Author Topic: Metallica  (Read 84101 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Metallica
« Reply #375 on: 2016-11-20, 09:15:38 »
Jak my¶lisz Voice, po co oni to wydali na dwóch kr±¿kach? Gdyby jeszcze zawarto¶æ ka¿dego kr±¿ka ró¿ni³a siê, tworzy³a jak±¶ integraln± ca³o¶æ... Czy nie chodzi³o po prostu o to, by mieæ w dyskografii studyjny album dwup³ytowy? ;) :mrgreen:


« Last Edit: 2016-11-20, 12:06:40 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Metallica
« Reply #376 on: 2016-11-20, 12:27:44 »
Tez sie nad tym dzisiaj zastanawialem i udalo mi sie wymyslic dwa powody:

1. w sumie to dosc sporo nowej muzyki, wiec moze uznali, ze w ten sposob ludziom bedzie sie tego po prostu lepiej sluchac; sam zauwazylem, ze najpierw przemielilem pare razy pierwszy krazek, a dopiero potem wrzucilem drugi, a nie po kolei; z drugiej strony moze stracic na tym integralnosc albumu;

2. kwestie marketingowe - np jesli w Polsce wydajesz album dwuplytowy, to kazdy sprzedany egzemplarz liczy sie za dwa krazki, dzieki czemu dwukrotnie szybciej mozna dostac zlota/platynowa plyte; nie mam pojecia jak to dziala w the US of A, ale jesli tak samo, to byc moze mamy glowny powod :)

A tak btw - zajebiscie sie tego slucha. Nie twierdze, ze to nowy 'Master...', ale naprawde fajne numery napisali. Jakby nie paskudna okladka to kupilbym sobie koszulke z tej plyty ;)
« Last Edit: 2016-11-20, 12:39:27 by Voice »
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Metallica
« Reply #377 on: 2016-11-22, 06:48:15 »
Za DM w digi dalem swego czasu jeszcze wiecej :D
Gdy dotar³em do mixu GH3, da³em sobie spokój z nabyciem brzmieniowo spartolonego DM. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Metallica
« Reply #379 on: 2016-11-22, 20:47:48 »
Lords of Summer zamieszczony na 3 bonusowym dysku.

Quote from: Gitarzysta
Sta³o siê to, co wielu uwa¿a³o za niemo¿liwe. Metallica wróci³a! I nagra³a album, który fani mog± bez wstydu postawiæ obok kultowych pierwszych piêciu p³yt kwartetu.

Nie s³ucha³em ca³o¶ci, wiêc zdania jako takiego nie mam, ale pamiêtam, ¿e kiedy wysz³o DM to recenzenci rozp³ywali siê dok³adnie tak samo. W zasadzie to nie postawiê z³amanego grosza, ¿e powy¿szy cytat nie zosta³ przepisany/przeklejony z recenzji poprzedniej p³yty.  :D
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Metallica
« Reply #380 on: 2016-11-22, 23:20:52 »
Moze i tak, ale juz jestem w stanie obiektywnie stwierdzic, ze 'Hardwired' jest o wiele lepszym albumem niz jego porzedniczka. Po prostu zajebiscie sie tego slucha. I ciesze sie, ze Meta zostala wierna sobie i nie zaczela grac nagle jakichs djentowych rwanych kwadratow, a postawila na ciezar i melodie. Chalwa im za to :)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

the_silent_man

  • Posts: 114
  • Karma: +9/-0
  • Gender: Male
Odp: Metallica
« Reply #381 on: 2016-11-23, 17:06:21 »
Wed³ug mnie te¿ Hardwired To Self-Destruct przebija poprzedniczkê.
Brzmienie jest o wiele lepsze chocia¿ dalej ta perkusja trochê mnie razi. Lars za wiele nie kombinuje, ma swój styl, ale czasami móg³by bardziej urozmaicaæ swoj± grê i przy tym ca³e kompozycje.
Jak dla mnie to nowy album to taki Load/Reload tyle, ¿e w ciê¿szym wydaniu. Mnie to cieszy bo bardzo lubiê te 2 albumy. Parê fragmentów z Black Albumu, trochê nowo¶ci jak riff z Am I Savage?, który od razu skojarzy³ mi siê z Machine Head. 3 utwory w trashowym stylu czyli pocz±tek, koniec i Moth Into Flame.
Wiadomo, ¿e klasyki to nie przebija, ale jest nie¼le.
Moi faworyci to Dream No More, Halo On Fire, Here Comes Revenge i Am I Savage?.
Doesn't mean you should
Just because you can

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Metallica
« Reply #382 on: 2016-11-23, 23:15:33 »
Teledysk do 'Here Comes Revenge' w stylu ostatnich clipów Stevena Wilsona. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Metallica
« Reply #383 on: 2017-06-01, 23:53:39 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Metallica
« Reply #384 on: 2017-07-15, 10:31:24 »

Jestem w trakcie lektury "Metallica. Bez przebaczenia" Joela McIver. W³asnie przeczyta³em rozdzia³ zatytu³owany "Prawda o thrash metalu" - ¶wietnie, z pasj± i wyobra¼ni± napisany. :) A co do pocz±tków Metalliki, to w/g biografii o powstaniu zespo³u przes±dzi³ w pewnym sensie przypadek. James Hetfield próbowa³ za³o¿yæ regularny zespó³ i poszukiwa³ perkusisty. Na og³oszenie odpowiedzia³o i przyby³o na przes³uchanie wielu chêtnych. Jednym z nich by³ Lars Ulrich, ale wypad³ zupe³nie beznadziejnie i na tym pierwsze wspólne granie siê zakoñczy³o. Wkrótce przyjaciel Larsa, Brian Slagel, wpad³ na pomys³ wydania sk³adanki nowych amerykañskich zespo³ów metalowych "Metal Massacre". Lars uprosi³ go, by pozwoli³ umie¶ciæ na niej kawa³ek swojego zespo³u, który nb. jeszcze nie istnia³. Po otrzymaniu obietnicy, Lars zg³osi³ siê ponownie do Jamesa i tak to siê zaczê³o. Naprêdce na cztero¶ladzie nagrali kawa³ek Hetfielda 'Hit the Lights', który znalaz³ siê na sk³adance. Pierwszy wystêp zespo³u odby³ siê dopiero po wydaniu "Metal Massacre".  8)

Wczesne nagrania demo:
- pierwsze zarejestrowane nagranie Metalliki 'Hit the Lights' z pierwszej edycji sk³adanki "Metal Massacre" z Lloydem Grantem graj±cym solówki
- pierwsze demo Metalliki "No Life 'til Leather" z 1982 roku, nargane w sk³adzie: James Hetfield (gitara, wokal), Dave Mustaine (gitara), Ron McGovney (bas) i Lars Ulrich (bêbny)




Edit: w biografii, w przeczytanej jej czê¶ci, cytowane s± nawet wypowiedzi naszego ukochanego Mikaela Åkerfeldta z Opeth. :) Fakt tym bardziej zaskakuj±cy, ¿e nie by³o ¿adnej wypowiedzi Mike'a Portnoya ani nikogo innego z Dream Theater, a przecie¿ muza Mety wywar³a ogromny wp³yw na twórczo¶æ Teatru Marzeñ. :shock: :twisted:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Metallica
« Reply #385 on: 2017-07-16, 20:28:55 »
Dobra historia to jest.

A ja wczoraj obejrzalem niedawne wykonanie Creeping Death + Blackened i musze przyznac ze po tych wszystkich latach nadal to rozwala, a Hetfield to jednak nadczlowiek jest.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Metallica
« Reply #386 on: 2017-07-17, 19:19:06 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Metallica
« Reply #387 on: 2017-07-17, 21:20:10 »
Przy calym szacunku do artystycznego dorobku Watersa, to nie jest czlowiek, z ktorym chetnie wybralbym sie na piwo ;) A Yorke ma racje. Zreszta, komu on to tlumaczy - Waters zawsze mial problem z oddzieleniem sztuki od polityki, wiec nie sadze, zeby i tutaj zmienil zdanie.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Metallica
« Reply #388 on: 2017-07-17, 22:39:05 »
Przy calym szacunku do artystycznego dorobku Watersa, to nie jest czlowiek, z ktorym chetnie wybralbym sie na piwo ;) A Yorke ma racje. Zreszta, komu on to tlumaczy - Waters zawsze mial problem z oddzieleniem sztuki od polityki, wiec nie sadze, zeby i tutaj zmienil zdanie.
Voice, omsk³o Ci siê nie w tym w±tku ;)
Generalnie siê zagadzam, chocia¿ nie mam ¿adnego problemu z tym, ¿e sztuka Watersa jest polityczna - dobrze mu to wychodzi i nie widzê w tym nic z³ego. Zreszt± Radiohead te¿ potrafi byæ polityczne. Ale niektóre problemy s± zbyt z³o¿one, by je postrzegaæ w czarno-bia³ych barwach i okopywanie siê natychmiast po której¶ ze stron nie zawsze jest wyj¶ciem z sytuacji. Roger jest idealist±, on by chcia³ wszystkich ci±gn±æ do swojego okopu.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Metallica
« Reply #389 on: 2017-07-18, 10:55:31 »
Posralo mi sie cos ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

 

lofty-success