Author Topic: "Winiacze" czy "tanie wódki mózgotrzepy"  (Read 44567 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: "Winiacze" czy "tanie wódki mózgotrzepy"
« Reply #135 on: 2007-08-01, 11:56:35 »
Ja w mojej karierze te¿ du¿o ró¿nych Zosiek pi³am i zdecydowanie sie ró¿ni³y smakiem. Nie wiem od czego to zale¿y...
Od koloru banderoli i od importera.
A moj brat stwierdzil, ze ja jestem chora, bo piwa nie pije, ale Carlsberg made in Northampton smierdzi drozdzami i ja tego pic nie bede :vom:

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: "Winiacze" czy "tanie wódki mózgotrzepy"
« Reply #136 on: 2007-08-01, 17:17:53 »
Bosz, Kas, w Anglijej, ojczy¼nie ale'a i stouta piæ Carlsberga...? :roll: ;) Pamiêtam, ¿e dwa lata temu w ka¿dej knajpie mieli w ofercie kilkana¶cie ró¿nych piw o ró¿nej mocy, ró¿nym sk³adzie, autorstwa kilkunastu ró¿nych (najczê¶ciej rodzimych) browarów...nic, tylko wybieraæ przebieraæ. Jasne, niektóre niepijalne (takiej Old Rosie ani Scrampy Jacka nie polecam, zdecydowanie), ale przewa¿na wiêkszo¶æ mniaaaam :drinkers:
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: "Winiacze" czy "tanie wódki mózgotrzepy"
« Reply #137 on: 2007-08-02, 14:32:23 »
Bo tu jest nedzny wybor rodzimych alkoholi: albo drogie, albo chujowe*, albo zagraniczne/ew. produkowane na obcej licencji. Nie wiem, moze po prostu lokacja jakas niesprzyjajaca, ale przynajmniej powodzi nie ma, wiec nie narzekam (glosno).

<retro>nie ma to jak anyzowa wodka z brokatem pita na redlightach... :marzenie:</retro>

*ja w wakacje zawsze strasznie przeklinam, a czesto nawet i bez wakacji :oops:

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: "Winiacze" czy "tanie wódki mózgotrzepy"
« Reply #138 on: 2007-08-02, 17:21:49 »
A mój kolega z akademika umie otworzyć piwo okiem :D Ale normalnie używa do tego zębów ;)
też tak kiedyś robiłem... ułamałem sobie trochę zęba i teraz otwieram o ławki lub szafki.
tęsknię za moimi czeskimi [starobrnowe konkretnie] browarkami, które się wczoraj skończyły... :(
Ale [ang.] może być ale [pol.] knajpa angielska choćby miała i 200 piw w ofercie nie dorasta czeskim piwnicom do pięt
a tyskie ssie [wyluzuj, to legalny transport!..]. żubr rządzi
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: "Winiacze" czy "tanie wódki mózgotrzepy"
« Reply #139 on: 2007-08-02, 19:32:04 »
No niestety, Tyskie ssie, Dêbowe rz±dzi XD ¯ubra te¿ lubiê, ale Dêbowe to ju¿ tradycja :)

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: "Winiacze" czy "tanie wódki mózgotrzepy"
« Reply #140 on: 2007-08-02, 20:07:01 »
¯ubr ponad wszystko!

Ze zdumieniem i niejakim przera¿eniem stwierdzam, ¿e sporo postów w tym w±tku ju¿ wpisa³em, a przecie¿ od miesi±ca abstynêcê. :)

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: "Winiacze" czy "tanie wódki mózgotrzepy"
« Reply #141 on: 2007-08-02, 20:22:30 »
Dębowe rządzi XD Żubra też lubię, ale Dębowe to już tradycja :)
arytmetyka podpowiada, że Żubra możesz więcej wypić niż Dębowego ;) Dębowe dobre, ale cena/jakość po stronie puszczy =]
moje drugie to Okocim Palone. Ktoś lubi? Jeszcze nie spotkałem fana O.P. :S
Blek_rajder: ja niby od ponad pół roku jestem abstynentem, tylko dla mnie abstynencja oznacza nie_picie_alkoholu poza piwem :)
« Last Edit: 2007-08-02, 20:24:07 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: "Winiacze" czy "tanie wódki mózgotrzepy"
« Reply #142 on: 2007-08-02, 20:28:22 »
Dêbowe rz±dzi XD ¯ubra te¿ lubiê, ale Dêbowe to ju¿ tradycja :)
arytmetyka podpowiada, ¿e ¯ubra mo¿esz wiêcej wypiæ ni¿ Dêbowego ;) Dêbowe dobre, ale cena/jako¶æ po stronie puszczy =]
moje drugie to Okocim Palone. Kto¶ lubi? Jeszcze nie spotka³em fana O.P. :S
Blek_rajder: ja niby od ponad pó³ roku jestem abstynentem, tylko dla mnie abstynencja oznacza nie_picie_alkoholu poza piwem :)
Ale ja wcale nie chcê pic du¿o :) Jedna butelka to mniej kalorii ni¿ dwie i do tego tak mi b³ogo i fajnie. Ci, co prze¿yli ze mn± rozmowê na gg po Dêbowym wiedz± XD

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: "Winiacze" czy "tanie wódki mózgotrzepy"
« Reply #143 on: 2007-08-02, 22:55:13 »
¯ubr ponad wszystko!
Ze zdumieniem i niejakim przera¿eniem stwierdzam, ¿e sporo postów w tym w±tku ju¿ wpisa³em, a przecie¿ od miesi±ca abstynêcê. :)

Ja ju¿ od dawna uzna³em, ¿e im mniej znane piwo, a jednocze¶nie im dro¿sze tym lepsze. Tote¿ niemal ca³kowicie przerzuci³em siê na piwa pszeniczne. Wiem, ¿e nie wszystkim odpowiada ten smak, z uwagi na specyficznie pojmowan± s³odycz i mniejsz± si³ê tej charakterystycznej chmielowej goryczki. Ale piwa takie jak Paulaner czy Zlatopramen zas³uguj± na wasz± uwagê. Prawdziwym jednak cudem jest Faustus. Chyba najlepsze z piw produkowanych w Polsce.
[under construction]

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: "Winiacze" czy "tanie wódki mózgotrzepy"
« Reply #144 on: 2007-08-03, 10:53:39 »
Je¶li tylko zobaczê gdzie¶ piwa o takich nazwach to spróbujê i podzielê siê wra¿eniami smakowymi :)

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: "Winiacze" czy "tanie wódki mózgotrzepy"
« Reply #145 on: 2007-08-03, 11:46:40 »
moje drugie to Okocim Palone.
Lubiłem Okocim Palone dopóki nie poznałem Hebana. Potem O.P. smakowało już tylko jak siuśki. Heban ponad wszystko!

Wracając do Zosiek - to bardzo porządne wino (może ktoś robi podróby? :zgroza:), nawet Makłowicz chwalił. No a tanie jest dlatego, że jest robione na potęgę i importowane całymi cysternami. Tak swoją drogą takie np. Egri Bikaver - bardzo szanowane wino - można na Węgrzech kupić za grosze, lane właśnie z cystern do własnych naczyń. Znajomi przywieźli kiedyś dwa dziesięciolitrowe kanistry, a płacili chyba złotówkę za litr :mrgreen:
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: "Winiacze" czy "tanie wódki mózgotrzepy"
« Reply #146 on: 2007-08-03, 12:32:52 »
...ca³kowicie przerzuci³em siê na piwa pszeniczne. Wiem, ¿e nie wszystkim odpowiada ten smak, z uwagi na specyficznie pojmowan± s³odycz i mniejsz± si³ê tej charakterystycznej chmielowej goryczki. Ale piwa takie jak Paulaner czy Zlatopramen zas³uguj± na wasz± uwagê. Prawdziwym jednak cudem jest Faustus. Chyba najlepsze z piw produkowanych w Polsce.
Raz trafi³em na piwo, które nazywa³o siê bodaj¿e "Franciszkanerr" czy jako¶ tak. Kolor mia³o jasny i mêtny, ale smak by³ wyborny.

moje drugie to Okocim Palone.
Lubi³em Okocim Palone dopóki nie pozna³em Hebana. Potem O.P. smakowa³o ju¿ tylko jak siu¶ki. Heban ponad wszystko!
Bardzo lubiê Okocim Palone, wiêc bêdê musia³ spróbowaæ Hebana. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: "Winiacze" czy "tanie wódki mózgotrzepy"
« Reply #147 on: 2007-08-03, 12:56:36 »
Raz trafi³em na piwo, które nazywa³o siê bodaj¿e "Franciszkanerr" czy jako¶ tak. Kolor mia³o jasny i mêtny, ale smak by³ wyborny.
Dok³adniej Franziskaner :P Jest to piwo pszeniczne. Z podobnych polecam Primator Weizen i Obo³oñ Pszeniczny. Ten ostatni smakuje mi najbardziej.

Wracaj±c do tematu. Nie pamiêtam czy wspomina³em (a nie chce mi siê szukaæ :P), ale w takiej np. Austrii nie ma alpag w sensie taniego wina. Tam ¿ule maj± dedykowane im piwo. Osobi¶cie ba³em siê próbowaæ, ale kuzyn stwierdzi³, ¿e smakuje jak gnojówka*. Podejrzewam, ¿e walory mózgotrzepne ma zbli¿one do naszego piwa Imperator, które dodatkow± moc zyskuje pewnie dziêki dodatkowi spirytusu albo Bóg wie czego.

*) mam nadziejê, ¿e smak gnojówki pozna³ tylko dziêki transpozycji jej zapachu na mo¿liwy smak ;)
True Pagan Winter Crew

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: "Winiacze" czy "tanie wódki mózgotrzepy"
« Reply #148 on: 2007-08-03, 13:34:15 »
 To lepiej byc ¿ulem w Polsce :)

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: "Winiacze" czy "tanie wódki mózgotrzepy"
« Reply #149 on: 2007-08-03, 15:01:07 »
arytmetyka podpowiada, ¿e ¯ubra mo¿esz wiêcej wypiæ ni¿ Dêbowego ;) Dêbowe dobre, ale cena/jako¶æ po stronie puszczy =]
moje drugie to Okocim Palone. Kto¶ lubi? Jeszcze nie spotka³em fana O.P. :S
Palone mo¿e byæ... w szklance wygl±da jak cola :D
Cena/jako¶æ? A co z moc±? ;) Ja po trzech Dêbowych dopiero mogê trochê po¶piewaæ :D Trzy zwyk³e piwa doprowadzaj± mnie do depresji (za ma³o!) :D Ale generalnie nie pijam takich ilo¶ci, Zazwyczaj jedno-dwa dla smaku.
Wino/szampan na g³owê nie robi na mnie wra¿enia :D Nie ma to jak wprawa :D Szampany pijam z gwinta ;) a wina przy posi³ku lub w plenerze (Wis³a!) :D
Ale generalnie na piwo muszê mieæ ochotê, co ostatnio rzadko siê trafia... W innym wypadku w pubach pijam "soczki" typu Redds lub prawdziwe soczki... :)

A propos, te¿ macie tak± obsesjê jak ja, ¿e wolicie piwo prosto z butelki? Nie lubiê piwa z beczki, czêsto mam wra¿enie, ¿e jest rozwodnione... Szklanki moga byæ niedomyte w barach, a butelka jest tylko moja :D

P.S. To temat o winach, nie by³o gdzie¶ tematu o piwach? czy to ten sam? 8)
« Last Edit: 2007-08-03, 15:03:18 by Czarna »
...If I call will you come and will you save me?