Author Topic: Wyszukana ironia, kawanaławizm i gradobicie z piorunami, czyli o Still Life słów  (Read 37721 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Quote
jak dot±d nie udowadniacie, ¿e "kto co lubi", obra¿acie siê za zjechanie Still Life zamiast potraktowaæ tego tekstu z przymru¿eniem oka.
Kto sie obraza? Ja nie... Bo musialabym za kazdym razem, jak cos napiszesz, no bez przesady :P Zwlaszcza za ten tekst o SL nie moge sie obrazic, bo sie sklada, ze wiem, do czego sluzy ironia, nawet taka zjadliwa i malo wyszukana, jak Twoja, coz, kazdy sobie z rozczarowaniami radzi, jak moze ;P

traktujecie to jakbym wy¶miewa³ was, a nie p³ytê...
Widocznie czujemy sie z ta plyta bardzo zwiazani emocjonalnie ;P
Wlasciwie to masz racje, mozesz sobie mowic, co chcesz; nie mozna przeciez wymagac, zeby kazdy uznawal Picassa za wielkiego malarza i wyrazal sie o nim z szacunkiem, jesli jest to sprzeczne z jego odczuciami. Tylko, ze zawsze, kiedy mowisz o czyms, ze jest brzydkie komus, kto uwaza zupelnie inaczej (i odwrotnie), nie masz co liczyc na pelne zrozumienie z jego strony, nawet, jesli ten ktos przyjmuje do wiadomosci takie zjawisko, jak subiektywizm (zawsze zostaje pytanie "ale dlaczego?")

Quote
Quote
Ech, Soja, a juz myslalam, ze Cie lubie... ;P *obraza sie*
*zapala papierosa i wychodzi na balkon*
*zamyka drzwi i ma nadzieje, ze spadnie deszcz, a Soja zmoknie*
*cieszy twarz, bo lubi deszcz*
[zamiast deszczu przychodzi gradobicie. z piorunami]

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Jak to siê mówi - "jak Ciê czytaj±, tak Ciê pisz±"...? :P
Jaki znowu argument za Still Lifem? Przecie¿ ja nic o tej p³ycie nie pisa³am... Szczerze mówi±c, zaczê³am siê do niej dopiero niedawno przekonywaæ... Nie jestem za ani przeciw.
Przeczyta³am Twoj± recenzjê i nie podoba³a mi siê, bo jak sam napisa³e¶ "zjecha³e¶" SL, a nie zrecenzowa³e¶... Je¶li to mia³o byæ takie dowcipne, to trzeba by³o umie¶ciæ w dziale "Humor".
...If I call will you come and will you save me?

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Quote
Quote
Ech, Soja, a juz myslalam, ze Cie lubie... ;P *obraza sie*
*zapala papierosa i wychodzi na balkon*
*zamyka drzwi i ma nadzieje, ze spadnie deszcz, a Soja zmoknie*
*cieszy twarz, bo lubi deszcz*
[zamiast deszczu przychodzi gradobicie. z piorunami]
*leje na te wasze pogody i puszcza EDIT ma³o wyszukanej ironii* dla mnie EOT
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Teraz skasowa³e¶? A niby czemu? Skoro to by³ tylko ¿art i do tego taki zabawny... Niech zostanie dla potomnych.
...If I call will you come and will you save me?

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Teraz skasowa³e¶? A niby czemu? Skoro to by³ tylko ¿art i do tego taki zabawny...
zabawny a¿ wszystkim mózg przewierci³. po co potomnym? jeszcze pomy¶l±, ¿e ich matkê obra¿am.
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Quote
mog³abym machn±æ analogiczn± recenzjê Morningrise'a
na M.? nie da siê

zapewniam, ¿e da siê :mrgreen: 8)

no masz, teraz skasowa³ reckê :P Soja, nie obra¿aj siê, tylko wysublimuj nieco pióro ( i zacznij rozró¿niaæ szczero¶æ i kawona³awizm) i pisz dalej :)
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Teraz skasowa³e¶? A niby czemu? Skoro to by³ tylko ¿art i do tego taki zabawny...
zabawny a¿ wszystkim mózg przewierci³. po co potomnym? jeszcze pomy¶l±, ¿e ich matkê obra¿am.
Dobrze, ¿e masz ¶wiadomosæ, ¿e nie wszyscy s± tak elokwentni jak Ty... :roll:
...If I call will you come and will you save me?

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
I kto tu sie obraza...? :roll:

djdioda: wydzieli³am, mo¿ecie siê k³óciæ dalej ;)
« Last Edit: 2007-05-27, 22:00:33 by djdioda »

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
[offtop] uwielbiam to forum ;] jest ta recka jeszcze gdzie¶, kto¶ mo¿e daæ linka, albo zacytowaæ z pamiêci? ;] [/offtop]
selfbanned

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
[offtop] uwielbiam to forum ;] jest ta recka jeszcze gdzie¶, kto¶ mo¿e daæ linka, albo zacytowaæ z pamiêci? ;] [/offtop]
check inbox and shut up ;)
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

absent_friend

  • Posts: 601
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • friend of absynth
prawie taka jazda jak w temacie o ma³pach  :mrgreen: a tak poza tym to ja lubiê wszystkie albumy  :P (a najbardziej still life w³a¶nie ;) ). mo¿na te¿ recke prosiæ ?  8)

 

"I don't expect I'll ever understand.. How life just trickled through my hand.."

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Teraz bêdziesz wszystkim na priwy wysy³a³... We¼ to wrzuæ tutaj z powrotem, Soja...
...If I call will you come and will you save me?

Budyñ

  • Posts: 166
  • Karma: +0/-0
  • go¶æ
    • spirit
nie znam inkryminowanego tekstu, kilka uwag natury ogólnej. Jak kto¶ ju¿ napisa³ powyzej a i przeæwiczyli¶my temat na ¿ywo po koncercie Blackfield (chyba?) si³± Opeth s± kontrasty miêdzy fragmentami smêtnymi czy jak kto woli smutnymi/spokojnymi, a czadowymi, zwanymi te¿ defowymi. Dochodzi do tego mistrzostwo w odgrywaniu takich samych motywów w obu tych konwencjach. Na wszystkich p³ytach, mo¿e poza ostatni±, gdzie jako¶ inaczej buduj± kawa³ki, wychodzi im to mniej wiêcej tak samo fajnie. Jakie¶ próby udowodnienia, ¿e która¶ p³yta jest lepsza od innej s± skazane na niepowodzenie, poniewa¿ poziom tych p³yt jest zbyt równy. A ju¿ jaka¶ napinka z tego powodu to nieporozumienie do potêgi. Nawet jak siê ma Macieja Zako¶cielnego w awatarze, to sobie mo¿na darowaæ :)
Avril kocham Ciê :*

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Mo¿na wiedzieæ o co w ogóle chodzi? Wchodzê po trzech dniach na forum, trzy strony nieprzeczytanych wiadomo¶ci i jaki¶ dziwny w±tek, a którym nie wiadomo o co chodzi, bo pierwszy post zosta³ wyedytowany niemal do zera.
True Pagan Winter Crew

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
to jest żart, a nie jakaś próba zmieszania z błotem Still Life, którego nie lubię, ale przecież nie jest to zły album. jak już napisałem, Benighted w temacie "Oceniamy albumy Opeth" chciał żebym rozwinął myśl, no to rozwinąłem. Takie jest moje wrażenie z przesłuchania SL, czyli ów przeklęty tekst, który przyciągnął zbyt dużą uwagę, na jaką zasługiwał i jaką jej autor przewidywał:

(...)

tak to obraziłem Czarną, błękitnokrwistą i Kasandrę. :niesssssamowiiiite: all rights reserved, opinion reserved.
« Last Edit: 2007-08-27, 10:17:44 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

 

lofty-success