Author Topic: Metallica  (Read 84138 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

tharos

  • Posts: 768
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Suicidal imbecile
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #105 on: 2007-07-21, 16:20:19 »
Te solówki s± ¶mieszne, za du¿o nie wnosz±, poza (nie jestem najm³odszy, ale umiem szybko graæ), na dodatek solówki w tych dwóch utworach s± bardzo do siebie podobne.
To zarzuæ sobie teraz Kill'em All.
Bite your tongue, ignore the splinter.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #106 on: 2007-07-21, 16:30:36 »
Stansfield, Szmatalika zas³u¿y³a sobie na swoje miano nie tylko katastrofalnym spadkiem klasy po czarnym albumie, ale te¿ ca³± swoj± postaw±. Mam wymieniaæ?

Je¶li Opeth bêdzie robi³ analogiczne wybryki, to te¿ nazwê ich szmaciarzami mimo ca³ego szacunku i uwielbienia dla dotychczasowej twórczo¶ci.

Je¶li z zespo³u odchodz± d³ugoletni cz³onkowie, a jako powód wymieniaj± to, ¿e granie przesta³o im sprawiaæ przyjemno¶æ, to co¶ jest nie tak. Tak by³o ze Szmatalik±, teraz tak siê dzieje z Opeth. Nie chcê byæ czarnowidzem, ale co¶ siê psuje. Tak niestety bywa ze ¶wietnymi zespo³ami, którym nagle kasa zaczyna uderzaæ do g³owy :(
True Pagan Winter Crew

tharos

  • Posts: 768
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Suicidal imbecile
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #107 on: 2007-07-21, 16:39:38 »
Czyli w/g Ciebie load i re-load to beznadziejne albumy?
Bite your tongue, ignore the splinter.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #108 on: 2007-07-21, 16:46:38 »
Ten pierwszy kawa³ek kr±¿y po sieci ju¿ od do¶æ dawna. Ogólnie wszystko to takie imho bardzo mocno przeciêtne. Oni (Metallica) ci±gle i wszêdzie nawijaj±, jaki to niesamowity bêdzie ten nowy album, jak np. tu:
Przy "St. Anger" Bob Rock robi³ praktycznie wszystko - t³umaczy wokalista, James Hetfield. - By³ producentem, in¿ynierem d¼wiêku, basist±, wzorem do na¶ladowania i niañk±. Rick Rubin jest jego przeciwieñstwem. Nie jest w studiu po to, aby nas niañczyæ. Na pierwszym spotkaniu kaza³ po prostu, aby¶my zrobili na nim wra¿enie. Chce ¿eby¶my grali tak, jak podczas sesji do "Master Of Puppets". Wydawa³o siê to niemo¿liwe po 20 latach, ale s±dzê, ¿e uda³o nam siê ponownie poczuæ ten muzyczny g³ód.
Obawiam siê jednak, ¿e p³yta znowu bêdzie brzmia³a jak gniot ludzi wypalonych artystycznie. Podobnie by³o przed pojawieniem siê "St.Anger" - "polska flaga w studio nagraniowym, fantastyczna atmosfera jak za dawnych wspania³ych czasów" etc. a teraz wychodz± na ¶wiat³o dzienne ró¿ne takie informacyjki, ¿e p³yta nie mog³a byæ lepsza bo to i owo, np. ¿e James by³ po kuracji odwykowej (który to ju¿ raz?) i inne takie... Chcia³bym by po latach wreszcie wysz³o im znowu co¶ niesamowitego (jak np. Iron Maiden z "Brave New World"), ale obawiam siê, ¿e to ju¿ niemo¿liwe...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #109 on: 2007-07-21, 16:52:34 »
Czyli w/g Ciebie load i re-load to beznadziejne albumy?
Nie dorastają do pięt czarnemu, a co dopiero wcześniejszym. Już czarny zwiastował koniec, ale całościowo bronił się nieźle. Następne to już szybki zjazd po równi pochyłej. Load był rozmemłany, a Re-Load to popłuczyny po Load, więc jakim cudem miałby chociaż wyrównywać poziom poprzednika?
True Pagan Winter Crew

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #110 on: 2007-07-21, 17:11:15 »
OMFG. NA YouTube s± ju¿ dwa nowe kawa³ki.

No co Ty?! A ja my¶la³em ¿e one s± ju¿ do obejrzenia od roku... :lol:
Pierwszy kawa³ek jest bardzo dobry, tylko wokal troche s³aby...co do drugiego to przypomina mi kawa³ki z Load/Reload...czyli nie podoba mi sie.
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #111 on: 2007-07-21, 17:12:58 »
Heh, skoro nikt ich tutaj wcze¶niej nie zamie¶ci³, to s±dzi³em, ¿e s± nowe. Mog³em te¿ przegapiæ. Jako¶ specjalnie nie ¶ledzê tego w±tku :P
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #112 on: 2007-07-21, 17:24:57 »
Jak siê okazuje, te dwa kawa³ki jednak nie uka¿± siê na nowej p³ycie:
Grecki magazyn ‘Rock Hard’ przeprowadzi³ wywiad z basist± Metalliki, Robertem Trujillo, 22 Maja 2007. Kilka fragmentów z rozmowy poni¿ej:
RH: Czy mo¿esz nam powiedzieæ, czy dwa nowe utwory, które zagrali¶cie na poprzedniej trasie uka¿± siê na nadchodz±cym albumie?
RT: Nie s±dzê. S± elementy z jednego z zagranych utworów, które mog± siê znale¼æ na albumie, ale bêdzie to zale¿eæ od tego, które z przygotowywanych utworów znajda siê ostatecznie na kr±¿ku. Nie mo¿emy mieæ pewno¶ci, dopóki nie usi±dziemy i nie przes³uchamy wszystkich ju¿ ukoñczonych piosenek, by mieæ pewno¶æ, ¿e ka¿da z nich brzmi ¶wietnie. Jednak mogê powiedzieæ, ze akurat te dwie, o których wspomnia³e¶, nie zostan± wypuszczone, przynajmniej nie w takiej formie.
RH: Mo¿esz opisaæ brzmienie nowego albumu? Lars Ulrich, tu¿ przed wydaniem „St. Anger”, opisa³ go – bardzo trafnie – jako surowy, brudny i odpychaj±cy. Mo¿esz podaæ jakie¶ przymiotniki opisuj±ce nowy album?
RT: Mogê powiedzieæ, ¿e ten album jest dynamiczny, ciê¿ki, ma du¿o groove’u, ponadto bêdziesz prawdopodobnie podekscytowany faktem, ze znajda siê na nim solówki! Na dodatek Lars pamiêta³ by nastroiæ odpowiednio swój werbel tym razem! Dla mnie obecny materia³ ³±czy dynamikê i charakter „Master of Puppets” z melodyjno¶ci±, któr± ludzie uwielbiali na „Czarnym Albumie”, je¿eli w³a¶nie melodyjno¶æ bierzemy na nim pod uwagê. Je¿eli chodzi o ogólny styl muzyczny to du¿o z obecnego materia³u jest ciê¿kie, dynamiczne, groovy i na pewno interesuj±ce. Powiedzia³bym, ze ro¿ni siê od „St. Anger” – oczywi¶cie w dobrym tego s³owa znaczeniu.


Mo¿e wiêc jednak...? :P
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #113 on: 2007-07-21, 17:59:48 »
Je¶li dorównaj± poziomem do Master of Puppets, to a¿ zakupiê ten nowy album.
True Pagan Winter Crew

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #114 on: 2007-07-21, 18:31:30 »
 Oj, Hetfield na ¿ywo w latach 80' mia³ bardzo dobry g³os. Wiadomo, ¿e ¶piewanie to nie by³o, tylko porz±dne darcie, w koñcu o to chodzi³o :mrgreen: Co do "³o³ojeje" i pochodnych: mnie najbardziej rozwali³o wykonania Ona'a z "Nooo, no! Ja ja ja ho ho³!" XD A by³ to moment, gdzie koñczy siê podwójno-stopowy fragment.
 Metallice najbardzij szkodzi zmiana basistów, niestety :roll:

tharos

  • Posts: 768
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Suicidal imbecile
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #115 on: 2007-07-21, 23:48:58 »
Czyli w/g Ciebie load i re-load to beznadziejne albumy?
Nie dorastaj± do piêt czarnemu, a co dopiero wcze¶niejszym. Ju¿ czarny zwiastowa³ koniec, ale ca³o¶ciowo broni³ siê nie¼le. Nastêpne to ju¿ szybki zjazd po równi pochy³ej. Load by³ rozmem³any, a Re-Load to pop³uczyny po Load, wiêc jakim cudem mia³by chocia¿ wyrównywaæ poziom poprzednika?
Dla mnie ka¿da p³yta jest dobra, najgorsza w/g mnie to S&M. Load i Re-load to ¶wietne albumy, to ¿e nie graj± "metalicznie" to nie znaczy ¿e nie mo¿na tego s³uchaæ, sprzedali siê i s± beznadziejni. Tak samo móg³bym stwierdziæ ,¿e przez Damnation Opeth siê zeszmaci³.
Bite your tongue, ignore the splinter.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #116 on: 2007-07-21, 23:54:41 »
Ale stary, Twoja sprawa je¶li tak s±dzisz. Tak samo bycie trú fanem Szmaty to te¿ Twoja sprawa :P Jak dla mnie stracili ca³y szacun, jaki zarobili wcze¶niejszymi albumami. "Trzeba wiedzieæ kiedy ze sceny zej¶æ... niepokonanym!"

Jako¶ nie przepadam za pochylaniem siê przed autorytetami. Je¶li miszczu zrobi kupê, to nie mówiê, ¿e to czekolada :finga:
True Pagan Winter Crew

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #117 on: 2007-07-22, 12:47:06 »
 Jak dla mnie S&M jest dobry, stanowi dla mnie trochê takie podsumowanie. No i z orkiestr± brzmi potê¿nie :D

kara¶

  • Posts: 898
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • kurort
    • http://www.myspace.com/laggyluk
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #118 on: 2007-07-22, 15:49:35 »
"Trzeba wiedzieæ kiedy ze sceny zej¶æ... niepokonanym!"
szkoda ¿e autorzy tego powiedzenia siê do niego nie zastosowali :P
chocia¿ jak kto¶ gra ca³e ¿ycie to trudno od niego wymagaæ ¿eby przesta³ i zaj±³ siê cieciowaniem z drugiej strony...

Stansfield

  • Posts: 175
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #119 on: 2007-07-22, 22:52:20 »
Stansfield, Szmatalika zasłużyła sobie na swoje miano nie tylko katastrofalnym spadkiem klasy po czarnym albumie, ale też całą swoją postawą. Mam wymieniać?

Jeśli Opeth będzie robił analogiczne wybryki, to też nazwę ich szmaciarzami mimo całego szacunku i uwielbienia dla dotychczasowej twórczości.

to ostatnie zdanie jest pozbawione logiki

Ale stary, Twoja sprawa jeśli tak sądzisz. Tak samo bycie trú fanem Szmaty to też Twoja sprawa :P Jak dla mnie stracili cały szacun, jaki zarobili wcześniejszymi albumami. "Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść... niepokonanym!"

Jakoś nie przepadam za pochylaniem się przed autorytetami. Jeśli miszczu zrobi kupę, to nie mówię, że to czekolada :finga:

Nikt nie mówi, że Loady i Reloady czy St Anger dorównują Master Of Puppets. Co innego krytykować słabe płyty, a co innego po chamsku ubliżać zespołowi mającemu ogromne sukcesy na koncie, tylko dlatego, że się wypalili. Nie oni jedni. Jesteś ignorantem.

edit: a tutaj masz małą lekcję kultury od jednego ze swoich idoli:
http://www.youtube.com/watch?v=SxARdWWFGYU&mode=related&search=
« Last Edit: 2007-07-22, 23:06:07 by Stansfield »
bring our minds together, press them tight