Author Topic: [Opeth] Fragmenty wywiadu dla Terrorizera  (Read 10264 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
[Opeth] Fragmenty wywiadu dla Terrorizera
« on: 2005-06-09, 10:30:56 »
Brytyjski Terrorizer zamie¶ci³ wywiad z Mikaelem na temat nadchodz±cego albumu Ghost Reveries (t³umaczenie z blabbermouth.net):

Terrorizer: Ci±gle pracujecie nad albumem?

Mikael: "Musimy zrobiæ ok³adkê, zdjêcia i tego typu rzeczy"

Terrorizer: Ale album jest praktycznie skoñczony?

Mikael: "Mo¿na tak powiedzieæ. Zmiksowali¶my piêæ ciê¿kich, d³ugich kawa³ków, ale ci±gle musimy domiksowaæ trzy lub cztery dodatkowe utwory. Wszystko jest ju¿ nagrane. Problem w tym, ¿e Katatonia wesz³a do studia zaraz po nas i musimy czekaæ jaki¶ tydzieñ ¿eby skoñczyæ miksy ostatnich kawa³ków."

Terrorizer: Czy dziêki próbom uda³o siê osi±gn±æ jak±¶ szczególn± jako¶æ?

Mikael: "Mam nadziejê, ¿e tak. D³u¿ej pracowa³em nad ka¿dym utworem i jestem ich w stu procentach pewny. Tym razem s± o wiele lepiej skonstruowane."

Terrorizer: Deliverance sprawia wra¿enie, jakby brakowa³o jej pewnej p³ynno¶ci. Damnation oddycha poprawnie, ale Deliverance nie bardzo.

Mikael: "Muszê siê z tym zgodziæ poniewa¿ gdy go nagrywali¶my by³em w wielkim stresie czy album siê w ogóle uka¿e, a poniewa¿ nagrywali¶my dwa albumy, to moje my¶li b³±dzi³y bardziej wokó³ Damnation, poniewa¿ to by³ wyj±tkowy projekt. Ogólnie jestem zadowolony z Deliverance, ale my¶lê, ¿e Damnation to nasz do tej pory najlepszy album. Deliverance nie jest naszym najmocniejszym albumem, ale my¶lê, ¿e tytu³owy utwór jest jednym z naszych najlepszych kawa³ków. Nie odrzucam wiêc tego albumu, po prostu wspomnienia z jego nagrywania s± fatalne i pamiêtam jak funkcjonowa³em w czasie nagrywania tamtych utworów. By³em pod wielkim napiêciem i po prostu chcia³em to mieæ za sob±. Tym razem w³o¿y³em wiêcej uwagi w detale i wiêcej energii w same utwory, ¿eby by³y ca³y cas na fulla, je¶li wiesz o co mi chodzi. Nowy album nigdy przenigdy siê nie nudzi. Ludzie nie mog± my¶leæ o Opeth jako o nudziarzach - poza tym chcieli¶my siê chyba odbiæ od Deliverance."

Terrorizer: Czy w takim razie warstwa tekstowa tak¿e przesuwa siê ku nowym p³aszczyznom?

Mikael: "Teksty s± w wiêkszo¶ci regresj±, Wróci³em do pocz±tkowych wp³ywów zespo³u. Chcia³em napisaæ koncept z w±tkiem okultystycznym. Nie chcia³em pisaæ jakich¶ durnych satanistycznych tekstów, wiêc to nie jest ¿aden satanistyczny album, ale zacz±³em od takiego pomys³u i jest na albumie czerwony w±tek, je¶li wiesz o co mi chodzi, po prostu jest okultystyczne pod³o¿e. Jest nawi±zanie do deathmetalu, ale napisane w moim stylu, wiêc nie jest po protu g³upie. My¶lê, ¿e s± to dobre opowiadania. S± bardziej z³owrogie ni¿ wcze¶niej, nie pisa³em takich tekstów od piêtnastu lat. Mam nadziejê, ¿e s± lepsze ni¿ piêtna¶cie lat temu!"

¼ród³o
True Pagan Winter Crew

masster

  • Posts: 972
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Re: [Opeth] Fragmenty wywiadu dla Terrorizera
« Reply #1 on: 2005-06-09, 10:42:19 »
brzmi bardzo bardzo ciekawie,zwlaszcza jesli chodzi o te texty,ciekawe co Mikael tym razem splodzil w otchlani swego umyslu :twisted:  a tak przy okazji,bo chyba mi jakos umknelo,kto ma byc autorem okladki?? dalej Travis Smith czy jakas zmiana tym razem???

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
[Opeth] Fragmenty wywiadu dla Terrorizera
« Reply #2 on: 2005-06-09, 10:48:36 »
O ile pamiêtam, to jaki¶ czas temu og³osili konkurs dla fanów, ¿eby przysy³ali swoje prace. Zwyciêzca mia³ ozdobiæ najnowszy album.
True Pagan Winter Crew

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
[Opeth] Fragmenty wywiadu dla Terrorizera
« Reply #3 on: 2005-06-09, 14:21:18 »
No, ten wywiad wla³ we mnie trochê optymizmu, chyba jednak Opeth ponownie nie zawiedzie ;) A co do ok³adki, to trochê dziwnie zrobili z tym konkursem dla fanów. Moim zdaniem ¿eby zaprojektowaæ klimatyczn±, pasuj±c± do albumu ok³adkê trzeba go najpierw choæ fragmentarycznie przes³uchaæ. A tego pewnie fani-projektanci-ok³adek nie dost±pili... :?

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
[Opeth] Fragmenty wywiadu dla Terrorizera
« Reply #4 on: 2005-06-09, 14:47:40 »
Niekoniecznie. Konkurs mia³ wy³oniæ najlepszego rysownika. Album jest niemal skoñczony, a prace nad ok³adk± jeszcze siê nie rozpoczê³y, wiêc co im szkodzi uraczyæ zwyciêzcê prapremier± albumu, daæ mu/jej teksty i niech sp³odzi co¶ ³adnego.
True Pagan Winter Crew

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
[Opeth] Fragmenty wywiadu dla Terrorizera
« Reply #5 on: 2005-06-09, 16:49:20 »
Mo¿e siê myle ale mi siê wydawalo, ¿e konkurs dotyczy³ prac przedstawiaj±cych muzyków Opeth. Najlepsze portrety mia³y siê znale¼æ na najnowszym albumie Opeth!

sehl

  • Posts: 217
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
  • ..Stray!''
[Opeth] Fragmenty wywiadu dla Terrorizera
« Reply #6 on: 2005-06-09, 17:05:43 »
najlepsze karykatury  :wink:

ale skoro Mikael mówi o zdjêciach, to bêd± i one (zespo³u). mysla³em, ¿e zamiast nich bêd± karykaturki w³a¶nie... :P
True Pagan Winter Crew
.
..swift chill of desolation...

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
[Opeth] Fragmenty wywiadu dla Terrorizera
« Reply #7 on: 2005-06-09, 17:37:00 »
Brzmi na tyle interesuj±ce, ¿e Mikael rozpali³ moj± ciekawo¶æ. Wiêksze skupienie na detalach, oznacza ¿e nie bêdzie to symfo-black ani p³yta spod znaku "Prometheus" Emperora. Elementy death ¶wiadcz± o zwi±zku z Deliverance, a klawisze z Damnation. Warstwa tekstowa nawi±zuje jako¶ do czasów przed Orchid. Naprawdê mnie to zaczyna wkrêcaæ. :mrgreen:
[under construction]

Master of Disguise

  • Posts: 70
  • Karma: +0/-0
[Opeth] Fragmenty wywiadu dla Terrorizera
« Reply #8 on: 2005-06-09, 17:49:04 »
Z tymi tekstami to ciekawa sprawa, pewnie chodzi mu o klimaty troche a'la MAYH (tematyka duchów). Jestem pewien, ¿e nic obciachowego to nie bêdzie. A rysunki fanów to portrety muzyków, oprawê graficzn± zrobi kto inny, mo¿e Travis.
Searching my way to perplexion..

sehl

  • Posts: 217
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
  • ..Stray!''
[Opeth] Fragmenty wywiadu dla Terrorizera
« Reply #9 on: 2005-06-09, 17:51:14 »
Quote from: Unas
ani p³yta spod znaku "Prometheus" Emperora


to akurat du¿y minus
True Pagan Winter Crew
.
..swift chill of desolation...

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
[Opeth] Fragmenty wywiadu dla Terrorizera
« Reply #10 on: 2005-06-09, 20:35:18 »
No nie wiem, Opeth to ma byæ Opeth a nie Emperor (choæ oczywi¶cie Prometeus jest genialny) i choæ z klawiszowcem, i z Damnation w dyskografii, to nadal bedzie ten sam zespó³ mo¿e w troche zmienionej formie, ale bêdzie to Opeth i mam nadzieje, ¿e ten z najwy¿szej pó³ki! :D

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
[Opeth] Fragmenty wywiadu dla Terrorizera
« Reply #11 on: 2005-06-09, 21:34:59 »
Quote from: Master of Disguise
Z tymi tekstami to ciekawa sprawa, pewnie chodzi mu o klimaty troche a'la MAYH (tematyka duchów). Jestem pewien, ¿e nic obciachowego to nie bêdzie. A rysunki fanów to portrety muzyków, oprawê graficzn± zrobi kto inny, mo¿e Travis.


To brzmi ciekawie, nie powiem, bo zamiast zdjêæ du¿o bardziej interesuj±ce bêd± moim zdaniem portrety muzyków. Co¶ nowego by³o, nie by³o. :D
[under construction]

benighted

  • Posts: 399
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • STILL LIFE
[Opeth] Fragmenty wywiadu dla Terrorizera
« Reply #12 on: 2005-06-10, 00:18:31 »
Generalnie jestem zwolennikiem progresji, ale nie widzê za bardzo konkurencji dla Travisa...;-) Ewentualnie Niklas Sundin z Dark Tranquillity, jego prace s± równie¿ znakomite, mimo, ¿e nieco odbiegaj± charakterem od prac Pana Smith'a.
Btw, polecam galerie : www.cabinfevermedia.com

Co do nowej p³yty- Opeth meets Emperor - to mog³oby byæ ciekawe :D
True Pagan Winter Crew

sehl

  • Posts: 217
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
  • ..Stray!''
[Opeth] Fragmenty wywiadu dla Terrorizera
« Reply #13 on: 2005-06-10, 14:06:37 »
mo¿e jakby do nagrañ zaprosili Ihsahna... (tylko trza by go od Ihriel oderwaæ...  :twisted: )
True Pagan Winter Crew
.
..swift chill of desolation...

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
[Opeth] Fragmenty wywiadu dla Terrorizera
« Reply #14 on: 2005-06-10, 15:18:27 »
Ihsahn to nie ten sam muzyk co kiedy¶, ostatnie dokonania Peccatum nie przemawiaj± do mnie, jest w miare ciekawie, jednak to juz nie ta klasa. Wole "Amor Fati" :twisted:

 

lofty-success