Author Topic: Peter Lindgren opuścił Opeth!  (Read 99572 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Peter Lindgren opuścił Opeth!
« Reply #90 on: 2008-12-13, 14:46:25 »
Jak dla mnie cała sprawa jest bardzo grubymi nićmi szyta. Peter grał w Opeth od początku. Na każdym albumie dokładał własny materiał - przynajmniej solówki. Nikt mi nie wmówi, że solówki Petera wymyślał Mikael, bo mają one inny styl. Do tego wszystkie są grane "rozcapierzoną łapą" - ulubionym stylem Petera i już choćby Akesson na koncertach mia "drobne" kłopoty z takim graniem, bo jest przyzwyczajony do "ciasnego chwytu". W związku z tym śmiem twierdzić, że wszystkie swoje solówki Peter wymyślał osobiście. Jakoś nie wydają mi się one kulawe, więc to, co Peter rzekomo pokazał Mike'owi przed nagrywaniem Watershed też nie mogło być taką żenadą, jak to Mike przedstawia. Poza tym nawet gdyby chodziło o brak kreatywności - to czy to jest powód do opuszczenia zespołu / wyrzucaniu długoletniego członka? No chyba nie. Skoro rzekomo Peter od samego początku polegał na talencie Mike'a, to dlaczego tak nagle stało się to problemem? Przecież przez te wszystkie lata doskonale się dogadywali i, jak już wspominałem, Peter wrzucał całkiem sporo swoich smakowitych zagrywek. Może Mike zazdrościł Peterowi uwielbienia fanów i postanowił pozbyć się konkurencji? :-k Słabe, wiem.
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Peter Lindgren opu¶ci³ Opeth!
« Reply #91 on: 2008-12-13, 15:03:02 »
Powtórzê, niepotrzebnie to wszystko jest rozgrzebywane i to przez samego Mike'a te¿. :? Peter najprawdopodobniej by³ skrajnie wyczerpany intensywnym koncertowaniem i zapragn±³ wyciszenia i ¿ycia rodzinnego, bo tak± ma zapewne naturê. Jak on siê teraz z tym czuje, trudno powiedzieæ, bo "pary z ust nie pu¶ci³", ale my¶lê, ¿e jednak trochê ¿a³uje... No chyba, ¿e pojawi³a siê jaka¶ g³êboka uraza i niechêæ miêdzy muzykami nie do pokonania.
« Last Edit: 2008-12-13, 15:11:59 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Peter Lindgren opu¶ci³ Opeth!
« Reply #92 on: 2008-12-13, 15:05:06 »
A ja siê zgadzam z minderem i te¿ wietrzê teoriê spiskow±. Taki nag³y brak kreatywno¶ci, nag³y brak chêci do grania, nag³e odej¶cie/wyrzucenie.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Peter Lindgren opu¶ci³ Opeth!
« Reply #93 on: 2008-12-13, 15:10:06 »
Póki co to nigdzie nie doczyta³em, ¿e Peter zosta³ wyrzucony z zespo³u, ale mo¿e co¶ ¼le zrozumia³em... Pamiêtam jak mi niegdy¶ tam nie sz³o na pierwszym roku studiów i mia³em ich serdecznie do¶æ. Marzy³em o ucieczce... A potem gdy utraci³em kontakt z uczelni±, zacz±³em odczuwaæ têsknotê... Dlatego jestem w stanie zrozumieæ i uwierzyæ w podawany pierwotnie przez Petera brak entuzjazmu do dalszego muzykowania w Opeth. Zreszt± identycznie by³o chyba z Brucem Dickinsonem, gdy opu¶ci³ Iron Maiden - by³ zmêczony zespo³em i zapragn±³ czego¶ innego.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Peter Lindgren opuścił Opeth!
« Reply #94 on: 2008-12-13, 15:17:37 »
Ja tylko mam nadzieję, że jak Peter już nacieszy się rodziną i pracą informatyka, to zajrzy do jakiegoś zaprzyjaźnionego studia i nagra materiał na jakiś Peter Lindgren Project. I wtedy się okaże jaką to chałę pokazał Mikaelowi :P Byłby to idealny scenariusz rodem z ery progrocka, kiedy to grupy obrastały w legendę, rozpadały się, łączyły w supergrupy, każdy z muzyków tworzył jakieś własne side-projecty, potem grupa powracała w starym składzie i znów wgniatała wszystkich ze zdwojoną siłą :]

Przypominają się historie choćby Yes, King Crimson, Genesis i innych. Z Yesów odszedł przecież współzałożyciel i wokalista (na szczęście na czas jednego albumu) - Jon Anderson. Stworzył solowy projekt, grał z Vangelisem i wrócił do zespołu. W momencie największych triumfów Yes, odszedł z zespołu doskonały bębniarz Bill Bruford, który od tamtej pory działa w King Crimson. I wszystko jakoś dobrze się potoczyło :) (Jedynym stałym członkiem zespołu jest basista Chris Squire :P)
« Last Edit: 2008-12-13, 15:25:24 by minder »
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Peter Lindgren opu¶ci³ Opeth!
« Reply #95 on: 2008-12-13, 15:24:47 »
¯yczê Peterowi jak najlepiej (sukcesów artystycznych i osobistych) i oby nie skoñczy³ (ani nigdy nie zbli¿y³ siê do takiego stanu) jak nieszczêsny Brian Jones, który w pewnym momencie zacz±³ odczuwaæ brak wiêzi i zrozumienia z Keithem Richardsem i Mickiem Jaggerem i opu¶ci³ The Rolling Stones...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Peter Lindgren opu¶ci³ Opeth!
« Reply #96 on: 2008-12-13, 15:50:55 »
Aha, jeszcze jedna rzecz. Pamiêtacie jak Lopez opu¶ci³ zespó³? Te¿ by³a wielka tajemnica, a Mike opowiada³, ¿e i tak to on pisa³ wszystkie partie perkusji.
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Peter Lindgren opu¶ci³ Opeth!
« Reply #97 on: 2008-12-13, 15:57:54 »
W podobnym tonie wypowiada³ siê o DeFarfalli:
No to jeszcze raz zajrzyjmy do miesiêcznika "Morbid Noizz" z 1998 roku i oddajmy w tej sprawie g³os Mikaelowi:
Z Johanem by³o coraz trudniej siê dogadaæ. Wci±¿ ¿±da³ pieniêdzy za muzykê, której nigdy nie pisa³. Próbowa³ byæ bossem w zespole, chocia¿ nie wnosi³ do niego absolutnie nic warto¶ciowego. On nie pisa³ nawet swoich partii basu, ja robi³em to za niego! W zwi±zku z tym musia³ odej¶æ.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Peter Lindgren opu¶ci³ Opeth!
« Reply #98 on: 2008-12-13, 16:10:15 »
A to cfaniak z tego Mike'a :P
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Peter Lindgren opu¶ci³ Opeth!
« Reply #99 on: 2008-12-13, 16:21:50 »
No i wszystko jasne. Unikalne partie basu DeFarfalli okraszone bardzo specyficznym stylem to by³o dzie³o Mike'a! A ten zbój Mendez widocznie sam pisze zamiast s³uchaæ szefa. Ale przynajmniej dziêki temu utrzyma siê w zespole. :roll:
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Peter Lindgren opu¶ci³ Opeth!
« Reply #100 on: 2017-05-08, 20:39:02 »

Quote from: Wikipedia
In 2016 he became an agile coach at Spotify office in Stockholm.

Mo¿e wiecie co¶ nowego?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Peter Lindgren opu¶ci³ Opeth!
« Reply #101 on: 2017-05-09, 23:27:01 »
Curva, mam nadzieje, ze sie jeszcze doczekamy jakiegos solowego projektu Lindgrena. Nie wierze, ze tak po prostu odszedl od grania. Ciagnie wilka do lasu.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Peter Lindgren opu¶ci³ Opeth!
« Reply #102 on: 2017-05-13, 11:47:52 »
Czy ja wiem? Zbyt d³uga przerwa imho. Chocia¿ nie ukrywam, ¿e chêtnie by³ posmakowa³.
A co By¶cie powiedzieli gdyby do³±czy³ do Soen? ;>

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Peter Lindgren opu¶ci³ Opeth!
« Reply #103 on: 2017-05-13, 14:39:38 »
Nie wydaje mi siê, ¿eby tam by³o miejsce dla niego - ch³opaki ¶wietnie sobie radz± w obecnym sk³adzie ;)

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Peter Lindgren opu¶ci³ Opeth!
« Reply #104 on: 2017-05-13, 21:08:46 »
Wzialby sie chlopak ogarnal i zrobil jakis nowy klimatyczny projekt.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

 

lofty-success