Author Topic: Dream Theater  (Read 40918 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Dream Theater
« Reply #30 on: 2011-09-14, 01:03:50 »
£uuuuhuuuu, ale siê ceni±! 140z³ za p³ytê? Nie¼le :P

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #31 on: 2013-06-24, 10:20:23 »
Wed 5/2 Katowice, Poland Spodek Hall - Koncert Dream Theater

Dodam tylko, ¿e chodzi o rok 2014. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #32 on: 2013-06-27, 11:41:59 »
By³em ju¿ dwa razy na koncertach Teatru Marzeñ (w 2007 i 2009 roku). W Bydgoszczy by³em pod sam± scen±, vis a vis Myunga i Rudessa i idelanie widzia³em, co dzia³o siê na scenie. :)  Planujê wybraæ siê do Spodka i tym razem zakupiæ bilet na sektor siedz±cy. Mam wiêc pytanie do osób, które by³y ju¿ w Spodku - jak bêdzie z odbiorem koncertu w tym miejscu?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #33 on: 2013-07-31, 06:44:45 »
A ja dzisiaj zamowilem bilety na DT w lutym i trzymam teraz kciuki za album, bo pewnie spora jego czesc zagraja w Spodku.

Do mnie dotar³y w ostatni pi±tek. Tym razem zdecydowa³em siê na miejsca siedz±ce na sektorze. Mam nadziejê, ¿e bêdzie równie dobrze jak pod scen±. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind


Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #36 on: 2014-02-06, 12:59:21 »
W³a¶nie wróci³em z Dreamów. By³o super! :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Dream Theater
« Reply #37 on: 2014-02-06, 14:15:58 »
W³a¶nie wróci³em z Dreamów. By³o super! :)

No popatrz, a ja mam mieszane uczucia ;)

Organizacyjnie - pieknie: krotkie kolejki do wszystkiego, zabojcza punktualnosc, nawet ta 15-minutowa przerwa zostala ciekawie wykorzystana. Technicznie - bez zarzutu: panowie w swietnej formie, szczegolnie LaBrie wymiatal - nic nie falszowal i swietnie udzwignal caly material. Naglosnieniowo - tez bez zarzutu: mialem okazje stac w paru roznych miejscach i wszedzie wszystko swietnie slyszalem pomimo zatyczek w uszach.

Setlista jak powyzej:

Act I
False Awakening Suite
The Enemy Inside
The Shattered Fortress
On the Backs of Angels
The Looking Glass
Trial of Tears
Enigma Machine
(With drum solo by Mike Mangini)
Along for the Ride
Breaking All Illusions

Act II
The Mirror
Lie
Lifting Shadows Off a Dream
Scarred
Space-Dye Vest
Illumination Theory

Encore:
Overture 1928
Strange Déjà Vu
The Dance of Eternity
Finally Free

No i tu moje najwieksze 'ale': Act I wypadl zadziwiajaco dobrze, kawalki z nowej plyty moim zdaniem cudnie zabrzmialy. Niepotrzebnie chyba zagrali 'Breaking All Illusions', bo strasznie nudzilo. Act II jak dla mnie tragiczny, ale to pewnie dlatego, ze 'Awake' nie lubie. Strasznie sie wynudzilem - nawet wyszedlem po wode w pewnym momencie, a rzadko mi sie zdarza opuszczac teren koncertu. Dopiero 'Illumination Theory' pokazali klase. No i bisy w postaci materialu z 'SFAM' rozwalily system. Tak powinien byl caly ten koncert wygladac.

Generalnie braklo mi czegokolwiek z 'Train of Thoughts', braklo choc fragmentu 'Six Degrees...', nie bylo nic z mojego ulubionego 'Systematic...', no i nie bylo mi dane uslyszec 'Octavarium', na ktory po cichu liczylem. Ja bym to inaczej ulozyl, bardziej koncertowo, z wiekszym pieprznieciem. Wiec za to minus ;P

Drugi minus dla zespolu - zupelnie nie widzialem na ich twarzach zaangazowania, mialem wrazenie, ze graja myslac tylko o tym, zeby juz zejsc, jechac do kolejnego miejsca i po paru tygodniach w koncu wrocic do domu. Poza LaBrie, ktory faktycznie wypadl swietnie, mialem wrazenie, ze reszta kapeli ma to w (_!_).

No i Mangini. Lubie goscia, nic do niego nie mam, ale dopiero ten koncert mi uswiadomil, ze jednak mi tam nie pasuje. Gral jakby bez feelingu, tak, jakby mu ktos powiedzial co ma zagrac i juz. Portek przezywal kazda nute, wczuwal sie, po dwoch numerach byl zlany potem i fajny klimat robil. Tu po prostu bylo poprawny perkusista i nic wiecej. Dobrze, ze jeszcze Rudess w tym zespole jest, bo przynajmniej on czasem cos ciekawego wymysli na scenie.

Ogolnie wiec wrazenia pozytywne z paroma niedociagnieciami. Ocenilbym caly koncert na 7/10 ;)



I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #38 on: 2014-02-07, 09:45:25 »
Co siê tyczy setlisty, od siebie dodam, ¿e koncert zakoñczy³o outro 'Illumination Theory' czyli znana z albumu fortepianowo-gitarowa coda. A koncert rozpocz±³ siê 'False Awakening Suite' ale w wersji orkiestrowej. ;)

Act II jak dla mnie tragiczny, ale to pewnie dlatego, ze 'Awake' nie lubie...
Tak bywa. Nie sposób wszystkim dogodziæ. W naszej paczce by³ kolega, dla którego najlepszym albumem Dreamów jest w³a¶nie "Awake" i by³ przeszczê¶liwy. Ja natomiast najbardziej lubiê "Six Degrees of Inner Turbulence" (szczególnie disc 1) i pomimo tego, ¿e by³em ju¿ trzeci raz na koncercie Dream Theater (przedtem na Torwarze w 2007 roku oraz w bydgoskiej £uczniczce dwa lata pó¼niej) z 6DoiT na ¿ywo us³ysza³em jedynie 'Blind Faith' i 'Solitary Shell '. ;)

...zupelnie nie widzialem na ich twarzach zaangazowania, mialem wrazenie, ze graja myslac tylko o tym, zeby juz zejsc, jechac do kolejnego miejsca i po paru tygodniach w koncu wrocic do domu.
Byæ mo¿e. Lata ju¿ swoje maj±, a nie ukrywajmy, ¿e to jest ich praca i po tylu latach mo¿e trudno o wiêkszy entuzjazm ;), choæ jak "patrzê wstecz" to poza Portkiem i Rudesem, reszta zachowywa³a siê raczej zawsze spokojnie. Tym razem odnios³em wra¿enie, ¿e Serek i Pietruch (brzmia³ przegenialnie :)) byli jakby bardziej aktywni ni¿ to bywa³o przedtem. Natomiast Mangini zamkniêty w swojej klatce-laboratorium z pewno¶ci± jest znaczniej mniej widowiskowy od Portka, choæ siedz±c na trybunie (obok lo¿y vipowskiej) widzia³em na raz i ca³o¶æ sceny i przebitki na telebimie, imho nie¼le siê uwija³ - wszystkie te szalone partie gra³ z ogromn± lekko¶ci± i p³ynno¶ci± i ogólnie da³ redê. Tak wiêc Portek raczej do zespo³u za szybko nie wróci. ;)

Quote from: John Petrucci
Awesome as always last night Poland!

Ogólnie za ca³o¶æ tak¿e wystawi³bym ocenê 7/10.



Edit: dwa fragmenty koncertu na yt: 'The Enemy Inside' i 'The Looking Glass' - pewnie tam bêdzie jeszcze tego ca³a masa. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Dream Theater
« Reply #39 on: 2014-02-07, 10:34:36 »

Act II jak dla mnie tragiczny, ale to pewnie dlatego, ze 'Awake' nie lubie...
Tak bywa. Nie sposób wszystkim dogodziæ.

Racja ;) Mam po prostu wrazenie, ze gdyby w tym zespole nadal byl Portek, to set wygladalby zupelnie inaczej - wiecej byloby miecha a mniej tych 'mellow' dzwiekow.

Miejmy nadzieje, ze za 3 lata DT ruszy w trase 'Six Degrees of 15th Anniversary' i trzasna cala suite :)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #40 on: 2014-02-07, 12:59:35 »
Miejmy nadzieje, ze za 3 lata DT ruszy w trase 'Six Degrees of 15th Anniversary' i trzasna cala suite :)

Nie wiem tylko czy bêdzie mi siê chcia³o wtedy t³uc taki kawa³ drogi kolej±, no chyba, ¿e to bêdzie w Warszawie. ;)  Tak wspominaj±c, najgorzej by³o po pó³nocy. Poci±g powrotny mieli¶my dopiero o 4:20 i ledwo pomiêdzy Spodkiem a dworcem kolejowym znale¼li¶my pub, szczê¶liwie otwarty ca³± dobê - by³o gdzie posiedzieæ, pogadaæ i wypiæ piwo. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Dream Theater
« Reply #41 on: 2014-02-07, 13:17:17 »
Miejmy nadzieje, ze za 3 lata DT ruszy w trase 'Six Degrees of 15th Anniversary' i trzasna cala suite :)

Nie wiem tylko czy bêdzie mi siê chcia³o wtedy t³uc taki kawa³ drogi kolej±, no chyba, ¿e to bêdzie w Warszawie. ;)  Tak wspominaj±c, najgorzej by³o po pó³nocy. Poci±g powrotny mieli¶my dopiero o 4:20 i ledwo pomiêdzy Spodkiem a dworcem kolejowym znale¼li¶my pub, szczê¶liwie otwarty ca³± dobê - by³o gdzie posiedzieæ, pogadaæ i wypiæ piwo. :)

No tak to juz jest. Ja 5 lat temu tluklem sie przez cala Polske do Bydgoszczy, a tym razem mi sie poszczescilo, bo praktycznie pod nosem byl koncert :) Po polnocy juz bylem w domu :) W ogole tak patrzac po lokalizacjach, to Rockserwis stara sie chyba nikogo nie faworyzowac. Byla juz Warszawa, Krakow, Poznan, Katowice, Bydgoszcz, wiec mniej wiecej sie to jakos tam rozklada, zeby kazdy mogl sobie za ktoryms razem wygodnie do domu dojechac. Choc fakt, Bialystok ma pod tym wzgledem cizeko, bo u Was tam w ogole ciezko z koncertami chyba.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #42 on: 2014-02-07, 17:25:11 »
Maj± dopiero w planach budowê hali widowiskowo-sportowej. ;)


Edit: ArtRockowa relacja z koncertu plus fotki.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

kwarnik

  • Mourner
  • *
  • Posts: 694
  • Karma: +27/-0
  • Gender: Male
Odp: Dream Theater
« Reply #43 on: 2014-02-08, 08:26:00 »
Tutaj jeszcze jedna relacja i zdjêcia.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #44 on: 2014-02-08, 08:47:50 »
Przerywnik by³ wy¶mienity, a fragment z magistrem Manginim testuj±cym pa³eczkami jakie¶ ¶rodki chemiczno-czyszcz±ce w plastikowych butelkach po prostu rozwala³. ;) :mrgreen:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

 

lofty-success