Author Topic: Przemy¶lenia...  (Read 81327 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #30 on: 2007-09-14, 16:42:06 »
Tjaa...

A ja tak sobie pomyslalam, ze sie starzeje: jak mialam 2 razy mniej lat, to denerwowaly mnie obrady sejmu w czasie, kiedy moglo byc cos ciekawszego. Teraz bywa, ze siedze i ogladam, jak debile zwani poslami piernicza od rzeczy. I nie nudzi mnie to. Czlowiek na starosc dziwaczeje :roll: (Szybkie badanie spoleczenstwa przeprowadzone na grupie znajomych wykazaly, ze nie jeden...)

To ja, niestety, nie doro¶lejê. Nadal jako¶ nie mogê tego ogl±daæ. Usypiam  :P

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #31 on: 2007-09-14, 22:36:44 »
Prawda jak dupa i racja... ka¿dy ma swoj± :D

Ale pofilozowaæ dobra rzecz :)
Je¶li chodzi o zycie w k³amstwie... Ja zawsze opiera³am swoje relacje z innymi lud¼mi na szczero¶ci. Powiem wiêcej - mam k³opoty z k³amstwem... Raz, ¿e nie bardzo umiem, dwa, ¿e ¼le siê z tym czujê... Czym¶ innym jest jednak przemilczanie prawdy, którego te¿ nie by³am zwolenniczk±, ale zastanawiam siê, czy nie przyznaæ mu trochê racji...
Po prostu zda³am sobie sprawê, ¿e s± sytuacje, kiedy lepiej jest nie mówiæ prawdy prosto w twarz... To znaczy moim zdaniem to jest ma³y odsetek ;)
Ale co jest wyznacznikiem? Ja sobie to wywa¿am na zasadzie "czy sama chcia³abym to wiedzieæ"...

 :!: No i uwaga faceci: nawet, kiedy kobieta prosi Ciê o szczer± wypowied¼ na temat jej wygl±du/tuszy itp., to ona naprawdê wie, co chce us³yszeæ i Ty te¿ to powiniene¶ wiedzieæ... i nie zawsze jest to akurat prawda!  8) :mrgreen:
« Last Edit: 2007-09-14, 22:38:35 by Czarna »
...If I call will you come and will you save me?

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #32 on: 2007-09-14, 22:42:04 »
Powoli siê cz³owiek uczy, ¿e poza "absolutn± prawd±" s± jeszcze konwenanse. :P
[under construction]

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #33 on: 2007-09-14, 22:53:04 »
Kobiety lubia s³yszeæ od mê¿czyzn ¿e sa piêkne bez wzglêdu na to czy s± czy nie, a szczególnie od tych najbli¿szych. Nie zawsze chcê bezwzglêdnej prawdy. W zwi±zkach tak, nienawidze k³amstwa w tego typu relacjach. Jednak je¶li na przyk³ad sobie my¶lê ¿e mog³oby podej¶æ do mnie pozaziemskie co¶ i powiedzieæ "Boga nie ma, drugiego ¿ycia te¿ nie, pójdziesz do piachu i ciê zjedz± robaki" to jednak wolê ¿yæ w nie¶wiadomo¶ci.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #34 on: 2007-09-15, 00:07:40 »
Tym bardziej, ¿e ¿ycie nale¿y smakowaæ ca³y czas, bez wzglêdu na to co bêdzie potem...
[under construction]

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #35 on: 2007-09-15, 00:33:11 »
ale widzisz... paradoks polega an tym, ¿e pozaziemskie cosie istniej± tylko i wy³±cznie wtedy, gdy poza tym ¿yciem tu jest jeszcze jakie¶. Je¿eli nie ma, to i cosi nie ma. Tak czy siak nic nie wiemy i tym lepiej.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #36 on: 2007-09-15, 00:53:22 »
Ale patrz, gdyby taki przyszed³ to uwierzy³aby¶ w niego? Dzisiaj niemal wszystko mo¿na zmistyfikowaæ. Przekonamy siê po ¶mierci. A poniewa¿ nam do niej nie¶pieszno, to czerpmy z ¿ycia ile siê da.
[under construction]

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #37 on: 2007-09-15, 14:08:07 »
Tak a propos samej wiary. By³o co¶ takiego na folozofii, pogl±d Pascala na op³acalno¶æ wiary ;) - "je¶li Bóg istnieje, a ty wierzysz - zyskujesz zbawienie i ¿ycie wieczne, je¶li wierzysz, ¿e Boga nie ma - nic nie tracisz. Natomiast je¶li nie wierzysz, a Bog istnieje - tracisz wszystko." Co wiêc siê op³aca? Na to wyglada, ¿e wiara ;).

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #38 on: 2007-09-15, 15:27:27 »
Zawsze jak kto¶ przytacza zak³ad Pascala, to sobie my¶lê, ¿e jakbym by³a jakim¶ bogiem, to i tak bym nie chcia³a takiego go¶cia u siebie w niebie co wierzy tylko z tego powodu : >
wszystko, co sko¶ne.

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #39 on: 2007-09-15, 18:29:26 »
"[...] Natomiast je¶li nie wierzysz, a Bog istnieje - tracisz wszystko."
A ja my¶la³em, ¿e wg chrze¶cijañstwa Bóg jest mi³osierny... :shock: A tak poza tym to chyba nie o sam± wiarê chodzi, tylko o sposób ¿ycia :] I to mi siê wydaje najbardziej prawdopodobne w kwestii religii - zosta³y stworzone, by ludzie, którzy nie maj± na tyle silnej woli [by ¿yæ nienagannie] lub czuj± siê zagubieni wobec pe³nej wolno¶ci, mieli jaki¶ zbiór regu³, wg którego powinni ¿yæ. Nie twierdzê, ¿e tak jest, lecz takie wyt³umaczenie najbardziej mnie przekonuje [od niedawna jestem agnostykiem, do niedawna bardzo silnie wierzy³em wg wiary katolickiej - tak gwoli ¶cis³o¶ci :wink:].

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #40 on: 2007-09-15, 19:08:14 »
"[...] Natomiast je¶li nie wierzysz, a Bog istnieje - tracisz wszystko."
A ja my¶la³em, ¿e wg chrze¶cijañstwa Bóg jest mi³osierny... :shock: A tak poza tym to chyba nie o sam± wiarê chodzi, tylko o sposób ¿ycia :] I to mi siê wydaje najbardziej prawdopodobne w kwestii religii - zosta³y stworzone, by ludzie, którzy nie maj± na tyle silnej woli [by ¿yæ nienagannie] lub czuj± siê zagubieni wobec pe³nej wolno¶ci, mieli jaki¶ zbiór regu³, wg którego powinni ¿yæ. Nie twierdzê, ¿e tak jest, lecz takie wyt³umaczenie najbardziej mnie przekonuje [od niedawna jestem agnostykiem, do niedawna bardzo silnie wierzy³em wg wiary katolickiej - tak gwoli ¶cis³o¶ci :wink:].

Wiesz, to tylko wniosek jednego filozofa, jak jest naprawdê wie sam Bóg, je¶li jest ;). Odno¶nie bo¿ego mi³osierdzia - te¿ zawsze tak my¶la³am, ¿e je¿eli on jest, to nagradza nie za sam± ¶lep± wiarê, ale za to jaki cz³owiek by³ za ¿ycia, co on nim ¶wiadczy³y jego mysli i czyny, bo co by by³o w takim razie z lud¼mi, którzy wierzyli w inne wyznania, choæby przedchrzescijañskie?
Ja mam swój pogl±d na to sk±d i po co wziê³a siê religia, do¶æ podobny do twojego (ten fragment o regu³ach). Wzbogacony o fakt, ¿e istnieli ludzie, ktorzy wciskaj±c nie tylko te regu³y, ale i ciemne przes±dy zdobywali w³adzê nad ludzkimi umys³ami i nie¼le siê na tym bogacili ;) (Kler) - zbiorowa hipnoza w celu uzyskania korzy¶ci, ¿erowanie na strachu i niedouczeniu biedoty etc.
Doda³abym do tego jeszcze ludzki strach przed perspektyw± ¶mierci. Z tego strachu i niepewno¶ci musia³o powstaæ co¶, co dawaloby im nadziejê i pocieszenie.
Ja osobiscie samego stanu niebytu siê nie bojê, gorsze by³oby dla mnie umieranie w jaki¶ szczególnych mêkach i cierpieniu ni¿ samo nieistnienie, b±d¼ perspektywa piek³a jako niekoncz±cego siê pasma smutku i samotno¶ci, w smo³ê i p³omienie nie wierzê ;).

Quote
Zawsze jak kto¶ przytacza zak³ad Pascala, to sobie my¶lê, ¿e jakbym by³a jakim¶ bogiem, to i tak bym nie chcia³a takiego go¶cia u siebie w niebie co wierzy tylko z tego powodu : >

No, to fakt :P. Widaæ Pascal mia³ Boga za idiotê;)
« Last Edit: 2007-09-15, 19:15:38 by Jasmin »

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #41 on: 2007-09-15, 19:41:16 »
[...] istnieli ludzie, ktorzy wciskaj±c nie tylko te regu³y, ale i ciemne przes±dy zdobywali w³adzê nad ludzkimi umys³ami i nie¼le siê na tym bogacili ;) (Kler) - zbiorowa hipnoza w celu uzyskania korzy¶ci, ¿erowanie na strachu i niedouczeniu biedoty etc. [...]
W³a¶ciwie to trwa nadal - wiêkszo¶æ kleru [przynajmniej katolickiego] jest zepsuta i zupe³nie inne pobudki nimi kieruj± podczas 'werbowania siê' na zakonników :roll: I m.in. dlatego wiele ludzi odchodzi, popadaj±c jednak w inn± skrajno¶æ jak np. ateizm albo antychrystianizm [vide Nergal :mrgreen:]. Ja osobi¶cie tak zaciêty nie jestem, lecz irytuje mnie brak zrozumienia mojego rozumowania, a raczej jego akceptacji, ze strony otoczenia.

perspektywa piek³a jako niekoncz±cego siê pasma smutku i samotno¶ci
Eeee.... a to nie jest Ziemia?... :shock:

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #42 on: 2007-09-15, 19:43:59 »
perspektywa piek³a jako niekoncz±cego siê pasma smutku i samotno¶ci
Eeee.... a to nie jest Ziemia?... :shock:

Fakt, hehe, czyli nic gorszego od ¿ycia na Ziemi nas nie spotka, bo nic gorszego nie istnieje? ;). Hulaj dusza, piek³a nie ma  :mrgreen:
« Last Edit: 2007-09-15, 19:47:00 by Jasmin »

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #43 on: 2007-09-15, 19:52:54 »
Oj bez przesady :) Jak zwykle popadacie w skrajno¶ci. na ¶wiecie istnieje ca³e spektrum ró¿nych uczuæ a nie TYLKO samotno¶æ i pustka. Piek³em jest znaæ szczêscie, blisko¶æ ukochanej/ukochanego i piêkno a jednocze¶nie byæ skazanym na samotno¶æ i pustkê. Mo¿e by¶my a¿ tak nie smêcili, w koñcu nale¿ymy raczej do m³odzie¿y tego ¶wiata :)

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #44 on: 2007-09-15, 19:56:59 »
Piek³em jest znaæ szczêscie, blisko¶æ ukochanej/ukochanego i piêkno a jednocze¶nie byæ skazanym na samotno¶æ i pustkê.

To mia³am na my¶li ;). W koñcu jak ktos mo¿e mówiæ, ¿e czuje siê samotny b±d¼ odczuwa pustkê, skoro nie do¶wiadczy³ szczêscia, mi³osci i blisko¶ci? ;). Nie da siê tak, podobnie jak nie mo¿e istnieæ dobro bez z³a.To dla mnie oczywiste, wiêc tego nie rozwija³am.
« Last Edit: 2007-09-15, 19:58:40 by Jasmin »