Author Topic: Polska kultura  (Read 6675 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Juzef Le Dragon

  • Guest
Polska kultura
« on: 2004-03-03, 11:54:00 »
Co my¶licie o zjawiskach kulturowych dziej±cych siê w naszym kraju? Proszê nie my¶leæ o ich trzech i inszych rzeczach.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Polska kultura
« Reply #1 on: 2004-03-04, 11:47:17 »
Proszê o doprecyzowanie pytania. Jakie konkretnie zjawiska kulturowe masz na my¶li? Królowanie hh i temu podobnych? Zezwierzêcenie wiêkszo¶ci m³odzie¿y (ludzie-¶winie)?
True Pagan Winter Crew

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Polska kultura
« Reply #2 on: 2004-03-04, 11:50:18 »
o Minder! jako mlodziez polska wypraszam sobie!
a rili rili, to rzeczywi$cie nie wiadomo o jakie zjawiska chodzi

Juzef Le Dragon

  • Guest
Polska kultura
« Reply #3 on: 2004-03-04, 13:15:47 »
Ale¶cie ku¶ba niedomy¶lni. ¯e niby mi chodzi o ich troje (a propos - pono niebawem bêdzie siê o nich mówiæ w czasie przesz³ym)? Arbo insze takie badziewia? Wypraszam sobie!
Ja mam na my¶li PRAWDZI¡ kulturê, tak± wysok± i ciutnie elitarn±. Na przyk³ad skrzypi±c± pod³ogê w muzeum narodowym (Kasandra, pamiêtasz Grzesia?). Lub wydarzenia takie jak teatr, ambitne kino (nie Bogu¶ Linda i tzw. twardzielskie produkcje), szeroko rozumiana sztuka (malarstwo, rze¿ba).
Ale jak wam siê nie podoba, to mo¿emy pogadaæ o cyklu rozwojowym motylicy w±trobowej...  :wink:
Co do w³a¶nie rdzenia przemówienia mego skromnego - wiecie ¿e Dama z £asiczk± (jak zwa³ tak zwa³) mia³a t³o b³êkitne, ale j± Polaki zamalowali, by do mebli pasowa³a.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Polska kultura
« Reply #4 on: 2004-03-05, 13:31:59 »
ktorego grzesia?  :?:  ja mam ich coraz wiecej  :wink:
ja mam kulture! szkliwie ceramike!
a co ci naszlo na dame z lasiczka? Beksinski rzadzi!!!  :twisted:

caress of stars

  • Guest
Polska kultura
« Reply #5 on: 2004-03-07, 12:51:30 »
Ich 3 koncza kariere (dzieki panu najwyzszemu!!!)... a jesli o prawdziwa kulture chodzi, to jest ona tylko elitarna (mam namysli male grupki prawdziwych milosnikow tego, co dobre)
¬le to czy dobrze... na pewno lepiej by bylo, gdyby mniej chlamu zalewalo nas ze strony mediow (oraz z troche innej bajki: gdyby kto¶ zlikwidowa³ te okropne bilboardy, bleee :x ... nie cierpie ich... )

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Polska kultura
« Reply #6 on: 2004-03-08, 11:49:52 »
a ja se pozwole zacytowaç:
"sztuka wysoka spadla do rynsztoka"
trzeba w koncu zrobiç co$ dla ludu, zeby zjednoczyç wszystkie klasy spoleczne!!!
"na barykady, ludu..."
jaka$ rewolucje kulturalna (tutaj by sie przydala, jestem chyba jedyna fanka Opeth tutaj, na imprezach masowych i w $rodkach transportu publicznego spotkalam ino fanow Machine Head, Good Charlotte, Korn i tylko tyle z ciezszej muzyki  :P   :shock: )
a w ogole, to moge i$ç obejrzeç tworczo$ç rubensa, ale chyba go nie lubi€, bo rysowal brzydkie ludki)

Juzef Le Dragon

  • Guest
Polska kultura
« Reply #7 on: 2004-03-10, 11:41:00 »
GRZESIA NIE PAMIÊTA!!!!

Juzef Le Dragon

  • Guest
Polska kultura
« Reply #8 on: 2004-04-07, 11:27:22 »
Ludzie! Co wy robicie? Przecie to bardzo wa¿ne jest, ta polskaja kultura!

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Polska kultura
« Reply #9 on: 2004-04-09, 23:40:03 »
Pewien mój znajomy ciekawie okre¶li³ wiêkszo¶æ spektatkli wystawianych w krakowskiej "Bagateli":
Lekkie sztuki adresowane do m³odzie¿y pragn±cej zaspokoiæ swoje snobistyczne zapêdy nie nara¿aj±c siê na nadmierny wysi³ek umys³owy i zbytnie ukulturalnienie.
True Pagan Winter Crew

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Polska kultura
« Reply #10 on: 2004-04-14, 14:14:11 »
nikt ci nie ka¿e chodziæ do Bagateli.
zawsze mo¿na pój¶æ gdzie indziej...
a ja ostatnio nie mam do czynienia z polsk± kultur±. (zw³aszcza z literatur±, dzia³ "lit. polska" w bibliotece zrêcznie ominê³am, po prostu siê go bojê  :wink: )

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Polska kultura
« Reply #11 on: 2004-05-17, 11:25:26 »
ha! przypomnia³o mi siê co¶, sprzed roku (albo i wiêcej), co prawda, ale polsk± kultur± jest. film "Katedra". jak najbardziej ciesz±ce i podnosz±ce na duchu zjawisko w kulturze.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Polska kultura
« Reply #12 on: 2004-06-09, 15:52:19 »
oki, tak narzekacie, niedawno s³ucha³am radia i akurat Szymon Ho³ownia (tak, ten z Newsweeka) czyta³ swój felieton, który zakoñczy³ piêknymi s³owami "Jak chcecie kultury, to j± sobie sami zróbcie" i ja siê pod tym podpisujê.
(aha, fajnie, ¿e mi zamykaj± placówkê kulturaln±, w której siê artystycznie wy¿ywa³am...)

Juzef Le Dragon

  • Guest
Polska kultura
« Reply #13 on: 2004-06-09, 16:01:14 »
Ja mam swoj± kulturê.

 

lofty-success