Author Topic: Najlepsi gitarzy¶ci...  (Read 29666 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: najlepsi gitarzy¶ci...
« Reply #30 on: 2007-06-08, 14:14:46 »
W tej materii nie bêdê zbyt oryginalny: Steve Vai, Joe Satriani, Alan Holdsworth, Ritchie Blackmore, Michael Schenker, John Petrucci, z riffiarzy m.in. Tony Iommi, Mikael Akerfeldt...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Stansfield

  • Posts: 175
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: najlepsi gitarzy¶ci...
« Reply #31 on: 2007-07-11, 21:58:17 »
Satriani jest nudny i przereklamowany :P

Moja czo³ówka to: Adrian Belew, Robert Fripp, John 5 (ten to jeszcze wiele zwojuje, zobaczycie  :twisted:), Stevie Ray Vaughan, Eric Johnson, Jimmy Page
bring our minds together, press them tight

arktyczna ma³pa19

  • Ograniczone prawa
  • Posts: 138
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: najlepsi gitarzy¶ci...
« Reply #32 on: 2007-07-17, 18:15:25 »
Zdecydowanie John Petrucci, Jimmy Page, Eric Clapton, Pete Townshend, David Gilmoure, Steven Wilson no i oczywi¶cie wirtuoz gitary - Gary Moore.
(Oczywi¶cie kto¶ moze siê ze mn± nie zgadzaæ.)

Kas: nie zgadzam sie z pisownia nazwiska pana z Pink Floyd ;)
« Last Edit: 2007-07-17, 18:34:06 by Kasandra »

kara¶

  • Posts: 898
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • kurort
    • http://www.myspace.com/laggyluk
Odp: najlepsi gitarzy¶ci...
« Reply #33 on: 2007-07-17, 19:06:12 »
Satriani jest nudny i przereklamowany :P
The Extremist rox

Ogatan Szlachetny

  • Posts: 242
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • Gagat
Odp: najlepsi gitarzy¶ci...
« Reply #34 on: 2007-07-18, 00:45:38 »
wiem jestem ograniczona...Piotru¶ i tyle:)
wiadomo ex jakiego zespo³u
idea³ faceta i gitarzysty  :serduszka:

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: najlepsi gitarzy¶ci...
« Reply #35 on: 2007-07-18, 14:50:41 »
Satriani jest nudny i przereklamowany :P
The Extremist rox
I Strange Beautiful Music te¿ rox, z reszta ca³kiem sporo kawa³ków z innych p³yt te¿ mi siê podoba. Je¿eli chodzi o gitarzystów to czczê tego pana, który go¶ci w myspaceowym linku pod moimi postami ;]. Przyznajê siê bez bicia, ¿e jestem odpowiedzialny za niekontrolowane nabijanie liczby przes³uchañ pierwszych dwóch piosenek znajduj±cych siê na tej stronce :>.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: najlepsi gitarzy¶ci...
« Reply #36 on: 2007-07-19, 20:28:06 »
A ja solowych p³yt gitarzystów nie trawiê. To nie dla mnie. W zwi±zku z czym nie lubiê Satrianiego, Vai'a, czy solowego Petrucciego.

A na ka¿dym forum, gdy widzê taki temat próbujê ludziom przypomnieæ o takim panu jak Mark Knopfler. Bardzo fajnie gra, nie popisuje siê, a za takie 'Local Hero', czy solówkê w 'Brothers in Arms' zawsze bêdê go bardzo lubi³ :)

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: najlepsi gitarzy¶ci...
« Reply #37 on: 2007-07-19, 20:40:18 »
 Satriani jest inny ni¿ Vai. O ile ten drugi trzaska co chwilê psychodeliczne sola, to Satrianiego da siê s³uchac.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: najlepsi gitarzy¶ci...
« Reply #38 on: 2007-07-19, 20:45:17 »
Ja od Satrianiego lubi³em w zasadzie jeden utwór i to na dodatek do¶æ smêtny. 'You Saved My Life' siê chyba nazywa³. Ja po prostu nie lubiê ci±g³ego d¼wiêku gitary, a na solowych p³ytach gitarzystów wiadomo, ¿e gitara gra w³a¶ciwie ci±gle. (mo¿e siê zdarzyæ wyj±tek, nie powiem - Satrianiego np przes³ucha³em tylko dwie p³yty i wiêcej nie chcê, bo mi siê nie podoba, mo¿e akurat trafi³em na niew³a¶ciwe dwie p³yty, ale nie wydaje mi siê)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: najlepsi gitarzy¶ci...
« Reply #39 on: 2007-07-19, 23:13:51 »
A ja lubiê jak ch³opaki trochê powymiataj±. Ale musi to byæ zrobione ze smakiem i za takie uwa¿am "Passion & Warfare" Vai'a i "The Extremist" Satrianiego. Satraini z regu³y na swoich p³ytach jest bardziej klasycznie rockowy, natomiast muza Vai'a jest bardziej pokrêcona i z³o¿ona stylistycznie i harmoniczne (byæ mo¿e obok tego co mu w duszy gra, wp³yw na to mia³o terminowanie u Franka Zappy) i to mnie bardziej krêci.

Co siê tyczy Knopflera, to faktycznie gitary w Brothers in Arms zapadaj± w pamiêæ, ale wy¿ej ceniê Telegraph Road i Private Investigations z "Love over Gold"
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: najlepsi gitarzy¶ci...
« Reply #40 on: 2007-07-19, 23:33:39 »
Dire Straits to dla mnie w³a¶ciwie jedynie pierwsza p³ytka, mi³o, ¿e mi przypomnieli¶cie - trzeba bêdzie sobie od¶wie¿yæ :] Próbowa³am jakie¶ kolejne, ale do mnie nie trafi³y. Kurde, zapomnia³am w ogóle, ¿e kiedy¶ tego pos³uchiwa³am.
wszystko, co sko¶ne.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: najlepsi gitarzy¶ci...
« Reply #41 on: 2007-07-20, 15:28:24 »
Mam kilka albumów Dire Straits (wiêc jakby co - wal) i chocia¿ zachwycaæ mnie to nie zachwyca, to niektóre utwory maj± ¶wietne, ('Private Investigations' - zgadzam siê z Jackiem) a gitara Knopflera ³adnie pracuje, bez zbêdnych popisów, bez ultraszybkich zagrañ, po prostu solidna gra gitary.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: najlepsi gitarzy¶ci...
« Reply #42 on: 2008-10-11, 16:16:58 »
Mo¿e Dino Cazares nie jest dla mnie najlepszym gitarzyst± na ¶wiecie, bo miejsce to od lat w moim rankingu zajmuje Steve Vai, ale co by nie mówiæ facet potrafi przy³o¿yæ (tutaj ma³a próbka).
Wyslano: 2008-10-11, 16:11:52

Tu natomiast "Lot trzmiela" na rockowo - od speedwaya do formu³y 1. :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: najlepsi gitarzy¶ci...
« Reply #43 on: 2008-11-11, 11:39:00 »
Odswiezam ostatnio dyskografie krakowskiego Sceptica, a takze Dies Irae, i coraz bardziej utwierdzam sie w przekonaniu, ze Jacek Hiro to jeden z najwiekszych gitarzystow w Polsce (i przy okazji jeden z najbardziej niedocenianych, IMHO). Kto nie wierzy to polecam odsluch utworu 'Voices From The Past' z trzeciej plyty tej najlepszej polskiej zalogi techniczno death-metalowej. Po prostu mistrzostwo swiata! 

« Last Edit: 2008-11-11, 11:41:49 by VoiceOfCommonSense »
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: najlepsi gitarzy¶ci...
« Reply #44 on: 2008-11-11, 13:25:31 »
Czy ja wiem czy niedocenianych? Raczej niekoniecznie wszystkim znanych gitarzystów. Uwielbiam jego krótkie, acz tre¶ciwe solówki na p³ycie Sculpture of Stone, szczególnie t± z utworu The Plague.