Poll

Twój pierwszy album Opeth?

Orchid
Morningrise
My Arms, Your Hearse
Still Life
Blackwater Park
Deliverance
Damnation
Ghost Reveries
Watershed
Heritage
Pale Communion

Author Topic: Twój pierwszy album Opeth?  (Read 187964 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Ro

  • Posts: 9
  • Karma: +0/-0
Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #60 on: 2004-09-09, 08:48:24 »
Posypujê g³owê popio³em.  :oops:
Dopiero od Blackwater Park.
Too far gone to see the light

caress of stars

  • Guest
Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #61 on: 2004-09-09, 09:47:19 »
lepiej pozno niz wcale ;).

nosferato

  • Posts: 198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
    • http://nosferato.mylog.pl
Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #62 on: 2004-09-12, 22:16:56 »
a ja nie zaczê³am od p³yty, tylko od piosenki. konkretnie od 'Credence', a potem by³a 'Face of Melinda'.
kiedy¶ moja mama pozna³a takiego kolesia z Bia³ego i on siê upar³, ¿e poka¿e jej co znaczy prawdziwa muzyka. i przys³a³ jej p³ytkê Opetha. nagra³ na niej same ballady (choæ s³ysza³am, ze co¶ takiego jak ballady Opetha nie istnieje). mojej mamie spodoba³ siê tylko 'Credence'. by³a zachwycona g³osem Mikaela. ja na pocz±tku s³ucha³am Opetha tylko przy okazji mamy. potem sama przes³ucha³am p³ytê i by³am za³amana.... "ja mo¿na tak paskudnie ryczeæ??!!" (oprócz balladek znalaz³o siê kilka 'paskudnych' kawa³ków) no, ale... czas czyni cuda?
Opeth mnie zaczarowa³. tylko oni to potrafi±.
i jestem maniaczk± opethow± :D

a aktualnie moim number one jest Damnation.
"Kiedy ludzie staj± siê naprawdê ¼li, jedynym uczuciem, jakie im pozostaje, jest rado¶æ z cudzej krzywdy."
Goethe

nemó

  • Posts: 10
  • Karma: +0/-0
Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #63 on: 2004-09-19, 21:16:04 »
W sumie to zaczê³o sie od jednego utworu s³uchanego non stop. Mowa o 'Face of Melinda'.  :wink: Pierwszy album? Blackwater Park, z prostej przyczyny :) wiêkszo¶æ poleca go na pierwszy ogieñ.
Przyznam siê, ¿e zespó³ zaczê³am dog³êbniej poznawaæ co¶ ko³o miesi±ca temu, wiêc ze mnie ¶wie¿o upieczona Opethka. Z ka¿dym dniem siê dokszta³cam i z czasem poznam ca³± dyskografiê :D
Trzeba zawsze ¿yæ biegn±c± chwil±
na co komu dzi¶
wczorajszy sen

valkyrie

  • Posts: 17
  • Karma: +0/-0
Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #64 on: 2004-10-26, 19:32:31 »
Wytam na forum ;)

Blackwater Park ;] powód? hyhy.. chcia³em sobie jak±¶ bluze zamówiæ, a ¿e IM i Mety mi siê przejad³y to rozgl±dnê³em siê za czym¶ innym.. a tu bach, BP w pe³nej okaza³o¶ci, no ale nie bêdzie ¿e chodze dla szpanu wiêc po¿yczy³em albumik i sru.. zaczê³o siê.. Powiedzia³bym ¿e jak "zachorowa³em na Katatoniê" tak "zachorowa³em na Opeth" ale nie pasuje :P a mo¿e? ;>

zhukov

  • Posts: 9
  • Karma: +0/-0
Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #65 on: 2004-10-26, 20:02:57 »
hm pi³em pamiêtam na opuszczonym forcie ze znajomymi browary. Znajoma, fanka Cradle Of Filth przynios³a orginaln± p³yte Mornigrise. Spojrza³em na ok³adke i sie zdziwi³em, ¿e mimo prostoty obrazku wzbudzi³ u mnie jakies mi³e i ciekawe uczucia ;]
Troche mi opowiedzia³a o tym ale ma³o bo sama nie s³ucha tego du¿o. Zabra³em p³yte do domu. Usiad³em na krzes³o i pu¶ci³em. Przez ca³± p³yte nic nie mówi³em. Siedzia³em jak wryty. Z krzes³a cudem nie spad³em.
Uzna³em w jednej chwili " genialne!"
no i potem za wszelk± cene zdobywa³em reszte p³yt które sa przecudowne. Aczkolwiek Mornigrise i Orchid to moje ulubione ale reszta tez jest cudowna ;] Dzieñ bez przes³uchania choæ jednej piosenki opeth to dzieñ stracony !
\m/

nikt wyj±tkowy

  • Posts: 50
  • Karma: +0/-0
;]
« Reply #66 on: 2005-02-12, 23:30:13 »
Hmmm Jestem tu nowy i mam nadzieje ze nie zostane zjedzony na sniadanie...
Jestem Marcin i mi³o mi was wszystkich maniaków zespolu Opeth poznac :)  (juz sie nie podlizuje) ...

Pierwszy by³ Blackwater Park... a pozniej jak potok, jak rw±ca rzeka... coraz wiecej i wiecej...
A teraz pozostaje czekac na cos nowego...  :evil:
Niewinno¶æ koñczy siê tam, gdzie zaczyna siê cz³owiek...

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Re: ;]
« Reply #67 on: 2005-02-13, 00:55:16 »
Quote from: nikt wyj±tkowy
Jestem tu nowy
Jasne, a dat± za³o¿enia Twojego konta jest maj 2004 :P Nie z nami te numery 8) Gdzie siê ukrywa³e¶ przez ten czas??
True Pagan Winter Crew

nikt wyj±tkowy

  • Posts: 50
  • Karma: +0/-0
;]
« Reply #68 on: 2005-02-13, 09:27:38 »
No dobra... ale... mo¿na powiedziec ze teraz wyszedlem z undergroundu :wink:
Wczesniej tylko sobie poczytywalem... taki cicho ciemny by³em... ale postanowilem wyjsc z ciemnosci  :)

Mia³em zacz±æ pisac wczesniej... ale przysz³y studia i plany trzeba by³o prze³o¿yæ... a ¿e teraz po sesji... to czas jest odpowiedni:)

Mam nadzieje ze to "wytlumaczenie" Was ustasfakcjonuje  :twisted:
Niewinno¶æ koñczy siê tam, gdzie zaczyna siê cz³owiek...

Baatezu

  • Posts: 32
  • Karma: +0/-0
Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #69 on: 2005-03-09, 10:24:48 »
A ja zacz±³em od... "Orchid" :) Najpierw kumpel zagral nam na akustycznej wstêp do "The Apostle in Triumph", potem zarzuci³ kasetkê i tak siê zaczê³o... Ale nie chcê zgrywaæ jakiego¶ weterana opethowego i dodam ¿e by³o to w 2000 roku wiêc za czasów "Blackwater Park"  :D Potem oczywi¶cie mp3 i po kolei wszystkie albumy. A teraz... brakuje mi ju¿ tylko "Orchid" i "My Arms Your Hearse" na cd (oryginalnym oczywi¶cie).
"We walked into the night. Am I to bid you farewell?"

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #70 on: 2005-03-11, 21:40:26 »
My Arms Your Hearse. Do Opetha przekonywa³em siê przez 2 lata. Wreszcie ³ykn±³em i teraz go uwielbiam.
[under construction]

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #71 on: 2005-03-12, 21:20:49 »
Ooo... czy¿by to by³a pierwsza na tym forum tak d³uga droga do sta³ego zwi±zku?? Zazwyczaj s± to mi³o¶ci od pierwszego us³yszenia... hmm... interesting... Mo¿e musia³e¶ dojrzeæ do tej mi³o¶ci?  :roll:
...If I call will you come and will you save me?

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #72 on: 2005-03-12, 21:26:56 »
Có¿, dwa lata temu s³ucha³em sporo muzyki progresywnej w stylu Dream Theater czy Yes. Kiedy zareklamowano mi do¶æ ciê¿k± kapelê progresywn± jak± jest Opeth zaciekawi³em siê i wybra³em na chybi³ trafi³ w³a¶nie My Arms. Wtedy stwierdzi³em, ¿e co¶ w tym jest, ale odrzuci³ mnie growling.

Potem próbowa³em jeszcze raz. Tym razem Still Life znowu z tym samym efektem. Nastêpnie odpu¶ci³em sobie Opeth. Po jakim¶ czasie z³apa³em bakcyla na death, ktory growlingiem wrêcz epatuje. Wiêc wch³oniêcie kolejnego albumu Opeth by³o tylko kwesti± czasu. To by³ Blackwater Park....

Nic dodaæ niæ uj±æ. Potem dosta³em na ¶wiêta My Arms i historia zatoczy³a ko³o. BTW, Czarnowodny to moja ukochana p³yta i jedyna, ktorej nie posiadam w dyskografii.  :(

[ Dodano: Sob 12 Mar, 2005 21:35 ]
A tak w ogóle to pozdrawiam pani± szanown±, ¿e nie tylko Minder i Whodo raczyli siê odezwaæ do nowicjusza Unaska. :D

Tak wiem, ¿e nie lubicie postu po po¶cie, ale przypomnia³em sobie o tym dopiero teraz. :oops:
[under construction]

stille

  • Posts: 74
  • Karma: +0/-0
Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #73 on: 2005-03-14, 15:08:11 »
moj pierwszy, to still life, daaaawno temu dzies kolo '98 roku chyba czy cos takiego. a pozniej zaczelo sie ... hehe i trwa nadal ;)
jestem wod±, do której raz w³o¿ywszy d³oñ
nigdy nie zdo³asz jej zapomnieæ...

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #74 on: 2005-03-14, 19:03:56 »
Quote from: stille
moj pierwszy, to still life, daaaawno temu dzies kolo '98
Nie wcze¶niej ni¿ grudzieñ 1999, bo taka jest data wydania tego albumu ;) W sumie zacz±³em dok³adnie w tym samym czasie, ale albumem MAYH. Nastêpny by³ SL, potem na raz Orchid i Morningrise :)
True Pagan Winter Crew

 

lofty-success