »
Let Me Introduce You To The End - bardzo spokojne, sentymentalne granie.

: 29 Lipiec 2007, 10:36:14
Metus - fajna gotycka muza.
: 23 Sierpieñ 2007, 18:55:56
Retrospective - kolejna interesuj±ca formacja, graj±ca w klimatach zbli¿onych do Riverside. Ich dwa kawa³ki Enemy World Vision i Regret and Frightened Child mo¿na pos³uchaæ na myspace lub pobraæ z oficjalnej strony.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #174 on: 2007-09-02, 11:54:44 »
Let Me Introduce You to the End to tak raczej średnio polskie ;) Przynajmniej na pierwszej płycie. No właśnie - jak traktować amerykańską kapelę, której lider przeprowadził się do Polski i zmienił praktycznie cały skład?
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Last Edit: 2007-09-03, 20:05:45 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #176 on: 2007-09-07, 15:42:49 »
A¿ dziwne, ¿e nie wspomina³em tutaj o Bogdanie Raczyñskim, co prawda w wieku 7 lat wyjecha³ z Polski, a w ojczystym jêzyku, nie wiele mówi. Zosta³ wypatrzony przez samego Aphex Twina i dla jego wytwórni tak¿e nagrywa. Jak na przedstawiciela Rephlex przysta³o, Bogdan jest raczej ekscentryczny, no i jego twórczo¶æ tez tak siê prezentuje jest pogiêta, zwariowana, ³±cz±ca idylliczne melodyjki z po³amanymi rytmami, wystarczy zajrzeæ tutaj -> http://www.myspace.com/agent30 :D

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #177 on: 2007-09-07, 17:19:26 »
O, bardzo lubiê jego " '96 Drum N Bass Classixxx". Raczyñski wyda³ to jako "oszukan±" sk³adankê, a tak naprawdê sam nagra³ wszystkie kawa³ki :P nie¼le rozwala mózg

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #178 on: 2007-09-07, 22:48:08 »
Totentanz - przeczyta³em reklamówkê w najnowszym "Teraz Rock", ¿e to najwiêksze objawienie polskiej sceny rockowej, "Nieból" to album wyj±tkowy, pe³en emocji, dramaturgii i porywaj±cych kompozycji. Czy ja wiem... :wink: :mrgreen: To raczej nie dla mnie, ale graj± fajnie. Z tych dwóch kawa³ków na myspace wychodzi, ze to taki trochê klon Coma'y
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #179 on: 2007-09-07, 22:54:55 »
trochê klon Coma'y
Nawet nie trochê, a bardzo - nie wiem czy na pierwszy rzut ucha bym odró¿ni³a. Na¶laduj± praktycznie wszystko - od pompatycznych tekstów, poprzez manierê wokaln± a¿ po brzmienie i stylistykê kompozycji (no dobra, mo¿e odrobinê przesadzam, jedak trochê siê ró¿ni± ;], ale "Poza wszystkim" mog³oby siê spokojnie znale¼æ na albumie Comy). No có¿, tak to bywa z zespo³ami, które zyskaj± sobie wiêksz± popularno¶æ ;)
« Last Edit: 2007-09-07, 22:57:32 by djdioda »