Author Topic: Metallica  (Read 84136 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #195 on: 2008-08-26, 16:53:37 »
Tutaj kawa³ek w lepszej wersji, no i teraz s³ucham trochê na lepszym sprzêcie. Numer fajny, tylko bêbny za bardzo wysuniête do przodu, a Lars niestety nie gra ju¿ ani tak dobrze, ani tak precyzyjnie, ani tak pomys³owo jak na "...and Justice for All" i wychodzi momentami niestety takie amatorskie nawalanie.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #196 on: 2008-08-26, 16:58:32 »
Ka¿demu ró¿ne rzeczy mog± siê kojarzyæ ;) W porównaniu do r±banki, któr± odstawiali na St. Anger (fajnie siê do niektórych kawa³ków skaka³o, ale wy¿szych walorów nie posiada³o), to aktualnie dostêpne kawa³ki prezentuj± znaczny krok z powrotem w thrash metal. Widocznie zorientowali siê, ¿e heavy country nie jest zbyt obiecuj±cym nurtem i wracaj± do korzeni. A niech ten album nie dorasta do piêt czarnemu (bo do RtL i Mastera jeszcze lata ¶wietlne). Ale przynajmniej siê ch³opaki staraj± wykrzesaæ z siebie dawny ogieñ, co w ich wieku wcale nie musi przychodziæ lekko :P Zobaczycie, jeszcze zapuszcz± d³ugie kud³y :mrgreen:

Kurde, nie s±dzi³em, ¿e kiedy¶ bêdê broni³ Mety XD
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #197 on: 2008-08-26, 17:16:53 »
W porównaniu do r±banki, któr± odstawiali na St. Anger (fajnie siê do niektórych kawa³ków skaka³o, ale wy¿szych walorów nie posiada³o), to aktualnie dostêpne kawa³ki prezentuj± znaczny krok z powrotem w thrash metal. Widocznie zorientowali siê, ¿e heavy country nie jest zbyt obiecuj±cym nurtem...
"St. Anger" bardziej bym nazwa³ nu metal'lica... Generalnie, tak¿e wolê by robili (mo¿e niezbyt odkrywcze i porywaj±ce) p³yty w starym stylu, ni¿ eksperymentowali z now± materi±, bo "St. Anger" by³ koronnym dowodem na to, ¿e ich po prostu ju¿ na to nie staæ.

Edit: przes³ucha³em jeszcze raz The Day That Never Comes oraz My Apocalypse jeden po drugim i je¿eli ca³y album bêdzie trzyma³ taki poziom, to uwa¿am, ¿e ze strony Metallici jest to "strza³ w dziesi±tkê". P³yta na pewno spodoba siê szerokiej rzeszy fanów (starych i nowych) przy okazji odnosz±c sukces komercyjny, w Polsce tak¿e, bo przecie¿ kosztowaæ ma trochê ponad 25 z³ociszy.
« Last Edit: 2008-08-26, 17:52:51 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #198 on: 2008-08-26, 22:15:51 »
Zmusi³em siê i wys³ucha³em tej wersji zarzuconej przez Luksora. I muszê powiedzieæ, ¿e co do ca³ego kawa³ka moje zdanie raczej siê nie zmienia, oprócz sola, które jest ca³kiem w porz±dku. Bêbny psuj± ca³o¶æ i my¶lê, ¿e raczej s³uchanie tego kawa³ka nie bêdzie nale¿a³o dla mnie do przyjemnych, ale uda³o mi siê znale¼æ jaki¶ plus, wiêc nie jest tak ca³kowicie ¼le. :mrgreen: Szkoda, ¿e jego szukanie okupujê bólem g³owy... :x

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #199 on: 2008-08-28, 09:13:40 »
Przed chwil± (w sumie to jeszcze leci) zaprezentowano w Trójce "The Day That Never Comes". ¦redni. Na 3+ Chocia¿ po po³owie zmiana klimatu i jakby siê rozkrêci³. Jednak na 4 ;)
True Pagan Winter Crew

tharos

  • Posts: 768
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Suicidal imbecile
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #200 on: 2008-08-28, 09:21:27 »
Przed chwil± (w sumie to jeszcze leci) zaprezentowano w Trójce "The Day That Never Comes". ¦redni. Na 3+ Chocia¿ po po³owie zmiana klimatu i jakby siê rozkrêci³. Jednak na 4 ;)
Mi ten kawa³ek nie podchodzi, mam wra¿enie jakby to mia³o byæ co¶ w odzaju drugiego "One".

P.s. "drugie one" :mrgreen:
Bite your tongue, ignore the splinter.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #201 on: 2008-09-02, 18:36:30 »
Nowy teledysk
Nic specjalnego. Do kawa³ka ju¿ siê chyba przekona³em, ale klip raczej bez pomys³u. Rzeczywi¶cie próbuj± robiæ z tego "drugie One". ¦rednio im to wychodzi...

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #202 on: 2008-09-02, 19:57:23 »
Nowy teledysk
klip raczej bez pomys³u.
Uwa¿asz, ¿e jest sprzeczny z manifestem Dogma 95, którego Vinterberg jest wspó³twórc±?
True Pagan Winter Crew

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #203 on: 2008-09-02, 21:39:44 »
To ¿e skupia siê na emocjach, zw³aszcza na strachu, nie czyni go od razu arcydzie³em. Nawet je¶li próbuje siê odnosiæ do aktualnych wydarzeñ i pokazuje je od do¶æ niecodziennej strony. Po prostu nie robi na mnie wiêkszego wra¿enia, a klimaty mety jako¶ mi nie wspó³graj± z klimatami tej wojny.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #204 on: 2008-09-02, 21:56:59 »
A od kiedy to klipy muszą być arcydziełem? Mają być ilustracją do muzyki. Ten jest i tak za bardzo filmowy - też mi nowa koncepcja: zilustrować piosenkę etiudą filmową zamiast facetami biegającymi po lesie :roll:

Może inaczej: jak według Ciebie powinien wyglądać ten klip, hm? :D Biorąc pod uwagę treść i klimat piosenki.
True Pagan Winter Crew

paatos

  • Guest
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #205 on: 2008-09-02, 21:58:53 »
Go³ych cycków mu brakuje  :P

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #206 on: 2008-09-03, 00:33:51 »
Nowy teledysk
klip raczej bez pomys³u.
Uwa¿asz, ¿e jest sprzeczny z manifestem Dogma 95, którego Vinterberg jest wspó³twórc±?

No jest sprzeczny :P

Baginss

  • Posts: 1
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Friends from Shire
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #207 on: 2008-09-03, 14:20:59 »
hah Witam wszystkich
jak by to kogo¶ interesowa³o to najnowsz± p³ytke mety mo¿na ju¿ znale¼æ w sieci.

Wyciek pochodzi od Francuzów którym sie kopnê³y dni premiery,
p³ytka ze sklepów znikne³a na drugi dzieñ ale do netu wyciek³a: )
pozdrawiam: )
Friends From Shire! ! !

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #208 on: 2008-09-03, 14:22:27 »
Nie ma to jak konkrety na powitanie ;)
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #209 on: 2008-09-03, 16:04:36 »
P³yta jest bardzo dobra. =D> Nie wiem czy mi siê za tydzieñ nie przeje, bo jako¶ za ³atwo wesz³a.

Uwaga: nie nadaje siê dla fanów Dody, bo jest za trudna. :mrgreen: Choæ z drugiej strony, jak mawiaj± moi m³odsi koledzy "zawsze jest pora na piarê Dody". :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind