Mourner's Corner > Uwagi i propozycje

Nowa wersja strony

(1/12) > >>

minder:
Nowa wersja strony jest przygotowywana i posuwa siê w tempie i¶cie ¶limaczym. Tja, oczywi¶cie wszyscy zaczn± sarkaæ, ¿e tylko obiecujê, a niewiele robiê - i bêd± mieli racjê. Praca w szkole poch³ania wiêkszo¶æ energii, której nie zostaje na hobby :(

W zwi±zku z powy¿szym:
Szukam osoby (najchêtniej w¶ród starych forumowych wyjadaczy), która zna siê co-nieco na systemach CMS, zna PHP i MySQL i nie ma oporów przed uczeniem siê czego¶ nowego.

Chodzi o to, ¿e nowa strona jest oparta o MODx - jest to niezwykle potê¿ny CMS zapewniaj±cy nieograniczon± swobodê dzia³ania. Nie wygl±da na taki na pierwsze dwa rzuty oka ;) Poszukiwana osoba jest potrzebna do pomocy przy pisaniu snipletów, które pozwol± dobrze stron± zarz±dzaæ. De facto zadanie sprowadza siê do tego:
1. We¼ przyk³adow± stronê z domy¶lnej instalacji MODx
2. Wyci±gnij z niej kod odpowiedzialny za blog i inne ciekawe rzeczy.
3. Pomó¿ w sklejaniu do kupy z aktualnie dzia³aj±c± stron±, która praktycznie w ca³o¶ci zostanie przepisana do MODx.
4. Jak Ci siê bêdzie nudziæ, do pomó¿ integrowaæ stronê z forum (a MODx i SMF integruj± siê bardzo ³adnie)

Osoby zainteresowane proszê o PM.

deluminathor:
Sugestia:
Na stronie g³ównej [opeth.pl], w dziale Nowo¶ci [czyli domy¶lnym] przyda³a by siê mo¿liwo¶æ subskrybcji RSS. To imho podstawa przy tego typu stronach, gdzie wiadomo¶ci/posty pojawiaj± siê co jaki¶ czas.

minder:
Święta racja. Taka funkcjonalność się pojawi. Niestety nie mam motywacji do grzebania w obecnym silniku i przy okazji nie mam czasu, żeby napisać nowy, porządniejszy :? Zachęćcie mnie jakoś :D :mrgreen:

deluminathor:

--- Quote from: minder on 2008-12-04, 00:32:13 ---Zachêæcie mnie jako¶ :D :mrgreen:

--- End quote ---
Za tydzieñ widzê RSS albo ¶lê maila, ¿eby Opeth nie przyje¿d¿a³ w marcu [w uzasadnieniu pro¶by napiszê o braku RSS]. Wystarczy? :mrgreen:

[chocia¿ brak czasu to akurat argument przyjmowalny - sam nañ cierpiê nieustannie :P]

minder:
Mijają dwa lata od ostatniej zmiany silnika na stronie głównej. W międzyczasie zdążyłem obrazić się na PHP, w szczególności na MODx, i dorobić się drobnego doświadczenia w programowaniu w Pythonie (w szczególności w Django).

Niniejszym oficjalnie ogłaszam, że prace nad nowym silnikiem mają się bardzo dobrze (większość rzeczy napisałem dzisiaj ;)). Proszę zwrócić uwagę na kilka spraw:
[o]Stary szablon użyty jest wyłącznie do testowania mechaniki. Snufkin obiecał przygotowanie nowego szablonu i kiedy już to nastąpi, silnik zostanie weń ubrany. Na razie proszę się nie czepiać strony wizualnej - jedynie funkcjonalnej. Jak mi się ktoś przyczepi, że czcionka za duża/za mała, to po prostu zignoruję. Można natomiast wytykać, że brakuje jakiejś listy czy funkcji.
[o]Jest jeszcze sporo do zrobienia, szczególnie drastyczna poprawa nawigacji. To wszystko będzie lub właśnie zostało wdrożone - cierpliwości. Niemniej jednak wszelkie sugestie co do nawigacji są mile widziane.

Co jest gotowe:
[o]Dopieszczony model bazy danych. Siedziałem nad tym miesiąc, odczepcie się.
[o]Dyskografia z obsługą kategorii i reedycji.
[o]Biografie osób oraz biografia w rozdziałach (jak na opeth.com)
[o]Wiadomości ze wsparciem dla RSS/Atom (w końcu!)
[o]Nawigacja okruszkowa, czyli gdzie nie wleziesz, będziesz mieć wszystkie wcześniejsze etapy na odległość jednego kliknięcia.

Nad czym aktualnie pracuję:
[o]Wyświetlanie tekstów i tłumaczeń w Dyskografii.
[o]Dział Fanklub (kobyła!) - rejestracja, logowanie, śledzenie funduszy, dostępnych gadżetów i zamówień.
[o]Lepsze zarządzanie linkami.

Działanie nowego silnika można testować pod adresem http://beta.opeth.pl/ Wrzucę go na główną. gdy osiągnie pełną funkcjonalność poprzedniego (eee, w sumie to już, ale powiedzmy, że dorobię jeszcze "okruszki" i teksty/tłumaczenia).

Proszę o konstruktywne uwagi.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomo¶ci

[#] Nastêpna strona

Go to full version