Author Topic: Przemy¶lenia...  (Read 81326 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #15 on: 2007-08-30, 16:56:03 »
 Na ¶wiecie ludzi coraz wiêcej, a cz³owieka coraz mniej ;)

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #16 on: 2007-08-30, 17:11:40 »
(I to mnie cieszy nawet bardziej, niz fakt, ze nauczylam sie kasowac bilety w Gdansku ;P)
A co jest trudnego w kasowaniu biletów w Gdañsku?  :mrgreen:  I czemu ¿e¶ nie powiedzia³a, ¿e w Gdañsku by³a¶, posz³oby siê na lemoniadê ;D

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #17 on: 2007-08-30, 17:13:41 »
Och, S³oneczko, jakie to trafne ;)
A ja gdzie¶ kiedy¶ przeczyta³am, ¿e naprawdê jest tak, jak wierzymy ¿e jest. I to, ¿e jeszcze niebo wisi nam nad g³owami, to zas³uga tego, ¿e dostatecznie du¿o ludzi nie wierzy w to,¿e niebo mo¿e spa¶æ nam nad g³owy... Ale jak zaczn± wierzyæ, to kto wie... Tak samo z tym nie istnieniem ¶wiata...
Kas, co do Twojego nieistnienia, to nic za tym nie przemawia... Jeste¶, piszesz, pijesz, robisz any¿ówkê (btw, kiedy bêdzie znów ten likier waniliowy? :D), wy¶miewasz, obra¿asz, jesz ¶ledzie z jogurtem... o, pardon, zagalopowa³am siê ;)  8)
Chyba, ¿e masz na my¶li "bycie" naprawdê... W takim razie ja te¿ naprawdê nie istniejê, bo co to za istnienie, nawy¿ej marna egzystencja... :roll:

P.S. Mo¿e to wydzieliæ albo przenie¶æ do rozmów filozoficznych?? :)
...If I call will you come and will you save me?

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #18 on: 2007-08-30, 17:51:00 »
A co jest trudnego w kasowaniu biletów w Gdañsku?  :mrgreen:  I czemu ¿e¶ nie powiedzia³a, ¿e w Gdañsku by³a¶, posz³oby siê na lemoniadê ;D
A bo te bilety to sa 1 na 10min., 2 na 0,5h, a 3 na godzine, a ja nie wiedzialam, ze to tak :P Zreszta w Gdansku to ja bylam tyle, co z lotniska na dworzec, a i tak malo sie na jedyny pociag do domu nie spoznilam ;>

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #19 on: 2007-08-31, 20:13:20 »
Jakby¶ siê spó¼ni³a, to posz³yby¶cie na lemoniadê i pewnie co¶ jeszcze ;)
True Pagan Winter Crew

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #20 on: 2007-09-04, 13:01:44 »
Na pewno ;)

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #21 on: 2007-09-11, 14:13:26 »
Przemknê³a przeze mnie my¶l, ¿e udawanie, i¿ nie zna siê opowiedzianego w³a¶nie dowcipu jest jak udawanie orgazmu.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #22 on: 2007-09-11, 18:56:22 »
Tjaa...

A ja tak sobie pomyslalam, ze sie starzeje: jak mialam 2 razy mniej lat, to denerwowaly mnie obrady sejmu w czasie, kiedy moglo byc cos ciekawszego. Teraz bywa, ze siedze i ogladam, jak debile zwani poslami piernicza od rzeczy. I nie nudzi mnie to. Czlowiek na starosc dziwaczeje :roll: (Szybkie badanie spoleczenstwa przeprowadzone na grupie znajomych wykazaly, ze nie jeden...)

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #23 on: 2007-09-11, 20:24:25 »
Mam nadzieję, że jest to rosnący trend. Nareszcie Naród zaczyna interesować się tym, co jego pracownicy wyprawiają, gdy powinni zasuwać dla dobra pracodawcy. Dopiero dzięki tego typu kontroli możliwe jest zwolnienie najmniej wydajnych i rekrutacja na ich miejsce ludzi z większymi kompetencjami.

Niniejszym postuluję założenie internetowej bazy politycznych CV - treściwych, rzeczowych i obiektywnych informacji na temat rządzących. W szeregach jakich partii działał, jak głosował w konkretnych sprawach. Całość przedstawiona na tle historycznym wraz z podpiętymi źródłami z zasobów Sejmu i innych instytucji administracji.

Myślę, że wstępnie mechanizm wiki byłby do tego celu całkiem rozsądną platformą. Trzeba tylko stworzyć odpowiednie szablony, żeby łatwo można było organizować zgromadzone dane. Co sądzicie?

OT: 3333 post :]
: 11 Wrzesień 2007, 20:01:18
Okazuje się, że taka baza już istnieje: gover.pl. Jak zwykle jestem w tyle za rzeczywistością :P Brakuje jednak bardziej szczegółowej historii poczynań danego polityka. Szukam też osób z administracji regionalnej.

EDIT: Spóźniłem się o 3 dni, gover.pl dopiero co wystartował.
« Last Edit: 2007-09-11, 20:41:41 by minder »
True Pagan Winter Crew

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #24 on: 2007-09-13, 13:54:03 »
Co jest wa¿niejsze: Prawda czy Szczê¶cie?...

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #25 on: 2007-09-13, 15:07:59 »
Hmmm, ujmê to tak - je¶li szczê¶cie jest zbudowane na k³amstwie, nieszczero¶ci, to czy jest to prawdziwe szczê¶cie? Chyba wa¿niejsza jest prawda.
Ale nie wiem czy akurat o to ci chodzi³o.

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #26 on: 2007-09-13, 15:36:31 »
Mia³em na my¶li g³ównie dylemat czy lepiej ¿yæ w bezwzglêdnej Prawdzie czy te¿, dla osi±gniêcia Szczê¶cia, wierzyæ w co¶, co wydaje siê 'wygodne'... [aczkolwiek inne interpretacje pytania s± bardziej ni¿ dopuszczalne]
W pewnym sensie zahacza to o kwestiê religii [wiara w co¶ z³udnego, by mieæ punkt oparcia w ¿yciu] oraz raczenie siê nadziejami...
Zawsze wydawa³o mi siê, ¿e pragnê tylko Prawdy. Jednak zaczê³y mnie dotykaæ pewne w±tpliwo¶ci wobec poczucia bewnego braku perspektyw na co¶ g³êbokiego w ¿yciu. Có¿ ze smakowania ¶wiata ma³ymi kêsami, jakkolwiek smacznymi, to pozbawionymi jakiej¶ magii, czego¶ przenikaj±cego wnêtrze... Mo¿e lepiej wytworzyæ sztuczny 'mur', granicê, wewn±trz których ¿ycie by siê toczy³o [to dobre okre¶lenie], a wszystko z zewn±trz napawa³oby zachwytem i niesamowito¶ci±?... A mo¿e lepiej nie?...

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #27 on: 2007-09-13, 22:37:00 »
Mia³em na my¶li g³ównie dylemat czy lepiej ¿yæ w bezwzglêdnej Prawdzie czy te¿, dla osi±gniêcia Szczê¶cia, wierzyæ w co¶, co wydaje siê 'wygodne'... [aczkolwiek inne interpretacje pytania s± bardziej ni¿ dopuszczalne]
W pewnym sensie zahacza to o kwestiê religii [wiara w co¶ z³udnego, by mieæ punkt oparcia w ¿yciu] oraz raczenie siê nadziejami...
Zawsze wydawa³o mi siê, ¿e pragnê tylko Prawdy. Jednak zaczê³y mnie dotykaæ pewne w±tpliwo¶ci wobec poczucia bewnego braku perspektyw na co¶ g³êbokiego w ¿yciu. Có¿ ze smakowania ¶wiata ma³ymi kêsami, jakkolwiek smacznymi, to pozbawionymi jakiej¶ magii, czego¶ przenikaj±cego wnêtrze... Mo¿e lepiej wytworzyæ sztuczny 'mur', granicê, wewn±trz których ¿ycie by siê toczy³o [to dobre okre¶lenie], a wszystko z zewn±trz napawa³oby zachwytem i niesamowito¶ci±?... A mo¿e lepiej nie?...

To chyba dylemat ka¿dego artysty, wiêc dobrze to o Tobie ¶wiadczy. Ja s±dzê, ¿e nie mo¿na my¶lec tak szerokimi kategoriami. Czasami trzeba poddac siê pr±dowi, zgodnie z którym niesie Ciê ¿ycie i siê w tym zapamiêtaæ. Wtedy ¿ycie prze¿ywamy zupe³nie inaczej. Znowu¿ czasami warto skupic siê na rzeczach drobnym, lub "mi³o¶ciach", które nas dotycz±. Obaj jeste¶my perkusistami, wiêc wiesz co mam na my¶li. Wiara na si³ê, na d³u¿sz± metê przysparza tylko cierpienia. Trzeba znalezc w³asn± drogê... "Fight my friend - tyrants pull. Time is up - burn your world".
[under construction]

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #28 on: 2007-09-14, 12:47:42 »
(...) czy lepiej ¿yæ w bezwzglêdnej Prawdzie (...)
Nie ma bezwzglednej prawdy. W ogole istnienie prawdy jest conajmniej watpliwe, chyba, ze jako idei. Lepiej przestan szukac sensu tam, gdzie go nie ma...

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #29 on: 2007-09-14, 13:06:33 »
zgadzam sie z przedmowczynia.. nie istnieje jedna wspolna prawda, co najwyzej 'indywidualne prawdy' zbiegajace sie czasem w niektorych aspektach..

i przychylam sie do wniosku o zaprzestanie jej poszukiwania.. czym to sie konczy, widac na przykladzie ministra Ziobro :lol: