Author Topic: TGC - single edit  (Read 9503 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
TGC - single edit
« Reply #15 on: 2005-08-20, 16:30:21 »
Nigdy nie wiadomo, co zosta³o z sesji nagraniowej GR.
BWP ukaza³o siê bodaj¿e po roku z dodatkow± drug± p³yt±, a na niej z dwoma balladami, ale nie wiem czy pochodzi³y z tej samej sesji, co BWP?
A wracaj±c do TGC to cieszê siê, ¿e pozna³em j± jako pierwsz±, bo zrobi³a na mnie wra¿enie. Dzi¶, gdy znam ca³y set pewnie nie zwróci³bym na ni± uwagi. Kawa³ek nadal uwa¿am za ¶wietny, ale ju¿ mi siê trochê przejad³a jego prezentacja w mediach. A w ogóle to cieszê siê, ¿e p³yta jest w³a¶nie taka jaka jest. Trochê siê obawia³em, z powodu pewnej prostoty TGC, ¿e Opeth powêdruje ¶ladami czarnej Metallici (jak to niegdy¶ wyrazi³ siê mój kumpel Wampir, ¿e od "black album", Metallici zaczêli s³uchaæ dresiarze). Jeszcze ta ciemna tonacja ok³adki ze ¶wieczkami, która szczê¶liwie okaza³a siê jednak bardziej brown (singlowy le¶ny widoczek to potwierdza).
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
TGC - single edit
« Reply #16 on: 2005-08-20, 18:57:14 »
Quote from: Whodo
Poza tym nie wiem czy takowa istnieje, ale gdzie¶ czyta³em, ¿e Opeth nagra³ 9 utworów na sesji do GR.

Dla mnie sprawa 9 utworu wydaje siê byæ dosyæ oczywista. Ta piosenka to Reverie (wydaje mi siê ¿e co¶ tam jest nie tak ze sk³adaniem ca³ej p³yty bo na Reverie pasuje koñcówka utworu Atonement. Z drugiej strony Reverie/Harlequin Forest wszêdzie jest pisane razem, tak jakby pierwszy tytu³ by³ czê¶ci± Harlequin Forest, ale tego utworu nie da siê w³a¶ciwie podzieliæ na dwie zdecydowanie ró¿ne czê¶ci.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
TGC - single edit
« Reply #17 on: 2005-08-20, 19:18:56 »
Spróbuj podzieliæ na czê¶ci utwory Yesów czy Crimsonów ;)
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
TGC - single edit
« Reply #18 on: 2005-08-20, 19:58:56 »
Quote from: vertigo
...(wydaje mi siê ¿e co¶ tam jest nie tak ze sk³adaniem ca³ej p³yty bo na Reverie pasuje koñcówka utworu Atonement. Z drugiej strony Reverie/Harlequin Forest wszêdzie jest pisane razem, tak jakby pierwszy tytu³ by³ czê¶ci± Harlequin Forest, ale tego utworu nie da siê w³a¶ciwie podzieliæ na dwie zdecydowanie ró¿ne czê¶ci.

Mam identyczne odczucia, ale mo¿e na oficjalnej p³ycie bêd± „odliczanki w ty³ z d¼wiêkiem” jak w przypadku „Be” Pain of Salvation lub „Octavarium” Dream Theater?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
TGC - single edit
« Reply #19 on: 2005-08-20, 20:23:16 »
Ale z tego co wiem (chyba w jakim¶ wywiadzie o tym by³o), to podobna sytuacja mia³a miejsce na Orchid. Pocz±tek z The Apostle In Triumph, mia³ siê znajdowaæ na Requiem.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
TGC - single edit
« Reply #20 on: 2005-08-22, 01:39:05 »
Dla zainteresowanych podajê, ¿e w³a¶nie przed chwil± w Metal Hammer Show mia³em okazjê pos³uchaæ fragmentu skróconej wersji „Ghost of Perdition” tzw. "edit". GoP w tej wersji zosta³ ponownie zmiksowany i pewne jego charakterystyczne fragmenty poskracane jak w przypadku TGC. A wiêc dla przyk³adu, w albumowej wersji GoP czê¶æ nazwijmy "Tool’owska" zaczyna siê ok. 1:08. W wersji singlowej zaczyna siê ok. 0:40 i trwa podobnie jak w wersji albumowej jakie¶ 58 sekund. Pierwsza kontrastuj±ca balladowo-pejza¿ysta czê¶æ w wersji albumowej zaczyna siê gdzie¶ tak mniej wiêcej w 2:35 i trwa do 4:09. W wersji edytowanej zaczyna siê ok. 1:50 i koñczy 2:35 - trwa wiêc ponad po³owê krócej. Niestety radiowi „bezmózgowcy” od ramówki, zaraz po mocnym wej¶ciu (2:50) wyciszyli kawa³ek, bo zegar wybi³ w³a¶nie pierwsz± w nocy i nie wiem jak wypada porównanie pozosta³ych czê¶ci GoP, ale pewnie te¿ co¶ tam poskracali, a mo¿e nawet pousuwali. W ka¿dym b±d¼ razie nie zrobili wiêc wyciszenia w po³owie kompozycji jak to mia³o miejsce w przypadku singlowej wersji kompozycji „The Drapery Falls”.
Jak kto¶ dopadnie pe³nej edytowanej wersji trwaj±cej 6:44, niech da znaæ jak w przypadku TGC na pocz±tku tego w±tku.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
TGC - single edit
« Reply #21 on: 2005-08-22, 13:51:10 »
Ech, wszystko skracaj±  :? Ciekawe, kto siê bardziej boi d³ugich kawa³ków - wytwórnie czy radia?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
TGC - single edit
« Reply #22 on: 2005-08-24, 09:48:18 »
Je¿eli kto¶ ma ochotê pos³uchaæ „Ghost of Perdition (edit)”  z promocyjnego singla

trwaj±cy 6:44, mo¿e sobie pobraæ pliczek ogg audycji ProgGram z 23.08.2005 (mo¿na go ods³uchiwaæ praktycznie ka¿dym nowym darmowym Winamp’em) – nie bêdê wiêc dalej opisywa³ jak siê maj± czê¶ci edytowane w stosunku do albumowych.
Menu audycji na tej stronie.
« Last Edit: 2007-02-21, 21:28:31 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

 

lofty-success