Author Topic: Metallica  (Read 84125 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

masster

  • Posts: 972
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #225 on: 2008-09-14, 23:31:51 »
No i kto by sie spodziewal?Po 17 chudych latach wydaja bardzo dobra plyte.Zawsze jest to jakies zaskoczenie,ale zawsze cieszy mnie to gdy zespol ktory lubie po okresie dolowania powraca z fajnym albumem =D>

tharos

  • Posts: 768
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Suicidal imbecile
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #226 on: 2008-09-16, 00:24:00 »
Mam nareszcie ca³y album przes³uchany w dobrym formacie. Jak dla mnie genialny :D S³ucham ca³y dzieñ, zobaczymy czy bêdê do niego wraca³ :>
Bite your tongue, ignore the splinter.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #227 on: 2008-09-21, 22:34:05 »
Oto dowód dlaczego zamiast kupowaæ kr±¿ek, lepiej go wygrzebaæ w Pirackiej Zatoce. Przes³uchajcie szczególnie podpiêty na koñcu filmik z YouTube. Kopara opada.
True Pagan Winter Crew

tharos

  • Posts: 768
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Suicidal imbecile
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #228 on: 2008-09-22, 09:45:58 »
Oto dowód dlaczego zamiast kupowaæ kr±¿ek, lepiej go wygrzebaæ w Pirackiej Zatoce. Przes³uchajcie szczególnie podpiêty na koñcu filmik z YouTube. Kopara opada.
Nie ogl±da³em filmiku, bo co¶ nie chce siê w³±czyæ, ale je¶li o mnie chodzi to  dla mnie to jest akurat plus ,¿e jest g³o¶niej i brudniej  :mrgreen:
Bite your tongue, ignore the splinter.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #229 on: 2008-09-22, 09:56:37 »
Obejrzyj filmik, to zmienisz zdanie.
Ogólnie to jak dla mnie kolejna przes³anka w kwestii niekoniecznie wybitnej inteligencji panów z tego zespo³u... :? Podej¶cie piêciolatka - im g³o¶niej, tym lepiej. Ech...

tharos

  • Posts: 768
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Suicidal imbecile
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #230 on: 2008-09-22, 10:51:55 »
Obejrzyj filmik, to zmienisz zdanie.
Ogólnie to jak dla mnie kolejna przes³anka w kwestii niekoniecznie wybitnej inteligencji panów z tego zespo³u... :? Podej¶cie piêciolatka - im g³o¶niej, tym lepiej. Ech...
OK. Ogl±dn±³em i zdania nie zmieniam. Rozumiem, ¿e mo¿esz ich nie lubiæ, ale niekoniecznie musisz ich obra¿aæ.  Zatem uwa¿asz np. koneserów surowego black metalu za piêcioletnich dzieciaków? To samo zdanie masz teraz o mnie.
Bite your tongue, ignore the splinter.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #231 on: 2008-09-22, 11:24:53 »
No có¿, my¶la³em, ze w s³uchaniu jakiejkolwiek muzyki nie chodzi tylko o to, by z g³o¶ników napieprza³ jak najwiêkszy ha³as... Widaæ siê myli³em...
Black Metal to chyba trochê inna dzia³ka, ni¿ Metallica, nie s±dzisz? Je¶li chc± siê popisaæ zarówno gr± na gitarze, jak i po³aman± perkusj±, je¶li wokalista chce pokazaæ, ¿e jeszcze potrafi wydobyæ z siebie jakie¶ w miarê czyste d¼wiêki, to chyba lepszym pomys³em jest pokazanie tego przejrzy¶cie, a nie w ¶cianie d¼wiêku. W tym przypadku stwierdzenie, ¿e im g³o¶niej, tym lepiej to dla mnie g³upota.
I nie mia³em zamiaru nikogo obra¿aæ, ewentualnie sam± Metallikê, która nagra³a p³ytê lepsz±, ni¿ przewidywano i zaliczy³a wpadkê, której z powodzeniem mog³aby unikn±æ, bo oceniaæ powinno siê muzykê, a nie to, jak g³o¶no wali ona w nasze uszy. G³o¶na muzyka nie jest z³a, ale wszystko ma swoje granice. Tutaj granica rozs±dku zosta³a przekroczona.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #232 on: 2008-09-22, 11:33:28 »
tharos, nie wiem jak Ty, ale ja osobi¶cie wolê s³yszeæ pe³ne pasmo. Brud nie wynika z wypracowanego brzmienia, ale z chamskiego przesterowania ca³o¶ci. P³yta po prostu pierdzi. Zamiast talerzy s³ychaæ "pi³owanie". Masz ¶cianê d¼wiêku. Skoro s³ychaæ ró¿nicê na filmiku z youtube, to pomy¶l sobie jaka jest ró¿nica w rzeczywisto¶ci!

Co do winowajców: my¶lê, ¿e to nie zespó³ jest winien, ale producenci, bo inaczej materia³ do GH te¿ by³by brudny. Przeczytaj na wiki artyku³ Loudness war, to mo¿e jak przejrzysz na oczy, to przes³yszysz na uszy. Osobi¶cie nie mam nic do brudnego brzmienia o ile wynika ono z przemy¶lanego ustawienia instrumentów, a nie aroganckiej niekompetencji producentów.

Zastanawia³em siê kiedy¶ dlaczego MAYH w wersji winylowej brzmi "p³asko" - a no w³a¶nie dlatego, ¿e przygotowuj±c materia³ wykonano przesterowanie sygna³u. Winyl brzmi przez to dalece gorzej ni¿ oryginalny CD. Ciekaw jestem czy reedycja MAYH na CD te¿ tak charczy. To samo mia³em z wiêkszo¶ci± reedycji "In the Court of the Crimson King" - wszêdzie talerze "pi³owa³y". Dopiero niedawno uda³o mi siê znale¼æ porz±dny remaster. Aktualnie nie trzeba byæ audiofilem, ¿eby wychwyciæ ró¿nicê - wystarcz± dobre s³uchawki.
True Pagan Winter Crew

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #233 on: 2008-09-22, 11:39:46 »
Co do winowajców: my¶lê, ¿e to nie zespó³ jest winien, ale producenci, bo inaczej materia³ do GH te¿ by³by brudny.
W±tpiê, ¿eby zespó³ gotowy materia³ dawa³ producentom, a potem nie czuwa³ nad jego produkcj±. Nie s± g³upi i z tego typu spraw na pewno zdaj± sobie sprawê.
Quote
To samo mia³em z wiêkszo¶ci± reedycji "In the Court of the Crimson King" - wszêdzie talerze "pi³owa³y". Dopiero niedawno uda³o mi siê znale¼æ porz±dny remaster.
Sorry za offtopa, ale jak go [ten remaster] rozpoznaæ? Skoro taki istnieje, to dobrze by by³o wreszcie mieæ porz±dn± wersjê... Bo ogólnie jako¶æ d¼wiêku tych nowych wydañ wo³a o pomstê do nieba. A s³uchanie ITCOTCK na s³uchawkach nie nale¿y do najprzyjemniejszych :(

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #234 on: 2008-09-22, 11:51:08 »
Już nawet inżynier dźwięku odciął się od fatalnej jakości :lol:

A jak znaleźć? :roll: Pozostawię tu letkie niedomówienie. Wersję z GH (Guitar Hero) bardzo łatwo rozpoznać po nazwie.

Można podpisać petycję w sprawie ponownego miksowania płyty.
« Last Edit: 2008-09-22, 11:57:03 by minder »
True Pagan Winter Crew

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #235 on: 2008-09-22, 12:06:57 »
A jak znale¼æ? :roll: Pozostawiê tu letkie niedomówienie. Wersjê z GH (Guitar Hero) bardzo ³atwo rozpoznaæ po nazwie.

Metallikê w "dobrej" wersji ju¿ sobie znalaz³em dzisiaj. Moje pytanie dotyczy³o King Crimson, st±d przeprosiny za OT ;)

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #236 on: 2008-09-22, 12:16:42 »
A to przepraszam. Nie doczyta³em z powodu ogólnej têpoty umys³owej, jaka mnie dzisiaj nasz³a. Pierwsza rzecz, to poszukaæ edycji MFSL - lepszej jako¶ci nie znajdziesz, ale te¿ liczba sztuk by³a mocno limitowana, a edycje MFSL s± zwykle jednorazowe. Oprócz tego pozostaje szukaæ po sklepach, przes³uchiwaæ i badaæ jak zachowuj± siê talerze (wystarczy do tego "Epitaph").

W³a¶nie sprawdzi³em, ¿e MFSL wyda³ tê p³ytê tylko na winylu :| Muszê zobaczyæ co za wersjê mam, bo mam dziwne wra¿enie, ¿e uda³o mi siê znale¼æ czysty mix na CD. Chyba ¿e mam luki w pamiêci i wmawiam sobie, ¿e to na CD, a w rzeczywisto¶ci pamiêtam d¼wiêk z czarnej p³yty.
True Pagan Winter Crew

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #237 on: 2008-09-22, 13:04:16 »
MFSL ogólnie z tego co wiem wydaje tylko vinyle i z³ote cd. S³ysza³em, ¿e cena The Wall na vinylu z tej wytwórni waha siê w okolicach o¶miu stów. Ogólnie ceny s± zabójcze, na pewno poza moim zasiêgiem... A ripów z tego typu no¶ników te¿ jak na lekarstwo... Tak wiêc trzeba szukaæ innego wydania, które nie mia³o bym sztucznej perkusji z metalicznym szeleszczeniem. A na takie trafiæ trudno... :|



Przes³ucha³em album w wersji zripowanej z GH. S³ucha³o mi siê du¿o lepiej, ni¿ dotychczas. P³ytka nie mêczy tak, jak mêczy³a mnie w g³o¶nej wersji. Czasami s³ychaæ rzeczy, których w ¶cianie d¼wiêku nie sposób us³yszeæ. Moje zdanie jest takie: gdyby wersja, która trafi³a do sklepów by³a zrobiona porz±dnie, bez szaleñstw i wymys³ów z d¼wiêkiem, sprzeda¿ by wzros³a, a recenzje p³yty by³by jeszcze bardziej przychylne. Jak dla mnie panowie z Metalliki siê w tej kwestii bardzo przejechali. Ale co to by³o dla nich, przecie¿ i tak kasê kosz± na tym albumie, wiêc co siê bêd± przejmowaæ...
« Last Edit: 2008-09-22, 13:34:59 by Callahan »

tharos

  • Posts: 768
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Suicidal imbecile
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #238 on: 2008-09-22, 15:50:25 »
Ja te¿ przes³ucha³em i jednak wolê orygina³.  Po prostu takie brzmienie mi pasuje do tego co chcê od tej p³yty, czyli kawa³ka dobrego kopa. Je¶li to mia³ byæ powrót do korzeni to w pewnym sensie jest - jest brud i jest metalowy kopniak(chocia¿ ju¿ nie taki du¿y).
Bite your tongue, ignore the splinter.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Metallica i nowy album
« Reply #239 on: 2008-09-22, 18:25:06 »
No có¿. Pozostaje mi pochyliæ g³owê w ge¶cie niewys³owionego ¿alu.
True Pagan Winter Crew