Author Topic: Dream Theater  (Read 134957 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Dream Theater
« Reply #45 on: 2007-05-17, 13:50:52 »
czarna: chyba wpadłaś w jakiś trans. co jest nie tak w tym poście?

btw: nowy DT sux
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Dream Theater
« Reply #46 on: 2007-05-17, 14:08:09 »
A ja siê zgadzam z czarn±, te¿ mi siê to rzuca w oczy, zastanawia³em siê nawet kiedy¶, czy ona tego sk±d¶ nie kopiuje. Czuje siê, jakbym czyta³ artyku³ w gazecie.

Quote
proponujê na pocz±tek koncertowe DVD "Score" – tam w³a¶ciwie jest kwintesencja ich muzy i a na ¿ywo wypada po prostu rewelacyjnie

Niby kwintesencja i wszyscy tak zachwalaj±, ale jednak grali tam sporo utworów wcze¶niej niepublikowanych, które na studyjnych p³ytach siê nie znalaz³y. Ja bym jednak na pocz±tek poleca³ 'Images and Words' - jedna z moich ulubionych p³yt. Zapoznawania siê z DT od 'When Dream And Day Unite' nie polecam, IMO to bardzo s³aba p³yta.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #47 on: 2007-05-17, 14:20:17 »
Quote
proponujê na pocz±tek koncertowe DVD "Score" – tam w³a¶ciwie jest kwintesencja ich muzy i a na ¿ywo wypada po prostu rewelacyjnie
Niby kwintesencja i wszyscy tak zachwalaj±, ale jednak grali tam sporo utworów wcze¶niej niepublikowanych...
To akurat nie jest prawda, bo na bodaj¿e 14 kompozycji zagrali raptem dwie niepublikowane, a mianowicie "Another Won" i "Raise The Knife". Polecam ten koncert dlatego, ¿e jest to taki ma³y "przekrój" z ca³ej 20-letniej dzia³alno¶ci formacji. Pewnie, ¿e najlepiej zacz±æ od pocz±tku, ale np. dla osób które wol± spokojniejsze granie na pocz±tek poleca³bym "Falling Into Infinity", dla kogo¶ kto lubi mocne granie "Train Of Thought", a dla sympatyków rocka progresywnego zdecydowanie "Metropolis Part 2: Scenes From A Memory", "Six Degrees Of Inner Turbulence" oraz tytu³owy "Octavarium".
« Last Edit: 2007-05-17, 14:23:09 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Dream Theater
« Reply #48 on: 2007-05-17, 14:31:51 »
Quote
To akurat nie jest prawda, bo na bodaj¿e 14 kompozycji zagrali raptem dwie niepublikowane, a mianowicie "Another Won" i "Raise The Knife". Polecam ten koncert dlatego, ¿e jest to taki ma³y "przekrój" z ca³ej 20-letniej dzia³alno¶ci formacji.

Hmm, masz racjê, tylko dwa te niepublikowane. Ja policzy³em te¿ 'Afterlife', ale to dlatego, ¿e 'When Dream And Day Unite' traktujê bardziej, jako ciekawostkê i "demo", ni¿ pe³noprawny album. Wiem, ¿e to ¼le, ale ja po prostu tej p³yty nie lubiê i jej "nie uznajê". Chocia¿, jak na Budokanie zagrali "Only Matter of Time" to by³o ca³kiem fajnie.

Quote
dla osób które wol± spokojniejsze granie na pocz±tek poleca³bym "Falling Into Infinity", dla kogo¶ kto lubi mocne granie "Train Of Thought", a dla sympatyków rocka progresywnego zdecydowanie "Metropolis Part 2: Scenes From A Memory", "Six Degrees Of Inner Turbulence" oraz tytu³owy "Octavarium".

'Images And Words' to te¿ raczej spokojne granie, IMO jedna z wielkiej trójcy ('Images And Words', 'Metropolis pt2: Scenes From a Memory' i 'Train of Thought'). I te¿ dobra na pocz±tek :)

arktyczna ma³pa19

  • Ograniczone prawa
  • Posts: 138
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Dream Theater
« Reply #49 on: 2007-05-17, 15:11:41 »
czarna: chyba wpad³a¶ w jaki¶ trans. co jest nie tak w tym po¶cie?

btw: nowy DT sux

Wiesz co jest nie tak w tym poscie? To jest nie tak ze napisa³a go arktyczna. Gdyby to Jacek napisa³ albo minder to ten post by³by OK

A ja siê zgadzam z czarn±, te¿ mi siê to rzuca w oczy, zastanawia³em siê nawet kiedy¶, czy ona tego sk±d¶ nie kopiuje. Czuje siê, jakbym czyta³ artyku³ w gazecie.
A teraz zarzucacie mi ze kopiuje, tak? 
"Jak artyku³ w gazecie" ? - dok³adnie o to mi chodzi³o. Zeby brzmia³o jak artyku³ w gazecie. Ale jak Wam siê nie podoba ten post to po prostu wywalcie go do smietnika i bêdzie ¶wiêty spokój.
: Maj 17, 2007, 15:08:40
Zeby nie by³o ze siê znowu k³ócê i kopiujê....Ja juz naprawde nie wiem jak mam pisac zeby wszyscy byli zadowoleni i zeby sie nie czepiali.
Napisa³am kilka postów - to zarzucono mi ze pisze jak ma³e dziecko. Teraz napisa³am jak doros³a - kolejne pretensje i zarzuty.
Brak s³ów.

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Dream Theater
« Reply #50 on: 2007-05-17, 15:21:55 »
Moja droga, wyluzuj ;) Masz trochê specyficzny styl - piszesz tak podnio¶le i (sorry) mo¿e pompatycznie, podczas gdy zazwyczaj posty na forum s± takie hmm... mniej wyszukane (nie chodzi o tre¶æ ale o sposób przekazu). Bardziej 'po prostu'. A ¿e ostatnio trochê zrobi³a¶ zamieszania, wiêc uwaga na Ciebie skierowana jest do¶æ krytyczna.

A ja siê zgadzam z czarn±, te¿ mi siê to rzuca w oczy, zastanawia³em siê nawet kiedy¶, czy ona tego sk±d¶ nie kopiuje. Czuje siê, jakbym czyta³ artyku³ w gazecie.
A teraz zarzucacie mi ze kopiuje, tak? 
"Jak artyku³ w gazecie" ? - dok³adnie o to mi chodzi³o. Zeby brzmia³o jak artyku³ w gazecie.

Nie zarzuca Ci nikt, ¿e kopiujesz, tylko, jak ju¿ napisa³am, masz dziwny sposób pisania, tyle. Jako, ¿e mamy tutaj forum, a nie gazetê, ludzie spodziewaj± siê notek w stylu forum, a nie gazety.

Dwa s³owa ode mnie prywatnie - wiesz co to poczucie humoru? Czasem siê przydaje. Nie podchod¼ do siebie tak strasznie powa¿nie.

Edit: przepraszam za offtopa, ju¿ nie bêdê.
« Last Edit: 2007-05-17, 16:35:46 by veila »
wszystko, co sko¶ne.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #51 on: 2007-05-17, 16:15:45 »
Zeby nie by³o ze siê znowu k³ócê i kopiujê....Ja juz naprawde nie wiem jak mam pisac zeby wszyscy byli zadowoleni i zeby sie nie czepiali.
Arktyczna, tak jak napisa³em wcze¶niej, Twój post o Dreamach jest OK. Tym razem, w przeciwieñstwie do w±tku o Arctic Monkeys, to nie Ty przeginasz, ale Twoi oponenci. Nie przejmuj siê i pisz dalej. A teraz piszmy tu jedynie o Teatrze Marzeñ, bo po to ten w±tek zosta³ za³o¿ony. Bardzo uprzejmie i uni¿enie o to wszystkich proszê. :D Lepiej ju¿ nie potrafiê. :mrgreen:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Dream Theater
« Reply #52 on: 2007-05-18, 21:24:32 »
 Po raz kolejny Jacek zaprezentowa³ wysoki poziom kultury swojej wypowiedzi, dojrza³o¶c emocjonaln± i opanowanie, a tak¿e obiektywno¶c :D 
 Korzystj±c z okazji chcia³em publicznie Mu podziêkowac za odnalezienie utworu, kóry w moim pierwotnym mniemaniu by³ nagrany przez DT, co jednak okaza³o siê b³êdnym przekonaniem, gdy¿ kawa³ek nale¿y do solowego projektu wokalisty Dream Theater, czyli Mullmuzzler z p³yt± Elements of Persuasion i kawa³kiem Crucify. Jeszcze raz serdecznie dziêkuje :D

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #53 on: 2007-05-19, 13:29:48 »
Dziêki Sol. Przyznam szczerze, ¿e nie by³o to ³atwe, bo Sol poszukiwa³ innej, pierwotnej wersji The Root Of All Evil (ze wstêpem na gitarze akustycznej). Zacz±³em myszkowaæ po sieci, ale ciê¿ko by³o znale¼æ rozwi±zanie. W koñcu przypomnia³em sobie, ¿e przed pojawianiem siê na rynku ostatnich kr±¿ków DT, po sieci kr±¿y³y te "przeklête fejki". I to by³ klucz do rozwi±zania zagadki. Jako "Octavarium" udziela³ siê "Elements Of Persuasion" Jamesa LaBrie, a kr±¿ek otwiera Crucify, który przez pewien czas uchodzi³ za kompozycjê otwieraj±c± "Octavarium".
: Maj 18, 2007, 22:54:52
Co prawda mia³em ju¿ nic nowego nie s³uchaæ, ale wysz³o to tak naturalnie i w sposób zupe³nie niezamierzony (bez niuchania po necie) i w dzisiejszej nocnej audycji Piotra Kosiñskiego us³ysza³em Repentance (wiem, ¿e prezentowa³ to w ostatnim Mini-Maxie tak¿e Piotr Kaczkowski). Po pierwszym przes³uchaniu kompozycja zrobi³a na mnie bardzo dobre wra¿enie. W sumie jest to utwór dosyæ nietypowy dla Dream Theater i faktycznie pobrzmiewaj± w nim klimaty Opeth, ale pojawia siê tak¿e co¶ z Wingsów Tool. Cieszê siê, ¿e na p³ycie bêd± takie rzeczy, bo obawia³em siê, ¿e album bêdzie w jakim¶ sensie piosenkowy, a za takie mo¿na uznaæ lansowane w sieci Constant Motion, Forsaken a nawet tak w po³owie The Dark Eternal Night. Jeszcze tylko dwa tygodnie i wszystko bêdzie jasne - trochê nie mogê siê doczekaæ, ale mo¿e faktycznie cierpliwo¶æ pop³aca?  :twisted:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

arktyczna ma³pa19

  • Ograniczone prawa
  • Posts: 138
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Dream Theater
« Reply #54 on: 2007-05-21, 20:33:06 »
Repentance. To w³asnie ten utwór mia³am na mysli pisz±c mojego ostatniego posta (który - jak wiêkszo¶c moich postów - narobi³ na Forum niez³ego  zamieszania i sprowokowa³ do kolejnej awantury). Niesamowity i  fantastyczny. A¿ mnie ciary po plecach przesz³y jak go s³ucha³am. Jak juz wczesniej napisa³am - zrobi³ na mnie ogromne wrazenie. Jeszcze nigdy czego¶ tak piêknego nie s³ysza³am (Tu pewnie pojawi± siê komentarze typu: "To Ty jeszcze niewiele w zyciu s³ysza³a¶...!"). Moze przesadzam ale takie s± moje odczucia. I planujê kupno p³yty chocby dla tego jednego utworu - Repentance.
Apropos...wie kto¶ co to znaczy?

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Dream Theater
« Reply #55 on: 2007-05-21, 20:36:53 »
Quote
S³ownik angielsko-polski PARK
Copyright: © wersja ksi±¿kowa s³ownika dostêpna w wydawnictwie PARK
repentance

n U skrucha.


S³ownik angielsko-polski EXETER
Copyright © Wydawnictwo Kastor. S³ownik w cenach promocyjnych do nabycia u wydawcy.
repentance

[rɪ`pentəns] ¿al, skrucha


Uniwersalny s³ownik angielsko-polski
Copyright by Wydawnictwo HaraldG (aut. Andrzej Kaznowski)
repentance

[rɪ'pentəns] n ¿al, skrucha


ECTACO s³ownik angielsko-polski
S³owniki elektroniczne Ectaco do nabycia u wydawcy
REPENTANCE

¯AL ZA GRZECHY
www.ling.pl  :shock:
« Last Edit: 2007-05-21, 20:54:31 by Czarna »
...If I call will you come and will you save me?

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Dream Theater
« Reply #56 on: 2007-05-21, 20:53:46 »
A¿ mnie ciary po plecach przesz³y jak go s³ucha³am. Jak juz wczesniej napisa³am - zrobi³ na mnie ogromne wrazenie. Jeszcze nigdy czego¶ tak piêknego nie s³ysza³am (Tu pewnie pojawi± siê komentarze typu: "To Ty jeszcze niewiele w zyciu s³ysza³a¶...!"). Moze przesadzam ale takie s± moje odczucia.
Je¿eli taki kawa³ek ma na Ciebie taki wp³yw, to przy d¼wiêkach Pink Floyd powinna¶ zwijaæ siê na pod³odze w niekoñcz±cej siê ekstazie :mrgreen:  A co zauroczenia tym kawa³kiem to nie dziwie siê, w koñcu g³os Akerfeldta robi swoje  :twisted:

arktyczna ma³pa19

  • Ograniczone prawa
  • Posts: 138
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Dream Theater
« Reply #57 on: 2007-05-21, 20:58:40 »
Je¿eli taki kawa³ek ma na Ciebie taki wp³yw, to przy d¼wiêkach Pink Floyd powinna¶ zwijaæ siê na pod³odze w niekoñcz±cej siê ekstazie :mrgreen:  A co zauroczenia tym kawa³kiem to nie dziwie siê, w koñcu g³os Akerfeldta robi swoje  :twisted:

Jestem zupe³nie obojetna jesli chodzi o Pink Floyd. Ich muzyka nie robi na mnie absolutnie zadnego wrazenia wiêc nie s±dzê abym przy dzwiêkach ich muzyki zwija³a siê na pod³odze w niekoncz±cej siê ekstazie.
I nie odchodzmy, proszê, od g³ownego tematu.

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Dream Theater
« Reply #58 on: 2007-05-21, 21:25:47 »
Tak mówi± osoby, które nigdy nie s³ucha³y 'The Dark Side of the Moon' i potem przez ca³e ¿ycie musz± zadawalaæ siê takimi kawa³kami jak 'Repentance' ;]

Kas: zadowalaæ
« Last Edit: 2007-05-22, 08:54:36 by Kasandra »

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Dream Theater
« Reply #59 on: 2007-05-22, 11:15:42 »
(który - jak wiêkszo¶c moich postów - narobi³ na Forum niez³ego  zamieszania i sprowokowa³ do kolejnej awantury).

'sprowokowa³ kolejn± awanturê' lub 'przyczyni³ siê do kolejnej awantury' :) gwoli jasno¶ci - nie czepiam siê dla czystej przyjemno¶ci czepiania siê, ale kto¶ tu chcia³ zostaæ dziennikark± muzyczn±, a takowej (¿adnej innej te¿ zreszt±) takie lapsusy nie powinny siê zdarzaæ. Pozdrawiam :)

Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love