Author Topic: Linki  (Read 241110 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Linki
« Reply #1215 on: 2010-05-12, 07:44:56 »
Sp³acony d³ug
Wyslano: 2010-05-11, 07:15:15

Quote from: Onet
Wojciech Jaruzelski i Bronis³aw Komorowski s± po³±czeni ³añcuchem rodzinnym sk³adaj±cym siê z 18 osób. A zwi±zek rodzinny Jaruzelskiego z Jaros³awem Kaczyñskim jest o 5 osób dalszy, liczy 23 osoby.
Dziadek Wojciecha Jaruzelskiego, równie¿ Wojciech, urodzony w roku 1837, to brat Józefa Jaruzelskiego, którego prawnukiem by³ znany aktor, Zbyszek Cybulski. ¯on± Cybulskiego by³a El¿bieta Chwalibo¿anka, siostra cioteczna Jacka Kühna, którego synowa Joanna, z domu Dowgia³³o, to siostra cioteczna Bronis³awa Komorowskiego.
Natomiast matka Wojciecha Jaruzelskiego Wanda z Zarembów Jaruzelska, to siostra Zofii z Zarembów Szadkowskiej, której te¶ciowa, Janina z Korczaków Szadkowska to siostra zamodowanego w Katyniu Mariana Korczaka, którego Lech Kaczyñski mianowa³ po¶miertnie w 2007 r. na stopieñ pu³kownika. ¯ona p³k. Korczaka, Zofia Korybut-Daszkiewiczówna by³a siostr± stryjeczn± Heleny z Korybut-Daszkiewiczów Odrow±¿-Pieni±¿kowej, której synem jest profesor Janusz Odrow±¿-Pieni±¿ek, dyrektor Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza (mieszcz±cego siê w Warszawie przy Rynku Starego Miasta). Siostra Ludwika Pieni±¿ka, Maria, wysz³a za Henryka ¦wiêcickiego, którego szwagierka, Kazimiera z Jasiewiczów ¦wiêcicka, mia³a siostrzenicê, d³ugoletniego pracownika Instytutu Badañ Literackich, p. Jadwigê z Jasiewiczów Kaczyñsk± – matkê p. Jaros³awa Kaczyñskiego i jego ¶.p. brata, prezydenta RP, Lecha Kaczyñskiego.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

travelintime

  • Posts: 713
  • Karma: +4/-0
  • domoros³y terminator
Odp: Linki
« Reply #1216 on: 2010-05-12, 09:28:01 »
Quote from: Onet
Wojciech Jaruzelski i Bronis³aw Komorowski s± po³±czeni ³añcuchem rodzinnym sk³adaj±cym siê z 18 osób. A zwi±zek rodzinny Jaruzelskiego z Jaros³awem Kaczyñskim jest o 5 osób dalszy, liczy 23 osoby.
Na moje oko ¿adna rodzina, ale kto chce zawsze siê przyczepi, a Jaruzelski bêdzie namiastk± dziadka z Wermahtu.

Je¶li tematyka historyczna, to George Stuart. Warto równie¿ zwróciæ uwagê na opisy postaci i ciekawostki w nich zawarte.
ze mn± nie ma ¿artów

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Linki
« Reply #1218 on: 2010-05-14, 23:02:51 »
Niezwyk³e koligacje rodzinne kolejnego kandydata na prezydenta :wink:
"s± skoligaceni z innymi prezydentami RP (...) oraz z ponad 300 tysi±cami innych ludzi" ;)
...If I call will you come and will you save me?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Linki
« Reply #1219 on: 2010-05-15, 08:35:23 »
Niezwyk³e koligacje rodzinne kolejnego kandydata na prezydenta :wink:
"s± skoligaceni z innymi prezydentami RP (...) oraz z ponad 300 tysi±cami innych ludzi" ;)
To fakt. Ale przyk³adowo we¼my mnie. Gdybym nie wiem jak szuka³, nie znalaz³bym nikogo wa¿nego w¶ród mojej bli¿szej i dalszej rodziny... :-k Herb mo¿e by siê jaki¶ znalaz³ (brat mój ten temat dr±¿y, odtwarzaj±c drzewo genealogiczne), ale ¿adnych wa¿nych "nazwisk"...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Linki
« Reply #1220 on: 2010-05-15, 12:12:09 »
Niezwyk³e koligacje rodzinne kolejnego kandydata na prezydenta :wink:
"s± skoligaceni z innymi prezydentami RP (...) oraz z ponad 300 tysi±cami innych ludzi" ;)
To fakt. Ale przyk³adowo we¼my mnie. Gdybym nie wiem jak szuka³, nie znalaz³bym nikogo wa¿nego w¶ród mojej bli¿szej i dalszej rodziny... :-k Herb mo¿e by siê jaki¶ znalaz³ (brat mój ten temat dr±¿y, odtwarzaj±c drzewo genealogiczne), ale ¿adnych wa¿nych "nazwisk"...
No bo to nie tak ³atwo znale¼æ - siê oka¿e, ¿e siostra Twojej prapraprababki wysz³a za jakiego¶ hrabiego i koligacje gotowe :P
...If I call will you come and will you save me?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Linki
« Reply #1221 on: 2010-05-17, 09:21:35 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

ozeh

  • Mourner
  • *
  • Posts: 631
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
    • OZEH - aplikacje w ¶rodowisku Microsoft Excel
« Last Edit: 2010-05-17, 17:13:18 by ozeh »
"Patrzcie, jeszcze jeden anio³. Masz, ³ap harfê i zacznij ¶piewaæ hosanny."

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Linki
« Reply #1223 on: 2010-05-17, 20:23:32 »
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Linki
« Reply #1224 on: 2010-05-18, 18:22:16 »
Kraków pod wod±, raport z oblê¿onego miasta

By³am dzi¶ zobaczyæ na w³asne oczy jak to wygl±da, i powiem, ¿e przera¿aj±co - woda nie mie¶ci³a siê ju¿ pod Mostem Dêbnickim, na Alejach co parê metrów z klatek schodowych wychodzi³y na ulicê wê¿e odwadniaj±ce piwnice, kolosalne korki, policja steruje ruchem... Nawet tramwaje stanê³y na jaki¶ czas na Karmelickiej i Podchor±¿ych. Biblioteka Jagielloñska zamkniêta do odwo³ania, dzisiaj odwo³ano zajêcia na ca³ym UJu. Paru ludziom z roku pozalewa³o piwnice, jedn± laskê wykwaterowano z pokoju w akademiku, bo zala³o im dach... naprawdê, tutaj wygl±da to jak prawdziwa klêska ¿ywio³owa. :o
« Last Edit: 2010-05-18, 18:23:55 by aibrean »
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Linki
« Reply #1225 on: 2010-05-18, 20:14:09 »
Wspó³czujê Wam. Tutaj nie ma a¿ takiej grozy (chocia¿ s± zniszczenia, a nawet jedn± za stacji metra w niedzielê zala³o, ale bez dramatów, przynajmniej na górze).

Dla odmiany co¶ pozytywnego ;) (nie do¶æ, ¿e moja dzielnia, to jeszcze moja ulica :))

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Linki
« Reply #1226 on: 2010-05-18, 20:19:02 »
¯e¿ bez jaj, ulica, przy której mieszkamy, jest w jednym z rejonów potencjalnej ewakuacji! :shock:
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Linki
« Reply #1227 on: 2010-05-18, 20:29:15 »
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Linki
« Reply #1228 on: 2010-05-18, 21:03:24 »
Kraków pod wod±, raport z oblê¿onego miasta

By³am dzi¶ zobaczyæ na w³asne oczy jak to wygl±da, i powiem, ¿e przera¿aj±co - woda nie mie¶ci³a siê ju¿ pod Mostem Dêbnickim, na Alejach co parê metrów z klatek schodowych wychodzi³y na ulicê wê¿e odwadniaj±ce piwnice, kolosalne korki, policja steruje ruchem... Nawet tramwaje stanê³y na jaki¶ czas na Karmelickiej i Podchor±¿ych. Biblioteka Jagielloñska zamkniêta do odwo³ania, dzisiaj odwo³ano zajêcia na ca³ym UJu. Paru ludziom z roku pozalewa³o piwnice, jedn± laskê wykwaterowano z pokoju w akademiku, bo zala³o im dach... naprawdê, tutaj wygl±da to jak prawdziwa klêska ¿ywio³owa. :o

Dzisiaj musia³em jechaæ naoko³o na uczelnie, ale to nic jak wraca³em, w centrum panowa³a jedna wielka dezinformacja o ile w internecie wszelkie zmiany wprowadzane s± na bie¿±co, to w realu nie by³o wiadomo gdzie co jedzie i czy zawiezie Ciê tam gdzie chcesz, tam ja palcie sze¶æ, ale starsi ludzie byli totalnie zdezorientowani, dodatkowo co chwilê pojawia³a siê informacja o tym jakoby Most Grunwaldzki mia³ zostaæ zamkniêty. Mam nadzieje, ¿e jutro sytuacja siê poprawi, bo mi niestety zajêæ nie odwo³ano :/

« Last Edit: 2010-05-18, 21:07:20 by Whodo »

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Linki
« Reply #1229 on: 2010-05-18, 21:40:45 »
Dla odmiany co¶ pozytywnego ;) (nie do¶æ, ¿e moja dzielnia, to jeszcze moja ulica :))
Ou... fajnie... ale jak zostawi± Wam te kocie ³by, to nie bêdzie ju¿ biegania do metra na szpilkach... ;)
...If I call will you come and will you save me?

 

lofty-success