Dzia³ ogólnomuzyczny > Ca³a piêkna reszta

Deep Purple

(1/5) > >>

Luksor:
Wkrótce nowy album Deep Purple. W sieci pojawi³y siê pierwsze d¼wiêki, wiêc chyba czas na osobny w±tek? ;)

witchking:
to jeszcze jeden: Hell To Pay

Luksor:

--- Quote from: Callahan on 2013-04-26, 14:51:53 ---Dopiero zacz±³em, ale jak na razie dupy nie urywa :?

Edit:
Purple zdecydowanie s³abo - po pierwszym ods³uchu w ogóle nie chce mi siê wracaæ do tej p³yty.

--- End quote ---

Tak¿e jestem po pierwszym podej¶ciu. Taka powiedzmy przyjemna muzyka do grania w tle, by za bardzo nie anga¿owa³a. Generalnie proste rockowe piosenki z ma³ymi instrumentalnymi popisami. W dwóch mo¿e miejscach dzieje siê jakby co¶ wiêcej, bodaj¿e w Uncommon Man i Apres Vous.

Luksor:
Opinie na temat nowego albumu, jak widaæ, podzielone.

Callahan:
Racjê ma ten, kto zauwa¿y³, ¿e brzmi to bardziej jak solowy Gillan. S³ucha³em jego One Eye to Morocco i nie przekona³a mnie ta muzyka, ale nowy album Purpli brzmi podobnie, jest zdominowany przez takie pogodne, popowe, czêsto rock 'n' rollowe pioseneczki, które niestety nie maj± ciê¿aru gatunkowego takiego, jak wcze¶niejsze dokonania DP. Za ma³o gitarowych i hammondowych partii, które by siê jako¶ wyró¿nia³y, a melodie s± te¿ takie sobie, nie wci±gaj±, nie wpadaj± w ucho, nie porywaj±. Przebojowo¶æ pozosta³a wiêc tylko powierzchownie, ogólnie jest md³o. A ju¿ wrêcz bawi± mnie takie kwiatki jak Hell to Pay gdzie solo gitary jest równomiernie zag³uszane przez ca³± resztê instrumentarium.
Trzeba jednak oddaæ Gillanowi, ¿e jak na 67 lat, nie¼le brzmi na tej p³ycie. Inna rzecz, ¿e on nawet jak by³ m³odszy to mia³ dziadkowato-gargamelowo brzmi±cy g³os :P

Tak sobie jeszcze my¶lê, ¿e mo¿e po prostu potrzebowali wiêcej materia³u na koncerty. Przecie¿ oni nic innego nie robi± tylko ci±gle koncertuj±. Takie rzeczy jak choæby ten Hell to Pay na ¿ywo sprawdz± siê dobrze.

Edit:
A w Vincent Price to im siê zachcia³o tak chocia¿ trochê poczuæ siê jak Black Sabbath? :D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomo¶ci

[#] Nastêpna strona

Go to full version