Author Topic: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ  (Read 57674 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #225 on: 2008-02-02, 07:46:23 »
Przepraszam, z³a jestem, a czytanie takich bzdur jeszcze bardziej mnie irytuje (i nie mówiê tu o zacytowanej przeze mnie wiadomo¶ci).
Nawet gdyby¶ tego nie dopisa³a, nie wzi±³bym tego offtopu do siebie. :) 8)

Chodzi³o mi mniej wiêcej o to, ¿e je¶li panowie swoim imid¿em coraz bardziej zbli¿aj± siê do metalowego mainstreamu, to byæ mo¿e jest to poniek±d odzwierciedlenie kierunku zmian, jakie zachodz± w ich muzyce
Ja bardziej ni¿ wygl±du obawiam siê wypowiedzi pokroju "not melodic", zreszt± pisa³em ju¿ o tym m.in. tutaj:
I ¿eby siê nie okaza³ przekombinowany jak GR :?
Ja bardziej obawiam zapowiadanego przed rokiem "not melodic", czyli braku charakterystycznych opethowych melodii kreuj±cych niepowtarzalny klimat.
A GR lubiê bardzo i wcale nie uwa¿am za przekombinowany.

A tak ogólnie pisz±c o tym wszystkim, po prostu zagrzewamy siê do boju przed now± p³yt±, nieprawda¿? :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

metjar

  • Posts: 366
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #226 on: 2008-02-02, 14:08:32 »
My¶lê, ¿e to negatywne nastawienie bierze siê mo¿e z do¶wiadczenia Metallici - jak ch³opaki opitolili w³osy, to zaczêli artystycznie zje¿d¿aæ w dól. Ale w tym przypadku wcale tak nie musi byæ. :)
No nie wiem :roll: Przecie¿ powszechnie wiadomo, ¿e noszenie czapki wp³ywa ujemnie na poziom intelektualny, artystyczny i w ogóle jakikolwiek. Wiêc nie ma co siê spodziewaæ, ¿e Majk bêdzie jeszcze w stanie stworzyæ co¶ piêknego.
Bo o to w tym wszystkim chodzi, ¿e czapka noszona na g³owie uciska ¿y³ki na skroniach i mózg i ogólnie g³owa jest niedokrwiona. Ale ja to pisze z przymru¿eniem oka oczywi¶cie.  :twisted: :>

Ale faktycznie Mendez w krótkich wygl±da bardzo dziwnie. Nie bêdzie teraz nonobangu  :(.

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #227 on: 2008-02-02, 15:10:42 »
Opeth is dead.
Polish Opeth Forum will die soon.
A my skoñczymy w czapkach i zielonych trampkach...

[czyli prowokacji czê¶æ druga :mrgreen:]

metjar

  • Posts: 366
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #228 on: 2008-02-03, 13:48:23 »
A to wszystko przez to, ¿e z Opeth robi± siê gwiazdy. (czapki na g³owach) Jeszcze te gwiazdy na tych zdjêciach sie ustawi³y w koniunkcji, która zapowiada ¶mieræ forum i ca³ego metalu...

A tak aby offtopa nie by³o to jestem ciekaw jak ten nowy gitarzysta sie wpasuje w zespó³... Zobaczymy na p³ycie:)

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #229 on: 2008-02-03, 17:35:51 »
te zdjêcia w niewyt³umaczalny sposób utwierdzaj± mnie w przekonaniu, ¿e nowy Opeth bêdzie szajsem

Zdaje siê ¿e Jacek kiedy¶ o czym¶ takim mówi³ XD Co forum, to ludzie psiocz± 'szajs, szajs, szajs..." ^^ Ee dajcie ludzie ¿yæ. Widaæ, ¿e to nie jest profesjonalna sesja i ch³opaki dopiero co przyszli z zimniska, a kto¶ wpad³ na genialny pomys³ "Zróbmy zdjêcie!" :) Ja siê nic a nic nie obawiam. Mike nie robi kakowej muzyki (dlaczego przysz³a mi na my¶l kaka demona...?)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #230 on: 2008-02-03, 20:28:07 »
te zdjêcia w niewyt³umaczalny sposób utwierdzaj± mnie w przekonaniu, ¿e nowy Opeth bêdzie szajsem
Zdaje siê ¿e Jacek kiedy¶ o czym¶ takim mówi³ XD Co forum, to ludzie psiocz± 'szajs, szajs, szajs..." ^^ Ee dajcie ludzie ¿yæ. Widaæ, ¿e to nie jest profesjonalna sesja i ch³opaki dopiero co przyszli z zimniska, a kto¶ wpad³ na genialny pomys³ "Zróbmy zdjêcie!" :) Ja siê nic a nic nie obawiam. Mike nie robi kakowej muzyki (dlaczego przysz³a mi na my¶l kaka demona...?)
A tak, pisa³em o czym¶ takim tu, co Minder ciekawie skomentowa³:
To ciekawe, bo wygl±da na to, ¿e fani traktuj± ka¿d± now± p³ytê jak podrzutka. Stary materia³ to klasyka, a nowo¶ci to ju¿ komercja i szajs szajs szajs. Nie dziwi³bym siê bezkrytycznym zachwytom (patrz Nightwish czy Arctic Monkeys). Zreszt± w sztuce trudno o tzw. obiektywn± opiniê - czego¶ takiego po prostu nie ma. Naprawdê dziwiê siê jednak deptaniu nowej twórczo¶ci swojego zespo³u przez fanów. Co to ma byæ? Jaka¶ nowa forma m³odzie¿owego buntu? :P
Co siê tyczy nowego albumu to czekam cierpliwie, choæ przez przez tê wypowied¼ sprzed roku "not melodic" oczekiwanie podszyte jest jak±¶ obaw± i strachem przed ociê¿a³o¶ci±... Ale mo¿e przestañmy ju¿ krakaæ, psioczyæ i z³orzeczyæ. P³yta jest ju¿ gotowa i ¿adne "zaklinanie" w tej chwili nic nie zmieni. Nied³ugo powinni¶my poznaæ bli¿sze szczegó³y jak tytu³ albumu, tytu³y poszczególnych kompozycji, projekt ok³adki, promocyjne sample... i wtedy ³atwiej bêdzie oceniæ czego mo¿na siê spodziewaæ.
« Last Edit: 2008-02-03, 20:41:02 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #231 on: 2008-02-04, 10:27:39 »
Lol ju¿ pierwsza recenzja nowego albumu Opeth  :lol: - http://runningthevoodoodown.blogspot.com/2008/02/new-opeth-album-update.html Nie wiem czy to prawda co kole¶ pisze...
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

paatos

  • Guest
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #232 on: 2008-02-04, 11:19:24 »
fake...

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #233 on: 2008-02-04, 12:47:40 »
To niekoniecznie musi byæ zmy¶lona recka. Co prawda sceptycznie podchodzê do tego typu zagrywek, ale przejrza³em tego bloga i np. 20 stycznia mamy wpis: 'I am in Sweden for a couple of days to work...'. Bior±c pod uwagê, ¿e informacja na blogu Akerfeldta o 'pre-release listening party' pojawi³a siê dopiero 29 stycznia...  :wink: :mrgreen:

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #234 on: 2008-02-04, 12:53:42 »
Oj, burza siê rozpêta³a... A mi tam chodzi³o tylko o to, ¿e popatrzy³am sobie na zdjêcia i co widzê? Majki i czterech obcych kolesi... (bo nawet Mendez nie wygl±da ju¿ swojsko). Opeth do którego siê przyzwyczai³am sk³ada³ siê z czterech go¶ci, których ja teraz tam nie widzê. W oczywisty sposób nasuwaj± siê w±tpliwo¶ci co do nowej p³yty, bo dla mnie osobi¶cie ten sk³ad jest obcy. Tyle.

W sumie mam gdzie¶ czapki i inne numetalowe pierdó³ki, s± równie badziewne jak ko¿uch Mikaela na zdjêciach do Blackwater :> Zdarza mi siê s³uchaæ muzyki z o wiele gorszym imid¿em (Zo¶, z³ota babska bluzka ;D), i jako¶ mnie to nie podnieca specjalnie.
wszystko, co sko¶ne.

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #235 on: 2008-02-04, 13:03:28 »
To niekoniecznie musi byæ zmy¶lona recka.

Byæ mo¿e. Sporo rzeczy pasuje do tego co mówi³ Akerfeldt.

Quote
acoustic guitars, female vocals on the first track, church organ, oboe, Mellotron, etc., etc., plus some of the heaviest riffs Opeth's ever played. The second track, "Heir Apparent," starts off with a riff straight from Dio-era Sabbath before going through about six other moods in its just-under-nine-minute running time, including possibly Opeth's single fastest, thrashiest break ever. Plus, it justifies its title by featuring solo spots for both new-ish drummer Martin Axenrot and very new guitarist Fredrik Åkesson. In a way, Axenrot's drum break about two and a half minutes into this track - and, indeed, his playing throughout - is just a giant "fuck you" to anyone who might bitch about Martin Lopez's absence. (I gotta admit, before I heard the record, I was in that number myself.)

To mo¿e byæ prawda, tylko nie rozumiem:

Quote
It's simultaneously their most prog and their least metal album to date

Czy mi siê wydaje, czy mia³o byæ w³a¶nie na odwrót? :>
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #236 on: 2008-02-04, 13:05:24 »
To niekoniecznie musi byæ zmy¶lona recka.
Je¿eli recka jest autentyczna (a tak mo¿e byæ, choæ to ma³o prawdopodobne), to wkrótce po sieci zaczn± kr±¿yæ "wycieki".
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #237 on: 2008-02-04, 13:12:53 »
To niekoniecznie musi byæ zmy¶lona recka.
Je¿eli recka jest autentyczna (a tak mo¿e byæ, choæ to ma³o prawdopodobne), to wkrótce po sieci zaczn± kr±¿yæ "wycieki".

A mi siê wydaje, ¿e je¶li nawet recenzja jest autentyczna, to nie koniecznie musi zaraz album wyciec do neta. Po pierwsze - kr±¿ek nawet nie ma nazwy (oficjalnie) a po drugie... 4 miesi±ce przed premier±?
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #238 on: 2008-02-04, 13:17:04 »
To niekoniecznie musi byæ zmy¶lona recka.
Je¿eli recka jest autentyczna (a tak mo¿e byæ, choæ to ma³o prawdopodobne), to wkrótce po sieci zaczn± kr±¿yæ "wycieki".
W³a¶nie po to organizuje siê 'pre-release listening party' ¿eby nie wysy³aæ wersji promo, które nastêpnie wyciekaj± :>

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #239 on: 2008-02-04, 17:02:13 »
To niekoniecznie musi byæ zmy¶lona recka. Co prawda sceptycznie podchodzê do tego typu zagrywek, ale przejrza³em tego bloga i np. 20 stycznia mamy wpis: 'I am in Sweden for a couple of days to work...'. Bior±c pod uwagê, ¿e informacja na blogu Akerfeldta o 'pre-release listening party' pojawi³a siê dopiero 29 stycznia...  :wink: :mrgreen:

Vertigo mo¿e mieæ racjê. Zastanowi³ mnie jeszcze jeden fragment tej recki:
Quote from: runningthevoodoodown.blogspot.com
The sonic palette's really broad - acoustic guitars, female vocals on the first track, church organ, oboe, Mellotron, etc., etc.
O ile o ko¶cielnych organach by³o ju¿ we wcze¶niejszych doniesieniach, to na temat "¿eñskich partii w otwieraj±cym kawa³ku" s³yszê po raz pierwszy. Byæ mo¿e co¶ przedtem przeoczy³em... :shock:
 
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind