Author Topic: Apropo Arctic Monkeys - czyli o gustach i netykiecie  (Read 11679 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Ta k³ótnia to jaki¶ ¿art.
No wlasnie...

Jak bedziecie tak sobie wrzucac nawzajem, to ja bede zamykac tematy :evil:

A swoja droga, to ja ani razu nie slyszalam Arctic Monkeys, ale po tym, co tu wlasnie przeczytalam, to nawet nie pytam, co trace :roll:

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Apropo Arctic Monkeys - czyli o gustach i netykiecie
« Reply #1 on: 2007-05-06, 22:54:11 »
ej, po co zamykaæ topik, trochê ognia siê przyda
to ja te¿ wtr±cê swoje trzy grosze - podoba mi siê tylko jeden utwór AM i bardziej traktujê to jako taki lajcik ni¿ muzykê. rzygam ju¿ ca³ym tym zespo³em, nagle zrobi³a siê nañ wielka moda i wszêdzie tylko jakie to wspania³e, jakie to ¶wie¿e, jakie to brytyjskie, my¶l±, ¿e jak ubior± siê w przypa³owe ubranka, trampki i z³api± za stare niemodne modele gitar to z miejsca rewolucja. ¶mieszne wydaje mi siê w ogóle porównywanie tej grupki szczyli do Oasis  :? :lol: :lol:
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Apropo Arctic Monkeys - czyli o gustach i netykiecie
« Reply #2 on: 2007-05-06, 23:05:13 »
ej, po co zamykaæ topik, trochê ognia siê przyda
Bo mam zly humor, bo nie lubie bezsensownych klotni, bo ten topik robi sie emo. ;>
...bo wielka moda i mejnstrim jakos zawsze mnie omijaja ;P

¶mieszne wydaje mi siê w ogóle porównywanie tej grupki szczyli do Oasis  :? :lol: :lol:
A ich ktos do Oasis porownuje? :O Nie, no, nie wytrzymam, ide posluchac.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Apropo Arctic Monkeys - czyli o gustach i netykiecie
« Reply #3 on: 2007-05-06, 23:06:35 »
Ma³po je¶li umiesz dobrze po angielsku to polecam do czytania nastêpuj±c± seriê artyku³ów. Zreszt± polecam to wszystkim, bo i ubaw jest spory; a znakomicie uczy dystansu do siebie i swoich ulubionych zespo³ów.

Zacznij od tego, nie zdziw siê, ¿e nie na temat:
http://www.globaldomination.se/reviews/nightwish-once

Nastêpnie polecam to:
http://www.globaldomination.se/hatemail/nightwish-once-hatemail

Potem to:
http://www.globaldomination.se/hatemail/nightwish-once-hatemail-part-2

W dalszej kolejno¶ci to:
http://www.globaldomination.se/hatemail/nightwish-once-hatemail-part-3

A na koniec to:
http://www.globaldomination.se/reviews/nightwish-once-2ndversion

A potem przemy¶lmy sobie ca³o¶æ. Trochê to trwa, ale jest bardzo przekonuj±ce. 8)
[under construction]

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Apropo Arctic Monkeys - czyli o gustach i netykiecie
« Reply #4 on: 2007-05-07, 10:38:26 »
Za spraw± arktycznej zrobi³a siê niez³a zadyma wokó³ Arctic Monkeys. Przyznajê bez bicia, ¿e kilka razy robi³em przymiarkê do ich muzy, a dok³adniej do tego co udostêpnili na myspace i gdzie¶ tam jeszcze w sieci. Mo¿e to i niez³e, ale zupe³nie mnie nie krêci. To dla mnie ca³kowicie obce przestrzenie muzyczne i estetyczne. W ogóle taki alternatywny post-punk jako¶ mnie nie rusza. Wolê sobie wrzuciæ na wie¿ê klasykê np. Sex Pistols albo Nirvanê - w sumie te¿ takie bardzo proste gitarowe granie, ale jaka ¿ywio³owo¶æ... Byæ mo¿e nadejdzie kiedy¶ taki dzieñ, ¿e Arctic Monkeys ze swoj± twórczo¶ci± przebij± siê do mojej duszy, ale chyba jeszcze nie tym razem... Znajomi niegdy¶ (na pocz±tku lat 90.) zamêczali mnie, katowali i próbowali przekonaæ do Pearl Jam (a by³ to wtedy zespó³, który sta³ siê niezwykle popularny na ¶wiecie, krytyka i publiczno¶æ rozp³ywa³y siê w zachwytach, w ogóle zrobi³a z tego ca³a grunge’owa histeria) - minê³o ju¿ tyle lat, a ja nadal nie trawiê ich muzy - poza mo¿e dwoma kawa³kami z "Ten" (Jeremy i Alive), których przyjemnie siê s³ucha, ale nic ponadto.

Co siê typy ma³ego offtopa dla arktycznej: przecie¿ nie musimy zaraz sobie skakaæ do oczu, bo kto¶ napisa³ co¶ niepochlebnego o ulubionym wykonawcy innego forumowicza. Ja przyk³adowo nikomu nic na si³ê nie udowadniam ani nie skaczê do oczu, ¿e niepochlebnie wyrazi³ siê np. o J.LaBrie z Dream Theater, którego bardzo ceniê za znakomity g³os. Po prostu o gustach siê nie dyskutuje.
Na tym Forum panuje taki fajny zwyczaj (bez zacietrzewiania siê) proponowania i pisania o muzyce, która zrobi³a wra¿enie i subiektywnie jest godna pos³uchania, ale bez oczekiwania na akceptacjê kogo¶ innego – oczywi¶cie zawsze mi³o jak znajdzie siê kto¶ komu taka muza tak¿e zagra w duszy.
« Last Edit: 2007-05-07, 11:12:05 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

arktyczna ma³pa19

  • Ograniczone prawa
  • Posts: 138
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Apropo Arctic Monkeys - czyli o gustach i netykiecie
« Reply #5 on: 2007-05-07, 14:17:18 »
Jacek....cokolwiek napiszesz robi to na mnie ogromne wrazenie. Imponujesz mi po prostu. Chcia³abym tak pieknie pisaæ o muzyce jak Ty.
Wielkie uk³ony dla Ciebie i pozdrawiam.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Apropo Arctic Monkeys - czyli o gustach i netykiecie
« Reply #6 on: 2007-05-07, 14:27:54 »
Jacek....cokolwiek napiszesz robi to na mnie ogromne wrazenie. Imponujesz mi po prostu. Chcia³abym tak pieknie pisaæ o muzyce jak Ty.
Wielkie uk³ony dla Ciebie i pozdrawiam.
Nie wiem co napisaæ... :oops: Powtórzê wiêc: Twoje s³owa s± muzyka dla mych uszu.
Tak przy okazji, my¶la³em, ¿e mi "skopiesz ty³ek". :mrgreen:
Pozdrawiam równie¿!
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Apropo Arctic Monkeys - czyli o gustach i netykiecie
« Reply #7 on: 2007-05-07, 14:46:40 »
Unas, jestem dozgonnie wdzięczny za podane linki :D

Tak swoją drogą - gdzieś tu był wątek o komentarzach na temat Opeth na innych forach. Ktoś nawet przytaczał mało pochlebne opinie. I co? Wątek leży gdzieś pogrzebany, bo wszyscy olali to ciepłym moczem zamiast wdawać się w kretyńskie przepychanki o wyższości masła orzechowego nad serem pleśniowym :lol:

Jacek, dzięki za wypowiedź dającą szansę na zakończenie tej pustej dysputy. Jak widać różnica wieku robi ma znaczenie :) W naszych młodych sercach jeszcze zbyt gorąca krew :mrgreen:

P.S.
Idę o zakład, że gdybym napisał słowo w słowo to co Jacek, do dostałbym po głowie - tak jak dostałem po głowie za pochwalenie (przy użyciu może zbyt młodzieżowego języka) najnowszego albumu AM :P
« Last Edit: 2007-05-07, 14:48:49 by minder »
True Pagan Winter Crew

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Apropo Arctic Monkeys - czyli o gustach i netykiecie
« Reply #8 on: 2007-05-07, 15:53:59 »
Tak swoj± drog± - gdzie¶ tu by³ w±tek o komentarzach na temat Opeth na innych forach. Kto¶ nawet przytacza³ ma³o pochlebne opinie. (...)
ten akurat jest na wierzchu... A pamietasz motyw z niepochlebna recenzja "Ghost Reveries"? (dla zainteresowanych; btw: link do recenzji juz nie dziala, a szkoda... ;))

Quote from: minder
Idê o zak³ad, ¿e gdybym napisa³ s³owo w s³owo to co Jacek, do dosta³bym po g³owie - tak jak dosta³em po g³owie za pochwalenie (przy u¿yciu mo¿e zbyt m³odzie¿owego jêzyka) najnowszego albumu AM :P
No, powoli dociera do Ciebie, ze tak naprawde to nikt Cie nie lubi... ;)

A co do AM: posluchalam wczoraj na majspejsie dwoch kawalkow i... z Oasis wcale mi sie nie kojarza. Generalnie calkiem przyzwoicie to brzmi, ale nie nadzwyczajnie, zreszta, co kto lubi. Jakos to, co tam znalazlam nie zacheca mnie do blizszego zapoznania sie z tworczoscia zespolu (z wlasnej woli... jakby mnie kto tym meczyl, to pewnie posluchalabym)

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Apropo Arctic Monkeys - czyli o gustach i netykiecie
« Reply #9 on: 2007-05-07, 16:44:58 »
Ma³y offtop:
Po prostu o gustach siê nie dyskutuje.
Tu siê nie zgodzê :) Co wiecej, imho ta sentencja jest beznadziejnie g³upia :] Zawsze gdy kto¶ jej u¿ywa, przychodzi mi na my¶l zdanie '£adna dzi¶ pogoda.', które, stosuj±c ow± sentencjê, nie ma racji bytu :D Ponadto wydaje mi siê, ¿e wszelkie dyskusje, które nie s³u¿± jedynie wymianie suchych pewnych informacji, s± w³a¶nie rozmow± nt. gustów, podczas której nastêpuje próba t³umaczenia/zrozumienia istoty piêkna [lub czego¶ przeciwnego], które kto¶ dostrzega w danej rzeczy [muzyce, ksi±¿ce, filmie etc.]. Dlatego z zacytowanym zdaniem zgodziæ siê nie mogê :] Trafne za¶ bêdzie stwierdzenie, i¿ gustów siê nie ocenia. Ot, tyle chcia³em wtr±ciæ. :P

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Apropo Arctic Monkeys - czyli o gustach i netykiecie
« Reply #10 on: 2007-05-07, 16:48:16 »
Podejrzewam, ¿e zdanie "o gustach siê nie dyskutuje" jest li tylko b³êdnym t³umaczeniem (lub nawet niefortunn± parafraz±) zwrotu "gustów siê nie ocenia" :)
True Pagan Winter Crew

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Apropo Arctic Monkeys - czyli o gustach i netykiecie
« Reply #11 on: 2007-05-07, 17:02:38 »
Je¿eli tak, to wszystko gra :] Jednak warto takie co¶ uwypukliæ, bo potem ludno¶æ powtarza zas³yszany zwrot 'bo kto¶ tak powiedzia³, wiêc pewnie jest m±dre'. Oczywi¶cie bez czepiania siê Jacka, którego wypowiedzi s± jak najbardziej przemy¶lane i m±dre :)

Lestat

  • Posts: 532
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ludzie to s±...
Odp: Apropo Arctic Monkeys - czyli o gustach i netykiecie
« Reply #12 on: 2007-05-07, 19:48:58 »
Hmm... z gustem jest jak z d*p±, ka¿dy ma swoj±...
"Judge me for who I am,
Relieve me for what I am,
Remember me for what I was,
Forgive me for what I became"

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Apropo Arctic Monkeys - czyli o gustach i netykiecie
« Reply #13 on: 2007-05-07, 20:28:13 »
Unas, jestem dozgonnie wdziêczny za podane linki :D

Ale¿ zawsze bêdê chwali³ swoje miejsce pracy.  :D

Wiecie co, przenios³em ten w±tek, bo on ju¿ ma³o ma wspólnego z samymi Arctic Monkeys.
[under construction]

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Apropo Arctic Monkeys - czyli o gustach i netykiecie
« Reply #14 on: 2007-05-07, 20:55:15 »
Dobry pomys³ :mrgreen:



à propos!! :P