Author Topic: Pomysl na vortalo spolecznosciowy lub zacny blog-informacyjny  (Read 2789 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Lizard

  • Guest
Zastanawialem sie czy nie podpiac to pod topic "GMI" jako ze tam byla juz mowa o "leniwych sposobach na zarobek".
I sorry minder za kolejny topic :P

No wiec pomysl ma dwa ostrza. Jest opcja ambitna i jest opcja dla kasy.

OPJCA AMBITNA:
Blog promujace dobre idee, takie jak: FLAC, OGG, GPG :P, Open Source, ODF, Firefox/Opera, Jamendo, CMS - Drupal, recykling, ksiazka miesiaca, 5 warzyw lub owocow na dzien, wolontariat, i inne idee spoleczne, informatyczne, naukowe
Strona oparta bylaby prawdopodbnie na Drupalu. Mam juz w glowie zarys funkconalnosci i interakcji z uzytkownikami

Jesli chodzi o FLAC, to zobaczcie na co sie kiedys skusilem: moj artykul

OPCJA DLA KASY:
Duzy portal, gdzie ludzie zglaszaja pomysly pod ktore mozna sie podpinac ze swoja opinia: popieram/obojetny/neguje. Mozna byloby zglaszac najbardziej kretynskie pomysly w stylu: paris hilton na prezydenta. Dlugo myslalem i zauwazylem, ze ludzie gromadza sie wokol jakichs idei. W ten sposob damy im mozliwosc tworzenia wlasnych kregow. Do tego jakies sociomapy i gotowe :)


Dlaczego sie tym tutaj dziele? Bo:
1. opcje pierwsza moge prowadzic sam, ale zawsze ciekawiej jest miec zespol redakcyjny
2. opcji drugiej sam nie zrobie na pewno, a wiem ze sa tu programisci i ludzie, ktorych mogloby to zainteresowac

Kontakt jak zwykle z lewej strony.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Teraz jeszcze napisz czym to się będzie różnić od setek milionów podobnych portali. Bo co do opcji ambitnej to już jest tego trochę - w Polsce choćby 7thguard.net, jakilinux.org, etc. Co do opcji dla kasy: wykop.pl, digg.com, etc.
True Pagan Winter Crew

Lizard

  • Guest
Tym, ze tematyka bedzie bardziej wszestronna i bedzie podawac od razu gotowe recepty. Nie bedzie to tylko informacja o tym, ze cos istnieje, ale bedzie rowniez pokazywala jak to konkretnie wykorzystac (przyklad FLAC).
7thguard - to typowy portal linuksowy, o warzywach tam nie poczytasz :P, o Hemi-Syncu rowniez nie
wykop i digg - to jest jedna wielka zupa z informacjami, mysle ze ich "target" jest inny od naszego, z tego prostego powodu, ze wykop nie daje mozliwosci interakcji uzytkownikom. To o czym ja mowie, w wersji "dla kasy", bylo by czyms na ksztalt forum, ale dostosowanego do tworzenia rankingow, jakichs wyciagow, z tego co sie popiera czy nie, szukania przyjaciol. Mialoby to byc gotowym tematem, wokol ktorego ludzi by sie skupili.

Np. na naszej klasie powstaja uzytkownicy w stylu: "przystojniacy z Bielska-Bia³ej", bo ludziom nie wystarcza juz tylko tam byc, oni musze sie okreslic. No to my im damy 100 pytan: lewica czy prawica i ciach: forum vel flame war; metal czy hip hop i ciach kolejny flame dzieci neo. :)

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Kiedy¶ pewna firma reklamowa³a swój produkt has³em "jak co¶ jest do wszystkiego, to jest do niczego" ;) Ale zaczyna brzmieæ ciekawie.
Tylko ¿e: Kto bêdzie pisa³ te "gotowe recepty"? Kto bêdzie ocenia³ jako¶ "gotowych recept"?
Poza tym opcja ambitna i opcja dla kasy siê nie wykluczaj± ;)
True Pagan Winter Crew

Snufkin_

  • Guest
hmmmm pomysl ciekawy :P opcja dla kasy ;p ka¿dy z forum rzuci 100 na rozruch :P a potem sprzedamy to niemcom za 30 milionów i sie podzielimy :D

Lizard

  • Guest
No wiec tak:
- osobiscie uwazam ze nie da sie za bardzo polaczyc obu opcji, chyba ze mnie ktos

przekona jak :D
- domyslam sie ze zainteresowanie raczej po stronie opcji "dla kasy"
- na start mozemy zalozyc konto nawet na jakims superhoscie na pierwszy rok, celem

zobaczenia jak to sie bedzie rozwijac
- na start trzebaby napisac troche materialow co to jest, dostosowac CMS'a, stworzyc

logo, troche hasel reklamowych, grafike i dopracowac koncepcje

ja osobiscie moge sie tym zajac tak na pelny etat od lipca, ale juz teraz mozna

precyzowac co to bedzie i jak bedzie dzialac
(to co potrafie obejrzec mozna na: http://www.sve-connexion.org/)

osoby zainteresowane proszone o wpis czym by sie mogly zajac

a jesli chodzi o opcje ambitna to probuje spoloznizowac wordpressa, a jak sie nie uda,

to zrobie na drupalu
obecny adres: http://www.dobraidea.ovh.org :) jesli ktos chce sie dolaczyc to smialo

pisac na maila, jak ktos chce wymyslic logo czy grafike to tez jest mile widziany

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
O ile wiem, to Wordpress jest spolszczony. Chyba że to jakaś nieaktualna wersja. A Drupal śmierdzi.
True Pagan Winter Crew

Lizard

  • Guest
O ile wiem, to Wordpress jest spolszczony. Chyba ¿e to jaka¶ nieaktualna wersja. A Drupal ¶mierdzi.

jest wersja 2.3 PL, a do 2.5 jest plik *.mo, no i sek w tym, ze polonizuje sie tylko czesc napisow :/
a Drupal nie smierdzi, bo postawilem na nim tamtego kolosa :P

wlasnie instaluje Drupala 6.2

Snufkin_

  • Guest
wymy¶l nazwe to ci logo rysne ;p

Lizard

  • Guest
to na razie dla mojej prywatnej wersji mozesz cos narysowac :)
Dobra idea :) mi sie kojarzy od razu zarowka, ale to oklepane rowno... moze byc cos zwiazanego z iluminacja, cos w desen okladki do watershed :) albo cokolwiek co uwazasz za pasujace :)

dziekuje za checi i zagrzewam do rysowania

 

lofty-success