Author Topic: Jabber  (Read 16597 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Jabber
« on: 2008-06-17, 13:44:23 »
Zapomnia³em o najwa¿niejszym - GG dzia³a tylko wtedy, kiedy chce, czyli wtedy, kiedy nie jest potrzebne. Nie rozumiem dlaczego, ale opcje od "dostêpny" do "niewidoczny" nie maj± zamiaru dzia³aæ. Teraz te¿. Nawet nie mam jak z kim¶ pogadaæ, a sam w domu siedzê. Buu... :( :( :(
Ile¿ razy mo¿na powtarzaæ: J a b b e r. Wy siê chyba lubicie babraæ z tym GG i delektowaæ jego problemami.

EDIT: Hoho, chyba co¶ zabra³em veili :]

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Jabber
« Reply #1 on: 2008-06-17, 13:56:03 »
Ile¿ razy mo¿na powtarzaæ: J a b b e r. Wy siê chyba lubicie babraæ z tym GG i delektowaæ jego problemami.

Jak siê nie jest uzale¿nionym i siê nie u¿ywa non-stop, to siê cz³owiekowi nawet nie chce zainteresowaæ co to takiego jest ten Jabber. Zw³aszcza, ¿e odk±d w ogóle o tym us³ysza³em to nie mia³em albo czasu, albo ochoty, albo potrzeby, albo te¿ nie pamiêta³em... Teraz nadrabiam zaleg³o¶ci. ;)

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Jabber
« Reply #2 on: 2008-06-17, 13:56:31 »
Ile¿ razy mo¿na powtarzaæ: J a b b e r. Wy siê chyba lubicie babraæ z tym GG i delektowaæ jego problemami.
No i mnie wyprzedzi³e¶ ;p
Najlepsze jest to, ¿e ludzie mówi±: nie u¿ywam D¿aby bo niewielu moich znajomych ma konto... Przera¿aj±ca logika ;P
selfbanned

Juzef Le Dragon

  • Guest
Jabber
« Reply #3 on: 2008-06-17, 14:01:14 »
Najlepsze jest to, ¿e ludzie mówi±: nie u¿ywam D¿aby bo niewielu moich znajomych ma konto... Przera¿aj±ca logika ;P
Ja u¿ywam z tego w³a¶nie wzglêdu - nie ka¿dy burol mnie tam dopadnie (bo siê boj±).

Za¿alenie: w³osy mi siê nie uk³adaj± i mimo ton szmat w szafie nie mam sie w co ubraæ. Czujê siê jak kobieta przez wielkie BABA.

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Jabber
« Reply #4 on: 2008-06-17, 14:05:58 »
Najlepsze jest to, że ludzie mówią: nie używam Dżaby bo niewielu moich znajomych ma konto... Przerażająca logika ;P
To jak "niewielu moich znajomych się myje, to ja też nie będę, bo i tak zaraz będę śmierdział".
Wskazówka dla wspomnianych 'bojących się': Jabber umożliwia rozmowę z kontaktami GG! Łał!  :swinia: Więcej: można używać multikomunikatora obsługującego wiele protokołów [rodzajów kont]! Łał!  :swinia:

Juzef Le Dragon

  • Guest
Jabber
« Reply #5 on: 2008-06-17, 14:07:44 »
Najlepsze jest to, ¿e ludzie mówi±: nie u¿ywam D¿aby bo niewielu moich znajomych ma konto... Przera¿aj±ca logika ;P
To jak "niewielu moich znajomych siê myje, to ja te¿ nie bêdê, bo i tak zaraz bêdê ¶mierdzia³".
Wskazówka dla wspomnianych 'boj±cych siê': Jabber umo¿liwia rozmowê z kontaktami GG! £a³!  :swinia: Wiêcej: mo¿na u¿ywaæ multikomunikatora obs³uguj±cego wiele protoko³ów [rodzajów kont]! £a³!  :swinia:
Niesamowite... ;P

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Jabber
« Reply #6 on: 2008-06-17, 14:28:37 »
Powoli zaczynam siê irytowaæ. Jak do cholery mam siê zarejestrowaæ w tym transporcie?! Tak, chcê gadaæ z tymi, co maj± gg, bo przypuszczam, ¿e 99% moich znajomych o jabberze nie s³ysza³o.  :evil:
Zatrzyma³em siê w rozwoju na za³o¿eniu konta na danym serwerze i mam teraz sobie w±skie okienko komunikatora Gajim, nawet jestem dostêpny  :x :? Co dalej?

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Jabber
« Reply #7 on: 2008-06-17, 14:33:33 »
Tu masz konwerter kontaktów gg - mi³y i ³atwy w obs³udze (korzysta³am, dzia³a ³adnie, chocia¿ obecnie na d¿abie nie mam transportu gg, bo muszê mieæ jaki¶ komunikator, na którym mnie ludzie irytowaæ nie bêd± ;P)

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Jabber
« Reply #8 on: 2008-06-17, 14:45:40 »
Kontakt taki a taki cofn±³ ci autoryzacjê. Zwaszê bêdziesz widzia³ ten kontakt jako co¶tam co¶tam i tak oko³o 50x
Nie nad±¿am...
Spoko, jeszcze siê pobawiê chwilê, jak do niczego nie dojdê, to chyba dam sobie spokój na dzi¶ :P
« Last Edit: 2008-06-17, 14:48:21 by Callahan »

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Jabber
« Reply #9 on: 2008-06-17, 15:57:25 »
Kontakt taki a taki cofn±³ ci autoryzacjê. Zwaszê bêdziesz widzia³ ten kontakt jako co¶tam co¶tam i tak oko³o 50x
Nie nad±¿am...
Spoko, jeszcze siê pobawiê chwilê, jak do niczego nie dojdê, to chyba dam sobie spokój na dzi¶ :P
Na marginesie [choæ mo¿e trochê za pó¼no :P] powiem, ¿e imho lepszym rozwi±zaniem jest multikomunikator [pod Windowsa np. MirandaIM] i obs³uga kontaktów GG natywnie, bez transportów :) Skrajne rozwi±zanie to dwa komunikatory jednocze¶nie, ale to siê mija z celem, dos³ownie.
A odno¶nie transportów: kontakty GG s± 'emulowane' wówczas przez [wybrany] serwer jabbera i dla Twojego komunikatora widoczne jako zwyk³e kontakty jabberowe [choæ oczywi¶cie serwer je odpowiednio oznacza, ¿eby¶ wiedzia³, ¿e to te GG :)]. Dlatego, by jabberowo¶ci sta³o siê zado¶æ, transport prosi o ich autoryzacjê, choæ oczywi¶cie ona jest tylko dla fake'u [jako ¿e GG nie obs³uguje autoryzowania] i Ci u¿ytkownicy GG nie maj± jej ¶wiadomo¶ci - tylko transport j± widzi. Anyway, ¿eby odpowiednio funkcjonowaæ, musisz te kontakty autoryzowaæ. Autoryzacjê od nich dostajesz z automatu od transportu.

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Jabber
« Reply #10 on: 2008-06-17, 16:13:26 »
Na marginesie [choæ mo¿e trochê za pó¼no :P] powiem, ¿e imho lepszym rozwi±zaniem jest multikomunikator [pod Windowsa np. MirandaIM] i obs³uga kontaktów GG natywnie, bez transportów
Ja bym poleci³ Pidgina. U¿ywam go zarówno pod Wind± jak i pod Linuksem i dzia³a wy¶mieniecie ;]
selfbanned

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Jabber
« Reply #11 on: 2008-06-17, 16:30:16 »
Na marginesie [choæ mo¿e trochê za pó¼no :P] powiem, ¿e imho lepszym rozwi±zaniem jest multikomunikator [pod Windowsa np. MirandaIM] i obs³uga kontaktów GG natywnie, bez transportów
Ja bym poleci³ Pidgina. U¿ywam go zarówno pod Wind± jak i pod Linuksem i dzia³a wy¶mieniecie ;]

Callahan, nie sugeruj siê, Pi¼dzin to z³o ;] <siarczy¶cie spluwa na pod³ogê> nieporêczny i nieintuicyjny jest jak cholera - namna¿a aliasów niepytany, w zawi³ej filozofii ustawiania statusów na gg i jabbie to siê do teraz nie po³apa³am, podobnie¿ w edycji grup kontaktów. W wakacje planujê zmieniæ wzglêdnie zmusiæ go do wspó³pracy na moich, nie jego zasadach :P
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Jabber
« Reply #12 on: 2008-06-17, 16:32:59 »
Na marginesie [choæ mo¿e trochê za pó¼no :P] powiem, ¿e imho lepszym rozwi±zaniem jest multikomunikator [pod Windowsa np. MirandaIM] i obs³uga kontaktów GG natywnie, bez transportów
Ja bym poleci³ Pidgina. U¿ywam go zarówno pod Wind± jak i pod Linuksem i dzia³a wy¶mieniecie ;]

Callahan, nie sugeruj siê, Pi¼dzin to z³o ;] <siarczy¶cie spluwa na pod³ogê> nieporêczny i nieintuicyjny jest jak cholera - namna¿a aliasów niepytany, w zawi³ej filozofii ustawiania statusów na gg i jabbie to siê do teraz nie po³apa³am, podobnie¿ w edycji grup kontaktów. W wakacje planujê zmieniæ wzglêdnie zmusiæ go do wspó³pracy na moich, nie jego zasadach :P
:O
IMO jest mega-tysi±c intuicyjny. Nie mia³em z nim wymienionych przez ciebie, ani ¿adnych innych problemów ;P
selfbanned

Lizard

  • Guest
Jabber
« Reply #13 on: 2008-06-17, 16:39:04 »
:O
IMO jest mega-tysi±c intuicyjny. Nie mia³em z nim wymienionych przez ciebie, ani ¿adnych innych problemów ;P

A ja mialem i potwierdzam wersje aibrean :P
Na windzie mam Psi, pod Linuksem Kopete, bo jako jedyne w miare obsluguje MSN.

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Jabber
« Reply #14 on: 2008-06-17, 16:40:20 »
Na marginesie [choæ mo¿e trochê za pó¼no :P] powiem, ¿e imho lepszym rozwi±zaniem jest multikomunikator [pod Windowsa np. MirandaIM] i obs³uga kontaktów GG natywnie, bez transportów
Ja bym poleci³ Pidgina. U¿ywam go zarówno pod Wind± jak i pod Linuksem i dzia³a wy¶mieniecie ;]

Callahan, nie sugeruj siê, Pi¼dzin to z³o ;] <siarczy¶cie spluwa na pod³ogê> nieporêczny i nieintuicyjny jest jak cholera - namna¿a aliasów niepytany, w zawi³ej filozofii ustawiania statusów na gg i jabbie to siê do teraz nie po³apa³am, podobnie¿ w edycji grup kontaktów. W wakacje planujê zmieniæ wzglêdnie zmusiæ go do wspó³pracy na moich, nie jego zasadach :P
:O
IMO jest mega-tysi±c intuicyjny. Nie mia³em z nim wymienionych przez ciebie, ani ¿adnych innych problemów ;P

Widocznie masz innego Pi¼dzina :P
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love