Author Topic: Digipakowa reedycja Still Life  (Read 6987 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Digipakowa reedycja Still Life
« on: 2005-07-15, 12:27:48 »
Pod koniec ubieg³ego roku ukaza³a siê digipakowa reedycja "Still Life". W poprzednich wydaniach (³±cznie z polskim kasetowym) pomiêdzy utworami pozostawiono krótkie kilkusekundowe przerwy, co fatalnie wypad³o szczególnie pomiêdzy "Serenity Painted Death" a "White Cluster" - wydaje mi siê, ¿e po gwa³townym urwaniu przedostatniego kawa³ka powinien od razu wchodziæ ostatni, a tak mamy niezno¶n± "dziurê".
Mo¿e kto¶ posiada tê najnowsz± reedycjê, wiêc ciekaw jestem, czy co¶ z tym zrobiono? A mo¿e nadal s± przerwy pomiêdzy kawa³kami?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
digipakowa reedycja Still Life
« Reply #1 on: 2005-07-15, 14:49:44 »
To ja mam jeszcze ma³e pytanko co do Damnation, czy jest jaka¶ wersja tej p³yty na której Closure nie koñczy siê jakby kto¶ wyrwa³ wtyczkê z kontaktu?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
digipakowa reedycja Still Life
« Reply #2 on: 2005-07-15, 15:05:30 »
Zapewne nie, ale tam po gwa³townym urwaniu od razu wchodzi Hope Leaves i dziêki temu jest jaka¶ ci±g³o¶æ, "burza nagle siê urywa ale nie ma pró¿ni absolutnej" jak cisza pomiêdzy "Serenity Painted Death" a "White Cluster".  Trochê mi to zawsze przeszkadza³o - chyba zrobiê sobie kopiê na CD-R bez przerw i pos³ucham jak to brzmi. Z drugiej strony natomiast Dreami to samo zrobili na I&W z "Pull Me Under" i da siê s³uchaæ, ale tu kawa³ki nie s± ze sob± tak mocno powi±zane jak "poemat o têsknocie za Melind±".
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

rybosom

  • Posts: 260
  • Karma: +0/-0
    • http://www.satyrykon.goin.pl
digipakowa reedycja Still Life
« Reply #3 on: 2005-07-15, 15:39:17 »
Jak ju tutaj pisa³em w temacie Metal Mind Records posiadam kasete damnation wydan± przez MMR i na owej kasecie w Closure wystepuje fade out. Ale to pewnie dlatego ¿e nastêpny kawa³ek jest juz na drugiej stronie kasety i owe "urwanie" nie by³oby wype³nione pocz±tkiem kolejnego utworu. No ale odpowiedzia³em chyba na Twoje pytanie :D
www.satyrykon.goin.pl - comiesiêczna porcja satyry dla inteligencji...

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
digipakowa reedycja Still Life
« Reply #4 on: 2005-07-15, 15:49:03 »
Wracaj±c do tematu: Digipakowa edycja Still Life posiada nastêpuj±ce zmiany w porówananiu z pierwsz± edycj±:
1. Zmodyfikowana ok³adka - porównuj±c rozmieszczenie napisów na opakowaniu i na ksi±¿eczce.
2. Druga strona ok³adki zawiera rysunek znajduj±cy siê w zgiêciu ksi±¿eczki - a¿ siê prosi o zeskanowanie.
3. Zmodyfikowana ksi±¿eczka - zmany najbardziej widoczne na zgiêciu - zdjêcia s± mniejsze - pewnie ¿eby zostawiæ miejsca na autografy ;)
4. P³yta zamiast byæ szara, ma nadrukowan± ok³adkê.

I tyle. Nie ma ¯ADNEJ ró¿nicy w d¼wiêku. Z reszt± gdyby by³y, to by by³o napisane "remastered". Digipaka kupi³em tylko dlatego, ¿e pierwotne wydanie uleg³o okropnemu zadrapaniu :|
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
digipakowa reedycja Still Life
« Reply #5 on: 2005-07-15, 16:13:21 »
Dziêki za info.
Ja mam drug± edycjê SL (z 2000 roku, z dopiskiem, ¿e pierwsza ukaza³a siê w 1999) w plastikowym pude³ku, w której sam kr±¿ek ma ju¿ nadruk ok³adki. Dodatkowo na kompakt do³o¿ona zosta³a (nie wiem jak to siê fachowo nazywa) tekturowa wsuwana ok³adka. Z ty³u pude³ka (i tekturowej ok³adki) jest grafika przedstawiaj±ca pa³acowe okno z balkonem w czerwonej po¶wiacie, ale to pewnie mia³y wszystkie edycje? Co przedstawia rysunek z drugiej strony ok³adki digipaku?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
digipakowa reedycja Still Life
« Reply #6 on: 2005-07-15, 19:07:13 »
Po kolei - patrzysz od przodu - pierwsza strona ok³adki - znajomy obraz z krzy¿ykiem w tle, Piet± i bukietem ró¿.
Otwierasz, druga strona ok³adki - chrystopodobna postaæ siêgaj±ca po ró¿ê, w tle inna postaæ - obraz znany ze ¶rodka ksi±¿eczki. Miêdzy pierwsz± a drug± stron± ok³adki jest kieszonka na ksi±¿eczkê.
Wyjmujesz p³ytê, widzisz trzeci± stronê ok³adki - opethowe "O" na czerwonym tle.
Zamykasz, widzisz czwart± stronê ok³adki - barokowe zdobienia wokó³ balkonu.

"This release: 2003 Peaceville Records"
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
digipakowa reedycja Still Life
« Reply #7 on: 2005-07-15, 19:26:25 »
Dziêki!!!
"Plastikowe" wydanie, które posiadam, ma wszystkie elementy, które wymieni³e¶.
Super!
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
digipakowa reedycja Still Life
« Reply #8 on: 2005-07-27, 16:26:01 »
tez posiadam digipakow± wersje Still Life  i teraz przynajmniej ju¿ wiem ze nie tylko u mnie tak siê urywa Serenity Painted Death  8)

btw ciekawe czy to ja jestem u³omny czy takie poprostu jest to opakowanie, bo strasznie trudno wyj±c z niego sam± p³yte  :D   :D  (az strach czy sie nie po³amie) :P

btw2 :mrgreen:  Kupuj±c Still Life zamówiem przy okazji pierwsze wydanie MAYH a dostalem (dro¿sz± o 10 zeta wtedy) reedycje tej plyty : =D>
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
digipakowa reedycja Still Life
« Reply #9 on: 2005-07-27, 20:13:17 »
Quote from: tacchif
Kupuj±c Still Life zamówiem przy okazji pierwsze wydanie MAYH a dostalem (dro¿sz± o 10 zeta wtedy) reedycje tej plyty : =D>

Ja tak¿e mam reedycjê MAYH i bardzo siê z tego powodu cieszê, bo w stosunku do pierwotnego wydania zosta³a poszerzona o dwa znakomite covery zagrane przez Opeth (Celtic Frost i Iron Maiden).
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
digipakowa reedycja Still Life
« Reply #10 on: 2005-07-27, 23:56:55 »
Kawa³ki mo¿e i fajne, ale nijak siê maj± do reszty albumu :| No có¿, jak kto woli ;)
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
digipakowa reedycja Still Life
« Reply #11 on: 2005-07-28, 07:46:42 »
To prawda, ¿e nijak siê maj± do reszty albumu, ale CD mo¿na zawsze s³uchaæ bez tych coverów (funkcja "program" lub podobna w ró¿nych modelach). Natomiast, nie muszê szukaæ p³yt, na których bonusy te zosta³y pierwotnie za³±czone - niewykluczone, ¿e pozosta³ych coverów z "tribute'ów" dla CF i IM nie by³bym w stanie s³uchaæ - a tak mam dwa interesuj±co zrobione covery przez Opeth na p³ycie Opeth.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
digipakowa reedycja Still Life
« Reply #12 on: 2005-08-04, 20:31:42 »
No nie wiem. Jak dla mnie to psuje ca³o¶æ. P³yta idealnie zaczyna siê Prologiem, a koñczy Epilogiem, a potem siê jakby zapêtla. Co z reszt± wynika z tekstu. Natomiast covery wprowadzaj± niepotrzebny dysonans, który psuje klimat ca³o¶ci.

Ja mam orygina³ i bardzo siê z tego cieszê. :)
[under construction]