Author Topic: Schematy?  (Read 18997 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

summoner

  • Posts: 23
  • Karma: +0/-0
Schematy?
« Reply #15 on: 2004-03-08, 01:10:31 »
Quote
do tej pory prze¿ywa³em zachwianie wiary dwa razy. Po raz pierwszy gdy wyszed³ Blackwater Park i drugi raz gdy wysz³o Deliverance


Podobnie nie moglem strawic "Blackwater Park", ale w koncu ta plyta do mnie przemowila. Wydaje mi sie, ze przez ciagle dopracowywanie warsztatu Opeth traci nieco na klimacie. Najbardziej klimatyczne sa dla mnie Orchid i Morningrise. Im dalej, tym panowie z Opeth bardziej zwracaja uwage na techniczne granie, czy jak to nazwac. Coraz wiecej jest "dokladnosci" i zwracania uwagi na forme. Gdy porownuje Deliveranece (ktorego nigdy chyba nie przyswoje) z Orchid, to roznica jest uderzajaca. Orchid przesycona jest silnymi emocjami, obrazami, dziala na wyobraznie i porusza cos w srodku. Deliverance na mnie tak nie dziala. Dla mnie w muzyce najwazniejszy jest klimat i dlatego Deliverance jest po prostu kiepskie.
Zobaczymy co bedzie dalej i czy bedzie mozna mowic o zachwianiu wiary. Pozdrawiam.
I wear a naked soul
A blank face in the streaming water...

caress of stars

  • Guest
Schematy?
« Reply #16 on: 2004-03-08, 10:22:55 »
Ja w sumie przezylam zachwianie wiary, gdy uslyszalam wiesc o tym, iz ma pojawic sie podwojna plyta Opeth... balam sie, ze to moze nie wyjsc im na dobre... nie wyobrazalam sobie, zeby wlasciwym posunieciem dla tworczosci zespolu bylo oddzielenie ciezkiego grania od tych akustycznych momentow( to przeciez element ich jakze charakterystycznego stylu!)... No niestety... uslyszawszy Deliverance nie bylam zbyt zadowolona... sa dwa moze kawalki, ktore uwazam na tej plycie za calkiem milo "sluchajace sie"... Zawsze uwazalam i bede uwazac, ze wlasnie ten styl Opeth, mieszanie gatunkow i umiejetnosc zrobienia klimatu nie powinien zostac poddany tak smialej eksperymentacji... moze to tylko moje zdanie  :wink: ... mam nadzieje, ze czas nie przyniesie nam kolejnych "zalaman wiary"  :P

p.s. mam nadzieje, ze zaraz ktos nie zacznie na mnie najezdzac  :P ... to tylko moja opinia i nie chcialam urazic osob, ktorym w przeciwienstwie do mnie "Deliverance" bardzo sie spodobala... sa gusta i gusciki  :twisted:

caress of stars

  • Guest
Schematy?
« Reply #17 on: 2004-03-08, 10:35:45 »
Quote from: summoner
Gdy porownuje Deliveranece (ktorego nigdy chyba nie przyswoje) z Orchid, to roznica jest uderzajaca. Orchid przesycona jest silnymi emocjami, obrazami, dziala na wyobraznie i porusza cos w srodku. Deliverance na mnie tak nie dziala.


Coz, nie da sie ukryc, ze muzyka Opeth w czasie wydawania kolejnych plyt znacznie ewoluowala. Fakt, ze Orchid i Morningrise sa bardziej "mroczne"  :P (nie bijcie za to slowo) i uczuciowe ale nie znaczy to, ze inne ich plyty nie maja w sobie uczucia. Moze w Orchid wiecej jest buntu, gniewu, namietnosci, pasji (takie to rzeczy mi przychodza do glowy, gdy jej slucham  :roll:   :wink: ) ale w pozniejszych plytach czuje wiecej zamyslenia, dojrzalosci, smutku ale takiego DOJRZALEGO, moze nawet wiecej POGODZIENIA z okrutnym losem?... hmmm... sama nie wiem... (np. Damnation)... moglabym pisac o tych moich odczuciach ksiazke  :twisted: ale nie w tym rzecz...
Na mnie tez Deliverance nie dziala tak jak inne plyty, Blackwater Park tez byl z poczatku roczarowaniem  :? ... ale jakos go rozgryzlam i mimo niedociagniec da sie posluchac (niektorych kawalkow nawet zar±biscie sie slucha :) )...  
Ciekawa tylko jestem co przyniesie czas i czy ten nowy "blackowy"  :twisted: projekt bedzie wart swoich tworcow... (d¿izas ale ja dawno nie sluchalam blacku  :roll: )

Master of Disguise

  • Posts: 70
  • Karma: +0/-0
Schematy?
« Reply #18 on: 2004-04-08, 13:50:47 »
Zdecydowanie zgadzam siê z teori± o za³amaniu wiary. znam z w³asnego doswiadczenia.. D1 i D2 na poczatku do mnie nie przemówi³y, ale w koñcu zauwazy³em ¿e obie sa zajebiste :)  w przypadku D1 zaje³o to po³ roku a D2 3 miesiace ale jak ju¿ wielokrotnie powtarzano- lepiej pó¿no niz wcale.

P.S tak poza tym to moim faworytem wciaz pozostaje Still Life..
Searching my way to perplexion..

caress of stars

  • Guest
Schematy?
« Reply #19 on: 2004-04-30, 10:32:01 »
Apropos schematow... czasem jak slucham jakiegos kawalka Opeth, to w niektorych momentach moglabym przysiac, ze dany fragment slyszalam tez w innym kawalku, nie koniecznie na tej samej plycie :!:  Moze to byc uderzajace podobienstwo pod wzgledem rytmu ale tez melodyki (to drugie jest bardziej zaskakujace, bo wiadomo, ze rytm moze sie czesto powtarzac...)

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Schematy?
« Reply #20 on: 2004-05-01, 10:33:18 »
na pewno po czê¶ci masz racjê. wczoraj ogl±da³em guitarlesson z Opethem i przy paru riffach Akerfeldt mówi³ z u¶miechem: "We use in all the time" no i oczywi¶cie doda³ "you know" (ten kto ogl±da³ zrozumie o co mi chodzi  ;) )
selfbanned

caress of stars

  • Guest
Schematy?
« Reply #21 on: 2004-05-01, 11:13:01 »
ten kto ogladal i jest uczony w mowie brytyjczykow  :P ... ja niestety tylko w mowie zaborcow :(...  :oops:

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Schematy?
« Reply #22 on: 2004-05-01, 11:40:39 »
chodzi o to, ¿e Mike sam przyzna³ ¿e niektóre riffy (te które mu siê szczególnie podobaj±) pare razy powtórzy³...

a poza tym w wywiadzie dla guitar.com prawie ka¿de zdanie ko¶czy³ s³owem "wiesz"...
selfbanned

 

lofty-success