Author Topic: Peter Lindgren opuścił Opeth!  (Read 99650 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Peter Lindgren opu¶ci³ Opeth!
« Reply #15 on: 2007-05-17, 22:11:34 »
 A¿ mi ³ezka posz³a :( Tak nieswojo jako¶, cholera. 
 Post Deluminathora mnie zaniepokoi³, u¶wiadomi³ mi, ¿e faktycznie nie jest tak kolorowo, jak do tej pory mi siê wydawa³o... Chocia¿ Mikael jest na tyle mocn± postaci±, ¿e i tak wszystko bêdzie "przez Niego", ale to i tak nie to samo, co by³o.
 W sumie jest wiele zespo³ów, w których nie czu³em nigdy zmiany sk³adu. Ale o Opeth akurat tego powiedziec nie mo¿na...

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Peter Lindgren opu¶ci³ Opeth!
« Reply #16 on: 2007-05-17, 23:25:05 »
Mo¿e siê nie polubili z Wilsonem? Podobno z niego straszna bestia... Ale to tylko tak na boku.
Je¿eli chodzi o Petera to T.T  taki wydawa³ sie byæ kochany i w ogóle z Mikaelem to taka para niesamowita by³a - rozumieli siê gitarowo jak nikt... No, ale je¿eli mia³by byæ na si³ê, tworzyæ bez pasji, to chyba tak bêdzie lepiej.
Zostaje tylko powiedzieæ (id±c ¶ladem Budynia) Peter! Kochamy Ciê! My Twoi fani i ¿yczymy sukcesów na nowej drodze. Mam nadziejê ¿e us³yszymy o Tobie jeszcze nie raz.

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Peter Lindgren opu¶ci³ Opeth!
« Reply #17 on: 2007-05-18, 00:03:07 »
Je¿eli chodzi o Petera to T.T  taki wydawa³ sie byæ kochany i w ogóle z Mikaelem to taka para niesamowita by³a
Hahah, tym sposobem przypomnia³a¶ mi o pewnej fazie, któr± z³apa³em z dwoma kumplami przy ogl±daniu czê¶ci dokumentalnej DVD Lamentations 3 lata temu (oczywi¶cie po wypiciu :lol: ). Otó¿ stwierdzili¶my, ¿e Akerfeldt to oczywi¶cie le¶ny troll (no jak¿eby inaczej), Lopez jest sarenk±, Steven Wilson przypomina rybê, a Lindgren to "typowy pomocnik ¶wiêtego miko³aja" :mrgreen: Od tej pory w³a¶nie szczególnie Lindgren kojarzy mi siê z takim rozczulaj±cym ch³opaczkiem co tak tylko musi lataæ za miko³ajem, przez co darzê go jak±¶ tak± sympati± :P w³a¶nie taki kochany Peterek :mrgreen:

Tak wiem, pojebane.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Peter Lindgren opu¶ci³ Opeth!
« Reply #18 on: 2007-05-18, 09:56:21 »
W zasadzie czego¶ takiego jak odej¶cie Petera mo¿na siê by³o spodziewaæ. Osoby opisuj±ce ubieg³oroczne jesienne koncerty Opeth zwraca³y uwagê na brak dawnej atmosfery i entuzjazmu w trakcie wystêpu, ¿e niby wszystko by³o OK. ale podskórnie odczuwa³o siê jakie¶ "odfajkowanie". Czyli by³y jednak pewne objawy wyczerpania, a zrealizowa³ siê najgorszy ze scenariuszy, czyli odej¶cie Petera. Mam jednak nadziejê, ¿e Peter odpocznie i wróci za czas jaki¶ do zespo³u. Pomimo tego, ¿e Unas bardzo pozytywnie wypowiada siê o nowym gitarzy¶cie, nie nastraja mnie to zbyt optymistycznie. Powtórzê jeszcze raz - obym siê myli³, bo inaczej ciê¿ko bêdzie znie¶æ upadek artystyczny zespo³u. Porówna³bym to mo¿e do sytuacji w jakiej znalaz³a siê Metallica po osi±gniêciu sukcesu komercyjnego, gdy wpad³a w szpony show biznesu i w³a¶ciwie do dzisiaj nie potrafi wspi±æ siê na dawny poziom, a jedynie na koncertach odgrywa dawne genialne kompozycje. A przecie¿ pocz±tki Opeth s± bardzo bli¼niacze z Metallic± - m³odzi pe³ni energii ch³opcy tworz± niesamowit± znakomit± muzê, z któr± pomalutku przebijaj± siê do coraz wiêkszego grona s³uchaczy. Taki sukces jednak bardzo wiele kosztuje. Mam nadziejê, ¿e Mikael jest tego ¶wiadomy i Opeth nie zejdzie poni¿ej jakiego¶ poziomu.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Lestat

  • Posts: 532
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ludzie to s±...
Odp: Peter Lindgren opu¶ci³ Opeth!
« Reply #19 on: 2007-05-18, 14:13:15 »
To ju¿ nie bêdzie to samo bez Petera... :( Smutno, ale dla mnie po czê¶ci to koniec Opeth...  :x
"Judge me for who I am,
Relieve me for what I am,
Remember me for what I was,
Forgive me for what I became"

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Peter Lindgren opu¶ci³ Opeth!
« Reply #20 on: 2007-05-18, 14:40:27 »
Marudy :? Juz byscie (co niektorzy) pogrzebali Opeth zywcem :roll:

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Peter Lindgren opu¶ci³ Opeth!
« Reply #21 on: 2007-05-18, 14:54:28 »
no to klopsik :| szkoda Petera, to ju¿ nie bêdzie ten sam band

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Peter Lindgren opuścił Opeth!
« Reply #22 on: 2007-05-18, 16:19:43 »
Powtórzę, co napisałem wcześniej: jest szansa, że teraz będą dwa zespoły - Opeth i jakiś opethopodobny twór z Peterem. Jak dobrze pójdzie, to będziemy dostawać dwa razy tyle ulubionej stylistycznie muzyki, co wcześniej :P

No ale fakt, Opeth stał się fabryką i zasadna jest obawa, że straci jakość. Tak jak Garfield stracił, gdy Jim Davis przestał rysować i pisać i dawał tylko swój podpis do pasków - powstała totalna żenada.
« Last Edit: 2007-05-18, 16:33:36 by minder »
True Pagan Winter Crew

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Peter Lindgren opu¶ci³ Opeth!
« Reply #23 on: 2007-05-18, 16:57:42 »
Powtórzê, co napisa³em wcze¶niej: jest szansa, ¿e teraz bêd± dwa zespo³y - Opeth i jaki¶ opethopodobny twór z Peterem. Jak dobrze pójdzie, to bêdziemy dostawaæ dwa razy tyle ulubionej stylistycznie muzyki, co wcze¶niej :P
..jaki¶ poboczny projekt z Lindgrenem i Lopezem w roli g³ównej, a dodatkowo jako go¶æ specjalny na p³ycie zagra DeFarfalla :mrgreen: to by pewnie by³o lepsze ni¿ kolejna inkarnacja Opeth


tak sobie tylko g³o¶no my¶lê...

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Peter Lindgren opuścił Opeth!
« Reply #24 on: 2007-05-18, 17:35:35 »
DeFarfalla jest fanem Arctic Monkeys, więc raczej nie będzie się zadawał z patałachami :mrgreen: Ale gdyby gościnnie wystąpili Akerfeldt z Mendezem, to na pewno nikt by nie marudził 8)

A może Peter zasili szeregi King Crimson lub Porcupine Tree? :D Chociaż nie, oni za dużo koncertują :P
« Last Edit: 2007-05-18, 17:37:10 by minder »
True Pagan Winter Crew

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Peter Lindgren opu¶ci³ Opeth!
« Reply #25 on: 2007-05-18, 20:13:01 »
A King Crimson jako twórczy band jeszcze istnieje? :twisted:
[under construction]

Ogatan Szlachetny

  • Posts: 242
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • Gagat
Odp: Peter Lindgren opu¶ci³ Opeth!
« Reply #26 on: 2007-05-18, 22:23:06 »
Kocha³am Opeth ( ich samych) ich muzykê i za Petera...teraz bêdê musia³a podzieliæ to na trzy...bêdê "kochaæ" Opeth,  "kochac" ich muzykê i " uwielbiaæ Petera ale osobno  :P
A tak na powa¿nie to wiem, ¿e ch³opaki dadz± radê, a samo odej¶cie mnie wcale nie zdziwi³o...po koncercie w Berlinie czu³am w ko¶ciach, ¿e co¶ podobnego szybko nast±pi. Wola³am nie krakaæ.

A Piotru¶ bêdzie tylko ma³o dostêpny dla oka i ucha...nad tym ubolewam...

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Peter Lindgren opu¶ci³ Opeth!
« Reply #27 on: 2007-05-19, 00:07:17 »
A King Crimson jako twórczy band jeszcze istnieje? :twisted:

oczywi¶cie, ¿e istnieje aktualnie przygotowuj± siê do nagrywania albumu improwizuj±c w sk³adzie Fripp/Belew na koncertach lub w studio, by³ nawet do ¶ci±gniêcia kiedy¶ jeden z utworów pochodz±cy w³a¶nie z takiego jamowania :)   

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Peter Lindgren opu¶ci³ Opeth!
« Reply #28 on: 2007-05-19, 10:13:11 »
O jasna cholera! Szok, ale nie bêdê siê rozpisywaæ bo wszystko ju¿ chyba powiedzieli¶cie.
No mo¿e tak: patrz±c na argumentacjê Petera to istnieje taka mo¿liwo¶æ, ¿e to co bêdzie on robiæ po odej¶ciu z Opeth (je¶li bêdzie co¶ robiæ) mo¿e jako¶ przypominaæ stary Opeth...
selfbanned

ozeh

  • Mourner
  • *
  • Posts: 631
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
    • OZEH - aplikacje w ¶rodowisku Microsoft Excel
Odp: Peter Lindgren opu¶ci³ Opeth!
« Reply #29 on: 2007-05-19, 11:40:44 »
O kurde! Od jakiego¶ czasu rzadko przegl±dam forum, w ogóle z netu rzadko korzystam, a tu wchodzê sobie na oficjalny sajt Opeth, a tam takie wie¶ci. Szok. Zupe³nie niespodziewane jak dla mnie. W ka¿dym razie teraz na spokojnie my¶lê sobie, ¿e nie ma co przes±dzaæ i skazywaæ zespo³u na straty, pisaæ ¿e skoñcz± jak Metallica. Ja wierzê, ¿e bêdzie dobrze. :mrgreen:

Tak czy inaczej szkoda. Wielka szkoda.
"Patrzcie, jeszcze jeden anio³. Masz, ³ap harfê i zacznij ¶piewaæ hosanny."