Author Topic: Sprzêt  (Read 131434 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Sprzêt
« Reply #45 on: 2006-04-02, 12:24:17 »
Dlatego te¿ rozumiem EPiphone za 700-1000 zl, ale nie wiem czego siê spodziewaæ po takim za 500

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Sprzêt
« Reply #46 on: 2006-04-02, 12:41:34 »
Lestat: jak jeste¶ pocz±tkuj±cy, to kupuj pod wygodny gryf. Ten epiphone twojego kumpla z wygodnym gryfem to jaki model?
Na mojej gitarze gra siê niewygodnie, ale rekompensuje to dobre brzmienie i ogólne wra¿enie (wygl±d,kszta³t). Jak gra³em na fenderze kumpla to metalu z tego zrobiæ siê nie za bardzo da³o, ale gra³o siê dos³ownie 2 razy ³atwiej, tak wygodny. Tylko, ¿e fenderów tanich nie ma  :?

[ Dodano: Nie 02 Kwi, 2006 12:44 ]
no chyba ¿e squiery
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Lestat

  • Posts: 532
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ludzie to s±...
Sprzêt
« Reply #47 on: 2006-04-02, 15:04:02 »
Kumpel ma Epiphone Les Paul Studio. Patrzac na zdjecia Epiphone Les Paul Studio i Epiphona Special II to chyba s± zaprojektowane w podobny sposób. Chyba sie zdecyduje na tego Epiphona jednak... Jutro postaram siê jeszcze wybrac do tego muzycznego, i moze uda mi sie czego dowiedziec o tym modelu. Moze bedzie mozliwosc sprowadzenia i przetestowania go. Mam nadzieje...  :)
"Judge me for who I am,
Relieve me for what I am,
Remember me for what I was,
Forgive me for what I became"

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Sprzêt
« Reply #48 on: 2006-04-02, 19:15:29 »
nie wiem jak teraz sklepy stoj± z epiphonami. na mój czeka³em 2 miesi±ce bo dystrybutora nie  by³o w Polsce czy co¶ takiego. Je¶li ju¿ decydujesz siê na Epiphone Les Paul Studio to zamów sobie przez sklep w swoim mie¶cie ten model w wersji Goth. Ró¿nica to wygl±d, bo pickupy i tak trzeba wymieniæ. Ale wygl±d rocks  8) np. zamiast durnych kropek tylko "XII" na 12 progu :] mrok  :mrgreen:  :mrgreen:  :wink:
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

rybosom

  • Posts: 260
  • Karma: +0/-0
    • http://www.satyrykon.goin.pl
Sprzêt
« Reply #49 on: 2006-04-14, 16:25:54 »
Ludu mój ludu, na Boga najwyzszego... Pare miesiecy mnie nie ma i juz wszystko sie waaali.  Lestat:
1. Zapomnij o Floydzie przy gitarze za 700z³, bedziesz zalowal.
2. Progi 23 i 24 rzeczywiscie sa bardzo przydatne. Nie chodzi nawet o samo ich uzywanie, ale o glebsze wciecie to ulatwia gre na progach powyzej 18go.
3. Lepiej wez gitare ze stalym a mniejsza iloscia progow.
4. Uwazaj na tanie epiphone'y, bardzo czesto (95% przypadkow) nie stroja.
5. Z tanich gitar polecam Corta, sa swietni i tani. Ja na przyklad jakis czas temu znalazlem Corta za 1700z³ i to jest gitara jak dla mnie trzy razy lepsza od Epiphone'a Bullseye'a.
6. Polecam wiec Corta ze stalym mostkiem, najlepiej uklad przystawek H-H ewentualnie S-S-H, bron Boze S-S-S. Wypasiony jest tez H-S-H ale zadki. Narazie mysle ze nie ma sensu patrzec na liczbe progow, bo za pol roku i tak bedziesz sie miotal ze chcesz zmienic gitare na inna. Warto podejsc z kims kto sie zna zeby sprawdzil czy stroi w progach etc.. Reszta to juz twoj gust. A od siebie - patrz na to jak lezy i jak brzmi, nie jak wyglada.
www.satyrykon.goin.pl - comiesiêczna porcja satyry dla inteligencji...

Lestat

  • Posts: 532
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ludzie to s±...
Sprzêt
« Reply #50 on: 2006-04-14, 16:58:25 »
Dzieki rybosom za porady.
Bylem niedawno w muzyku i testowalem pare modeli. Zdecyduje sie chyba na Corta x2.
"Judge me for who I am,
Relieve me for what I am,
Remember me for what I was,
Forgive me for what I became"

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Sprzêt
« Reply #51 on: 2006-07-16, 11:45:14 »
Zamierzam w przeci±gu kilku(nastu) najbli¿szych dni w koñcu kupiæ elektryka ;) Zastanawia³am siê do¶æ powa¿nie nad Cortem X6, ale po przetestowaniu w sklepie muzycznym Epiphone'a LP100 mam dylemat, bo gra³o mi siê na nim ¶wietnie. Sk³ania³am siê ju¿ do tego modelu, gdy w moim mie¶cie na wystawie zobaczy³am Epiphone'a Les Paul Studio w do¶æ korzystnej cenie (1249 z³) i zaczê³am siê zastanawiaæ czy nie wydaæ trochê wiêcej kasy i kupiæ czego¶ lepszego, a poza tym wiadomo - to co w zasiêgu rêki kusi bardziej ;)
Teraz tak:
1) kupujê gitarê w celu czysto hobbystycznym i nie chcê przesadziæ z cen±, powiedzmy, ¿e te 1250 z³, które da³abym za Epiphona Les Paul Studio to maks.
2) kupujê gitarê "na przysz³o¶æ" (nie wiem czy w ca³ym moim ¿yciu jeszcze jakiego¶ elektryka sobie fundnê), wiêc mo¿e powinnam kupiæ takiego z 24 progami i tremolem? (kiedy¶ mogê zapragn±æ pobawiæ siê tremolem ;) )
3) czyta³am opinie o Epiphonie Les Paul Studio i podstawowy zarzut, który powtarza³ siê w kilku niezale¿nych ¼ród³ach to ¿e gitara nie stroi (nawet jak jest nastrojona - pewnie chodzi³o o jaki¶ problem z progami?). Kto¶ ma jakie¶ do¶wiadczenia z tym modelem? Czy w zwi±zku z tym powinnam go przekre¶liæ?
Czekam na rady i komentarze ;) Mo¿e kto¶ poleci jaki¶ fajny model?

EDIT:a mo¿e Ibanez?

Sukubus

  • Posts: 127
  • Karma: +0/-0
Sprzêt
« Reply #52 on: 2006-07-16, 12:27:39 »
1. Basid³o - Ibanez SDGR - czarna :D gitara jest wrêcz idealna dla moich ma³ych r±czek :P jedyne co mnie wkurza to zjebany potencjometr , ktorego nie umiem naprawic :P )

Struny- DR 45-105 ;P

2. Combo Hartke A70 - kul jest i tyle ;]

3. Zoom 607 multiefekt

i chyba wszystko ;] no a moje marzenie na dzieñ dzisiejszy to Yamaha RBX (john myung I )

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Sprzêt
« Reply #53 on: 2006-07-20, 13:48:07 »
I co, nikt mi nie poradzi? :( :P

absent_friend

  • Posts: 601
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • friend of absynth
Sprzêt
« Reply #54 on: 2006-07-27, 22:55:08 »
...hmm... je¶li znajdziesz stroj±cego epiphone les paul studio to czemu nie ?
Epki maj± ³adne lekko jazzuj±ce brzmienie jesli dobrze pamiêtam... ;) a ja tak lubiê na przyk³ad...
Na Ibanezie ¿adnym nie gra³em, ale to samo... je¶li bêdzie stroi³ i bêdzie Ci siê brzmienie podoba³o to czemu nie ?  :wink:
A je¶li o wajche chodzi to na samym pocz±tku jest conajmniej nieprzydatna  :roll:

 

"I don't expect I'll ever understand.. How life just trickled through my hand.."

Lestat

  • Posts: 532
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ludzie to s±...
Sprzêt
« Reply #55 on: 2006-08-08, 14:47:13 »
W koncu kupilem gitare. Cort X2 BM.  :)  Szkoda, ze w pracy nie mam piecyka...
Chyba za³o¿e temat dla poczatkujacych "gitarzystow"...  :-k
"Judge me for who I am,
Relieve me for what I am,
Remember me for what I was,
Forgive me for what I became"

ozeh

  • Mourner
  • *
  • Posts: 631
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
    • OZEH - aplikacje w ¶rodowisku Microsoft Excel
Sprzêt
« Reply #56 on: 2006-08-08, 15:55:18 »
Lestat daj znaæ jak siê sprawuje, bo zastanawia³em siê nad tym wiose³kiem. Najlepiej nagraj i podrzuæ próbkê d¼wiêku na obu kana³ach. ;P

A temacik dla pocz±tkuj±cych gitarzystów jak najbardziej.
"Patrzcie, jeszcze jeden anio³. Masz, ³ap harfê i zacznij ¶piewaæ hosanny."

kara¶

  • Posts: 898
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • kurort
    • http://www.myspace.com/laggyluk
Sprzêt
« Reply #57 on: 2006-08-08, 16:52:55 »
ozeh lepiej id¼ do sklepu potestowaæ wios³a :P cie¿ko nagraæ wiernie brzmienie gitary na tanim sprzêcie ;P
ps. djdioda kupi³a¶ w koñcu jak±¶ gitarê?  :P

ozeh

  • Mourner
  • *
  • Posts: 631
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
    • OZEH - aplikacje w ¶rodowisku Microsoft Excel
Sprzêt
« Reply #58 on: 2006-08-08, 16:59:43 »
Taa, ale problem w tym, ¿e X2 nie ma w ¿adnym sklepie u mnie, to chocia¿ chcia³em tak us³yszeæ. ;P

A ogranie wios³a przed kupnem to oczywista sprawa. W ciemno nie kupiê.
"Patrzcie, jeszcze jeden anio³. Masz, ³ap harfê i zacznij ¶piewaæ hosanny."

kara¶

  • Posts: 898
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • kurort
    • http://www.myspace.com/laggyluk
Sprzêt
« Reply #59 on: 2006-08-08, 17:01:59 »
ja kupi³em w ciemno i nie ¿a³ujê ;D