Author Topic: Jakim kawa³kiem Opeth zaraziæ kogo¶ na dobre?  (Read 61011 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Darayavahus

  • Posts: 73
  • Karma: +0/-0
Odp: Jakim kawa³kiem Opeth zaraziæ kogo¶ na dobre?
« Reply #15 on: 2003-09-08, 21:14:15 »
Quote
To ja chyba tu jestem "inny", bo np nie slucham w ogole metalu ani w sumie ciezkiego rocka tez;) Uwaga: lubie bardzo bawic sie przy techno i NIE MAM POJECIA jak to sie stalo, ze nagle stalem sie fanem OPETH.


O_O !!!
Czlowieku jak Ty sie zetkneles z Opeth :) ? To byl cud..objawienie...WOW !

Quote
sorry - powiedzia³am, ¿e to moja prywatna opinia:) jak kto¶ woli piski od bawo³ów to ju¿ jego sprawa. nic nie kwestionujê


No co Ty, Kea... nie lubisz eunuchów ? ;P

np. Darkseed - Autumn

Fallen Drapery

  • Guest
Odp: Jakim kawa³kiem Opeth zaraziæ kogo¶ na dobre?
« Reply #16 on: 2003-09-10, 10:46:43 »
hmmm, no ja tam bym spróbowa³ z Face Of Melinda...robi mi ten namber okrutnie...a co do kastratów i zarzynanych bawo³ów - jestem ca³ym evil-sercem z bawo³ami  :evil: i chyba zaraz napisze nowy topic :D

ironBIDDAF

  • Posts: 79
  • Karma: +0/-0
    • http://WWW.METALMADNESS.PL
Odp: Jakim kawa³kiem Opeth zaraziæ kogo¶ na dobre?
« Reply #17 on: 2003-09-17, 21:44:42 »
Kilku osobom zapu¶ci³em wybrane kawa³ki Opeth, ale raczej nie podchodzi. Zdaje mi sie coraz czê¶ciej ze tlyko niektóre oosby s± stworzone do s³uchania Opethu.... Zreszt± co za du¿o to nie zdrowo. Dobrze jest byæ niewielk± grup± fanów zespo³u... to w jaki¶ sposób zbli¿a. Fanów Iron Maiden znajdziesz copare metrów. A Opethu.....  :roll:
:(

http://republika.pl/metal-madness/love.jpg

wyraz mi³o¶ci do.... Fizyki

Gomez

  • Posts: 29
  • Karma: +0/-0
Odp: Jakim kawa³kiem Opeth zaraziæ kogo¶ na dobre?
« Reply #18 on: 2003-12-30, 11:21:31 »
Wiêkszo¶æ ludzi zra¿a siê wokalami na pocz±tku, ale jak kto¶ jest choæ trochê wra¿liwy muzycznie to nie mo¿e byæ obojêtny na Opeth
Lost are days of Spring
You sighted and let me in

caress of stars

  • Guest
Odp: Jakim kawa³kiem Opeth zaraziæ kogo¶ na dobre?
« Reply #19 on: 2003-12-30, 17:40:57 »
Ja osobiscie zarazilam sie cala plyta "Morningrise" i mysle, ze jezeli ktos jest wrazliwy na tego rodzaju muzyke, to obojetne co mu sie pusci-zakocha sie w Opeth. Pozyczalam kiedys znajomemu po kolei wszystkie plyty Opeth i ZADNA nie zrobila na nim wrazenia, powiedzial mi pod koniec, ze mu sie nic Opeth nie podoba...( mimo, ze jest milosnikiem ambitnej muzyki (rocka progresywnego  :)  ))

Maq

  • Posts: 164
  • Karma: +0/-0
Odp: Jakim kawa³kiem Opeth zaraziæ kogo¶ na dobre?
« Reply #20 on: 2003-12-30, 20:02:34 »
Quote from: caress of stars
Pozyczalam kiedys znajomemu po kolei wszystkie plyty Opeth i ZADNA nie zrobila na nim wrazenia, powiedzial mi pod koniec, ze mu sie nic Opeth nie podoba...( mimo, ze jest milosnikiem ambitnej muzyki (rocka progresywnego  :)  ))


Beznadziejny przypadek, nie ma co:/ To czego on slucha, jesli w jego mniemaniu Opeth nie jest ambitny??:) Eh Caress pozdrow kolege, bo ja tez mam jednego takiego:/ Biedacy....
as I would die now, for one last wish......

caress of stars

  • Guest
Odp: Jakim kawa³kiem Opeth zaraziæ kogo¶ na dobre?
« Reply #21 on: 2003-12-31, 11:03:04 »
Quote from: Maq
Beznadziejny przypadek, nie ma co:/ To czego on slucha, jesli w jego mniemaniu Opeth nie jest ambitny??:)


Heh, slucha dobrych zespolow jak Death czy Dream Theater ale niestety Opeth nie wywiera na nim zadnego pozytywnego wrazenia... moze to kwestia tego, ze nie zostal "naznaczony" przy narodzeniu ta szczegolna wrazliwoscia, ktora KA¯E nam nie pozostawac obojetnym na magie Opeth...  :D
Zreszta waski charakter grona milosnikow Mistrzow jest niczego sobie :). Mnie sie podoba, ze jestem jedna na stu milosnikow ciezkiego brzmienia fanka Opeth  :P

Maq

  • Posts: 164
  • Karma: +0/-0
Odp: Jakim kawa³kiem Opeth zaraziæ kogo¶ na dobre?
« Reply #22 on: 2003-12-31, 14:22:26 »
Ja tez sie ciesze z tego faktu, jednak nie moge pojac, jak to jest w ogole mozliwe, ze tylu ludzi pozostaje obojetnych na muzyke Opeth... ??? W kazdym razie ja juz nikogo nie staram sie Opethem zarazic, niech sobie tam kazdy slucha "na co go stac" :P....
as I would die now, for one last wish......

Gomez

  • Posts: 29
  • Karma: +0/-0
Odp: Jakim kawa³kiem Opeth zaraziæ kogo¶ na dobre?
« Reply #23 on: 2004-01-04, 00:14:53 »
Techno?hmm.....ja moge siê ¶wietnie bawiæ przy zespole Prodigy(ale to chyba nie jest techniawa), który tworzy naprawde ¶wietny rytmy i te¿ ma to swój drive natomiast Death metalu nie s³ucham wogóle(czasem Death sie przewinie), z prog-rockowych rzeczy g³ównie Anathema, Pain of Salvation. Nie rozumiem jednak jak mo¿na byæ obojêtnym na Opeth!!
Lost are days of Spring
You sighted and let me in

ironBIDDAF

  • Posts: 79
  • Karma: +0/-0
    • http://WWW.METALMADNESS.PL
Odp: Jakim kawa³kiem Opeth zaraziæ kogo¶ na dobre?
« Reply #24 on: 2004-02-25, 01:19:45 »
Minê³o kilka miesiecy od czasu jak wypowiada³em siê w tym temacie. Chcia³bym znów swoje zdanie przedstawiæ, poniewa¿ temat ciekawy, a do tego czesto sam zadaje sobie podobne pytania.

Pozornie moze sie zdawaæ jak to jest mo¿liwe, ¿e komu¶ nie podchodzi Opeth. My tak myslimy, ale my jeste¶my fanami tej kapeli :) Póki co wszystko co wydali ch³oniemy z zapartym tchem. Tak samo p³yty KAtatoni z Mikaelem, czy Sorskogen. Dla nas wszystko wydaje siê piêkne a¿ ponad granice moz³iwo¶ci. Spogladaj±c na sprawe jednak z drugiej strony faktycznie mozna doj¶æ do róznych wniosków. Ludzie nie s± tacy elastyczni w gustach. ZEspó³ o brzmieniu rock/prog rock/deathmetal i wokalu balladowy/growl naprawde nieka¿demu moze przypa¶æ do ka¿dego gustu. Ludzie przeciez nie bed± wycinaæ CZarnej Rózy w poszukiwaniu fragmentów które ich interesuj±. "Bierz wszsytko albo spadaj". Dla wiêkszo¶æ ludzi jest to zbyt skomplikowana muzyka, albo poprostu nie s± w stanie jej po¶wiêciæ wystarczajaco du¿o uwagi, aby j± pokochaæ. Dlatego sam stwierdzi³em ze Opeth albo siê kocha na zabój, albo jest sie obojêtnym w stosunku do tej muzyki.

Dodatkowo, fakt i¿ tak ma³o nas jest tworzy z nas wybran± grupê osob, którym zosta³a dana mo¿liwo¶æ napawania siê piêknem tej muzyki. Mimo ten rok jest 19 dla mnie, to jednak uwa¿am i¿ pozna³em siê troche na ludziach i jest niewiele osob, z którymi jestem w stanie siê Opethem podzielic. Jest to dla mnie zbyt cenna muzyka, aby byle kogo nawracaæ na ni±.

Chcia³bym przytoczyæ jeszcze sytuacje z Iron Maiden. Od po³owy podstawówki Iron Maiden by³a dla mnie kapel± numer 1. Nie by³o nic piêkniejszego nad Mejdenów. Ka¿dego kogo zna³em próbowa³em na to namówiæ itp. Teraz sie zastanawiam "po co?". Chodz±c po szkole widze ze wsyscy metale nosz± koszulki Iron Maiden. Czuje tego przesyt. Fakt, ¿e na Iron MAiden sie zrobi³a ostanio moda zniesmaczy³ mnie. Tak samo jak i ca³y Heavy Metal. Z tego powodu zacz±³em w³a¶nie szukaæ i zag³ebiaæ sie w muzyke. Poznaj±c kapele o których przeciêtny metal nie s³ysza³. Niekoniecznie metalowe, bo i Prog rock, z róznymi odmianami, ponadto black/death metal oraz amerykañski thrash. Takie gatunki muzyki równie¿ nios± ze sob± ogrmone warto¶ci, trzeba jednak po¶wiêciæ chwile, aby je zrozumieæ. To nie jest heavy, które dociera do ka¿dego juz od pierwszych dzwieków. Muzyka ambitniejsza jest pewnym spe³nieniem, bowiem dopiero wtedy gdy wystepuje sie ponad szar± masê pêdz±c± w tym samym kierunku poznaje siê ¶wiat emocji, uczuæ i wszelkich rado¶ci. CZego¶ co jest niedostêpne dla reszty. I dobrze ze tak jest. Tak w³a¶nie jest z OPETH. Nie chcia³bym aby nasta³a moda na Opeth. To jest odrobine samolubne, ale moja przyjemnosæ jest wa¿niejsza ;-)
:(

http://republika.pl/metal-madness/love.jpg

wyraz mi³o¶ci do.... Fizyki

Maq

  • Posts: 164
  • Karma: +0/-0
Odp: Jakim kawa³kiem Opeth zaraziæ kogo¶ na dobre?
« Reply #25 on: 2004-02-25, 23:09:05 »
Wow, dosc przydlugawy wywod walnales, ale musz powiedziec ze calkiem sensowny, przeczytalem wszystko uwaznie. Co tu duzo mowic, chyba sie zgadzam, Opeth jest jedyny w swoim rodzaju i k***a:), cieszmy sie ze do nas dotarlo te piekno a inni dalej pozostaja nieoswieceni. Amen.
as I would die now, for one last wish......

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Jakim kawa³kiem Opeth zaraziæ kogo¶ na dobre?
« Reply #26 on: 2004-02-27, 20:58:41 »
Próbowa³em kiedy¶ zagaiæ taki temat na UltimateMetal, ale nie potrafi³em tego co mia³em na my¶li tak ³adnie ubraæ w s³owa.  Zgadzam siê z kol. ironBIDAF'em ca³kowicie.
True Pagan Winter Crew

Kea

  • Posts: 373
  • Karma: +0/-0
  • she-wolf
Odp: Jakim kawa³kiem Opeth zaraziæ kogo¶ na dobre?
« Reply #27 on: 2004-02-29, 18:00:34 »
no proszê, taki Biddaf i tak ³adnie nakre¶li³ to, co s³ysza³am wcze¶niej ze 100x tylko nie zebrane  :)  oczywi¶cie racjê ma, nie da siê ukryæ...  :D
Bogowie i diab³y nigdy nie istnieli. Istnieli za to ludzie, których w nich obrócono i uwiêziono w nadprzyrodzonych inkarnacjach.......

Maq

  • Posts: 164
  • Karma: +0/-0
Odp: Jakim kawa³kiem Opeth zaraziæ kogo¶ na dobre?
« Reply #28 on: 2004-02-29, 21:17:44 »
Quote from: Minder
Próbowa³em kiedy¶ zagaiæ taki temat na UltimateMetal, .


Minder, jaki masz nick na UM?
as I would die now, for one last wish......

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Jakim kawa³kiem Opeth zaraziæ kogo¶ na dobre?
« Reply #29 on: 2004-03-01, 22:21:01 »
Pozyczy³am mojej nauczycielce od muzyki "Damnation". Zobaczymy, co z tego bêdzie  :)

 

lofty-success