Author Topic: Wywiad z Peterem  (Read 9111 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Propheti

  • Guest
Wywiad z Peterem
« Reply #15 on: 2005-08-09, 10:50:05 »
ja s³owo yeah, tlumacze sobie jako jasne

Niom, to troszke "blogaskowe" PoFFFieDZonKo  :twisted:

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Wywiad z Peterem
« Reply #16 on: 2005-08-09, 15:56:40 »
Quote
Vertigo poda³ w³asn± interpretacjê, ja skomentowa³em to podaj±c w³asn± (która nadal bardziej mi pasuje). To siê w³a¶nie nazywa dyskusj±. Nie wiem, gdzie dopatrzy³e¶ siê malkontenctwa Unas. Jestem takim malkontentem jak Ty konformist±. I oczywi¶cie masz racjê, je¶li t³umaczenie mi siê nie podoba, t³umaczê sobie sam i dzielê w³asnymi spostrze¿eniami.


Masz racjê, trochê mnie ponios³o. To "niom" faktycznie jest nieco przesadzona. Niemniej ta nieformalno¶æ mi siê podoba, jest dobrze ujêta.

Mam nadziejê, ¿e nie urazi³em, ani Ciebie Agarves, ani nikogo innego. :oops:
[under construction]

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Wywiad z Peterem
« Reply #17 on: 2005-08-09, 23:20:18 »
Quote from: Agarves
Vertigo, my¶lê, ¿e z "niom" zaszed³e¶ za daleko. Jedna sprawa oddaæ nieformalny charakter wywiadu, inna u¿yæ s³ów, które kojarz± siê z dziecinad±. Zak³adam, ¿e Tina ma wiêcej ni¿ 15 lat. Gdybym zacz±³ czytaæ polski wywiad, w którym pojawi³oby siê s³owo "niom", od³o¿y³bym to na bok chyba i nie traktowa³ na powa¿nie. Nie widzê t³umaczenia "yeah" jako "niom" chyba, ¿e Peter rozmawia³by ze swoj± ma³± córeczk±. Nie mam wiêkszych zastrze¿eñ do reszty.


Zapewniam ciê Agarves, ¿e gdyby ten wywiad by³ jak±¶ powa¿n± publikacj±, bardziej bym siê do niego przy³o¿y³ i ostatni± rzecz±, któr± bym zrobi³ by³oby u¿ycie s³ówka niom. Co prawda Tina zapewne ma wiêcej ni¿ 15 lat, ale wkurza mnie maniera zaczynania co drugiego zdania od yeah, dlatego te¿ wpisa³em niom zamiast bezmy¶lne przytakiwanie Tiny po prostu olaæ. A co do 'piosenki z³o'   :mrgreen: , je¿eli mam ju¿ zdradziæ swoje inspiracje, nie wiem czy znasz kabaret Jachim Presents i piosenkê z³o :D , to taka, która zaczyna siê od: "Protest song nazywa siê z³o - z³ooooo z³ooooo z³ooooo z³oooo
wrzucam bakterie w±glika do kanalizacyjnych studzienek..."
i jest o reporterze TVNu :wink:  :D

Agarves

  • Posts: 262
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Wywiad z Peterem
« Reply #18 on: 2005-08-10, 11:46:27 »
Unas, luz, nie czujê siê ura¿ony. Internet ma to do siebie, ¿e bardzo ³atwo jest cokolwiek napisaæ. Nie ma konfrontacji, wiêc ka¿dy jest 2x bardziej odwa¿ny. Kiedy¶ prawie pok³óci³em siê z najlepszym przyjacielem na GG. Kiedy potem analizowali¶my ca³± sprawê, doszli¶my do wniosku, ¿e ¿aden z nas nie mia³ nic z³ego na my¶li. Wszystkiemu zawini³ fakt braku kontaktu wzrokowego, dziêki któemu mo¿na odczytaæ intencje. Od tamtej pory nauczy³em siê, ¿eby z dystansem traktowaæ wszelkie wypowiedzi internetowe, inaczej mo¿na siê pozabijaæ. I to bez powodu. A je¶li chdzi o forum konkretnie, to dominuje krytyka, to te¿ nie u³atwia dyskusji, je¶li kto¶ nie ma takiego dystansu.

Vertigo, oczywi¶cie rozumiem czym siê kierowa³e¶ w tym t³umaczeniu. Zwracam jednak uwagê na fakt, ¿e Peter u¿ywa s³owa "yeah" czê¶ciej ni¿ Tina. I jeszcze jedno - tutaj ka¿dy mówi "yeah", nawet mój by³y nauczyciel angielskiego, najbardziej wykszta³cona osoba jak± znam. To po prostu jêzyk potoczny. "Niom" z kolei sprawia, ¿e cz³owiek brzmi... jak polski u¿ytkownik internetu, który nie skoñczy³ jeszcze 15 lat. Wiem, ¿e brzmi to jakbym siê czepia³, ale akurat na takie rzeczy jestem ciêty  :twisted:
 Ten blog (dziêki masster) jest w³a¶nie doskona³ym przyk³adem subkultury, której zupe³nie nie trawiê, a z któr± kojarzy mi siê s³ówko "niom".
I nie, nie znam tego kabaretu, wiêc nie zrozumia³em humoru.  :wink:

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Wywiad z Peterem
« Reply #19 on: 2005-08-10, 15:54:46 »
O¶wiadczenie:
Stanowczo potêpiam u¿ywanie s³ówka ‘niom‘. Ka¿dy kto mo¿e byæ zainspirowany moj± wersj± wywiadu z Peterem do u¿ywania tego s³owa zaczynaj±cego siê na n, niech tego kategorycznie NIE robi. Niniejszym o¶wiadczam, ¿e ju¿ nigdy nie bêdê u¿ywa³ s³ówka n*** w formie pisanej, ustnej, obrazkowej, migowej czy te¿ plecionek kipu. Jako zado¶æuczynienie za jego u¿ycie i straty moralne poniesione przez u¿ytkowników forum, ka¿de u¿ycie s³ówka ‘niom’ bêdzie przeze mnie piêtnowane i bezwzglêdnie têpione. :mrgreen:

To tyle, je¿eli chodzi o kwestie formalne. Co do yeah, nie mam nic do jego u¿ywania w mowie potocznej, nie mam te¿ nic do czêstego u¿ywania yeah (bo sam tak robiê). Chodzi mi jedynie o jego nadu¿ywanie, za które w tym przypadku oberwa³o siê ode mnie Tinie, ale przecie¿ nie wsadzi³ bym w usta Petera s³ówka n..., no wiesz o jakie s³ówko mi chodzi :D

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Wywiad z Peterem
« Reply #20 on: 2005-08-19, 16:37:18 »
Kapitalne!! ;)
Tak samo jak blog...
A ja siê ¶mia³am tylko z tlumaczenia "piosenka-z³o" (bo chyba zreszt± taki powinien byæ zapis - dwa rzeczowniki :P), które zreszta bardzo mi siê podoba i pasuje do niej  8)
...If I call will you come and will you save me?