Author Topic: Still Life ponownie zmiksowany!  (Read 36731 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Snufkin_

  • Guest
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #90 on: 2008-05-02, 11:51:06 »
Edit: zobaczcie w jakiej super cenie (49,95 z³) "Still Life" (CD+DVDaudio) jest na fan.pl - ale niestety nigdy u nich nie kupowa³em, wiêc tak¿e nie mogê rêczyæ za rzetelno¶æ.


ja kupowa³em i by³o wszystko ok :) z tym , ¿e w tym przypadku przerazajacy jest czas realizacji ;/ zawsze bralem te które mialy3-5 dni i nie bylo problemow

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #91 on: 2008-05-02, 19:32:49 »
Quote
czas realizacji: 14-90 dni
LOL  :mrgreen:
No to przy taki zapisie to ona mo¿e naprawdê 3 miesi±ce i¶æ... :roll:
...If I call will you come and will you save me?

Lizard

  • Guest
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #92 on: 2008-05-02, 20:41:17 »
Witam,
mój pierwszy post na forum na razie tylko po to by siê pochwaliæ i¿ wydanie kupi³em jak tylko sie dowiedzia³em o jego istnieniu :-).
Still Life jeszcze piêkniejszy, choæ ten d¼wiêk jeszcze wiele do ¿yczenia zostawia :-/

Pozdrawiam wszystkich

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #93 on: 2008-05-07, 18:17:58 »
Moje wrażenia z przesłuchania zremiksowanej wersji Still Life:

0. Zremiksowany materiał znajduje się wyłącznie na DVD. Jeśli ktoś słyszy jakiekolwiek zmiany podczas odtwarzania CD, to powinien wziąć kilka głębszych oddechów. Jedyna zmiana na CD jest taka, że po zgraniu na kompa początek każdego kawałka jest oberżnięty :? Trzeba się bawić z ustawieniami read-overhead i takie tam.

Słuchanie tego albumu to nowe przeżycie. Niemal wszystko brzmi inaczej, dziwnie. U mnie doszedł jeszcze taki efekt, że niektóre solówki są słabo słyszalne (downmix 5.1 -> 2.0 nie dał dobrych efektów). Partie akustyczne są jednak niemal całkowicie inne. Inaczej słychać wokal, momentami jakby został nagrany od nowa. Podejrzewam, że jeśli słuchać tego w przystosowanym pomieszczeniu, to wrażenie musi być absolutnie miażdżące. Prawdą jest, że słychać rzeczy, które wcześniej były nie do odłowienia.

Nie chce mi się sporządzać dokładnego protokołu rozbieżności. Jak komuś będzie zależeć, to spróbuję zgrać to na dysk i za pomocą Audacity odjąć od wersji oryginalnej. Pozostanie różnica między obiema wersjami :mrgreen: Polecam mix 5.1 szczególnie osobom rozpracowującym utwory na tabulatury.

Reasumując: spadły mi buty jak to usłyszałem.

EDIT:
Dodać należy, że czuję się głęboko poruszony następującymi fragmentami. Uznajcie to jako namiastkę protokołu rozbieżności (nie mogłem się powstrzymać) ;)
0-. Z czystych wokali gdzieś uciekł "drugi raz" - już kiedyś zwracałem uwagę (i za to też uwielbiam ten album), że wszystkie czyste partie są śpiewane na dwa głosy. Teraz jeden z nich jest mniej wyraźny. Może to wina słuchania na sprzęcie stereo.
1+. Wstęp do The Moor - jakby był na nowo nagrany.
2+. Solo w Benighted (w ogóle niemal wszystkie solówki są wyciągnięte przed szereg i opatrzone napisem "Check this riff, it's fuckin' tasty!" :twisted: )
3+++. Wyrazistością e-bow w Moonlapse Vertigo (brzmi jakby Per maczał w tym palce). Moonlapse morduje jeszcze kilkoma innymi wstawkami. Już wcześniej uważałem ten kawałek za absolutny, teraz po prostu dostaję ekstatycznej gęsiej skórki. Ma-sa-kra.
4-. Perkusja we wstępie do Face of Melinda jest trochę przesadzona (werbel) - wolałem łagodne uderzenia z oryginalnego miksu.
5+. "Smaczki" w Face of Melinda otrzymały zupełnie nową jakość. Dodatkowo oczywiście riff pomiędzy zwrotkami brzmi jakby był nagrany na nowo. Będę musiał posłuchać na zmianę wersji oryginalnej i remiksu, bo nie chce mi się wierzyć, że to te same partie.
6-. Zepsuty wstęp perkusyjny do Serenity Painted Death - werbel w oryginale był znacznie bardziej soczysty.
7?. Czysty wokal w Serenity Painted Death ("Saw her fading...") - kompletnie inaczej. Zrobiłem tak: :shock:
8?. SPD urwane w innym miejscu niż na oryginalnym miksie - przynajmniej takie wrażenie odniosłem ;)
« Last Edit: 2008-05-07, 19:07:47 by minder »
True Pagan Winter Crew

Lizard

  • Guest
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #94 on: 2008-05-07, 18:28:31 »
Po dok³adnym ws³uchaniu siê w The Moor ró¿nica w okolicach 4-5 minuty jest zauwa¿alna, bo wokal nie ucieka. A co do 5.1 to niestety nie mam mo¿liwo¶ci w³±czenia tego gdzie¶. Mo¿e sprobuje w domu kultury zorganizowac publiczne osluchanie sie z albumem. W kinie podobno mamy dzwiek DTS, 5.1 czy jakis taki obslugujacy surround.

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #95 on: 2008-05-07, 18:29:44 »
Minder kiedy zakupi³e¶ album.......?? I czy kupowa³e¶ w tym s³ynnym sklepie internetowym smstep?? Bo ja kupi³em tam ok. 3 tygodnie temu ponoæ kasa zosta³a dotar³a do nich ale debile mi jeszcze nie wys³ali p³ytki.... :? :? :? :?
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #96 on: 2008-05-07, 19:15:23 »
Orka, masz podobny problem jak ja miałem. Sklep smstep. Zamówienie złożyłem końcem marca (!). Potem tydzień żarłem się o cenę drugiej z zamówionych płyt (Tortoise + Bonnie "Prince" Billy) i potem czekałem w sumie miesiąc na skompletowanie zamówienia.

Co do albumu jeszcze - na DVD są trzy wersje dźwięku: Dolby 2.0 (stereo) , Dolby 5.1 (surround) i DTS. Domyślnie uruchamia się Dolby 5.1. Przestawienie dźwięku na 2.0 (stereo) powoduje odtwarzenie oryginalnego miksu! Czyli, jeśli chce się posłuchać nowej wersji, trzeba użyć 5.1 lub DTS. Różnicę słychać już we wstępie do The Moor.

EDIT:
Tak na moje ucho wersja DTS brzmi lepiej na sprzęcie stereofonicznym niż Dolby 5.1 na tym samym sprzęcie :-k
« Last Edit: 2008-05-07, 19:20:28 by minder »
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #97 on: 2008-05-07, 19:17:04 »
Zremiksowany materia³ znajduje siê wy³±cznie na DVD.
Noooo... to jest wreszcie jaki¶ konkret (obok nowego opracowania graficznego) zachêcaj±cy do zakupu tej edycji. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Lizard

  • Guest
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #98 on: 2008-05-07, 19:33:32 »
Je¶li kogo¶ interesuje ta edycja, to mogê sprowadziæ kilka sztuk z Pary¿a. Ja tam kupi³em i kosztowa³a 14,50 euro, czy cos takiego.
Powiedzmy 10 sztuk i na pewno sie bedzie oplacac.

ozeh

  • Mourner
  • *
  • Posts: 631
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
    • OZEH - aplikacje w ¶rodowisku Microsoft Excel
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #99 on: 2008-05-07, 19:40:36 »
A ja bym mia³ gdzie pos³uchaæ 5.1, ale nie mam tej wersji Still Life. Chocia¿ mo¿e siê skuszê, bo jak dot±d nie mam w ogóle Still Life w oryginale. :mrgreen:
"Patrzcie, jeszcze jeden anio³. Masz, ³ap harfê i zacznij ¶piewaæ hosanny."

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #100 on: 2008-05-07, 20:12:45 »
ozeh.... tylko nie kupuj tam gdzie ja bo mnie ju¿ zaczyna poma³u krew zalewaæ.....
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Lizard

  • Guest
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #101 on: 2008-05-07, 20:22:36 »
W ramach dlugiego oczekiwania na wysylke moge zgrac dzwiek do FLACa i udostepnic, ew. cala plyte do ISO.
W koncu to tak jakbym pozyczyl znajomemu w bloku obok. Jesli jest to ponizej moralnosci tego forum, prosze usunac ten post, jesli nie, to niech ktos powie gdzie mam wrzucic plik torrent i jaka wersje.

djdioda: to nie jest tak jakbyś pożyczył znajomemu z bloku obok tylko tak jakbyś rozdawał pirackie kopie przed blokiem każdemu przechodniowi. Zrozumcie w końcu, że to jest forum publiczne, więcej tego typu postów ma tu nie być.
« Last Edit: 2008-05-07, 20:26:58 by djdioda »

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #102 on: 2008-05-07, 20:39:41 »
Co do oprawy graficznej - postaram siê wrzuciæ jakie¶ zdjêcia. Je¶li kogo¶ krêc± te rzeczy, to z pewno¶ci± ucieszy siê ze znacznej liczby zdjêæ ze studia oraz wstêpu napisanego przez Mikaela. Spora czê¶æ zdjêæ by³a ju¿ znana. Brakuje niestety oryginalnych grafik z pierwotnego wydania, choæby postaci schylaj±cej siê po ró¿ê (jak tak teraz patrzê, to mo¿e to byæ wisielec :mrgreen: )
True Pagan Winter Crew

Lizard

  • Guest
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #103 on: 2008-05-07, 21:09:09 »
Spokojnie, myslalem ze troche bardzo tu z¿yci ludzie sa ;-)
A udostepnic chcialem osobom, ktore czekaja na opoznione przesylki ze sklepow.

Peace V ;-)

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #104 on: 2008-05-07, 21:51:25 »
Takie rzeczy co najwy¿ej na priv. Ludzie tu s± naprawdê z¿yci, ale nie podk³adaj± nóg tramwajom.
True Pagan Winter Crew

 

lofty-success