Author Topic: Still Life ponownie zmiksowany!  (Read 36730 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Lizard

  • Guest
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #105 on: 2008-05-08, 01:18:29 »
minder w jaki sposob sluchasz mixu 5.1 na stereo ?
ja, jesli go normalnie wlacze to mi masy dzwiekow brakuje
przed chwila obczailem w foobarze opcje "convert 5.1 to stereo" i dalej lipton, brakuje masy dzwiekow...
jak?

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #106 on: 2008-05-08, 03:20:22 »
Ano tak, ¿e brakuje mi sporo d¼wiêków ;)

Czê¶æ muzyki znika z powodu ró¿nicy faz ³±czonych ¶cie¿ek. Wyt³umaczê na przyk³adzie konwersji stereo -> mono. Za³ó¿my, ¿e nagrywasz d¼wiêk. Je¶li w obu s³uchawkach jego fragmenty s± zgodne w fazie, to us³yszysz go wewn±trz g³owy. Je¶li s± przeciwne, to us³yszysz roz³±czne d¼wiêki - efekt czêsto wykorzystywa³ choæby zespó³ Queen. Je¶li zmiksujesz oba kana³y do mono, to w pierwszym przypadku d¼wiêk pozostanie, w drugim bêdzie cisza. Pobierz przyk³ad, wczytaj do Audacity i wybierz z menu "¦cie¿ki -> Stereo do Mono".
True Pagan Winter Crew

Lizard

  • Guest
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #107 on: 2008-05-08, 03:36:32 »
No w³a¶nie,
a ja ju¿ 100 programów do konwersji obskoczy³em i generalnie ¿aden nie robi tego dobrze. Domy¶lne ustawienia VLC playera, ew. foobar z plug-in-em "channel mixer". Musze sie zorientowac ktory znajomy ma 5.1 zeby tego posluchac jak czlowiek, ew samemu sobie sprawic.

i?ek

  • Posts: 59
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • sic-site arts
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #108 on: 2008-05-08, 12:47:31 »
polecam ten zestaw ten
sam go mam i efekt daja naprawde porazający i sa wyjatkowo tanie teraz [ja kupowalem za 450zł...] nowsze wersje sa coraz gorsze.

a co do samego still life, zawiodlem sie troche tym ze nie ma opcji posluchania tego w innym miejscu niz mój własny pokój i to tylko przy włączonym pc..
Czy to tak ciezko bylo posiedziec dluzej i opracowac remix stereo? Wim ze nie byłby tak efektywny jak 5.1 ale zawsze bardziej niż stara wersja.
« Last Edit: 2008-05-08, 15:15:19 by djdioda »
Jak zostaæ metalem? 
Musisz mieæ cholernie niewygodny, kultowy-jak-ch*j, niewygodny, brzydki, kultowy-jak-ch*j niezniszczalny plecak typu kostka.
W zasadzie to nic nie mów. Pomrukuj.
Nie obcinaj w³osów. Nigdy.

Lizard

  • Guest
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #109 on: 2008-05-08, 17:26:41 »
a czy te glosniczki uzywaja jednego kabla zeby sie podlaczyc do komputera czy wiecej ?
pytanie moze idiotyczne, ale wiem ze jest i tak i tak, a ja mam laptopa i chyba musialbym do tego sobie kupic zewnetrzna karte dzwiekowa na USB

i?ek

  • Posts: 59
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • sic-site arts
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #110 on: 2008-05-08, 23:12:11 »
one maja 3 kable: przednei 2 glosniki, tylne 2 i centralny. [ale jak podlaczysz tylko centralny i przednie, to procesor wewnatrz subofera poradzi sobie bdb i masz dzwiek 5.1 :) - testowalem] . nie ma raczej zestawu 5.1 ktory mialby tylko 1 kabel [mini-jack] no chyba ze ma kabel cyfrowy ;), ale takie zestawy sa raczej drogie.
Jak zostaæ metalem? 
Musisz mieæ cholernie niewygodny, kultowy-jak-ch*j, niewygodny, brzydki, kultowy-jak-ch*j niezniszczalny plecak typu kostka.
W zasadzie to nic nie mów. Pomrukuj.
Nie obcinaj w³osów. Nigdy.

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Snufkin_

  • Guest
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #112 on: 2008-05-10, 09:08:27 »
A co My¶licie o tym?? http://www.allegro.pl/item356183572_h_i_t_glosniki_creative_5_1_inspire_t6100_od_ss.html
s³ysza³em niepochlebne opinie na temat g³o¶niczków creativa ;/ ponoc jaki¶ tam model logitecha wypada lepiej - nie wiem jak jest w creativie ale serwis logitecha bardzo przyja¼ny :) spadl mi pad, wcisnal siê guzik :) jade w pon odebrac nówke sztuke :D
 
poza tym czy to nie jest offtop?:>

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #113 on: 2008-05-10, 09:37:10 »
Logitech to mistrzostwo ¶wiata ale za spor± kasê..... :x :x natomiast creative jest naprprawdê dobr± firm±
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #114 on: 2008-05-11, 16:21:09 »
Proponujê zakoñczyæ offtop pt. "Na czym s³uchaæ remiksowanego Still Life". Doszli¶my do tego, ¿e istnieje taka mo¿liwo¶æ za do¶æ przystêpn± cenê. Kropka.
Wyslano: 10 Maj 2008, 10:16:53
Hm... :-k
Przyjrza³em siê dok³adniej nalepce, która by³a na folii i jest tam napisane
Quote
2 Disc edition of the classic Opeth album

Features newly re-mastered stereo mix of the album on CD

Plus DVD with new 5.1 surround sound mix and video of 'Face of Melinda' live.

Wynika z tego, ¿e materia³ na CD tak¿e zosta³ poprawiony. Przyznam siê szczerze, ¿e nie s³ucha³em ca³o¶ci w skupieniu, ale w³±czy³em kilka kluczowych momentów i naprawdê nie zauwa¿y³em ¿adnych zmian. Widocznie muszê daæ cedekowi drug± szansê. Niewykluczone, ¿e odszczekam to, co wcze¶niej napisa³em o CD :P
True Pagan Winter Crew

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #115 on: 2008-05-11, 16:44:08 »
U mnie mimo starañ nalepka sta³a siê dwoma nalepkami przy gor±czkowym rozpakowywaniu p³ytki i wyl±dowa³a w koszu razem z reszt± folii, zosta³ mi tylko okr±g³y hologram peaceville records. Nie mogê porównaæ ze star± wersj± CD, bo nie mam orygina³u, ale to, co mia³em na dysku ¶ci±gane z neta by³o zauwa¿alnie gorsze od "nowej wersji".

Lizard

  • Guest
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #116 on: 2008-05-11, 16:46:32 »
Jak juz wczesniej pisalem, na The Moor roznica jest zauwazalne. Ogolne brzmienie jest tez "mocniejsze" i glosniejsze. Roznice te jednak sa niczym w porownaniu do mixu 5.1

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #117 on: 2008-05-11, 17:53:55 »
Je¶li s± jakie¶ zmiany na wersji stereo, to jestem zbyt g³uchy, ¿eby je us³yszeæ :?
True Pagan Winter Crew

Lizard

  • Guest
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #118 on: 2008-05-11, 20:06:23 »
The Moor, okolica pi±tej minuty sluchaj na sluchawkach:
wersja oryginalna Still Life - wokal ucieknie do jednego kanalu
wersja nowa - wokal w obu kanalach

zgraj do flaca po kawalku i pusc jeden po drugim - roznica w glosnosci
na nowej wersji wokal tez jest bardziej zbasowany, generalnie calosc jest "dobasowana"

album jest bardziej wyrazisty jednoczesnie bedac bardziej "ciezkim", nie potrafie tego opisac, najlepiej zgrac i puszczac zaraz po sobie

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #119 on: 2008-05-11, 20:46:54 »
Fajnie. I kupowaæ zremiksowany album, ¿eby us³yszeæ minimaln± ró¿nicê, zgrywaæ do flaca i puszczaæ po sobie?