Author Topic: Twórczo¶æ w³asna :)  (Read 43857 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Twórczo¶æ w³asna :)
« Reply #210 on: 2009-10-22, 20:53:15 »
Lorem ipsum ;p

 Ambitnie, sza³ ;D Ca³o¶æ estetyczna [:



 Namalowa³em sobie co¶: Jaskinie i rzeka, akryl na papierze :P To tylko zabawa w monochromatykê, nie pretenduje to co¶ do miana dzie³a sztuki, malarzem nie jestem. Ale co tam, co¶ tam w³asnego to jest ;)
« Last Edit: 2009-10-29, 20:18:13 by Sol »

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Twórczo¶æ w³asna :)
« Reply #211 on: 2009-11-05, 22:04:34 »
Namalowa³em sobie co¶: Jaskinie i rzeka, akryl na papierze :P To tylko zabawa w monochromatykê, nie pretenduje to co¶ do miana dzie³a sztuki, malarzem nie jestem. Ale co tam, co¶ tam w³asnego to jest ;)

e no jak masz talent to maluj i æwicz :D tylko pierw próbuj rysowaæ jakie¶ realistyczne rzeczy (co¶ prostego np.: przedmioty), a abstrakcje to ju¿ pó¼niej :)

a tu ostatni mój obraz i mam nadzieje, ¿e te¿ ostatni w takiej estetyce bo ju¿ mi siê przejad³a, aktualnie szukam weny i nowej formy ;)

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Twórczo¶æ w³asna :)
« Reply #212 on: 2009-11-05, 22:23:07 »
 Wiesz, chcia³em zacz±æ od malowania czego¶ normalnego, ¿eby mieæ jakie¶ podstawy i nawet trochê w tym kierunku rysowa³em i malowa³em. Byæ mo¿e jeszcze kiedy¶ siê za to wezmê, ale w tej chwili nie o to mi chodzi. Raczej sobie eksperymentujê z barwami, cieniujê. Czêsto u¿ytkowo, co¶ do szko³y na przyk³ad.

 
a tu ostatni mój obraz i mam nadzieje, ¿e te¿ ostatni w takiej estetyce bo ju¿ mi siê przejad³a, aktualnie szukam weny i nowej formy ;)

 Powiedz: wa¿niejsza jest w tym obrazie forma, czy my¶l, jak± tam namalowa³e¶? :> Jaki to nurt? Po prostu minimalizm w wydaniu Whodego? :D

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Twórczo¶æ w³asna :)
« Reply #213 on: 2009-11-05, 22:38:02 »
a tu ostatni mój obraz i mam nadzieje, ¿e te¿ ostatni w takiej estetyce bo ju¿ mi siê przejad³a, aktualnie szukam weny i nowej formy ;)

 Powiedz: wa¿niejsza jest w tym obrazie forma, czy my¶l, jak± tam namalowa³e¶? :>

cytuj±c Davida Lyncha: odpowied¼ jest w Tobie mój przyjacielu  :D

Jaki to nurt? Po prostu minimalizm w wydaniu Whodego? :D

jest to suma jaki¶ tam moich ró¿nych inspiracji (od Dargera przez Rublowa i ikonê prawos³awn± po Malewicza i jego suprematyzm), nie tylko malarskich, ale te¿ filmowych, muzycznych i literackich :) ogólne rzecz bior±c mie¶ci siê gdzie¶ ten obraz miêdzy popartem a minimalizmem i abstrakcj± :)





Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Twórczo¶æ w³asna :)
« Reply #214 on: 2009-11-05, 22:56:19 »
 Czyli tylko nasuwasz odbiorcy ma³± podpowied¼, albo tylko sugestiê, poprzez tytu³, tak? A wychodzisz z za³o¿enia, ¿e wa¿niejsze s± uczucia jakich doznaje odbiorca ni¿ te, które chcia³e¶ przekazaæ? Wybacz, ¿e tak wypytujê, ale interesuj± mnie takie sprawy :D

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Twórczo¶æ w³asna :)
« Reply #215 on: 2009-11-05, 23:53:59 »
a tu ostatni mój obraz i mam nadzieje, ¿e te¿ ostatni w takiej estetyce bo ju¿ mi siê przejad³a, aktualnie szukam weny i nowej formy ;)
Pierwsze skojarzenie: teledysk do It Is Not Sound Ulvera. Drugie w sumie te¿. I tytu³ nawet nie odbiega :P

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Twórczo¶æ w³asna :)
« Reply #216 on: 2009-11-06, 00:10:32 »
nie chce tu teoretyzowaæ, bo o tym najlepiej gada siê przy wódce  :mrgreen:

Czyli tylko nasuwasz odbiorcy ma³± podpowied¼, albo tylko sugestiê, poprzez tytu³, tak? A wychodzisz z za³o¿enia, ¿e wa¿niejsze s± uczucia jakich doznaje odbiorca ni¿ te, które chcia³e¶ przekazaæ? Wybacz, ¿e tak wypytujê, ale interesuj± mnie takie sprawy :D

Tytu³ mo¿e co¶ zasugerowaæ (czasem jest on dla mnie wa¿ny, czasem nie), ale wcale nie musisz obrazu odbieraæ na tym poziomie, mo¿esz (mówi±c brzydko) olaæ tytu³. Oczywi¶cie zawsze s± jakie¶ granice interpretacyjne, ale s± one z regu³y bardzo umowne. Poza tym uciesz siê kiedy odbiorca przeczyta twórczo¶æ tak jak ja to zak³ada³em, albo bêdzie gdzie¶ blisko, ale to nie jest takie wa¿ne. A jak masz jakie¶ pytania? Pytaj, chêtnie odpowiem. :)


Pierwsze skojarzenie: teledysk do It Is Not Sound Ulvera. Drugie w sumie te¿. I tytu³ nawet nie odbiega :P

tytu³ akurat Björk ukrad³em ;) co do Ulver, bardzo lubiê t± ich post modernê ideologiczn± (przynajmniej ja tak to odbieram) i na pewno gdzie¶ mi to siedzi w pod¶wiadomo¶ci. Choæ teraz sobie przypomnia³em, ¿e chcia³em (przynajmniej w pozach) zrobiæ stylizacjê na malarstwo sakralne (m.in. Zdjêcie z Krzy¿a, Caravaggia) :)

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Twórczo¶æ w³asna :)
« Reply #217 on: 2010-01-04, 19:31:17 »
Wspominany wcze¶niej rysunek przedstawiaj±cy przedmiot kultowy z surowca pochodzenia zwierzêcego (podkategoria "inne"). Mocno w powiêkszeniu, w rzeczywisto¶ci to ma jakie¶ 2x2cm ;P


Ascot

  • Posts: 836
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • Przechuj buc i ch**
    • Nerd's Life
Odp: Twórczo¶æ w³asna :)
« Reply #219 on: 2010-01-14, 01:11:53 »
Zaczê³o siê ¿ycie Nerd's Life czyli ¯ycie Nerda z Piwnicy.
Komentarze, tematy itp mile widziane, ktnxbai :D
Serious Business...
www.nerdslife.pl

kara¶

  • Posts: 898
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • kurort
    • http://www.myspace.com/laggyluk
Odp: Twórczo¶æ w³asna :)
« Reply #220 on: 2010-01-15, 13:49:07 »

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Twórczo¶æ w³asna :)
« Reply #221 on: 2010-01-15, 13:58:36 »
kolejny pracowity dzieñ w pracy
http://laggyluk.deviantart.com/art/dzwiny-pirat-150477802

 :mrgreen: Spodnie na mnie robi± najwiêksze wra¿enie :D

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Twórczo¶æ w³asna :)
« Reply #222 on: 2010-01-15, 20:44:49 »
kolejny pracowity dzieñ w pracy
http://laggyluk.deviantart.com/art/dzwiny-pirat-150477802
On nie ma klapki na oku!  :o

(I przestañ podawaæ linki po sopocku, tu jest opeth.pl, tu siê podaje inaczej, albo Minder Ci szczotkê w oko wsadzi!)

kara¶

  • Posts: 898
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • kurort
    • http://www.myspace.com/laggyluk
Odp: Twórczo¶æ w³asna :)
« Reply #223 on: 2010-01-15, 22:07:32 »
phi
wiêcej linków nie bêdzie

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Twórczo¶æ w³asna :)
« Reply #224 on: 2010-01-20, 21:29:20 »
To ja siê chcia³em pochwaliæ projektem, który zajmowa³ wiêkszo¶æ mojego czasu od jaki¶ 3 miesiêcy. Nie jest jeszcze skoñczony (oczywi¶cie obudowa nie ma przodu, nie jest pomalowana ani nie ma os³on na trafa, oraz jeszcze drobne korekty trzeba wprowadziæ aby zwiêkszyæ czu³o¶æ), ale dzi¶ mia³em okazje pomierzyæ go dobrym sprzêtem w laboratorium PWr. Jest to 30W lampowa koñcówka mocy. Nie wdaj±c siê w szczegó³y techniczne, muszê przyznaæ, ¿e parametry ma ¶wietne :D (Zosta³y pomierzone zniekszta³cenia, przes³uchy, przesuniêcia fazowe, stosunek sygna³-szum, oczywi¶cie pasmo, czu³o¶æ i moc). Minimalnie pogorsz± siê przy zwiêkszaniu czu³o¶ci, ale i tak bêdzie genialnie. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Tutaj krótka fotorelacja:

Fazy testów 1 2 3
Wzmacniacz od wewn±trz: 1
Wzmacniacz w³±czony 1
Wzmacniacz w laboratorium.1

:-)
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"