Author Topic: Przyzwyczajenia, dziwactwa, natrêctwa  (Read 22205 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Przyzwyczajenia, dziwactwa, natrêctwa
« on: 2008-06-20, 18:52:02 »
Mam nadziejê, ¿e mnie nikt nie zat³ucze, ¿e nowy w±tek od tak zak³adam, ale ju¿ na ten temat gdzie indziej dyskutowa³em i bardzo ciekawe rzeczy ludzie pisali.
Macie jakie¶ swoje przyzwyczajenia, dziwactwa, natrêctwa? Co¶, co robicie mimowolnie, czêsto nie¶wiadomie i kiedy wy³azi to na ¶wiat³o dzienne mo¿e wydawaæ siê dziwne/¶mieszne? Piszcie - im bardziej chore, tym ciekawsze  :mrgreen:

Kilka moich:
-klucze, portfel i dokumenty typu legitka, bilet czy karta biblioteczna mam zawsze w prawej kieszeni, bez tego siê z domu nie ruszam; w lewej zawsze jest komórka i w 99% przypadków MP3. Jak czego¶ nie biorê [bo nie potrzebujê, na przyk³ad klucze, jak wychodzê z rodzin± z domu], to dziwnie siê czujê, a tak wystarczy klepn±æ siê po kieszeniach i ju¿ wiem, czy wszystko mam. Poza tym nigdy nie noszê niczego w tylnych kieszeniach spodni, nie uda³o mi siê tego nauczyæ.
-co dziwne, jestem jedn± z nielicznych znanych mi osób, które nosz± zegarek. Zawsze na lewej rêce.
-je¶li drobne [resztê ze sklepu, ksero] schowam gdziekolwiek indziej, ni¿ do portfela, to na pewno o nich zapomnê.
-zwykle je¿d¿ê na miesiêcznym bilecie, wiêc jak czasem mam jednorazówkê to i tak zapominam, ¿eby skasowaæ
-w autobusie mam swoje sta³e miejsca i system unikania s³oñca przez wiêksz± czê¶æ podró¿y :D
-na przej¶ciu dla pieszych ¶cigam siê z innymi pieszymi i obserwujê jak szybko zareaguj± na zielone ¶wiat³o i rusz±
-gadam do siebie
-jak czego¶ s³ucham to albo szepczê/mamroczê tekst je¶li znam, albo wrêcz mruczê, co na mie¶cie czy w autobusie mo¿e wydawaæ siê komiczne. Potrafiê te¿ co¶ nuciæ bez s³uchawek w uszach - znajomi siê przyzwyczaili. Czasem nawet, jak z kim¶ rozmawiam.
-jak siê czego¶ uczê [pamiêciówka - biologia, historia...] to muszê co¶ obracaæ w palcach - d³ugopis, o³ówek, breloczek...
Na razie tyle - jest wiêcej, ale wylecia³o mi z g³owy.  :)

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Przyzwyczajenia, dziwactwa, natrêctwa
« Reply #1 on: 2008-06-20, 19:22:34 »
Z tego, co przychodzi mi do g³owy:

--> w prawej kieszeni ka¿dej czê¶ci garderoby jak± posiadam (ka¿dej, która posiada praw± kieszeñ, I mean) noszê chusteczkê higieniczn±. Zawsze.
--> w trakcie przerwy w pisaniu zak³adam pisad³o za lewe ucho. Zawsze.
--> noszê zegarek na prawej rêce, ale to akurat odgapi³am od kilku bliskich ludzi ;)
--> gdziekolwiek poza domem jestem, zawsze mam schizê, ¿e nie wziê³am/zgubi³am/ukradziono mi portfel, wiêc mniej wiêcej co godzinê
sprawdzam, czy jest na swoim miejscu.
--> gadam do siebie/ g³o¶nomy¶lê (ale to ju¿ wiecie)
--> maniakalnie obrywam rozdwojone koñcówki w³osów w sytuacji, gdy nie mam czego zrobiæ z rêkami/nudzê siê/denerwujê/nie chce mi siê wzi±æ do pracy
--> wsiadaj±c do autobusu w rodzinnym mie¶cie zawsze siadam na tym samym miejscu - pojedyncze krzes³o po lewej stronie, ty³em do kierunku jazdy
--> gdy nudzi mi siê na wyk³adzie b±d¼ æwiczeniach, odp³ywam w lu¼ne zapiski tengwarem
--> s³uchaj±c muzyki z plejera mamroczê pod nosem tekst, a gdy jestem sama, ¶piewam na g³os. Bez plejera w uszach te¿ ca³y czas nucê b±d¼ pod¶piewujê.
--> prowadzê dwa pamiêtniki - jeden stricte do przemy¶leñ, drugi do zapisywania ka¿dego pomys³u jaki przyjdzie mi do g³owy
--> od blisko siedmiu lat tworzê powie¶æ fantasy. Kiedy¶ tworzy³am postaci, od czasu do czasu jakie¶ w±tki fabularne, obecnie cyzelujê detale historyczno-polityczno-kulturowo-religijno-mentalno¶ciowo-ekonomiczne i cholera wie jakie jeszcze. Od d³u¿szego czasu s³u¿y mi to jako rozrywka pod prysznicem.
--> uczê siê staroangielskiego, jêzyka martwego od tysi±ca lat.
--> palê fajkê, tak± drewnian±, z cybuchem, na tytoñ

Wiêcej dziwactw w tej chwili nie pamiêtam, jak sobie przypomnê, to uzupe³niê ;)
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Przyzwyczajenia, dziwactwa, natrêctwa
« Reply #2 on: 2008-06-20, 19:48:45 »
aha, to jest temat do mówienia - patrzcie jaki/jaka jestem wyj±tkowy/a, tak? ^^
wszystko, co sko¶ne.

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Przyzwyczajenia, dziwactwa, natrêctwa
« Reply #3 on: 2008-06-20, 19:51:34 »
Tak. Ja na przyk³ad swoj± wyj±tkowo¶æ podkre¶lam brakiem dziwactw i przyzwyczajeñ oraz natrêctw.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Przyzwyczajenia, dziwactwa, natrêctwa
« Reply #4 on: 2008-06-20, 19:51:47 »
No, pewnie tak. Ja nie jestem dziwna, to nic tu nie napiszê. Ja nawet oryginalna nie jestem :(

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Przyzwyczajenia, dziwactwa, natrêctwa
« Reply #5 on: 2008-06-20, 20:17:20 »
aha, to jest temat do mówienia - patrzcie jaki/jaka jestem wyj±tkowy/a, tak? ^^

Lans is lans. Ja mam kompleks bycia niezwyk³± i odczuwam potrzebê udowadniania wszystkim, jaka jestem inna ni¿ wszyscy. Serio :P
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Przyzwyczajenia, dziwactwa, natrêctwa
« Reply #6 on: 2008-06-20, 20:18:34 »
aha, to jest temat do mówienia - patrzcie jaki/jaka jestem wyj±tkowy/a, tak? ^^

Nie, to jest temat, który mo¿e pokazaæ kto potrafi ¶miaæ siê z siebie i nie jest malkontentem nastawionym na "nie" do wszystkiego i wszystkich ;) I przy okazji pozwala siê pocieszyæ, ¿e "tak ¼le to ze mn± nie jest, [np:] nie tylko ja gadam do siebie". Przestañcie marudziæ, ka¿dy ma jakie¶ dziwactwa, nie du¶cie tego w ¶rodku  :mrgreen: A jak nie chcecie pisaæ, to nie marud¼cie.  :P

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Przyzwyczajenia, dziwactwa, natrêctwa
« Reply #7 on: 2008-06-20, 20:21:39 »
To takie dziwactwo, ¿e marudzê...:P

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Przyzwyczajenia, dziwactwa, natrêctwa
« Reply #8 on: 2008-06-21, 00:02:00 »
No dobra, te¿ jestem wyj±tkowa i jedyna w swoim rodzaju, wiêc te¿ siê pochwalê! A co!
Natomiast noszenie zagarka chyba nie jest dziwne, ale mo¿e sie nie znam...

No dobra, to ja:
- nie noszê i nie posiadam d¿insów (spodni) ani niczego d¿insowego
- nie pijê wcale napojów gazowanych
- nie ogl±dam filmików na jutjubie (przyznajê siê, ¿e Ken Lee obejrza³am)
- nie wyrzucam do kosza niezu¿ytych do koñca chusteczek higienicznych (oszczêdno¶æ!)
- pijam najtañsz± herbatê ekspresow± - zalewam torebkê z trzema ³y¿eczkami cukru wrz±tkiem i po jakich¶ 15-30 sekundach wyrzucam torebkê. Tê lurê czêsto wypijam gor±c± - jeszcze siê kubek paruje :D
- mam rytua³ mycia - wykonujê po kolei te same czynno¶ci, u¿ywam kosmetyków kolejno - z makija¿em tak samo, tylko mycie zêbów mam "ruchome", a ubieram siê w³a¶ciwie na koñcu
- a autobusach te¿ czêsto siadam ty³em do kierunku jazdy, a najchêtniej stojê na ¶rodku w miejscu z barierkami plecami do okna.
- jak siê "podniecê" (pobudzê) mówiê podniesionym g³osem
- kiedy zasypiam i nad uchem brzêczy mi komar, to nie zasnê, dopóki drania nie zabijê :]
- kiedy¶ w ka¿dej torebce (a ja lubiê torebki i mam ich trochê) mia³am chusteczki i pomadkê ochronn±, czyli dwie najpotrzebniejsze na ¶wiecie rzeczy
- sypiam w pozycji embrionalnej z rêk± i kawa³kiem ko³dry pod g³ow±, a drug± d³oñ dziwacznie wykrêcam w stronê cia³a :D I jest to najwygodniejsza pozycja, jak± znam :D

Wiêcej grzechów nie pamiêtam. (na teraz)

Kto da wiêcej? :D
...If I call will you come and will you save me?

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Przyzwyczajenia, dziwactwa, natręctwa
« Reply #9 on: 2008-06-21, 00:18:31 »
Nie mnie oceniać które z moich przyzwyczajeń są dziwaczne, bo dla mnie wszystkie są normalne =D
Dialog ze współlokatorką:
Ja: zauważyłaś może u mnie jakieś dziwaczne nawyki albo coś takiego?
Ala: hmm, no nie wiem, nie przypominam sobie teraz...
Ja: łaaał, jaka jestem normalna
Ala: no bez przesady!

W tej chwili przychodzi mi tylko na myśl, że wyprane skarpetki zawsze wieszam parami i nigdy nie używam cukru do herbaty (ale to raczej kwestia gustu, a nie przyzwyczajenia). Aha, no i odnosząc się do przyzwyczajeń łazienkowych Czarnej - wygląda na to, że mam rytuał mycia zębów =D

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Przyzwyczajenia, dziwactwa, natrêctwa
« Reply #10 on: 2008-06-21, 00:27:18 »
Poranne rytua³y to chyba taki sposób na radzenie sobie z niedospaniem i wej¶cie w nowy dzieñ XD Ja mam zawsze t± sam± kolejno¶æ wykonywania czynno¶ci, bo wtedy mniej muszê my¶leæ, i wiem, ¿e niczego nie zapomnê (np. zje¶æ ¶niadania :P).
wszystko, co sko¶ne.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Przyzwyczajenia, dziwactwa, natrêctwa
« Reply #11 on: 2008-06-21, 00:30:13 »
Ale ja mam tak te¿ wieczorem... :D

Gosiu, ale ja myjê zêby :P Tylko raz przed prysznicem, raz po, a czasami w trakcie k±pieli :)
...If I call will you come and will you save me?

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Przyzwyczajenia, dziwactwa, natrêctwa
« Reply #12 on: 2008-06-21, 00:40:12 »
E, a ja tak nie mam. Znaczy ja mam tylko tak, ¿e jak wstajê rano (albo padam wieczorem), to idê do ³azienki, ale zawsze czego¶ zapominam. Jestem cudownie chaotyczna i niezorganizowana* (albo, jak to kto¶ uj±³ pewnego razu: "uroczo roztrzepana")

*no chyba, ¿e chodzi o co¶ naprawdê wa¿nego, to jestem poustawiana jak oddzia³ SS (i tak samo mi³a)

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Przyzwyczajenia, dziwactwa, natrêctwa
« Reply #13 on: 2008-06-21, 00:42:38 »
Jestem cudownie chaotyczna i niezorganizowana* (albo, jak to kto¶ uj±³ pewnego razu: "uroczo roztrzepana")

Dawno, dawno temu pod³apa³am od cioci maksymê, ¿e Roztargnienie jest poezj± w uczynkach :)
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Przyzwyczajenia, dziwactwa, natrêctwa
« Reply #14 on: 2008-06-21, 00:49:39 »
Ja mam rano priorytety. Jak czegos nie zdaze, to znaczy ze jest malo wazne.

 

lofty-success