Author Topic: Przepowiednie, proroctwa etc..  (Read 13665 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

tharos

  • Posts: 768
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Suicidal imbecile
Odp: Przepowiednie, proroctwa etc..
« Reply #15 on: 2007-05-09, 18:46:02 »
NASA planuje akcje ratunkowa. Pisalo o tym na physorg.com ale to chodzilo o asteroide w 2036 :) Planuja ja z tego co wiem "przesunac" ,bo zniszczenie jej moze dziwne skutki spowodowac :D
Bite your tongue, ignore the splinter.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Przepowiednie, proroctwa etc..
« Reply #16 on: 2007-05-09, 18:58:11 »
Nie wiem co jest lepsze - nie wiedzieæ o zagro¿eniu i ¿yæ spokojnie, czy mieæ ¶wiadomo¶æ zagro¿enia i ¿yæ w ci±g³ym strachu. Kurde, przecie¿ jak co¶ nas trafi z kosmosu, to ma³e szanse, ¿e to przechwycimy. Przynajmniej na razie. Mimo ca³ego sprzêtu obserwatorzy odkrywaj± tego typu obiekty gdy ju¿ jest za pó¼no na zmianê ich trajektorii. Ewentualnie mo¿e byæ jak w tej reklamie IKEA :P

A poza tym w bodaj 2036 nast±pi ju¿ tak naprawdê koniec ¶wiata - wtedy przekrêc± siê zegary w maszynach uniksowych i internet przestanie dzia³aæ. Chyba ¿e do tego czasu zmieni± d³ugo¶æ zmiennej przechowuj±cej czas :P O ile pamiêtam, to ostatnio taka psychoza by³a przed nastaniem roku 2000 i co? NIC!
True Pagan Winter Crew

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Przepowiednie, proroctwa etc..
« Reply #17 on: 2007-05-09, 19:08:49 »
O ile pamiêtam, to ostatnio taka psychoza by³a przed nastaniem roku 2000 i co? NIC!

 A by³a, zespó³ Profanacja mia³ o tym nawet piosenkê.

 Koniec ¶wiata w sensie masowej zag³ady, ale ludzi czy wszystkiego? ¦wiat to nie tylko Ziemia i ludzie :P

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Przepowiednie, proroctwa etc..
« Reply #18 on: 2007-05-09, 19:12:08 »
NASA planuje akcje ratunkowa. Pisalo o tym na physorg.com ale to chodzilo o asteroide w 2036 :) Planuja ja z tego co wiem "przesunac" ,bo zniszczenie jej moze dziwne skutki spowodowac :D
Byl taki film z Brucem Willisem :roll:

A w ogole, jak przejrzalam jeszcze raz ten artykul na Wiki
Quote
Wed³ug zwolenników ruchu New Age w tym czasie ma nast±piæ nowa Era Wodnika. Wszystko ma siê zmieniæ na lepsze. Wed³ug New Age od roku 2012, ludzie maj± miêdzy innymi: pobieraæ pokarm przez skórê, inaczej postrzegaæ wiele rzeczy (na przyk³ad czas), szybko zdrowieæ w razie choroby oraz spotkaæ siê z istotami pozaziemskimi.
to mi sie przypomniala "Limes inferior" Zajdla ;)

@Sol: zalezy, dla kogo, Turnau na przyklad twierdzil, ze dla niego fortepian jest swiatem ;> (oj, cos za dobry humor mam ostatnio)

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Przepowiednie, proroctwa etc..
« Reply #19 on: 2007-05-09, 19:41:11 »
 Chodzi mi o koniec ¶wiata postrzeganego ogólnie jako ¶wiat :P Zastanawia mnie to, czy faktycznie bêdzie to wygl±dac tak "katastroficznie". Mo¿e nagle zrobi siê ciemno, i taki bêdzie koniec? :P
 Apokalipsê mo¿emy ró¿nie interpretowac, tak jak Biblii nie nale¿y interpretowac dos³ownie.

tharos

  • Posts: 768
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Suicidal imbecile
Odp: Przepowiednie, proroctwa etc..
« Reply #20 on: 2007-05-09, 21:13:47 »
NASA planuje akcje ratunkowa. Pisalo o tym na physorg.com ale to chodzilo o asteroide w 2036 :) Planuja ja z tego co wiem "przesunac" ,bo zniszczenie jej moze dziwne skutki spowodowac :D
Byl taki film z Brucem Willisem :roll:
Tu nie chodzi o takie akcje :D Chodzi bardziej o cos takiego, ze zostanie wytworzone sztuczne pole ktore zmieni trajektorie lotu asteroidy :) Zadnych kaskaderow :D
Bite your tongue, ignore the splinter.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Przepowiednie, proroctwa etc..
« Reply #21 on: 2007-05-09, 22:11:48 »
Z tymi przepowiedniami bardzo ró¿nie bywa. Z regu³y nigdy nic nie jest wprost powiedziane, a zaprezentowana jest jaka¶ wizja, która potem podlega interpretacji. We¼my np. przepowiedniê Nostradamusa dotycz±c± papiestwa:
Quote
"Z powodu ¶mierci bardzo starego papie¿a
Wybrany zostanie Rzymianin w bardzo dobrym wieku,
Bêdzie siê o nim mówi³o, ¿e os³abi Tron
Jednak bêdzie go d³ugo dzier¿y³ w bólu".
Wielu interpretatorów, m.in. Francis X. King, sadzi³o, ¿e ten czterowiersz 56 z "Centurii V" odnosi siê do nastêpcy Jana Paw³a II. Obecnie komentatorzy twierdz±, ¿e przepowiednia ta dotyczy papie¿a, który obejmie Tron Piotrowy po Benedykcie XVI, wybranym 19 kwietnia 2005 r. w wieku 78 lat.
cytat z broszurki "Nostradamus. Cz³owiek, który zobaczy³ przysz³o¶æ" Times Polska 4/2005
« Last Edit: 2007-05-09, 22:15:40 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Przepowiednie, proroctwa etc..
« Reply #22 on: 2007-05-09, 23:00:54 »
No ³atwo to on nie bêdzie mia³, patrz±c na ¶wiatowe tendencje.
[under construction]

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Przepowiednie, proroctwa etc..
« Reply #23 on: 2007-05-09, 23:19:22 »
A wiecie co? Jak tak my¶lê, to gdybym bardzo chcia³a ja jestem nawet zdolna uwierzyæ, ¿e on sobie móg³ to przewidzieæ. W koñcu nic nie wiadomo. Tyle, ¿e wtedy jednocze¶nie zak³adamy, ¿e istnieje predestynacja i (nie)stety nasze ¿ycie jest ju¿ zaplanowane.
wszystko, co sko¶ne.

tharos

  • Posts: 768
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Suicidal imbecile
Odp: Przepowiednie, proroctwa etc..
« Reply #24 on: 2007-05-09, 23:27:32 »
Moze masz racje. Jak w dramacie antycznym ucieczka przed nieuniknionym przeznaczniem...w sumie to smutne :(
Bite your tongue, ignore the splinter.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Przepowiednie, proroctwa etc..
« Reply #25 on: 2007-05-10, 00:47:07 »
Jak w dramacie antycznym (...)
Sorry, w tym momencie mi sie wlacza "kto grzebie krola, ten dziedziczy tron" :? (swoja droga kultura Grecji to byl fajny przedmiot)
A tak z drugiej strony: jak to jest z tymi przepowiedniami, ze dopasowuje sie je do sytuacji, ktore mialy juz miejsce, a w kazdym razie zdecydowana wiekszosc z nich? (Bo do reszty wymysla sie asteroide i inne kataklizmy i wsio choroszo)

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Przepowiednie, proroctwa etc..
« Reply #26 on: 2007-05-10, 00:49:09 »
No mnie siê los ochryp³ym g³osem ¶mieje w twarz i zazwyczaj mawia "fajne nie? masz, przyjrzyj siê... oo wystarczy... no, to ju¿ tego nie zobaczysz."
Kiedy czlowiek chce siê czego¶ dowiedzieæ od si³ wy¿szych te odpowiadaj± "nie chcê Ci psuæ zabawy." Mo¿e jest plan, ale chyba ¿yæ w nie¶wiadomo¶ci i mieæ niespodziankê.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Przepowiednie, proroctwa etc..
« Reply #27 on: 2007-05-10, 09:00:38 »
Z tymi przepowiedniami bardzo ró¿nie bywa. Z regu³y nigdy nic nie jest wprost powiedziane, a zaprezentowana jest jaka¶ wizja, która potem podlega interpretacji. We¼my np. przepowiedniê Nostradamusa dotycz±c± papiestwa:
Quote
"Z powodu ¶mierci bardzo starego papie¿a
Wybrany zostanie Rzymianin w bardzo dobrym wieku,
Bêdzie siê o nim mówi³o, ¿e os³abi Tron
Jednak bêdzie go d³ugo dzier¿y³ w bólu".
Wielu interpretatorów, m.in. Francis X. King, sadzi³o, ¿e ten czterowiersz 56 z "Centurii V" odnosi siê do nastêpcy Jana Paw³a II. Obecnie komentatorzy twierdz±, ¿e przepowiednia ta dotyczy papie¿a, który obejmie Tron Piotrowy po Benedykcie XVI, wybranym 19 kwietnia 2005 r. w wieku 78 lat.
cytat z broszurki "Nostradamus. Cz³owiek, który zobaczy³ przysz³o¶æ" Times Polska 4/2005
Tak sobie przemy¶la³m ten czterowiersz Nostradamusa i dla mnie opis tego Rzymianina (czyt. rzymskiego katolika) najbardziej pasowa³by do Jana Paw³a II-go. W sumie ró¿niaste przepowiednie i proroctwa mo¿na interpretowaæ na ró¿ne sposoby i dopasowywaæ do wydarzeñ.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Przepowiednie, proroctwa etc..
« Reply #28 on: 2007-05-10, 10:10:28 »
Miałem kółko fotograficzno-filmowe z adeptem łódzkiej filmówki. Założył się kiedyś z kolegami, że wszystkie prace zaliczeniowe z fotografii przejdzie za pomocą jednego (ciągle tego samego) negatywu. Wygrał, bo potrafił dorobić historię łączącą temat pracy i przedstawione zdjęcie.

Tak samo jest z przepowiedniami - są tak konstruowane, żeby dało się praktycznie wszystko dopasować. Jak nie wprost, to tłumacząc rozbudowanymi metaforami. Np. wg Nostradamusa po JP2 miał zostać papieżem czarnoskóry. I co? Nie został. Benedykt XVI ma jednak w herbie Maura - oooo, widzicie? No i jest Murzyn!
« Last Edit: 2007-05-10, 10:12:00 by minder »
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Przepowiednie, proroctwa etc..
« Reply #29 on: 2007-05-10, 10:22:49 »
Tak samo jest z przepowiedniami - s± tak konstruowane, ¿eby da³o siê praktycznie wszystko dopasowaæ. Jak nie wprost, to t³umacz±c rozbudowanymi metaforami. Np. wg Nostradamusa po JP2 mia³ zostaæ papie¿em czarnoskóry. I co? Nie zosta³. Benedykt XVI ma jednak w herbie Maura - oooo, widzicie? No i jest Murzyn!

To jest przepowiednia Malachiasza:
Quote

Gloria Olivae (chwa³a oliwki) przypisuje siê Benedyktowi XVI poniewa¿ jednym z symboli zakonu ¶w. Benedykta jest ga³±zka oliwna (zwolennicy przepowiedni uwa¿aj±, i¿ przyjêcie takiego imienia przez Papie¿a doskonale ³±czy go z zakonem benedyktynów). Jeszcze inna interpretacja wi±¿e siê z faktem, ¿e Ratzinger urodzi³ siê 16 kwietnia, w dniu ¶mierci ¶w. Benedykta Józefa Labre; (26 marca 1748 – 16 kwietnia 1783).

« Last Edit: 2007-05-10, 10:25:37 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind