Author Topic: Cenzura muzyki w Polsce realna.  (Read 38550 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Demon

  • Posts: 58
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Cenzura muzyki w Polsce realna.
« on: 2007-06-14, 08:49:49 »
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4223376.html

Pytanie jakie kapele mogą być na tej liście. Generalnie nie słucham tych klimatów, co nie znaczy że mam coś przeciwko. Mam tylko nadzieję, że nadgorliwe urzędasy nie wykażą się przesadną gorliwością i nie dopiszą tam zespołów takich jak Opeth, Iron Maiden czy Black Sabbath (niedługo w Polsce jako Heaven and Hell).

Pozdrawiam
« Last Edit: 2007-06-14, 17:39:47 by minder »
Just one second,
and I was left with nothing.
Her fragrance still pulsating through damp air.
That day came to an end.
And she had lost in me, her Credence

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Cenzura muzyki w polsce realna.
« Reply #1 on: 2007-06-14, 09:22:16 »
Hmm... informacja o tym byla juz chyba w dziale Humor. A tu prosze, to na powaznie :eee: Nie, ja nie wierze, co to, Tajlandia? Ich Troje niech tez wpisza na te liste.

A po glowie chodzi mi slowo "lobotomia"... :roll: (choc do tego pewnie trzeba odrobine wiecej, niz jest dostepne)

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Cenzura muzyki w polsce realna.
« Reply #2 on: 2007-06-14, 10:22:20 »
Hahaha. Ciekawe jak d³ugo lista bêdzie "niejawna". Efekt jak zwykle bêdzie odwrotny do zamierzonego. Ludzie bêdê s³uchaæ wiêcej "satanistycznych" zespo³ów, bo to bêdzie po prostu wyraz buntu przeciw represjom.

Zawsze to powtarzam - zamiast zakazywaæ, zezwalaæ - ale w umiejêtny sposób. Podam przyk³ad:
W mojej szkole opracowywana jest zmiana statutu m.in. uwzglêdniaj±c rozporz±dzenie Jego Wysoko¶ci Ministra, ¿eby szko³y posiada³y zapis dot. korzystania z urz±dzeñ elektronicznych na lekcjach (chodzi o tzw. "problem komórek"). Akurat pracowa³em na tym punktem w mojej szkole. Na pocz±tku dyrekcja chcia³a, ¿eby zrobiæ listê przedmiotów zakazanych i dozwolonych (w postaci aneksu) i w miarê postêpu technologicznego j± uzupe³niaæ. Bo przecie¿ nie mo¿na zabroniæ korzystania z jakichkolwiek urz±dzeñ, bo to by³by strza³ w stopê - co z kalkulatorami i zegarkami elektronicznymi? Ja natomiast zaproponowa³em sytuacjê rodem z licencji GNU GPL. Zamiast zakazywaæ, pozwalamy. Zaproponowa³em nastêpuj±cy zapis:
"Uczeñ mo¿e korzystaæ na lekcji z dowolnych urz±dzeñ elektronicznych wy³±cznie za wiedz± i zgod± nauczyciela". I proszê - odpada konieczno¶æ aktualizacji listy, uczeñ mo¿e przyj¶æ do szko³y z laptopem, palmtopem i innym takim urz±dzeniem i korzystaæ je¶li tylko pozwoli na to nauczyciel. Dziêki temu przepis nie bêdzie martwy.

Podobnie mo¿na zrobiæ z zespo³ami. Nie zakazywaæ. Ale np. pozwoliæ wchodziæ na koncert m³odzie¿y powy¿ej 18 roku ¿ycia. Proste. Tak samo jak s± kluby ze striptizem, do których mo¿na wej¶æ dopiero po ukoñczeniu 21 roku ¿ycia. Jako¶ nikt nie jest z tego powodu oburzony.
True Pagan Winter Crew

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Cenzura muzyki w polsce realna.
« Reply #3 on: 2007-06-14, 11:31:08 »
Haha, dobre, wyobrazilam sobie, jak kupuje bilet i slysze "dowod prosze" :lol: No wlasciwie pomysl nieglupi, z tym ze: co to sa "zespoly propagujace satanizm"? Czy to takie, w ktorych choc jednym tekscia pada slowo "szatan"? (Bo podobna zasade przyjela pani z urzedu miasta, gdzie chodzilam do liceum, nastepnie kuratorium oswiaty i wladze Uniwersytetu Waszych Marzeñ, i skrzywdzili mi kolege.) Idac dalej tym tropem, mozna zabronic dzielenia 20 przez 3 z dokladnoscia do 2 liczb po przecinku.
Sorry, naprawde czuc to paranoja i jakas dziwna, stechla ciemnota. Po prostu mam wrazenie, ze wzieli sie za to niekompetentni ludzie, stad moje nastawienie. Bo nie sadze, zeby zaproponowali jakies rozsadne rozwiazanie, raczej czarno to widze... :roll: (Szatan im w glowach pomieszal, ot co)

Jakos tak nasuwaja mi sie slowa pana ¦wietlickiego, te z mojej aktualnej sygnaturki. Na razie nie zamierzam jej zmieniac, to nie pisze tutaj.

EDIT (bo zmieniam sygnaturke):
nie legalizowaæ niczego
zdelegalizowaæ wszystko
wprowadziæ godzinê policyjn± o 15:30

(to z utworu "Pan Traktor")
« Last Edit: 2007-07-26, 16:50:52 by Kasandra »

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Cenzura muzyki w polsce realna.
« Reply #4 on: 2007-06-14, 11:40:03 »
Nie zakazywaæ. Ale np. pozwoliæ wchodziæ na koncert m³odzie¿y powy¿ej 18 roku ¿ycia.

Imho to jedyne s³uszne rozwi±zanie.
Idiotyzmem jest zrównywanie stwierdzeniem 'nikomu nie wolno s³uchaæ danych zespo³ów ani graæ koncertów konkretnego gatunku'. Podobnie nawet z satanizmem. Twórcy owego pomys³u o 'czarnej li¶cie' chyba wyobra¿aj± sobie ow± ideologiê jako zbiór obrzêdów szerzacych ¶mieræ :mrgreen:. "Jedyna s³uszna religia" czy "jedyna s³uszna ideologia" jest pomy³k±.
Cz³owiek doros³y [albo od pewnego minimalnego ustalonego wieku - w zalezno¶ci od rozpatrywanej kwestii] powinien mieæ mo¿liwo¶c _samodzielnego_ decydowania o tym w co wierzy, czego s³ucha etc.
Co gorsza, owe zespo³y w wiêkszo¶ci przypadków nie szerz± naprawdê jakichkolwiek idei, lecz muzyk±&tekstami twórz± swój image [czêsto jedynie na potrzeby w³asnej promocji]. Porówna³bym to niejako do teatru, gdzie aktorzy odgrywaj± fikcyjne role. Tak wiêc z prawdziwymi ideologiami ma to [zespo³y&koncerty] zazwyczaj niewiele wspólnego.
Ale oczywi¶cie twórcy 'czarnej listy' nie maj± pojêcia o temacie, który poruszaj±... :roll:
Ech...

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Cenzura muzyki w polsce realna.
« Reply #5 on: 2007-06-14, 11:50:25 »
Pytanie retoryczne: A czy którykolwiek z polskich polityków ma pojêcie o stanowisku, które piastuje?
W zwi±zku z tym jak mo¿na wymagaæ od zwyk³ych urzêdników czy tym bardziej - obywateli - ¿eby znali siê na tym, co robi±? :P
True Pagan Winter Crew

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Cenzura muzyki w polsce realna.
« Reply #6 on: 2007-06-14, 11:53:56 »
A czy którykolwiek z polskich polityków ma pojêcie o stanowisku, które piastuje?
Niestety: pan premier ma pojecie, inaczej nie bylby premierem. (Ja tez tak chce)
« Last Edit: 2007-06-14, 12:36:57 by Kasandra »

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Cenzura muzyki w polsce realna.
« Reply #7 on: 2007-06-14, 12:26:23 »
W³a¶ciwie - sama idea ograniczenia dostêpu m³odych (takich m³odych-m³odych) ludzi do tego rodzaju muzyki - a nawet pal 6 muzykê, bardziej chyba problemem s± koncerty serio zaanga¿owancyh zespo³ów - nie jest tak ca³kiem nies³uszna. W tym wieku z tego co siê orientujê cz³owiek ustala sobie dopiero system warto¶ci itd, wobec czego nie jestem przekonana, ¿e satanistyczny hedonizm i egocentryzm s± najbardziej po¿±danymi postawami, z jakich taki lud¼ powinien braæ przyk³ad ;) A jednak wiêkszo¶æ nie potrafi obiektywnie oceniæ sytuacji i s³uchaæ nie anga¿uj±c siê w jaki¶ sposób. Oczywi¶cie, fascynacja jak ka¿da przechodzi, no ale jakie¶ tam fundamenty i sposób my¶lenia jednak z tego pó¼nego dzieciñstwa pozostaj±.

Ca³y problem w tym, ¿e znowu zabieraj± siê za to za¶lepieni ideologicznie, nieobiektywni i pozbawieni dystansu go¶cie, którym tak naprawdê nie zale¿y na osi±gniêciu konkretnych celów, tylko na dzia³aniu pasuj±cym do ich w³asnego wzorca i wizerunku. Przecie¿ ka¿dy my¶l±cy cz³owiek zdaje sobie sprawê, ¿e efekt tych dzia³añ bêdzie przeciwny do zamierzonego - ale ich efekt nie obchodzi, oni chc± siê pochwaliæ: "Oto co zrobili¶my dla Polski! Wypêdzili¶my pogan i czcicieli Szatana!" Szkoda gadaæ.
wszystko, co sko¶ne.

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Cenzura muzyki w polsce realna.
« Reply #8 on: 2007-06-14, 16:43:38 »
ja p*******ê
st±d ju¿ tylko prosta droga do zakazania sprzedawania, posiadania i rozpowszechniania takiej muzyki
jako katolik powiem tak, je¿eli jaki¶ zespó³ propaguje satanizm i jaki¶ dzieciak na koncercie dostanie satanistycznego ol¶nienia to CO Z TEGO? Jego sprawa!
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Cenzura muzyki w polsce realna.
« Reply #9 on: 2007-06-14, 16:59:55 »
jako katolik powiem tak, je¿eli jaki¶ zespó³ propaguje satanizm i jaki¶ dzieciak na koncercie dostanie satanistycznego ol¶nienia to CO Z TEGO? Jego sprawa!

Otó¿ to. Je¿eli pewne idee okazuj± siê bliskie jakiemu¶ cz³owiekowi [w szczególno¶ci m³odemu], to wcze¶niej czy pó¼niej zacznie poszerzaæ swoj± wiedzê na ich temat i szukaæ ludzi o podobnych pogl±dach&zainteresowaniach. Je¿eli nie koncerty, to internet, ksi±¿ki, dyskusje [np. w szkole!] etc... Wcze¶niej czy pó¼niej cz³owiek taki znajdzie _swoich_.
A tak poza tym to najwiêcej zale¿y od wychowania, a wiec g³ównie rodziców. Je¿eli dziecko zostanie odpowiednio 'przygotowane' do ¶wiata [co bynajmniej nie oznacza 'trzymania pod kloszem' czy wpajania 'to jest z³o, od tego trzymaj siê z daleka'!], tj. nauczone w którym miejscu koñczy siê realizm, a zaczyna fikcja, to bêdzie samo potrafi³o wybieraæ odpowiednie rzeczy i poprawnie interpretowaæ rolê tych rzekomo z³ych [tu: koncertów 'satanistycznych'].

PS Rozszerzaj±c ów 'zakaz koncertów' trzeba by chyba zabroniæ wystawiania niektórych sztuk w teatrach [vide Dziady - 'bo propaguj± poganizm'] albo w ogóle zamknac teatr - 'bo przedstawiaj±c fikcjê, ¿ycie inne ni¿ jest w rzeczywisto¶ci'. :shock: Albo w ogóle z mediów zostawiæ jedynie telenowele, bo tylko one s± '¿yciowe' 0_O

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Cenzura muzyki w Polsce realna.
« Reply #10 on: 2007-06-14, 19:25:31 »
Generalnie to jest taka samowola, ktora tlumacza 'dobrem ogolu'. Ja bym mogla np. zaczac ucinac ludziom rece, tlumaczac, ze robie to po to, zeby nie kradli. Dla dobra ogolu. Tylko, ze musialabym znalezc skrzywionych strozow prawa, ktorzy by mnie poparli, ale gdybym zaczela od ludzi, ktorzy juz wczesniej cos ukradli, to kto wie...
I sobie na jeszcze jedno uogolnienie pozwole: pomyslodawcom listy brakuje dystansu do pewnych rzeczy, lacznie ze soba prawdopodobnie.

A tak nieco OT:
A tak poza tym to najwiêcej zale¿y od wychowania, a wiec g³ównie rodziców.
No to ja juz nie wiem, co mam myslec o mojej matce, ktora stwierdzila, ze jak patrzy na to wszystko i slucha, to ma chec poobwieszac sie odwroconymi krzyzami. Jaki ona daje przyklad mojej nieletniej zbuntowanej siostrze? ;P

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Cenzura muzyki w Polsce realna.
« Reply #11 on: 2007-06-14, 19:38:12 »
drummmer: co do pogaństwa, rodzimowiercy mają swoje kilka(?) działających legalnie kościołów (zarejestrowanych), więc nie mogą się przyczepić. a wracając do satanizmu, ciekawe dlaczego Giertych nie zbanował w programie nauczania Przybyszewskiego :) założę się, że nawet nie wie kto to był  :lol:
« Last Edit: 2008-01-03, 19:59:52 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Cenzura muzyki w Polsce realna.
« Reply #12 on: 2007-06-14, 20:36:40 »
Naszla mnie taka watpliwosc natury logicznej:
1. zakladamy, ze zespoly propagujace satanizm sa zle i trzeba je tepic, najlepiej wykonczyc jak najszybciej
2. zakladamy, ze sciaganie muzyki z internetu jest zle, bo zespoly nie zarabiaja, wytwornie nie zarabiaja, slowem: krocie ludzi umieraja z glodu, jesli sciagamy mp3 (albo nie daj Boze, ktos wrzuci cos w formacie flac, ktory ma przeciez wieksza moc zagladzania, niz inne, a ludzie to sciagna...)
3. jesli mam pelno mp3 satanistycznych zespolow, to czy mozna sie do mnie przyczepic, ze kradne? Czy tez moge powiedziec, ze robie to po to, zeby wyplenic zlo?
Ja powaznie pytam.

A co do Przybyszewskiego: ale o nim sie raczej wspomina, ze byl taki, a czytac... jakies fragmenty co najwyzej (nie warto zreszta, bo jak mu slusznie napisano na nagrobku, byl "Meteorem Mlodej Polski" - przelecial po firmametncie zostawiajac za soba legende, ale prawda jest taka, ze nie byl nigdy gwiazda)

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Cenzura muzyki w Polsce realna.
« Reply #13 on: 2007-06-14, 21:48:10 »
co do Przybyszewskiego. LOL, jak to nie był gwiazdą?! (pal sześć samo wyrażenie "gwiazda" :) ) przecież to był motor napędzający Młodą Polską, nie mówiąc już o popularności zagranicą. fakt, że rola gwiazdy nie trwa wiecznie, ale wystarczająco namieszał w swoich złotych latach by burzyć się czytając, że nie warto go czytać. btw: słyszałaś kiedyś o kasprowiczcyźnie czy tetmajerczyźnie? no właśnie. ale to inna bajka
wracając do tematu, co do poważnego pytania: sądzę, że gdybyś miała sprawę o łamanie praw autorskich sąd nie umorzyłby jej jak to zazwyczaj robi, o :)
« Last Edit: 2007-06-14, 21:50:20 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Demon

  • Posts: 58
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Cenzura muzyki w Polsce realna.
« Reply #14 on: 2007-06-14, 22:30:01 »
wow, widzê ¿e rozgorza³a niez³a dyskusja.

Je¶li chodzi o o sam± ideê satanizmu to jest ona przynajmniej szczera. To nie to samo co katolicka hipokryzja (pamiêtacie modlitwê koñcz±c± "Dzieñ ¦wira"?). Co do naszych urzêdników, zaczyna mnie powoli mêczyæ ich natrêctwo. W Polsce mamy obecnie dziwn± sytuacjê, w której ludzie mocno ograniczeni, zakompleksieni, zastraszeni i fa³szywi, próbuj± narzuciæ swoj± wolê ludziom inteligentnym i otwartym. Dlaczego? Bo siê ich boj±, s± obecnie u w³adzy, i chc± aby tak zosta³o, a nie ma nic ³atwiejszego ni¿ kontrola zacofanego, bogobojnego t³umu. Wydaje mi siê, ¿e wiêkszo¶æ z nich nie wie po co tak naprawdê wiara zosta³a "usystematyzowana" i uparcie d±¿y do przywrócenia ¶redniowiecznych standardów. Ech, szkoda s³ów... i jeszcze ta m³odzie¿..........wszech...obecna :)
Just one second,
and I was left with nothing.
Her fragrance still pulsating through damp air.
That day came to an end.
And she had lost in me, her Credence

 

lofty-success