Author Topic: O co wam chodzi z tym Morningrise???:-)  (Read 28771 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

mroova

  • Posts: 18
  • Karma: +0/-0
O co wam chodzi z tym Morningrise???:-)
« Reply #30 on: 2005-02-19, 17:04:11 »
Zgadzam  siê z dwoma kwestiami
1. Ci którzy zaczynali od pó¼niejszych p³yt d³ugo nie doceniaj± starszych - tak by³o ze mn± i chyba nie ma na to recepty. U mnie to wygl±da³o tak, ¿e po prostu robi³em co¶ na kompie s³uchaj±c BWP a¿ p³ytka sie koñczy³a i zaczyna³a graæ "nastêpna". W ten sposób sie jako¶ os³ucha³em i teraz nie zaprzecze, ¿e najlepszym albumem wg mnie jest BWP, ale muzyka wcze¶niejszych p³ytek jest równie genialna.
2. Fucktychnie Michael live jest kiepski, ale chyba nie ma sie co dziwiæ. Ja mam mp3 z jakiego¶ koncertu chyba w lokalu (tak sie mi wydaje) i brzmi to tragicznie :-(

1."fuck" zniosê, ale "ch" zamiast tradycyjnego "cz" ju¿ nie.
2.to imiê akurat trochê inaczej siê pisze...
Kasandra
=>grabarz optymizmu<=

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
O co wam chodzi z tym Morningrise???:-)
« Reply #31 on: 2005-02-19, 19:35:36 »
Quote from: mroova

2. Fucktychnie Michael live jest kiepski, ale chyba nie ma sie co dziwiæ. Ja mam mp3 z jakiego¶ koncertu chyba w lokalu (tak sie mi wydaje) i brzmi to tragicznie :-(

Widaæ, ¿e nie by³e¶ na ¿adnym koncercie Opeth (a conajmniej dwa ju¿ w Polsce by³y). Mike na koncertach wypada po prostu BOSKO! :supz:
True Pagan Winter Crew

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
O co wam chodzi z tym Morningrise???:-)
« Reply #32 on: 2005-03-26, 17:59:38 »
Na Lamentations mo¿na siê doskonale przekonaæ, o mo¿liwo¶ciach wokalnych Mikaela. Wszelkie growlowane partie wgniataj± w ziemiê. Natomiast gdy pojawia siê czysty wokal to brzmi on 2 razy ciszej ni¿ zwykle. Jakby Mikael w³a¶nie ba³ siê, ¿e mu co¶ nie wyjdzie. Natomiast problem z fa³szowaniem jest nieunikniony. Nie wiem czy, które¶ z was próbowa³o kiedy¶ growlingu. Ale nie takiego ryczonka, tylko prawdziwego growlingu; a potem próbowa³o za¶piewaæ czystê. Trudno siê przestawiæ, tyle powiem. #-o
[under construction]

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
O co wam chodzi z tym Morningrise???:-)
« Reply #33 on: 2005-03-26, 19:21:46 »
A'propos growlu - jak to siê robi? :P By³ kiedy¶ taki temat na ultimatemetal.com, ale nie mogê siê do niego dokopaæ.
True Pagan Winter Crew

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
O co wam chodzi z tym Morningrise???:-)
« Reply #34 on: 2005-03-26, 21:33:03 »
Widzisz, si³a growlingu nie wychodzi z gard³a, tylko z przepony. Nale¿y j± sobie wyæwiczyæ, aby by³a mocna. Najlepiej du¿o g³êbokich oddechów, sporo biegania czy jazdy na rowerze. Powietrze, które przepona wyciska z p³uc musi przep³ywaæ przez struny g³osowe tak, aby wydobywa³ siê z nich ryk. To s± chyba te wy¿ej po³o¿one struny, jak Jab³ko Adama podje¿d¿a Ci pod sam± brodê. Na pocz±tku z gard³a wydobywa siê wtedy tylko taki niski szept, ale gdy przepona i struny siê wyæwicz± zaczyna p³yn±æ brudny growl. Nie doszed³em jeszcze tylko do sposobu na wyczyszczenie go, ¿eby by³ bardziej czytelny. :-k
[under construction]

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
O co wam chodzi z tym Morningrise???:-)
« Reply #35 on: 2005-03-26, 22:35:09 »
Ciekaw jestem jak d³ugo i od kiedy Mikael æwiczy³, skoro na Orchid nagranym w 1994 (ile lat mia³ wtedy? 17?) ju¿ mia³ mocny i czytelny wokal... No ale w sumie o to samo mo¿na by zapytaæ wokalistê Decapitated, którego wokal mnie po prostu zrówna³ z dywanem.
True Pagan Winter Crew

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
O co wam chodzi z tym Morningrise???:-)
« Reply #36 on: 2005-03-26, 22:39:18 »
Heh, Minderze, co tu du¿o mówiæ, na czytelny growl dobrze dzia³a wóda.  :lol: Sauron nie ukrywa w wywiadach, ¿e doi³ od ma³ego. :wink:
[under construction]

stille

  • Posts: 74
  • Karma: +0/-0
O co wam chodzi z tym Morningrise???:-)
« Reply #37 on: 2005-03-28, 23:43:23 »
Quote from: Unas
Nie wiem czy, które¶ z was próbowa³o kiedy¶ growlingu. Ale nie takiego ryczonka, tylko prawdziwego growlingu; a potem próbowa³o za¶piewaæ czystê. Trudno siê przestawiæ, tyle powiem. #-o

kiedys z rok temu probowalam. wlasnie przy Opeth. powiem szczerze, ze gardlo boli pozniej. a przepone to trza miec, bo kiedy powietrze sie konczy to ehm... watpliwa przyjemnosc. moze jeszcze kiedys zachce mi sie probowac, moje ulubione fragmenty, ale nie wiem, w chwili obecnej mam problemy notoryczne z garlem :? ale powiem ze growl to zajebista sprawa. i faktycznie ciezko przejsc z ryku na czysty spiew... oj ciezko :roll:
jestem wod±, do której raz w³o¿ywszy d³oñ
nigdy nie zdo³asz jej zapomnieæ...

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
O co wam chodzi z tym Morningrise???:-)
« Reply #38 on: 2005-03-29, 08:52:54 »
Quote from: Ardenno
A skoro ju¿ mowa o Orchidzie, to 1 pytanko: gdzie mo¿na znalezc tab do Apostol In Triumph (wstêp - do 1:30)? Na oficjalnej taby s± dopiero od 1,5 minut wzwy¿... :(( A ja chce ten genialny wstêp!! :)


Du¿o czasu ju¿ minê³o od pojawienia siê tego posta, ale mo¿e moja odpowiedz komu¶ siê przyda... :P Tab do The Apostle In Triumph ze wstêpem znajdziesz tu .

Mi³ego grania zycze :D

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
O co wam chodzi z tym Morningrise???:-)
« Reply #39 on: 2005-03-29, 09:57:20 »
O, stille widzê, ¿e jednak kilka pañ ma sk³onno¶ci do growlingu. To fajnie, bo w¶ród ró¿nych zespo³ów takie panie mo¿na policzyæ na palcach obu r±k. :D
[under construction]

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
O co wam chodzi z tym Morningrise???:-)
« Reply #40 on: 2005-03-29, 11:47:39 »
Quote from: djdzida
Tab do The Apostle In Triumph ze wstêpem znajdziesz tu .

Obawiam siê, ¿e tam jednak tego intro nie ma - przynajmniej s±dz±c po komentarzach. Zaraz postaram siê to jako¶ odpaliæ na moim linuchu ;)
True Pagan Winter Crew

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
O co wam chodzi z tym Morningrise???:-)
« Reply #41 on: 2005-03-29, 12:12:58 »
Quote from: Minder
Quote from: djdzida
Tab do The Apostle In Triumph ze wstêpem znajdziesz tu .

Obawiam siê, ¿e tam jednak tego intro nie ma - przynajmniej s±dz±c po komentarzach. Zaraz postaram siê to jako¶ odpaliæ na moim linuchu ;)


Jak nie ma jak jest, przeciez sie z tego grac uczylam :P :) tylko nie ma tej "solóweczki" co wchodzi w okolicach 0:38... ale dobre i to co jest :P

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
O co wam chodzi z tym Morningrise???:-)
« Reply #42 on: 2005-04-04, 11:12:20 »
Quote from: mroova
Fucktychnie Michael live jest kiepski, ale chyba nie ma sie co dziwiæ. Ja mam mp3 z jakiego¶ koncertu chyba w lokalu (tak sie mi wydaje) i brzmi to tragicznie :-(


Jestem normalnie za cenzur± na tym forum! Nie do¶æ, ¿e brednie to jeszcze tak piêknie napisane! Ty s³ysza³e¶ wogóle kiedy¶ Mikaela na ¿ywo?! Kto¶ ju¿ poda³ przyk³ad Lamentatioms!
selfbanned

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
O co wam chodzi z tym Morningrise???:-)
« Reply #43 on: 2005-04-04, 17:14:00 »
Heh, na Lamentations Mikael ¶wietnie i g³o¶no growluje, a ¶piewa czystym g³osem tak jako¶ strasznie cicho. Nie wiem, czy to wina produkcji, ale brzmi to w³a¶nie tak. Co nie znaczy, ¿e to jest z³e, wrêcz przeciwnie, g³os jest wspania³y. :)
[under construction]

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
O co wam chodzi z tym Morningrise???:-)
« Reply #44 on: 2005-04-05, 01:04:45 »
W sumie na koncertach widaæ, ¿e czyste wokale przychodz± Mike'owi z pewnym trudem. W sumie jednak nie¼le daje sobie radê.
True Pagan Winter Crew