Author Topic: Przepowiednie, proroctwa etc..  (Read 13661 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Przepowiednie, proroctwa etc..
« Reply #30 on: 2007-05-10, 10:32:41 »
A może by zastosować Kod Biblii i poszukać tam jakichś zakodowanych przepowiedni. Skoro w Moby Dicku są, to czemu nie miałyby być i tam?

Tak na marginesie, to ostatnio zastanawiałem się nad kodem Biblii i potem kodem Moby Dicka. Niemal natychmiast przypomniała mi się saga Zelzany'ego o Amberze - dwie skrajności Amber (Porządek) i Chaos, pomiędzy nimi tzw. "cienie", czyli wszechświaty alternatywne. Cienie także dlatego, że wszystko co istnieje w jednej ze skrajności rzuca swoisty cień na równoległe światy - pojawia się tam w bardzo podobnej formie etc. Jeśli w Biblia jakimś cudem jest kluczem do tajemnic Wszechświata (jak Wzorzec, Logrus i Oko Węża), to jej "cień" (np. Moby Dick) też może mieć takie własności. Ot, taka dygresja ;)
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Przepowiednie, proroctwa etc..
« Reply #31 on: 2007-05-10, 17:07:56 »
Och, poki jeszcze jest czas: lubie Was, wybaczcie mi bledy, zginiemy jak dinozaury... :cry: a nastepnego dnia po koncu swiata Fakt zamiesci sensacyjne relacje cudem ocalalych...
A powaznie: ten koniec swiata mial byc tyle razy, ze juz mi sie znudzilo. Jakos nie chce mi sie wierzyc w pania Lucynke, ktora w stylu Indiany Jonesa ratuje swiat przed zaglada. :roll:
Jest jednak nadzieja. U £ysiaka (Waldemar £ysiak "Wyspy bezludne" - Wyspa 16 (Watykan) - ruchomy cel) przeczyta³em o tzw. prawie Morgensterna, które mówi, ¿e niesprawdzanie siê ca³kowicie ró¿nych przepowiedni i proroctw nastêpuje dlatego, ¿e zosta³y one przewidziane i rozg³oszone.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Przepowiednie, proroctwa etc..
« Reply #32 on: 2007-05-11, 19:50:06 »
U £ysiaka (Waldemar £ysiak "Wyspy bezludne" - Wyspa 16 (Watykan) - ruchomy cel) przeczyta³em o tzw. prawie Morgensterna, które mówi, ¿e niesprawdzanie siê ca³kowicie ró¿nych przepowiedni i proroctw nastêpuje dlatego, ¿e zosta³y one przewidziane i rozg³oszone.
Ciekawe... A to dotyczy kazdej przewidzianej, czy tylko tych, ktore sa rozgloszone? Tzn. jesli ktos sobie po cichu obliczyl koniec swiata, ale cala "dokumentacje" zniszczyl i nic nikomu nie mowi, to czy taka przepowiednia zadziala?

Taka dygresja nt. konca swiata (nie odpisywac na to!): natrafilam dzis na wspomnienia ludzi dot. slynnej swego czasu, a obecnie wrecz legendarnej "gazety" Skandale, w ktorej co jakis czas pojawiala sie informacja o koncu swiata i tak kojarzac sobie pare zdarzen, dochodze do wniosku, ze w domu u kogos z mojej klasy z podstawowki sie to czytalo :> (a moze nawet u wiecej niz jednej osoby, bo to byla zbiorowa panika, a kosciol pekal w szwach)

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Przepowiednie, proroctwa etc..
« Reply #33 on: 2007-05-11, 20:59:59 »
Moja babcia prenumerowała Skandale! Jezdy, ile ja się tego naczytałem. Świetnie pismo fantasy. Facet o dwu głowach, ktoś dokopał się do piekła (było nawet zdjęcie jakiejś maszkary), dziewczyna z ukrwionymi i unerwionymi włosami (zainspirowali się pewnie naczyniami włosowatymi), półmetrowy język, ktoś inny miał owłosiony język, informacja o Freddym Mercury nagrywającym zza grobu (kilka lat po tym artykule, Skandale już dawno szlag trafił, wyszła płyta "Made in Heaven" - to był dopiero zonk), wywiad z żyjącym Hitlerem opowiadającym o sfingowanym samobójstwie, wywiad z kanibalem rozwodzącym się na temat smaków poszczególnych narodowości (Polacy raczej słonawi). No piękne to było :lol: Jeśli babcia to jeszcze gdzieś trzyma, to spróbuję zrobić cyfrowe archiwum - to trzeba zachować dla potomnych :P
« Last Edit: 2007-05-11, 21:01:31 by minder »
True Pagan Winter Crew

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Przepowiednie, proroctwa etc..
« Reply #34 on: 2007-05-11, 23:55:17 »
Zrób to, da³bym siê posoliæ za takie cuda. :lol:
[under construction]

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Przepowiednie, proroctwa etc..
« Reply #35 on: 2007-05-12, 00:14:44 »
Minder, pomyli³y ci siê tematy chyba, przecie¿ te rewelacje zrobi³yby furorê w "Humorze"  :lol:  :mrgreen:
do³±czam siê do Unasa, zrób skany, bo te powalaj±ce wie¶ci by³y z ca³± pewno¶ci± opatrzone nie mniej powalaj±cymi ilustracjami XD
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

kara¶

  • Posts: 898
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • kurort
    • http://www.myspace.com/laggyluk
Odp: Przepowiednie, proroctwa etc..
« Reply #36 on: 2007-05-12, 00:55:55 »
my¶licie ¿e ¶wiat ulegnie zag³adzie przed czy po finale euro 2012?

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Przepowiednie, proroctwa etc..
« Reply #37 on: 2007-05-12, 08:58:44 »
Skoro w grudniu, to po :P

A mój post dot. Skandali był reakcją na posta Kas, która o tym piśmie wspomniała.
True Pagan Winter Crew

kara¶

  • Posts: 898
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • kurort
    • http://www.myspace.com/laggyluk
Odp: Przepowiednie, proroctwa etc..
« Reply #38 on: 2007-05-12, 11:32:36 »
aha my¶la³em ¿e generalnie w 2012 :P swoj± drog± gdyby ¶wiat mia³ siê koñczyæ za ka¿dym razem kiedy komu¶ siê skoñcz± kartki w kalendarzu tak jak tym majom to by³a by niez³a lipa

tharos

  • Posts: 768
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Suicidal imbecile
Odp: Przepowiednie, proroctwa etc..
« Reply #39 on: 2007-05-12, 12:17:24 »
Majowie po prostu nie zdazyli zrobic dalszej czesci kalendarza bo wygineli :P
Bite your tongue, ignore the splinter.

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Przepowiednie, proroctwa etc..
« Reply #40 on: 2007-05-12, 14:10:43 »
 Zawsze zastanawia³a mnie spu¶cizna ludów po³udniowo-amerykañskich. Hiszpanie zniszczyli tych, którzy dysponowali wielk± wiedz±. Ciekawe co by by³o, gdyby Majowie, Inkowie czy inni Aztekowie ¿yli... :P

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Przepowiednie, proroctwa etc..
« Reply #41 on: 2007-05-12, 17:18:39 »
Zyja przeciez... :roll: No bez przesady, ale wszyscy nie zostali wymordowani. A nawet jesli, no to tym bardziej kalendarz na dalsze lata nie byl potrzebny (jakkolwiek cynicznie to brzmi)

Swoja droga, zastanawia mnie, dlaczego moja babcia, jak ze mna rozmawia, co jakis czas podsumowuje mnie slowami "koniec swiata" :roll:

A mój post dot. Skandali by³ reakcj± na posta Kas, która o tym pi¶mie wspomnia³a.
Skadinad pisalam, zeby na to nie odpisywac, bo wiedzialam jak to sie skonczy ;)

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Przepowiednie, proroctwa etc..
« Reply #42 on: 2007-05-12, 19:33:08 »
Swoja droga, zastanawia mnie, dlaczego moja babcia, jak ze mna rozmawia, co jakis czas podsumowuje mnie slowami "koniec swiata" :roll:
mo¿e nie ty tylko ona jest Kasandr± :)

Ciekawe co by by³o, gdyby Majowie, Inkowie czy inni Aztekowie ¿yli... :P
wymordowali by siê w koñcu nawzajem :)

Majowie po prostu nie zdazyli zrobic dalszej czesci kalendarza bo wygineli :P
a czy to nie jest tak, ¿e 2012 r. koñczy jeden kalendarz i rozpoczyna kolejny? w wierzeniach Majów obecna era to która¶ tam ju¿ z rzêdu epoka
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Przepowiednie, proroctwa etc..
« Reply #43 on: 2007-05-12, 19:51:16 »
 Czytam ksi±¿ke o mitologii Azteków, ale autor zahacza te¿ o Majów, tak te¿ mo¿e bêdzie co¶ o ich kalendarzu. No skoro jest historia i sztuka Azteków, to czemu nie o kalendarzu - i tak wykracza poza ramy tematyki mitologicznej.

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Przepowiednie, proroctwa etc..
« Reply #44 on: 2007-05-12, 20:07:35 »
my¶licie ¿e ¶wiat ulegnie zag³adzie przed czy po finale euro 2012?

Haha, no w³a¶nie dyskutowa³am na ten temat z ojcem parê dni temu - "2012? 2012... Euro 2012! No to nie mo¿e byæ koñca ¶wiata!". Ale w³a¶nie po zastanowieniu w sumie doszli¶my do wniosku, ¿e to ju¿ bêdzie po. Czyli zemsta UE (za Kaczyñskich ;)). W³adujemy kasê, Europa siê pobawi i BUM! Tak bêdzie.
wszystko, co sko¶ne.