Author Topic: Atmosfera na forum  (Read 40539 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Atmosfera na forum
« on: 2007-05-04, 14:32:59 »
Ju¿ by³y propozycje, bodaj¿e gdzie¶ w tym temacie ¿eby za³o¿yæ temat "na forum o forum" (w tym miescu spogl±dam na jednego z u¿ytkowników: hi, Nilfheim  :mrgreen:). Dzi¶, po puszczeniu mi na PW solidnego focha, usun±³ swoje konto kolejny u¿ytkownik - arktyczna ma³pa19 (no có¿, niektórzy potrafi± wyci±gaæ wnioski ze swoich b³êdów, inni strzelaj± focha i id± do innej piaskownicy ;) ) W zwi±zku z powy¿szymi faktami postanowi³am zapytaæ wszystkich userów na forum: jak Wam siê podoba klimat panuj±cy na forum? Czy moderacja nie jest za ostra dla nowych? Z drugiej strony - ile mo¿na zwracaæ uwagê? Jaki poziom, hmmm, nieobycia z netykiet± jest akceptowalny, a jaki ju¿ godny potêpienia? W koñcu to ma byæ forum na poziomie... Mo¿ecie tu pop³akaæ, po¿aliæ siê, popsioczyæ na moderacjê, albo te¿ j± pochwaliæ. W koñcu to forum stanowimy my wszyscy ;)

Aha, i proszê mi tu nie narzekaæ na czepialstwo ortograficzne, to siê nie zmieni na pewno  :mrgreen:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Atmosfera na forum
« Reply #1 on: 2007-05-04, 15:03:49 »
Pomys³ z tym w±tkiem jest dobry - je¿eli kto¶ bêdzie mia³ jakie¶ kwasy zwi±zane z forum (np. bêdzie mia³ wra¿enie, ¿e jest prze¶ladowany i gnêbiony), to zawsze bêdzie móg³ tu siê wypowiedzieæ.
IMO atmosfera na forum jest OK - w przeciwnym razie dawno by mnie ju¿ tu nie by³o.
Natomiast co siê tyczy arktycznej, to nie wiem co Ci  napisa³a w privie, ale mo¿na by³o jej tego tematu z Oasis nie zamykaæ, a jedynie zmieniæ tytu³. Broniæ jej nie zamierzam, bo ju¿ raz wzi±³em w obronê windoapane, a on potem "piêknie" podziêkowa³.
« Last Edit: 2007-05-04, 15:06:28 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Atmosfera na forum
« Reply #2 on: 2007-05-04, 15:11:53 »
Natomiast co siê tyczy arktycznej, to nie wiem co Ci  napisa³a w privie, ale mo¿na by³o jej tego tematu z Oasis nie zamykaæ, a jedynie zmieniæ tytu³. Broniæ jej nie zamierzam, bo ju¿ raz wzi±³em w obronê windoapane, a on potem "piêknie" podziêkowa³.
W sumie nie napisa³a nic strasznego, cynicznie "podziêkowa³a" za zamkniêcie kolejnego tematu, stwierdzi³a, ¿e to koniec i ¿egna, po czym zauwa¿y³am, ¿e jej konto ju¿ usuniête i nie mo¿na jej nawet odpowiedzieæ/wyt³umaczyæ. W sumie rzeczywi¶cie mog³am nie zamykaæ tego tematu, ale z drugiej strony ile mo¿na upominaæ, to by³ kolejny ¼le sformu³owany temat, a zamkniêcie mo¿na sobie najprêdzej wzi±æ do serca, przemy¶leæ i na przysz³o¶æ pisaæ sensowniej. Có¿, najwyra¼niej w tym przypadku siê pomyli³am.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Atmosfera na forum
« Reply #3 on: 2007-05-04, 15:15:53 »
No to w takim razie jeszcze raz spróbujê: arktyczna nie uno¶ siê i wracaj na forum.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Atmosfera na forum
« Reply #4 on: 2007-05-04, 15:53:56 »
No i mo¿e siê jeszcze pop³aczmy, ¿e siê obrazi³a, ech. No ¿ycie, akceptacja nie spada z nieba, czasem trzeba pomy¶leæ jak nie zrobiæ z³ego wra¿enia od samego pocz±tku. Na przyk³ad s³uchaj±c ewentualnych zastrze¿eñ i próbuj±c wyci±gn±æ wnioski.

Ja tam my¶lê, ¿e choæ w³a¶ciwie do¶æ trudno jest nowym u¿ytkownikom, to jak s± w miarê kumaci, to po przeczytaniu paru w±tków zorientuj± siê, co jest ogólnie przyjête, a co nie bardzo. A jak im siê nie chce, to có¿.

Sama mia³am na pocz±tku niez³e schizy, ale to mo¿e zwi±zane by³o raczej z moim ogólnym zamkniêciem, a nie z winy 'atmosfery forum' (chyba ;))
wszystko, co sko¶ne.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Atmosfera na forum
« Reply #5 on: 2007-05-04, 17:40:09 »
No có¿, próbowali¶my jej chyba do¶æ delikatnie wyt³umaczyæ pewne zasady dzia³ania forum, ale do niej jako¶ to nie dociera³o. Wydawa³a siê taka trochê z innej bajki. Jeste¶my ma³± spo³eczno¶ci± i mi³o jak do³±cza siê kto¶ nowy, ale chyba nie bêdziemy po niej p³akaæ.
[under construction]

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Atmosfera na forum
« Reply #6 on: 2007-05-04, 19:25:46 »
Ale¿ Ty jeste¶ bez serca, Unasku :P
Atmosfera jest w porz±dku, chce siê pisaæ (no, mo¿e niekoniecznie mnie...  8))... Chocia¿ jakby na to popatrzeæ i admin przesta³ siê udzielaæ (Nisiu, wróæ!). :)
Chce siê pisaæ i chce siê spotykaæ ;)
A co do nowych - jako¶ inni nie maj± z tym problemu.. np. Sol. Bo jak kto¶ pisze du¿o i nieg³upio, to jako¶ sobie dajê radê, nie?  :twisted: Nie jeste¶my chyba tacy ¼li... To znaczy Wy, ja tu ju¿ rzadko bywam... ;)
...If I call will you come and will you save me?

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Atmosfera na forum
« Reply #7 on: 2007-05-04, 20:12:44 »
A niech spada, te¿ mi pojecha³a na privie 'cynizmem', jak wyrazi³em swoj± opiniê o jej temacie w stylu "Co robi prawdziwy fan metalu" - czy co¶ takiego.

Atmosfera jest chyba ca³kiem dobra. Ja jestem przecie¿ nowy, a jako¶ siê do¶æ wkrêci³em i od czasu do czasu co¶ próbujê popisywaæ, chocia¿ pewnie i tak 3/4 forum mnie w ogóle nie kojarzy ;)

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Atmosfera na forum
« Reply #8 on: 2007-05-04, 21:12:29 »
(...) cynicznie "podziêkowa³a" za zamkniêcie kolejnego tematu, stwierdzi³a, ¿e to koniec i ¿egna
Wiedzialam, co robie, ze go nie zamknelam, bo wtedy mi by pojechala, a ja nie lubie, jak sie mnie ktos czepia ;P

Moze to kwestia przyzwyczajenia, ale mnie sie tu podoba... Jedno z niewielu forow, z ktorym nie zamierzam sie rozstawac. Przynajmniej normalni ludzie tu pisza (ja sie nie podlizuje, ja sobie wlasnie porownalam ;))

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Atmosfera na forum
« Reply #9 on: 2007-05-04, 21:19:22 »
Atmosfera jest moim zdaniem standardowa. A arktyczna ma³pa19 to jaki¶ bot moim zdaniem by³. Mnie nikt nie akceptuje i nie robiê z tego tragedii. A tak powa¿nie, to po ka¿dym w sumie by³o tu jechane i np. manowce siê nie przelêk³a i z dumnie podniesionym czo³em pisa³a dalej.
Bez przesady po prostu.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Atmosfera na forum
« Reply #10 on: 2007-05-04, 23:01:06 »
Ale zniknê³a. :)

@Czarna - no ja! bez serca! to tylko stres maturalny. :mrgreen:
[under construction]

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Atmosfera na forum
« Reply #11 on: 2007-05-05, 01:56:59 »
Mnie siê tu podoba. Spotka³am tu wiele naprawdê przemi³ych osób (marchew '||') i nigdy nie czu³am siê jako¶ nie na miejscu. Tu wyj±tkowo mi³± atmosfera jest, rzadko kto powie co¶ krzywego na inn± osobê.
A ]arktyczna niech ¿a³uje.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Atmosfera na forum
« Reply #12 on: 2007-05-06, 00:18:31 »
manowce zniknęła, bo znalazła lepsze rzeczy do roboty po tym jak przestaliście dosadnie reagować na jej zaczepki :P
Atmosfera na forum jest jaka jest (tzn. całkiem fajna). Osobiście cieszę się, że poziom wypowiedzi zawyża średnią krajową, ale oczywiście zawsze mogłoby być lepiej. Generalnie uważam, że jesteśmy dość hermetyczną społecznością, która z oporami przyjmuje nowicjuszy - znaczy nowicjusz może liczyć na szczere temperowanie na początek (tzw. otrzęsiny), ale jeśli to przeżyje, to potem jest już całkiem miło, prawda błękitnokrwista? :D
Żeby poprawić ogólną atmosferę, proponuję częściej urządzać zloty - wiem, że przoduje w nich Warszawa. Ogólnopolski zlot w te wakacje byłby bardzo miłym akcentem, jednak od razu zaznaczam, że może mnie zabraknąć - nie przejmujcie się jednak, nie jestem najważniejszy ;) Depesze mają ogólnopolskie zloty (z plakatami!) we Wrocku, to czemu opeciowcy by mieli nie mieć, hę? Majowa bumelka minęła, a następna taka rozpusta na Boże Ciało - może wtedy?
True Pagan Winter Crew

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Atmosfera na forum
« Reply #13 on: 2007-05-06, 12:21:03 »
nowicjusz mo¿e liczyæ na szczere temperowanie na pocz±tek (tzw. otrzêsiny), ale je¶li to prze¿yje, to potem jest ju¿ ca³kiem mi³o, prawda b³êkitnokrwista? :D

minder, daruj, mo¿e cierpiê na starcz± demencjê, ale nie przypominam sobie ¿adnych otrzêsin, kocenia i temu podobnych rytua³ów :lol: chyba, ¿e chodzi o to, ¿e kr±¿y³am wokó³ K±cika ¯a³obnika równe 9 miesiêcy zanim odwa¿y³am siê zarejestrowaæ ("cholera, takie ambitne forum, oni wszystkiego s³uchaj±, wszystko wiedz±, na wszystkim siê znaj±, jak czym¶ g³upim chlapnê, to zjedz± mnie bez musztardy po pierwszym po¶cie") XD. Potem okaza³o siê jak bezpodstawne by³y to obawy, bo zaaklimatyzowa³am siê raczej bezproblemowo:), mogê bez przesady stwierdziæ, ¿e siê od tego forum trochê uzale¿ni³am :mrgreen: A ¿e niektórym nie pasuje panuj±ca tu atmosfera (=nie chce im siê zawy¿aæ ¶redniej krajowej poziomu dyskusji)? Có¿, life is brutal and full of zasadzkas :P
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Atmosfera na forum
« Reply #14 on: 2007-05-06, 20:09:24 »
Ciekaw jestem jak atmosferê na Forum odbiera i ocenia Soja, który od czasu do czasu z antyPiSiakami toczy niez³e boje. :twisted:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind