Author Topic: Peter Lindgren opuścił Opeth!  (Read 99646 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Peter Lindgren opuścił Opeth!
« on: 2007-05-17, 13:33:24 »
 :shock: Peter Lindgren opuścił Opeth po 16 latach owocnej współpracy. Głównym powodem jest utrata entuzjazmu do grania z powodu ponad półtorarocznej światowej trasy koncertowej. Miejsce Petera zajmie Fredrik Åkesson (ex-Arch Enemy, Krux, Talisman), który wg Mikaela jest jednym z trzech najlepszych gitarzystów Szwecji. Pierwszy koncert w nowym składzie odbędzie się na festiwalu Ilosaarirock w Finlandii w połowie czerwca.
« Last Edit: 2007-05-17, 14:09:33 by minder »
True Pagan Winter Crew

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Peter Lindgren opu¶ci³ Opeth!
« Reply #1 on: 2007-05-17, 13:47:45 »
"REPLACEMENT GUITARIST ANNOUNCED! FREDRIK ÅKESSON (ex. ARCH ENEMY, KRUX) BECOMES FULL TIME MEMBER! "
z Opeth.com
"The reason behind this is that I feel that I simply have lost some of the enthusiasm and inspiration needed to participate in a band that has grown from a few guys playing the music we love to a world-wide industry"

mój koment, proszê nie cenzurowaæ: k***a MAÆ!  ](*,) :evil: :evil:
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Peter Lindgren opu¶ci³ Opeth!
« Reply #2 on: 2007-05-17, 13:52:48 »
:o :o :o Co?! O cholera jasna!

Najpierw Lopez, teraz Lindgren...
« Last Edit: 2007-05-17, 13:58:01 by Blek_Rajder »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Peter Lindgren opu¶ci³ Opeth!
« Reply #3 on: 2007-05-17, 13:53:42 »
No nie...? :? :( :? Co siê dzieje? Najpierw Lopez, teraz Lindgren... :evil: ](*,) :zgroza: :smutek:

BTW: info prawdziwe, pisz± na stronie Opeth.
« Last Edit: 2007-05-17, 13:55:30 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Peter Lindgren opu¶ci³ Opeth!
« Reply #4 on: 2007-05-17, 13:55:05 »
Dobre sobie :P

longhery

  • Posts: 191
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
  • moorwalking
Odp: Peter Lindgren opu¶ci³ Opeth!
« Reply #5 on: 2007-05-17, 13:55:39 »
od dawna mam takie dziecinne uczucie (nie tylko z opeth); to takie zamkniete paranoiczne kolo: chcialbym zeby byli undergroundowa kapela znana tylko mi i kilku wtajemniczonym w krag wyznawcow, a jednoczesnie wtedy nie graliby tak, jak graja; jednoczesnie chcialbym jezdzic na koncerty, ale zle odbieram wszelkie swiatowe afisze: "opeth zagra tu, opeth zagra tam"
egoistam, ale szczerym

no coz, bedzie inaczej..

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Peter Lindgren opu¶ci³ Opeth!
« Reply #6 on: 2007-05-17, 14:02:14 »
 :eee: (w sumie po przeczytaniu wyjasnienia to mu sie nie dziwie... ale jakos tak... racja, bedzie inaczej)

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Peter Lindgren opuścił Opeth!
« Reply #7 on: 2007-05-17, 14:14:39 »
Kochani, to normalna ścieżka każdego wielkiego zespołu. Chciałem powiedzieć, że należy się z tego cieszyć i podać przykłady wielkich zespołów, które przechodziły takie zawirowania bez utraty jakości, ale do głowy przyszedł mi tylko Yes. Chociaż w sumie w King Crimson też następowały perturbacje i jakoś nie upadali. Niestety takie np. Genesis to już inna bajka. No cóż. Jedynym pozytywnym akcentem może być powstanie nowego projektu, w którym Peter będzie mógł się realizować, co może zaowocować podwójną porcją dobrej muzyki. Jakby nie patrzeć, to kiedy ktoś odchodził od Yes czy Genesis i zakładał własny projekt, to produkował sporo rewelacyjnej muzyki. Jednak niewysłowiony żal, mimo całych nadziei :(
True Pagan Winter Crew

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Peter Lindgren opu¶ci³ Opeth!
« Reply #8 on: 2007-05-17, 14:19:02 »
O¿e¿ w paszczê wieloryba, co to ma byæ?! :shock:  :o :cry: jasny gwint,  przecie¿ on i Mikael stanowili trzon Opethu, zmieniali siê basi¶ci, zmieniali siê perkarze, ale ta dwójka zawsze trwa³a, no! Cholera, bez niego to ju¿ bedzie zupe³nie inny zespó³... :( ](*,)
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

tharos

  • Posts: 768
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Suicidal imbecile
Odp: Peter Lindgren opu¶ci³ Opeth!
« Reply #9 on: 2007-05-17, 14:28:29 »
kurde musi zostaæ dla pierwszej solówki z Deliverance... :(
eh co¶ siê chyba ¼le dzieje ¿e tak odchodz± ;/ chociaz czytajac na oficjalnej stronie wydaje mi sie to bardziej "szczere" niz podczas odejscia Lopeza...czas pokaze
Bite your tongue, ignore the splinter.

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Peter Lindgren opu¶ci³ Opeth!
« Reply #10 on: 2007-05-17, 15:00:08 »
Kurde. Bez sensu. Ja siê nie zgadzam.

Quote
I wish Mikael, Martin, Per and Axe all the best

Ale mnie to zastrzeli³o... i jak to wygl±da? W sensie, aktualny sk³ad zespo³u, bez tego nowego gitarzysty.
Mo¿e jeszcze Mike odejdzie :roll: Mam nadziejê, ¿e nastêpna p³yta na tym nie ucierpi specjalnie, ale i tak mi ¼le :( I tak mam w±tpliwo¶ci co do tego, co nam ch³opcy zaserwuj± nastêpnym razem - a po takich zmianach to ju¿ w ogóle... Choæ mo¿e to dobrze, jaka¶ ¶wie¿a krew, nowe pomys³y, mniejsze prawdopodobieñstwo samo-siê-powtarzalno¶ci.

Quote
It is with sadness I announce that OPETH and I are going separate ways after almost 16 years

A mo¿e jest nadzieja? ;)
wszystko, co sko¶ne.

benighted

  • Posts: 399
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • STILL LIFE
Odp: Peter Lindgren opu¶ci³ Opeth!
« Reply #11 on: 2007-05-17, 16:21:40 »
Có¿, jak dla mnie wielka strata, Peter by³ genialnym gitarzyst±...
Po¿yjemy, zobaczymy. Trzeba siê przygotowaæ na ró¿ne "niespodzianki" odno¶nie kolejnych p³yt..
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Peter Lindgren opu¶ci³ Opeth!
« Reply #12 on: 2007-05-17, 16:32:11 »
Po pierwszym szoku, tak na spokojnie sobie my¶lê, ¿e pewne piêkne rzeczy przemijaj± i jak to dobrze (Minder jeszcze raz wielkie dziêki za te skany), ¿e sprawi³em sobie edycjê specjaln± "Ghost Reveries", bo poza rewelacyjnym bookletem, jest tam wspania³e documentary prezentuj±ce zespó³ w czasie pracy nad p³yt± w jego najlepszym sk³adzie. Magiczna atmosfera panowa³a tam w studio nagraniowych, chcia³bym kiedy¶ prze¿yæ co¶ podobnego, ale zapewne nie bêdzie mi to dane... Jest tam taki fajny fragmencik - ch³opaki s± na zewn±trz budynku, woko³o jeszcze stosunkowo ch³odno, a oni przygotowuj± sobie jakie¶ szasz³yki i przy stoliku pij± piwo. Wielka przyja¼ñ promieniuje z tego i innych ujêæ filmu. Magiczne, magiczne, magiczne... Wielka szkoda, ¿e sk³ad siê sypie. Bojê siê, ¿e to mo¿e byæ zabójcze dla ich nowej twórczo¶ci. Obym siê myli³...



Edit: ws³uchujê siê teraz w muzê Krux, by mieæ jakie¶ pojêcie o technice Fredrika Akessona i przekonaæ siê czy bêdzie pasowa³ do Opeth... licho wie...
« Last Edit: 2007-05-17, 17:42:28 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Peter Lindgren opu¶ci³ Opeth!
« Reply #13 on: 2007-05-17, 18:09:00 »
Po pierwsze wielki ¿al za Peterem. Je¶li kto¶ 16 lat skutecznie wspó³tworzy wizerunek jednego z moich ulubionych zespo³ów, to smuci, ¿e odchodzi. Wielki szacunek. Rozumiem jego podej¶cie, lepiej tak ni¿ na si³ê.

Po drugie rado¶æ, bo ciê¿ko znale¼æ by³o lepsze zastêpstwo ni¿ Fredrik, który mo¿e i wygl±da pociesznie, ale ma wielkie serce do swojego instrumentu i to s³ychaæ. O przysz³o¶æ siê nie bojê.
[under construction]

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Peter Lindgren opu¶ci³ Opeth!
« Reply #14 on: 2007-05-17, 18:10:17 »
Przeszywa mnie nieodparte wra¿enie, ¿e Opeth taki, jakim go znamy, dobieg³ koñca... :( Wszystko siê w ostatnim czasie zmieni³o: popularno¶æ zespo³u [który przerodzi³ siê, jak to Peter okre¶la trafnie w li¶cie, w 'industry'], nieco podej¶cie Mike'a, nowy instrument w kapeli, a nied³ugo potem te odej¶cia dwa... I p³yta Ghost Reveries ju¿ brzmia³a inaczej ni¿ poprzednie... Wszystko zaczê³o siê zmieniaæ... Czy na lepsze? Trudno powiedzieæ, czas poka¿e i Mike z now± ekip±. Na pewno za¶ wszystko to bêdzie inne.

[']   - dla dawnego Opeth...  :(

 

lofty-success