Author Topic: Solowa p³yta Stevena  (Read 114315 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #135 on: 2012-07-19, 18:46:31 »
Byæ mo¿e nast±pi³o jakie¶ zmêczenie materia³u w Porkach. Barbieri wkrótce skoñczy 55 lat, wiêc to tak¿e mo¿e mieæ wp³yw na funkcjonowanie zespo³u, w szczególno¶ci koncertow±. Jakby mia³y byæ jakie¶ kwasy i d±sy, to mo¿e lepiej, ¿e nast±pi³a jaka¶ forma separacji. Zawsze to lepsze ni¿ rozstanie w bólu i niedomówieniu. Z drugiej strony, je¿eli Steven mia³ tropem pewnego Majka robiæ stylistyczn± woltê na muzê sprzed czterdziestu lat, to mo¿e rzeczywi¶cie lepiej, ¿e to wszystko powstaje pod innym szyldem. Poza tym nie wiadomo jak muzycy PT znosili stylistyczn± ewolucjê w kierunku ciê¿szych, meshuggowatych brzmieñ... W ka¿dym b±d¼ razie wygl±da to wszystko na oddalanie siê Stevena od macierzystego zespo³u, byæ mo¿e na zawsze... Przed rokiem mówi³o siê, ¿e Steven pracuje nad nowym materia³em dla Je¿ozwierzy, a tu zupe³nie nieoczekiwanie, stosunkowo szybko powstaje kolejny album solowy, poprzedzony koncertowym DVD.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #136 on: 2012-07-20, 00:27:49 »
To w sumie zrozumia³e. On go za³o¿y³ i mo¿e mia³ dosyæ faktu, ¿e z wolnego projektu przekszta³ci³ siê w przedsiêbiorstwo?
[under construction]

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #137 on: 2012-07-20, 00:59:58 »
Z drugiej strony, je¿eli Steven mia³ tropem pewnego Majka robiæ stylistyczn± woltê na muzê sprzed czterdziestu lat, to mo¿e rzeczywi¶cie lepiej, ¿e to wszystko powstaje pod innym szyldem.
Z tym trudno siê nie zgodziæ. Zapewne gdyby Mikael muzê z Heritage wyda³ solo, to nikt by do niego nie mia³ pretensji. Co najwy¿ej wielu stwierdzi³oby, ¿e lepiej mu idzie z zespo³em, ni¿ bez niego :P

Poczekamy, zobaczymy. Nie bêdê dar³ szat, je¶li by siê okaza³o, ¿e PT ju¿ nic nie nagra, ale nie uda³o mi siê nigdy za³apaæ na koncert i tego trochê nie mogê przeboleæ (ostatnim razem kiedy grali w Polsce, kompletnie mi nie pasowa³o, w dodatku nikt znajomy nie jecha³, a samemu t³uc siê pó³ Polski z przesiadkami mi siê zupe³nie nie chcia³o). Wiêc liczê, ¿e je¶li podj±³by decyzjê, ¿e ju¿ do nagrywania z Porkami nie wraca, to chocia¿ jeszcze jak±¶ trasê na zakoñczenie by walnêli... Wydaje mi siê, ¿e chyba gra³o im siê razem dobrze, jako¶ o konfliktach w tym zespole nigdy nic za bardzo do mnie nie dotar³o, chyba, ¿e co¶ mi umknê³o, bo wie¶ci z obozu Je¿ozwierzy nie ¶ledzê tak uwa¿nie.

No i ciekaw jestem co Steven tym razem wysma¿y, ale mam przeczucie, ¿e nie bêdzie to bardzo odleg³e od jego pierwszych dwóch albumów. Bêdê bardzo zaskoczony, je¶li odmiana by³aby du¿a.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #138 on: 2012-07-20, 06:37:21 »
...nie uda³o mi siê nigdy za³apaæ na koncert i tego trochê nie mogê przeboleæ...

Ja tak¿e. A wracaj±c do zapowiadanego albumu, obecno¶æ s³awnego Alana Parsonsa, wskazuje jakby dalsz± eksploracjê rocka progresywnego sprzed 40 lat. Oby udan± i na to liczê.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #139 on: 2012-07-20, 10:02:23 »
Bior±c pod uwagê, ¿e "The Incident" by³ dzie³em bardzo ¶rednim. Chyba trochê straci³ pomys³ na ten zespó³.

agreed, ale solowo IMHO nie zaprezentowa³ siê wiele lepiej. Co tu du¿o bêdê mówi³, lepiej niech siê z Majkiem za kolejne Storm Corrosion bior± :P

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #140 on: 2012-07-27, 10:36:39 »
Zapowiadana koncertówka Stevena:
- edycja DVD
- edycja blu-ray
- edycja blu-ray+DVD+2CD
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #141 on: 2012-07-28, 14:17:05 »
Zapowiadana koncertówka Stevena:
- edycja DVD
- edycja blu-ray
- edycja blu-ray+DVD+2CD
Wiem, ¿e ju¿ by³o na forum ale: http://www.youtube.com/watch?v=GbW56ersWe8  8)
IMO lepiej ni¿ na p³ycie :D

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #142 on: 2012-08-13, 10:24:59 »
- Luminol z zapowiadanego DVD
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #143 on: 2012-08-13, 14:34:35 »
- Luminol z zapowiadanego DVD

£aaa³, naprawdê kapitalny utwór! :D Czego¶ takiego zabrak³o na GfD zdecydowanie. Plus magia perfekcyjnego koncertowego wykonania - niesamowicie mi siê to podoba. Chocia¿ najlepsza to jest gestykulacja i choreografia Stevena:

 :mrgreen:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #144 on: 2012-09-03, 07:37:36 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #145 on: 2012-09-12, 12:45:00 »
Spory wywiad ze Stevenem. Najlepsze s± te jego uwagi, czego on by nie poprawi³ w nagraniach Toola :D

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #146 on: 2012-09-12, 15:36:37 »
Quote
I think the whole guitars, drums, bass works but maybe now is the time they could start adding more things to the mix.
Tak, na nowej p³ycie Toola bez w±tpienia powinny znale¼æ siê solówki na klarnecie i melotron! :D
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #147 on: 2012-09-12, 18:02:04 »
Tak do wcze¶niejszych waszych wiadomo¶ci.. Incident mi siê bardzo podoba³ :D Nie wiem serio co macie do tej p³yty - ma w³asny styl i ¿yje w w³asnym fajnym ¶wiecie... Poziom jak dla mnie utrzymany. Oczywi¶cie jak dla mnie kolejna p³yta PT to powinna byæ p³yta w stylu bardziej Sky moves sideways i wypasionych utworów o warto¶ci 20 minut ale takie Time Flies czy utwór tytu³owy z The incident  zawsze mnie ruszaj± ;) PT da³em rade zobaczyæ na ¿ywo, bo zespól s³ucha³em na d³ugo przed Opethem. Tak¿e za³apa³em sie na trase Incident akurat.  I jak na pocz±tku p³yta rzeczywi¶cie mi nie wchodzi³a, tak jak zobaczy³em j± na ¿ywo to no mowê mi odebra³o :) Piêkna rzecz. Jedyny element jaki brakuje mi w koncertach PT to jakie¶ efekty na scenie... Panowie niby stawiaj± w 100% na muzykê ale no przy takiej muzie powinien byæ  jakos fajnie zaaran¿owany ca³y ten koncert. Fajna wizualizacja, gra ¶wiate³...itp. tego mi zawsze brakowa³o
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #148 on: 2012-09-17, 20:24:58 »
Steven z ekip± w studio nagraniowym:


Edit: wszystko na to wskazuje, ¿e Luminol bêdzie na nowej p³ycie.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #149 on: 2012-09-17, 23:25:08 »
A mi siê z tego wywiadu najbardziej podoba³y stwierdzenia o przysz³o¶æ PT, bo to bardzo wiele wyja¶nia. Na przyk³ad to dlaczego tak d³ugo czekamy na kolejn± p³ytê oraz jaka ona na pewno nie bêdzie. I nawet siê z nim zgodzê. Nie ma chyba lepszego kr±¿ka od tego z 2007 roku.
[under construction]

 

lofty-success