Author Topic: Wasze "Top 5" koncertów wszechczasów + na co siê wybieracie :P  (Read 7814 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Na tym koncercie nie by³em (a¿ taki stary to nie jestem :mrgreen: ), ale mi³o siê to (i to) do dzi¶ ogl±da. Dzi¶ ju¿ siê w³a¶ciwie takich przesyconych nieskrêpowanym improwizowaniem koncertów nie gra - Hendix by³ w tym geniuszem. Jest w tym co¶ specyficznego, nieuchwytnego i niemo¿liwego do odtworzenia i podrobienia.
« Last Edit: 2007-08-01, 14:57:55 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Mars Volta to chyba jedni z niewielu nastêpców Jimmiego, którzy choæ trochê dorastaj± mu do piêt w improwizowanych koncertach :)
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Faktycznie. :oops: Ca³kiem o nich zapomnia³em. Widzia³em kilka ich koncertów i rzeczywi¶cie graj± jakby ¿ywcem przeniesieni z tamtej epoki. Ich koncerty, niektóre brzmienia i zagrywki bardzo przypominaj± mi Led Zeppelin, który na ¿ywo improwizuj±c i wplataj±c ró¿ne cytaty z klasyki pop music, swoje kilkuminutowe kawa³ki rozwija³ do ca³kiem poka¼nych niby-suit.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Stansfield

  • Posts: 175
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Ju¿ za parê dni MH Festival (jadê na Tool, ale jestem te¿ ciekaw jak wypadnie Fair To Midland, po reszcie sobie za wiele nie obiecujê, bo Cornella nie lubiê, a J-rock siê jako¶ rozmija z moim gustem :P ), a jak siê uda, to we wrze¶niu bêdê hula³ na koncercie Acid Drinkers w Krakowie  :)
A co do Mars Volta - owszem, s± ¶wietni.
bring our minds together, press them tight

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Ściągnąłem kiedyś bootleg z koncertu Mars Volty z jakiegoś festiwalu. Weszli na scenę, zagrali półgodzinną totalną improwizację i zeszli. Coś jak Tangerine Dream, którzy wchodzili na scenę, grali nikomu nieznany materiał, który potem ukazywał się jako album (np. Ricochet) :]
True Pagan Winter Crew

Stansfield

  • Posts: 175
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
jak ju¿ jeste¶my przy muzyce improwizowanej, to mój kolega ze studiów tak± gra: http://www.myspace.com/rafalmazur
polecam gor±co :)
bring our minds together, press them tight

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
jak ju¿ jeste¶my przy muzyce improwizowanej, to mój kolega ze studiów tak± gra: http://www.myspace.com/rafalmazur
polecam gor±co :)
Mia³em na my¶li improwizacjê bardziej w stylu zespo³ów jazzowych czy blues rockowych, a Rafal Mazur gra w³a¶ciwie wspó³czesn± muzykê awangardow±, zahaczaj±c± o jazz. Ogólnie kojarzy mi siê to trochê ze wspominanym na tym forum pianist± Zygmuntem Krauze.
« Last Edit: 2007-08-03, 15:16:12 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Wczorajszy koncert Mejdenów wskakuje na drugie miejsce, zaraz po :serducho:Christ Agony:serducho:. Na trzecim bêdzie chyba tegorocznow³ódstokowy koncert Acidów.  Czwarte napewno, który¶ z wielu koncertów C-4. Co do reszty miejsc nie jestem zdecydowany.
selfbanned

masster

  • Posts: 972
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Opeth - Praga,grudzien 2005
Metalmania 2006
Metallica 2008
Therion ,luty 2008
Blitzkrieg 4,2007
Rammstein,dawno,nie pamietam ktory to byl rok

czekam na nastepne mocne rzeczy  :twisted:

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
1. Tenhi w Berlinie
2. Enslaved na Brutal Assault. As Fire Swept Clean the Earth to by³o co¶ co zapamiêtam do koñca ¿ycia
3. Porcupine Tree w stodole
4. Opeth w Berlinie
5. Suffocation na Brutal Assault
No way in from the outside, no way out from within.

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Ekhem, to ja bym siê chcia³a wypowiedzieæ (zapomnia³am o takim temacie w ogóle...)

Aktualnie do listy moich niezapomnianych koncertów muszê dopisaæ pewien jeden, na którym by³am ju¿ jaki¶ czas temu. To by³ mój pierwszy (i póki co ostatni) koncert tego typu - bez hopsania, bez p³yty do stania, w dodatku gatunek muzyki z którym jeszcze mo¿e rok temu mia³am zu-pe³-nie nie po drodze.

Mowa tu o majowym koncercie Jana Garbarka z zespo³em w Katowicach. Nie wiedzia³am, ¿e siedziany koncert jazzowy mo¿e byæ tak energetyczny i sprawiaæ tak± frajdê :D

A co do tego na co siê wybieram, to zapowiada siê fajosko :] Czyli IAMX (przy moich obecnych fascynacjach muzycznych najbardziej wymarzony koncert na ¶wiecie ;]) oraz Xiu Xiu. I pewnie jakie¶ Rivery po drodze czy co¶ ;)

A poza tym wczorajsze Lao Che da³o czadu :mrgreen: Mogwai te¿, ale w inny sposób i bola³y mnie nogi, wiêc raczej nie trafi do ¶cis³ej czo³ówki (choæ nie mam mu nic do zarzucenia).
wszystko, co sko¶ne.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Do wymienionych wcześniej dwu koncertów Opeth dorzucam wczorajszy koncert Lao Che (miazga) i przedwczorajszy Mogwai (porównując z nagraniami z innych ich koncertów, to średnio się postarali, ale mnie się bardzo podobało). Menomena też wczoraj bardzo przyjemnie zagrała.
« Last Edit: 2008-08-10, 21:14:17 by minder »
True Pagan Winter Crew

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Top 5?
Absolutnie na pierwszym miejscu The Mars Volta, od koncertu minê³o ju¿ z 2 tygodnie tak na oko, a ja siê dalej nie moge pozbieraæ po nim. Tego nie da siê opisaæ, trzeba zobaczyæ. A w formie s± bardzo. I niech mi nikt nie mówi, ¿e TMV skoñczyli siê na de-loused. K³amstwo.

No tak, to by³ numer jeden. Potem d³ugo d³ugo nic a dalej:

2. Dream Theater
3. Slayer
4. Kult
5. Isis

pzdr.
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

 

lofty-success