Author Topic: Linki  (Read 241268 times)

0 Members i 6 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Linki
« Reply #705 on: 2008-05-22, 03:14:58 »
PS. A na jakim serwerze masz maila ?
o2.pl, wp.pl i uczelniane. Na dwa pierwsze dostajê g³ównie spam, a ostatnie u¿ywam do celów uczelniano-pracowych. Szybkie s± wszystkie 3 konta [chyba ¿e pó³ sekundy ró¿nicy co¶ znaczy :P], reklam i tak nie ogl±dam, bo je¶li przychodz±, Opera oznacza je jako spam i nie muszê ich w ogóle ogl±daæ [raz na jaki¶ czas tylko zagl±dam czy przypadkiem co¶ wa¿nego nie zosta³o odfiltrowane, ale Opera jest ju¿ nauczona i nie myli siê w 95% przypadków :)], je¶li za¶ chodzi o reklamy na interfejsie WWW konta, to nie przegl±dam poczty w ten sposób - przy 3 kontach szlag by mnie trafi³ - odbieram hurtem Oper± [z opcj± zostawiania na serwerze, ¿eby w razie konieczno¶ci mieæ dostêp do odebranych ju¿ wiadomo¶ci].

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Linki
« Reply #706 on: 2008-05-22, 09:20:51 »
A ja ciągle i uporczywie zachęcam do szyfrowania listów z użyciem GPG/PGP. Jeśli ktoś używa Thunderbirda, to jest Enigmail, a do Firefoksa (jeśli ktoś woli używać interfejsu www) FireGPG lub Freenigma. Windowsowcom polecam GPG dla Windows - uważam za bezpieczniejszy niż PGP (na pewno nie dopuści FBI do danych, co PGP może się zdarzyć).

Przy takim zabezpieczeniu to ani Google, ani CBA nie straszne 8)
Plus - raczej dla paranoików - szyfrowanie dysku TrueCryptem.
« Last Edit: 2008-05-22, 09:23:36 by minder »
True Pagan Winter Crew

Lizard

  • Guest
Odp: Linki
« Reply #707 on: 2008-05-22, 13:08:38 »
Uzywalem kiedys PGP, a TrueCrypta uzywam na codzien, na bardzo prywatne dane.
Jedyne watpilowsci z uzywanie PGP/GPG sa natury technicznej: w jaki sposob opublikowac swoj klucz publiczny skutecznie i jak przekonac znajomych do uzywania GPG ? Ciezko wysylac zaszyfrowana wiadomosci, jesli nikt ich nie odczyta. I ciezko mowic o prywatnosci, jesli odpowiedz przyjdzie niezaszyfrowana.

Nie wspominajac o wyciach z banku, korespondencji ze sklepami i nieznajomymi z Allegro.

Jest na to jakis sposob minder ?

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Linki
« Reply #708 on: 2008-05-22, 14:11:32 »
w jaki sposob opublikowac swoj klucz publiczny skutecznie

Wysyłasz na serwer, publikujesz na swoich stronach, dołączasz do wysyłanych wiadomości. Jeśli ktoś chce mieć pewność, że to Twój klucz, to może do Ciebie zadzwonić i sprawdzić fingerprint klucza.

i jak przekonac znajomych do uzywania GPG ?

Edukować.

Ciezko wysylac zaszyfrowana wiadomosci, jesli nikt ich nie odczyta.

Przecież nie jesteś w stanie zaszyfrować wiadomości jeśli nie masz czyjegoś klucza publicznego!

I ciezko mowic o prywatnosci, jesli odpowiedz przyjdzie niezaszyfrowana.

Jeśli ktoś odpowiada na maila, który przyszedł zaszyfrowany, to porządny program domyślnie włącza szyfrowanie odpowiedzi.

Nie wspominajac o wyciach z banku,

Banki musiałyby używać odpowiedniej platformy, która umożliwiałaby szyfrowanie korespondencji. W ramach swoich "1000 pomysłów na minutę" myślałem kiedyś, żeby w ramach ćwiczenia w programowaniu aplikacji webowych napisać platformę bankowości internetowej ;) Patrząc na mBank nie może to być nic skomplikowanego ;)
A ja nie dostaję wyciągów z banku w mailu. Przeglądam wszystko online za pośrednictwem szyfrowanego połączenia.

korespondencji ze sklepami i nieznajomymi z Allegro.
To już zahacza o paranoję. Ale jeśli komuś zależy na prywatności wszelakiej komunikacji, niech nie używa internetu :P Można też używać różnych kont pocztowych dla różnych celów. A do łączenia się z Internetem używać Tor lub Freenetu.
« Last Edit: 2008-05-22, 14:18:57 by minder »
True Pagan Winter Crew

Lizard

  • Guest
Odp: Linki
« Reply #709 on: 2008-05-22, 14:36:00 »
Mysle ze i tak najwiecej danych o sobie udostepniamy sami my (to brzmi po polsku?). Poprzez rozne nasze-klasy, bebo, facebooki.
Dobrym przykladem bedzie tu odcinek South Park - The Snuke (11x04).

Odnoszac sie do edukacji znajomych to ciezko z tym. Przekonac znajomych do innych form komunikacji niz GG, bylo niemozliwe (3/40 osob) sie skusilo.

No dobra, od dzisiaj doklejam w sygnaturce informacje o GPG ;-)

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Linki
« Reply #710 on: 2008-05-22, 15:38:52 »
myślałem kiedyś, żeby w ramach ćwiczenia w programowaniu aplikacji webowych napisać platformę bankowości internetowej ;) Patrząc na mBank nie może to być nic skomplikowanego ;)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mam kilku kolegów, którzy pracują w pewnej dużej firmie tworzącej oprogramowanie dla banków. Rzeczywiście, jeśli pracuje nad taką aplikacją kilkadziesiąt osób 8 godzin dziennie, to nie może to być nic skomplikowanego  :lol:

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Linki
« Reply #711 on: 2008-05-22, 15:50:42 »
W ramach swoich "1000 pomysłów na minutę" myślałem kiedyś, żeby w ramach ćwiczenia w programowaniu aplikacji webowych napisać platformę bankowości internetowej ;) Patrząc na mBank nie może to być nic skomplikowanego ;)
Pomijając konieczność zapewnienia stuprocentowej niezawodności systemu, czyli backupów, które muszą ZAWSZE pozostawać koherentne; zapewnienia warunków ACID na WSZYSTKICH transakcjach [tu słowo 'transakcja' nie w znaczeniu finansowym, ale wszelkich operacji na danych]; zapewnienia odpowiedniego rozproszenia systemu [dla zwiększenia niezawodności i bezpieczeństwa] przy spełnieniu obudwu powyższych zastrzeżeń; a przy tym wszystkim wysokiej wydajności przetwarzania na dużych ilościach danych [setki tysięcy klientów i tyleż operacji finansowych dziennie zobowiązują :)], to sam interfejs webowy nie powinien być niczym specjalnie trudnym :P :wink:
« Last Edit: 2008-05-22, 15:54:48 by deluminathor »

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Linki
« Reply #712 on: 2008-05-22, 17:12:35 »
Chodziło mi raczej właśnie o prace koncepcyjne, a nie o zaprogramowanie aplikacji gotowej do wdrożenia :P
True Pagan Winter Crew

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Linki
« Reply #713 on: 2008-05-22, 18:07:11 »
Chodzi³o mi raczej w³a¶nie o prace koncepcyjne, a nie o zaprogramowanie aplikacji gotowej do wdro¿enia :P
No w³a¶nie, akurat wyklepanie kodu to w niezawodnych aplikacjach dobrej jako¶ci najmniejszy problem ;]

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Linki
« Reply #714 on: 2008-05-28, 14:53:30 »
Nie wiem, mo¿e powinno zl±dowaæ w Humorze, ale jako¶ mnie nie rozbawi³o tak do koñca. Poza tym pewnie ju¿ by³o, wszyscy widzieli. I tak dalej. I pewnie ¼le opiszê, ale...

Samotno¶æ w sieci.

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Linki
« Reply #715 on: 2008-06-01, 17:45:28 »

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Linki
« Reply #716 on: 2008-06-06, 00:01:33 »

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Linki
« Reply #717 on: 2008-06-06, 00:47:31 »
telnet towel.blinkenlights.nl

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Linki
« Reply #718 on: 2008-06-06, 01:18:43 »
telnet towel.blinkenlights.nl

co to?
wszystko, co sko¶ne.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Linki
« Reply #719 on: 2008-06-06, 10:09:45 »
telnet towel.blinkenlights.nl
Ha, to jest mocne, podziwiam ludzi, którym siê chce takie rzeczy robiæ ;]