Author Topic: Opeth w God of War III  (Read 30559 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Opeth w God of War III
« Reply #75 on: 2010-03-07, 14:33:32 »
Je¿eli po 15 latach od wyj¶cia pierwszej p³yty, metalowy zespó³ zaczyna graæ flamenco to zazwyczaj oznacza, ¿e najwy¿sza pora my¶leæ o zakoñczeniu kariery  :].
Piosenka w ka¿dym razie jest ca³kiem fajna, a¿ mam ochotê na wiêcej. W³a¶ciwie kompozycyjnie to standardowy Opeth, tylko upchany w niespe³na 6 minutowym formacie. Gdyby dodaæ jeszcze 6 min na ciê¿sze wstawki, rozbudowanie niektórych motywów, to pewnie i przej¶cia pomiêdzy poszczególnymi czê¶ciami utworu brzmia³yby naturalniej. Swoj± drog± Akerfeldt znowu wykaza³ siê inwencj± twórcz±... i zer¿n±³ tytu³ + pierwsz± linijkê tekstu z utworu Marca Bolana (mo¿na pos³uchaæ fragmentu na Last.fm). Je¿eli chodzi o wstawki na moogu takie jak ta Pera, to jestem jak najbardziej za pojawieniem siê takowych na nowej p³ycie O. No i co¶ mi mówi, ¿e Peter takiej solówki na akustyku jednak by nie odstawi³ ;). Zreszt± co do tej ostatniej czê¶ci The Throat of Winter - nie wydaje wam siê zbli¿ona klimatem do intra The Apostle in Triumph (czyli tak w³a¶ciwie koñcówki Requiem)?

Enter_the_Chicken

  • Guest
Odp: Opeth w God of War III
« Reply #76 on: 2010-03-07, 22:09:55 »
Ma³y OT: A ja, a¿ sasiad³em do God of War 2 :) Jedynka by³a cudowna, dwójka ju¿ j± pobi³a, po dwóch godzinach gry :)

Nelo_Angelo

  • Posts: 127
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • "Death and life taken so easily..."
Odp: Opeth w God of War III
« Reply #77 on: 2010-03-08, 19:14:26 »
Quote
Ma³y OT: A ja, a¿ sasiad³em do God of War 2 :) Jedynka by³a cudowna, dwójka ju¿ j± pobi³a, po dwóch godzinach gry :)

[offtop mode on]

bez spojlerów, powiem, ¿e dwójka bardziej wymiata fabularnie, o czym siê z reszt± przekonasz ;)
... ale kocham obie czê¶ci! xD

[/offtop mode off]

powracaj±c do tematu... od zawsze podoba³a mi siê muzyka w GOW, a jak us³ysza³em, ¿e bêd± tam równie¿ DreamT i Opeth, to mnie bardzo ucieszy³o ;) i szczerze, podobaj± mi siê te kawa³ki. Oczekiwa³em jednak growlu od Mike'a, ale zapomnia³em, ¿e nie ka¿dy gracz i s³uchacz gustuje w growlach, a Mike z³agodnia³, wiêc wynik³o co wynik³o... wed³ug mnie, growl doda³by brutalno¶ci i agresji grze.
Wspominaj±c inn± grê: Devil May Cry 3, z którego uwielbiam OST, bo czuæ by³o agresjê. A Opeth doda³ klimatu i tyle - koniec narzekania :D



Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Opeth w God of War III
« Reply #78 on: 2010-03-19, 00:03:08 »
Quote from: Mikael Akerfeldt
Quite interesting to see how diverse the reactions have been to our last song, ”The throat of Winter” that we recorded to be included on a disc coming with the ”God of War 2” game. Everything from ”loving it” to ”hating it” to juvenile ”meh” comments.
.. ..
I’m happy we’ve caused some reactions at least, rather raise a taste-agenda than a shrug.
It’s quite clear to me that some have yet to understand what this band is about. Some say the song doesn’t ”fit” the game, as if we’d ever, in our career, been interested in fitting in. Sorry! I was asked to write an Opeth song, and that’s what I did. Couldn’t care less if we fit in or not.
.. ..
At this point I’m complete and utterly bored with new streamlined music. Bored to tears by conventional metal arrangements. I think the future album will be more or less devoid of any fluid writing. It will be all over the place I guess, because that’s what I and ultimately Opeth as a band find interesting these days. I want it to be fucked up! I’ve written a 10 minute + piece so far and it’s miserable sounding (in a good way, for me at least) and quite disturbing. Don’t know whether it will make the final cut, but it’s certainly set the tone for what type of music I want to write right now.
.. ..
I can’t foresee what you as ”fans” will think of anything we put out anymore. I stopped wondering after ”Damnation” got hate-bombed, so we’ll just have to wait and see I guess.
.. ..
I certainly appreciate all your support during the years. Sorry I can’t commit to pleasing you all, but as we all know it simply doesn’t work like that.
.. ..
I’m happy, just wrote some lovely music with a friend and it opened my eyes somewhat. This music might come across as un-focused, but it’s really crystal clear.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Opeth w God of War III
« Reply #79 on: 2010-03-19, 08:37:03 »
Opeth na staro¶æ zostanie awangardowym zespo³em takim jakim by³ 15 lat temu. :mrgreen:
[under construction]

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Opeth w God of War III
« Reply #80 on: 2010-03-19, 17:53:14 »
Wiecie co? Podoba mi siê postawa Mike'a. Artysta przede wszystkim powinien tworzyæ wed³ug tego, co mu w duszy gra. Mike nie ogl±da siê ani na fanów, ani na wytwórniê. Jak do tej pory jego twórczo¶æ przysparza³a zespo³owi tylko wiêcej rozg³osu. A teraz popatrzcie na to ze strony producenta GoW3: Fanowie nie przestaj± siê przerzucaæ argumentami czy Throat of Winter jest ok, czy nie. Rezultat jest taki, ¿e o grze mówi siê czêsto i gêsto, a przecie¿ o to producentowi chodzi. Mike to prawdziwy diabe³ :P
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Opeth w God of War III
« Reply #81 on: 2010-03-19, 18:29:02 »
Mi tak¿e podoba siê ta postawa. I zadziwiaj±ce, bo od d³u¿szego czasu mam (zapewne podobnie jak wielu z Was) identyczne uczucie jak Mike: "bored to tears by conventional metal arrangements".
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Opeth w God of War III
« Reply #82 on: 2010-03-19, 21:32:17 »
Ja bym sobie tylko ¿yczy³, ¿eby on swoj± mi³o¶æ do klasycznego hard rocka przela³ na solowy album. To jedyna rzecz, która mnie dra¿ni w nowym Opeth. Nie Hammond rzecz jasna czy aran¿e, ale takie numery jak "Burden".
[under construction]

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Opeth w God of War III
« Reply #83 on: 2010-03-20, 14:29:56 »
Ja tak¿e nie chcia³bym ju¿ na albumach Opeth kawa³ków w stylu Burden, jeden w zupe³no¶ci wystarczy. Generalnie niezbyt mi podchodz± wspó³czesne formacje graj±ce hard rock, blues zreszt± te¿ - tak siê zastanawiam i do g³owy nie przychodzi mi nic interesuj±cego w tej materii. Mike zapowiada³, ¿e solowy album bêdzie przedsiêwziêciem stricte akustycznym (tak to zrozumia³em), wiêc hardrockowego grania raczej tam nie us³yszymy. Prêdzej mo¿emy siê spodziewaæ jakiego¶ nawi±zania do Nicka Drake'a i The Throat of Winter. W ogóle ten najnowszy kawa³ek napawa mnie optymizmem na przysz³o¶æ, ale pod warunkiem, ¿e kontrastuj±ce, mocne elementy, które je¿eli kiedykolwiek mia³yby siê pojawiæ, by³yby stuprocentowym Opethowym riffowaniem, do jakiego nas Mike przez lata przyzwyczai³.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Opeth w God of War III
« Reply #84 on: 2010-08-20, 10:48:42 »
Od kilku dni przypominam sobie "The Human Equation" Ayreon, w którego nagraniu Majk bra³ udzia³ - otwieraj±cy kompozycjê Day Five: Voices gitarowy riff od razu przywo³a³ The Throat of Winter. Riffy co prawda ró¿ni± siê, ale oba przesycone s± Zeppelinowsk± atmosfer±.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind