Author Topic: Linki  (Read 241063 times)

0 Members i 3 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Linki
« Reply #420 on: 2007-10-13, 21:11:47 »
 Ma³a makietka :mrgreen: Ciekawe ile czasu zajê³o jej przygotowanie... :roll:

paatos

  • Guest
Odp: Linki
« Reply #421 on: 2007-10-18, 20:40:56 »

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Linki
« Reply #422 on: 2007-10-19, 22:21:30 »

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Linki
« Reply #423 on: 2007-10-19, 22:52:34 »
 Kiedy patrzy³em trochê ponad animacj±,to faktycznie wykonywa³a obrót w drug± stronê. Niesamowite :D

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Linki
« Reply #424 on: 2007-10-19, 23:09:16 »
Przy odrobinie wprawy udaje siê osi±gn±æ taki efekt, ¿e tancerka krêci siê w jedn±, a jej stopa w drug± stronê - ¶miesznie to wygl±da :P

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Linki
« Reply #425 on: 2007-10-20, 00:17:23 »
 Mo¿e jak du¿o poæwiczê, to sobie pójdzie? :P

paatos

  • Guest

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Linki
« Reply #427 on: 2007-10-20, 21:22:40 »
W która stronê krêci siê tancerka? :wink:

jest na to prosty sposób. w³±czyæ muzykê, ¿eby tancerka krêci³a siê w rytm i przez chwilê skupiæ siê tylko na jej czubku g³owy. To + skupienie siê na muzyce = tancerka krêci siê gdzie ci siê podoba ;]
No way in from the outside, no way out from within.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Linki
« Reply #428 on: 2007-10-20, 22:18:26 »
Jeśli chodzi o takie ciekawostki, to jest też fajny test na "ręczność" ;) Jakby to najprościej wytłumaczyć... Patrzysz na jakiś ustalony punkt, np. obrazek na ścianie przez "obręcz" utworzoną z palców. Zamykasz najpierw jedno oko, potem drugie i sprawdzasz kiedy widzisz obraz tak samo jak obydwoma oczami a kiedy się przemieszcza. I teraz jeśli np. obraz pozostaje bez zmian jak patrzysz tylko prawym okiem, to jesteś (powinieneś być) praworęczny/a.
W moim przypadku wychodzi, że powinnam być leworęczna - to by tłumaczyło, dlaczego tancerka zawsze po pierwszym spojrzeniu na nią kręci mi się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Dopiero jak się skupię mogę to zmienić. ;]
« Last Edit: 2007-10-20, 22:20:17 by djdioda »

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Linki
« Reply #430 on: 2007-10-21, 14:04:03 »
Je¶li chodzi o takie ciekawostki, to jest te¿ fajny test na "rêczno¶æ" ;) Jakby to najpro¶ciej wyt³umaczyæ... Patrzysz na jaki¶ ustalony punkt, np. obrazek na ¶cianie przez "obrêcz" utworzon± z palców. Zamykasz najpierw jedno oko, potem drugie i sprawdzasz kiedy widzisz obraz tak samo jak obydwoma oczami a kiedy siê przemieszcza. I teraz je¶li np. obraz pozostaje bez zmian jak patrzysz tylko prawym okiem, to jeste¶ (powiniene¶ byæ) praworêczny/a.
W moim przypadku wychodzi, ¿e powinnam byæ leworêczna - to by t³umaczy³o, dlaczego tancerka zawsze po pierwszym spojrzeniu na ni± krêci mi siê zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Dopiero jak siê skupiê mogê to zmieniæ. ;]

Z tego co ja wiem ze studiów, to jest test na prawo lub lewoocznosc ;). Oczywi¶cie najlepiej jest, gdy cz³owiek bêd±c prawooczyn jest praworêcznym i odwrotnie, ale istnieje te¿ takie zaburzenie jak skrzy¿owanie lateralizacji, kiedy cz³owiek bêd±c praworêcznym jest lewoocznym i vice versa ;). Robi±c ten test dowiemy siê, które oko u nas dominuje i gdy oka¿e siê, ¿e dominuje lewe a my jeste¶my praworêczni, to jest to znak, ¿e mamy skrzy¿owanie lateralizacji (gdy¿ powinna dominowaæ jedna pó³kula mózgowa uaktywniaj±ca jedn±, przeciwn± do niej po³owê cia³a, w której sk³ad wchodz± narz±dy parzyste jak rêce, nogi, oczy, uszy.).
« Last Edit: 2007-10-21, 14:06:30 by Jasmin »

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Linki
« Reply #431 on: 2007-10-21, 17:22:56 »
Co do testów pó³kul mózgowych: Mia³em kiedy¶ w rêkach test, w którym sprawdza³o siê cztery rzeczy - np. które oko jest dominuj±ce - i trzeba by³o zapisywaæ wynik w zale¿no¶ci od tego która strona okaza³a siê dominuj±ca, a potem by³a analiza. Niestety twórcy nie przewidzieli jednej kombinacji - mojej :mrgreen:

Z t± tancerk±, to najpierw potrzebowa³em paru minut, by obadaæ jaki moment jest najdogodniejszy dla "prze³±czenia" a teraz prze³±czam percepcjê praktycznie z obrotu na obrót. ¦wietna zabawa :D
True Pagan Winter Crew

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Linki
« Reply #432 on: 2007-10-21, 17:44:53 »
Ej, a je¶li jestem oburêczna? To znaczy, ¿e mam podwójne skrzy¿owanie lateralizacji czy jak?  :mrgreen:

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Linki
« Reply #433 on: 2007-10-21, 17:45:54 »
No w³a¶nie, bo ja te¿? :]
selfbanned

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Linki
« Reply #434 on: 2007-10-21, 18:32:00 »
Musia³abym poszperaæ w kserówkach, bo o oburêczno¶ci niewiele mieli¶my, mo¿e by siê co¶ znalaz³o, choæ na 100% to nie wiem :P. Z tego co pamiêtam, to ma to swoje dobre strony, gdy¿ rozwijamy sobie tym samym obie pó³kule (nie ma co siê przecie¿ ograniczaæ do jednej :P). Babka nam nawet mówi³a, ¿e je¶li jeste¶my praworêczni, to dobrze sobie usprawniaæ rêkê lew± jakimi¶ æwiczeniami, próbowaæ co¶ pisaæ czy co, wiêc powodu do zmartwieñ chyba nie macie  :mrgreen:. Chocia¿ co¶ mi tam na koñcu pamiêci ¶wita, ¿e chyba jaki¶ minus oburêczno¶ci by³  :-k , ale kurka nie jestem pewna, jak sobie przypomnê to napiszê  :).