Author Topic: Co porabiacie?  (Read 9248 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Co porabiacie?
« on: 2007-07-30, 12:55:10 »
Jako, ¿e pojutrze zaczynam now± pracê, natchnê³o mnie ¿eby za³o¿yæ w±tek, w którym bêdziemy pisaæ co robimy na co dzieñ. Czyli: w jakim zawodzie pracujecie? A mo¿e studiujecie - je¶li tak, to co?

Wiem, ¿e jest ju¿ temat "Co¶ o sobie", ale jest on bardzo ogólny, a przyda siê co¶ nowego ¿eby rozruszaæ forum. Mo¿ecie te¿ tu pisaæ co siê Wam przydarzy³o w pracy/na studiach, ¿eby nie prze³adowywaæ naszych szacownych radosnych i smêtnych ksi±g ;)

Ja studiujê informatykê (nadchodzi 4. rok) na Polibudzie Gdañskiej i pracujê w zawodzie (zlecenia, a teraz praktyki), pojutrze napiszê jak mi poszed³ pierwszy dzieñ w pracy ;]
« Last Edit: 2008-05-07, 22:25:07 by djdioda »

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Co porabiacie?
« Reply #1 on: 2007-07-30, 13:00:09 »
 Yyy... No to ja chodzê do gimnazjum, ale teraz mam wakacje i nie robiê nic :P

Ogatan Szlachetny

  • Posts: 242
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • Gagat
Odp: Co porabiacie?
« Reply #2 on: 2007-07-30, 13:04:00 »
Ja codzinnie kelnerujê...latam z tac± w kowbojkach, z kabur±, od czasu do czasu z kapeluszem, w¶ród naprawdê ¶wietnych ludzi. Poza tym Studiujê na Uniwerystecie Wroc³awskim Historiê Sztuki, jak dobrze pójdzie to od lutego zacznê znów II rok. <Obecnie byczê siê na urlopie>
Czyli nic specjalnego :D

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Co porabiacie?
« Reply #3 on: 2007-07-30, 13:42:48 »
Wiem, ¿e jest ju¿ temat "Co¶ o sobie", ale jest on bardzo ogólny
Uwa¿am, ¿e mo¿na by jednak spróbowaæ reanimowaæ stary w±tek. Po co dwa razy to samo?
True Pagan Winter Crew

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Co porabiacie?
« Reply #4 on: 2007-07-30, 13:46:21 »
Wiem, ¿e jest ju¿ temat "Co¶ o sobie", ale jest on bardzo ogólny
Uwa¿am, ¿e mo¿na by jednak spróbowaæ reanimowaæ stary w±tek. Po co dwa razy to samo?
Moim zdaniem to nie jest dwa razy to samo. Co¶ o sobie by³o z za³o¿enia w±tkiem ogólnym, s³u¿±cym do przedstawienia siê. Tutaj mo¿na pogadaæ o pracy/studiach i my¶lê, ¿e mog± siê wywi±zaæ ciekawe dyskusje - zapobiegnie to te¿ offtopom w temacie "Co¶ o sobie" i nat³okowi postów podci±ganych pod za¿alenie/rado¶æ w odpowiednich ksiêgach ;]

Zapraszam do dyskusji ;] (chyba, ¿e inni te¿ uwa¿aj±, ¿e to to samo? :P)

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Co porabiacie?
« Reply #5 on: 2007-07-30, 14:09:56 »
Nie, to nie to samo, Gocha ma racjê :)

Ja obecnie zajmujê siê zmienianiem studiów z biologii na SGGW na psychologiê na UKSW :D Znaczy zaczynam znów I rok, tym razem niby to, co chcia³am... Zobaczymy...
I szukam mieszkania, a mo¿e znowu dam siê wrobiæ w akademik?
Poza tym... mam takie hobby, ¿e robiê bi¿uteriê :)
A w wolnych chwilach obijam siê w domu :D
...If I call will you come and will you save me?

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Co porabiacie?
« Reply #6 on: 2007-07-30, 16:30:05 »
Ja zacznê od pa¼dziernika I rok politologii na UW. Po za tym pracujê jako redaktor Global Domination - wci±¿ na sta¿u i próbujê siê przekonaæ do znalezienia jakiej¶ wakacyjnej pracy. Z hobby to niew±tpliwie fotografia komunikacyjna i instrumenty muzyczne, coraz ich wiêcej. Po za tym nic ciekawego. :P

djdioda: nauczy³by¶ siê w koñcu, Unasku ;)
« Last Edit: 2007-07-30, 16:50:38 by djdioda »
[under construction]

tharos

  • Posts: 768
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Suicidal imbecile
Odp: Co porabiacie?
« Reply #7 on: 2007-07-30, 19:34:10 »
Hm...co porabiamy. Dzisiaj dosta³em akurat papierki do podpisu z firmy :) Zatem bêdê sobie dorabia³ jako programista zdalny :) oprócz tego od pa¼dziernika zaczynam studia informatyka stosowana na WFiIS AGH :)
A wolny czas spêdzam najczê¶ciej z moja Ukochan± lub na jaki¶ imprezach. A i jescze gram w 3 kapelach na gitarce  :P
Bite your tongue, ignore the splinter.

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Co porabiacie?
« Reply #8 on: 2007-07-30, 20:34:59 »
Od pa¼dziernika zacznê studiowaæ anglistykê na UJu, a wtedy pewnie w±tek ten spuchnie niebotycznie :P co do pracy, to pojutrze zacznê robotê na pó³ etatu jako 'm³odsza t³umaczka' w przedsiêbiorstwie IT  (a jak dobrze pójdzie, to w dwóch :)). W razie czego liczê na wasze wsparcie, informatyczna po³owo forum ;)
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Co porabiacie?
« Reply #9 on: 2007-07-30, 21:23:04 »
za dnia studiuje w Szkole Gorniczo Hutniczej w Wawie ( :P ) i pracuje w firmie udzielajacej lichwiarskich pozyczek a noca muzykuje sobie w ramach projektu o niemozliwej do wypowiedzenia dla zwylkych smiertelnikow nazwie tozsamej z moim nickiem, ktory niniejszym poraz kolejny reklamuje:

[reklama] linki w sigu [/reklama]

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Co porabiacie?
« Reply #10 on: 2007-07-30, 21:47:13 »
Studiujê Informatykê na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, jestem aktualnie po drugim roku. Dawno temu w wolnych chwilach programowa³em i czyta³em literaturê 'bran¿ow±', a obecnie chwile owe wype³niam próbami z kapel±, rozmy¶laniami filozoficzno-psychologicznymi, sporadycznie zabawom z grafik±, a tak¿e [to ju¿ nie tylko w wolnym czasie :wink:] przes³uchiwaniem hektolitrów zgromadzonej i wci±¿ przybywaj±cej piêknej muzyki :marzenie:

Obecnie tymczasowo [jeszcze tylko tydzieñ :]] pracujê jako 'ekspert nadzwyczajny do spraw alokacji przestrzeni pod mobilne urz±dzenia translokacyjne'* :P [nieliczni wtajemiczeni wiedz± jak b³ahe zajêcie kryje siê pod tym pozoro-myl±cym okre¶leniem :mrgreen:, btw. to moja pierwsza prawdziwa (p³atna) praca, niah! :o]. Za rok za¶ bêdê odbywa³ obowi±zkowe praktyki w ramach studiów [co bynajmniej nie oznacza niezadowolenia :D]. Szkoda, ¿e w tym roku mi siê nie uda³o za³apaæ na nic bran¿owego, lecz ró¿nie bywa. :-s


*okre¶lenie wymy¶lone przeze mnie [lansowaæ siê trzeba, no :P]

mona700

  • Posts: 180
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Co porabiacie?
« Reply #11 on: 2007-07-30, 22:19:48 »
W pa¼dzierniku rozpoczynam studia na Uniwersytecie Technologiczno - Przyrodniczym na kierunku biotechnologia (mój wymarzony kierunek). Dorabiam równie¿ jako konsultantka firmy kosmetycznej  :lol: zawsze jakie¶ grosze wpadn± :] Poza tym w wolnych chwilach brzd±kam na gitarce, czasem pope³niê jakie¶ wierszopodobne co¶, kiedy¶ rysowa³am (ostatnio co¶ ambitniejszego narysowa³am kole¿ance na urodziny w kwietniu).
Fata viam invenient

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Co porabiacie?
« Reply #12 on: 2007-07-30, 22:48:28 »
Wiêkszo¶æ zdo³a³a siê ju¿ pewnie zorientowaæ co studiujê. Obecnie ¿yjê g³ównie z korków (ale co to za ¿ycie  =D). Natomiast ostatni miesi±c spêdzi³em g³ownie na ³a¿eniu po górach, graniu w kosza i obijaniu siê (z naciskiem na to ostatnie ;]). Oprócz tego w³a¶nie staram siê skleciæ pracê magistersk±. Zosta³o mi jeszcze jakie¶ 470 stron artyku³ów do przeczytania, wiêc tak na dobr± sprawê chyba powinienem przestaæ marnowaæ czas na tym forum  :mrgreen:

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Co porabiacie?
« Reply #13 on: 2007-07-31, 00:02:17 »
Studiujê (teraz bêdzie 2 rok) informacjê naukow± i bibliotekoznawstwo na Akademii Pedagogicznej w Krakowie. W wolnych chwilach zajmuje siê tworzeniem i s³uchaniem muzyki (aktualnie to ona absorbuje najwiêcej mojego czasu), a tak¿e malarstwem (choæ ostatnio strasznie siê zaniedba³em w tej dziedzinie), grafik± - w zdecydowanie klasycznym ujêciu, a dok³adnie linorytem, ostatnio uda³o mi siê z³apaæ ma³o fuchê, wykonywa³em szablony na ¶cianê i w sumie tyle :)   

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Co porabiacie?
« Reply #14 on: 2007-07-31, 09:52:54 »
Studia na Polibudzie ukoñczy³em ju¿ do¶æ dawno, wiêc jestem i magistrem i in¿ynierem, co siê w skrócie pisze mgr in¿. – niegdy¶ kto¶ to prze³o¿y³ jako skrót od "mo¿esz gówno robiæ i nie¼le ¿yæ". Niestety u mnie siê to nie sprawdzi³o, bo nie mam szczê¶cia prowadziæ beztroskiego ¿ywota lekkoducha i pró¿niaka. Pracujê wiêc zawodowo jako in¿ynier i kierownik, i ogólnie ujmuj±c, szlag mnie trafia, bo mo¿e sama praca nie jest najgorsza, ale p³aca jest po prostu mizerna. Zawsze sobie mówi³em, czym kompanów z akademika doprowadza³em do szewskiej pasji, "dlaczego nie urodzi³em siê hrabi±?", ale niestety "jak siê cz³owiek hrabi± nie urodzi³ to musi zasuwaæ"...  :mrgreen:
By³ w moim ¿yciu maleñki epizodzik zwi±zany z pisaniem dla nieistniej±cego ju¿ magazynu "Gitara i Bas". Nigdy jako¶ tego zbyt powa¿nie nie traktowa³em (mo¿e i dobrze) - mo¿e gdzie¶ tam trochê marzy³em, ¿eby nie wysz³o jestem taki ¶wiêty, ale suma sumarum, nie poci±gn±³em tego. Z ró¿nych powodów zreszt±. Z jednej strony nie mia³em uk³adów. Z drugiej trzeba jednak robiæ to (pisanie o muzyce w magazynach) czasami trochê pod "dyktando" (np. wydawcy, redaktora naczelnego, bo jest jaki¶ sponsoring firmy p³ytowej etc.), a nie lubiê pisaæ czego¶, co nie pokrywa siê z moim wewnêtrznym poczuciem estetyki i smaku. Z trzeciej natomiast, zawsze tak pod¶wiadomie uwa¿a³em, ¿e pisaniem recenzji zajmuj± siê niespe³nieni arty¶ci... A jak u wiêkszo¶ci z Was, muzyka jest moj± wielk± ¿yciow± pasj± (w pewnym sensie jestem koneserem muzyki (sztuki)) i nie mia³bym serca zajmowaæ siê gniotami. :>
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind