Author Topic: Linki  (Read 241080 times)

0 Members i 3 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Backbone

  • Posts: 501
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.backbone.neth.pl/
Odp: Linki
« Reply #1095 on: 2009-10-20, 14:57:07 »
Opis wszystkich funkcji Opera Unite

Teraz juz nie mam wahan pomiedzy Opera a Firefoxem...

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Linki
« Reply #1096 on: 2009-10-20, 15:28:26 »
A w³a¶nie, mia³em tu napisaæ o Opera Unite ju¿ kiedy¶, bo ¶ledzê ten wynalazek od pocz±tku informacji o nim, ale jako¶ nie mia³em czasu, a potem mi siê zapomnia³o :<
Gdy prezentowane by³y pierwsze informacje na ten temat [jako¶ pocz±tek wakacji], okre¶lali to rewolucj± [albo jako¶ tak]. Wtedy by³a to wersja alpha. Nied³ugo wersja finalna bêdzie dostêpna, razem z Oper± 10.10.
I faktycznie technologia mo¿e okazaæ siê rewolucyjna, szczególnie, ¿e jej rozszerzalno¶æ jest wrêcz imponuj±ca - ka¿dy mo¿e stworzyæ w³asn± aplikacjê Unite, czyli us³ugê udostêpniania czego¶ [czegokolwiek!] w jakiej¶ formie [dowolnej] ze swojego komputera bezpo¶rednio na swoim profilu operowym. Zreszt± aplikacji powstaje coraz wiêcej. Mo¿liwo¶ci s± nieograniczone. I s³usznie nazwali to naprawdê rozproszonym internetem - znika podzia³ na serwery i klientów, a ka¿dy mo¿e byæ serwerem [nawet je¶li jest za NATem!]. Co jest jeszcze warte wspomnienia,to ¿e w przypadku wiêkszo¶ci aplikacji znajomy nie potrzebuje ¿adnego dodatkowego programu - wystarcza dowolna przegl±darka WWW :D

Oczywi¶cie s± minusy - np. to, ¿e ¿eby znajomi mogli korzystaæ z us³ug odpalonych na moim Opera Unite, muszê mieæ w³±czonego kompa :P

Gdyby kogo¶ interesowa³ mój profil Unite, to zapraszam :) Na razie uruchomi³em tylko aplikacjê 'lodówka', pozwalaj±c± przyklejaæ na mojej wirtualnej lodówce karteczki :P
« Last Edit: 2009-10-20, 15:38:16 by deluminathor »

Backbone

  • Posts: 501
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.backbone.neth.pl/
Odp: Linki
« Reply #1097 on: 2009-10-22, 23:30:03 »
Na jednym z polskich forów iron maiden, w ramach rozrywki odbywa sie konkurs metal - war. Polega to na wyłonieniu z x kawalkow najlepszego, poki co eliminacje sa. Zapraszam do glosowania (W szczegonlosci na opeth ;))

Klik

"forum" odmienia się jak "liceum" ;) /M
« Last Edit: 2009-10-23, 15:39:39 by minder »

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Linki
« Reply #1098 on: 2009-10-23, 20:57:55 »
I just made love

Quote
Co to jest?
IJML pokazuje na mapie ca³ego ¶wiata miejsca, w których ludzie w³a¶nie siê kochali.

Backbone

  • Posts: 501
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.backbone.neth.pl/
Odp: Linki
« Reply #1099 on: 2009-10-25, 04:01:29 »

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Linki
« Reply #1100 on: 2009-10-25, 13:18:02 »
True Pagan Winter Crew

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Linki
« Reply #1101 on: 2009-10-25, 21:02:01 »
Najg³êbszy kosz na ¶mieci ;)
Udane :D

 Bardzo dekadenckie, zmuszaj±ce do przemy¶leñ animacje z cz³owieczkiem-absolutem dotycz±ce ogólnie mówi±c wspó³czesnego ¶wiata.
 Mr Freeman o mediach
 Mr Freeman o konsumpcjonizmie
 Mr Freeman o onanizmie
  Oryginalna wersja rosyjska, linki do wersji z polskimi napisami.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Linki
« Reply #1102 on: 2009-10-25, 21:39:05 »
Bardzo dekadenckie, zmuszaj±ce do przemy¶leñ animacje z cz³owieczkiem-absolutem dotycz±ce ogólnie mówi±c wspó³czesnego ¶wiata.
 Mr Freeman o mediach
 Mr Freeman o konsumpcjonizmie
 Mr Freeman o onanizmie
  Oryginalna wersja rosyjska, linki do wersji z polskimi napisami.
Widzia³em wcze¶niej dwie, nie wiedzia³em, ¿e powsta³a czê¶æ 63. Zerowa czê¶æ mi siê podoba³a - jêzyk rosyjski, ten g³os i klimat animacji naprawdê dobry, chocia¿ przes³anie... có¿, raczej donik±d to nie prowadzi. Dwie kolejne czê¶ci gorsze, chocia¿ nadal wykonane bardzo dobrze.

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Linki
« Reply #1103 on: 2009-10-25, 23:07:37 »
chocia¿ przes³anie... có¿, raczej donik±d to nie prowadzi. Dwie kolejne czê¶ci gorsze, chocia¿ nadal wykonane bardzo dobrze.
No wiesz, je¶li nic z nim nie zrobisz, to faktycznie nigdzie nie prowadzi, tak jak ¿adna religia, filozofia i idea nie zmieni± nigdy nikogo tylko tym, ¿e s±. A autorowi animacji te¿ chyba nie chodzi o to, ¿eby tymi filmikami zmieniæ kogo¶ ¿ycie. U¶wiadamiaj± tylko albo choæby przypominaj± oczywiste, je¶li je dok³adniej poobserwowaæ, zjawiska. Zreszt± ciekawie zobaczyæ siebie w takiej grotesce, prawda? ;)

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Linki
« Reply #1104 on: 2009-10-25, 23:18:29 »
Nie mówiê, ¿e nie, ale to nic nie zmieni. W dalszym ci±gu bêdê uzale¿niony od swojego dysku twardego, nawet je¶li bêdê mia³ tego ¶wiadomo¶æ. Dobrze mi z tym i nie uwa¿am, bym sobie tym szkodzi³. W sumie to i bez tego zdajê sobie sprawê, ¿e gdyby zabraæ mi z ¿ycia muzykê, to chyba paln±³bym sobie w ³eb, bo nie potrafiê sobie wyobraziæ ¿ycia bez niej.
Albo bycie indywidualist±? Czy mam nim byæ na si³ê i pozbyæ siê tego wszystkiego, co mnie ³±czy z innymi lud¼mi, na przyk³ad telefonu komórkowego? Indywidualizm raczej opiera siê na samodzielnym my¶leniu i rozs±dzeniu, co mi jest w ¿yciu przydatne i potrzebne. Bo z pewno¶ci± nie nale¿ê do ludzi, którzy wysy³aj± esemesy dlatego, ¿e wszyscy to robi±, tylko dlatego, ¿e w pewnych okoliczno¶ciach jest to wygodny sposób komunikacji.

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Linki
« Reply #1105 on: 2009-10-26, 00:54:56 »
 Rozumiem o co Ci chodzi. Ja to odbieram trochê inaczej, ale nie na tyle, ¿eby nagle chcieæ staæ siê przeciwieñstwem tego, czego obraz jest w tych animacjach. W kwestii indywidualizmu zgadzam siê zupe³nie, ale nie uwa¿am, ¿e indywidualizmem by³oby pozbycie siê telefon i tak dalej. Zreszt± w animacji wyra¼nie do indywidualizmu mo¿na by odnie¶æ tylko pytanie: "czy kiedykolwiek podj±³e¶ jak±¶ decyzjê na w³asn± rêkê?". Jest trochê rzeczy wydumanych, skrajnych, ale ogólnie czuæ w tym prawdziwo¶æ.

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Linki
« Reply #1106 on: 2009-10-26, 17:11:37 »
Najg³êbszy kosz na ¶mieci ;)

¶wietne!
Ale wszyscy wiedz±, ¿e najg³êbszym koszem na ¶mieci jest /dev/null :P

kara¶

  • Posts: 898
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • kurort
    • http://www.myspace.com/laggyluk
Odp: Linki
« Reply #1107 on: 2009-11-02, 16:44:18 »
http://www.youtube.com/watch?v=QMmG9TrYyAE

/aibrean: a mo¿e by tak s³owo wyja¶nienia co to i dlaczego warto..?
a bo ja wiem czy warto?
« Last Edit: 2009-11-03, 08:08:17 by kara¶ »

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Linki
« Reply #1108 on: 2009-11-02, 21:16:25 »
/aibrean: a mo¿e by tak s³owo wyja¶nienia co to i dlaczego warto..?

 Mi wystarczy³o to, ¿e to kara¶ wklei³ :P

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Linki
« Reply #1109 on: 2009-11-03, 09:38:59 »
rzeczywi¶cie nie brzmi to na prawdziwych Niemców, ale... tak czy siak do¶æ niepokoj±ce :P

 

lofty-success