Author Topic: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes  (Read 37474 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #15 on: 2007-08-23, 21:48:51 »
Z tego co wyczyta³em to "The Roundhouse Tapes" to jednak nie DVD a jedynie p³yta Live. Jak napisa³ sam moderator forum Opeth - "This is a live CD only. The DVD is expected in early '08. Cheers!" Zreszt± ju¿ pare portali podaje ¿e to nie DVD a p³yta Live.
W sumie troche g³upio ¿e wydaj± najpierw p³ytê Live a dopiero za jaki¶ czas DVD...powinni imo wydaæ je razem.
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #16 on: 2007-08-24, 21:25:28 »
To bardzo typowa zagrywka Roadrunnera. Najpierw wydaj± Live, ¿eby fani kupili, a potem DVD ¿eby kupili jeszcze raz. Gdyby wydano je na raz, fani kupiliby w wiêkszo¶ci tylko DVD.
[under construction]

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #17 on: 2007-08-25, 14:51:05 »
Ja mam tylko nadzieje ¿e to ci±g³e przeci±ganie premiery nowego DVD (z tego co pamiêtam mia³o byæ ju¿ na wiosne...) nie odbije sie na dacie premiery nowego albumu Opeth i mam nadzieje ¿e nie bêd± przek³adaæ daty premiery nowej p³yty tak jak przek³adaj± date premiery DVD.
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #18 on: 2007-08-25, 18:04:55 »
My¶lê, ¿e nowy studyjny album uka¿e siê nie wcze¶niej ni¿ jesieni± przysz³ego roku.
A wracaj±c do koncertu z Roundhouse, do czasu premiery, póki co mo¿na poogl±daæ amatorsk± realizacjê komórkow± na YouTube:
Tutaj mamy ma³y przedsmak kolejnego koncertowego DVD Opeth (jako¶æ s³aba, ale mniej wiêcej wiadomo czego siê spodziewaæ):
- wstêp
- fragment Face Of Melinda
- wstêp Blackwater Park
- fragment Blackwater Park
- fragment Windowpane
- fragment Windowpane
- fragment The Night And The Silent Water
- fragment The Night And The Silent Water
- fragment Bleak
- gadeczka na tle bluesuj±cego podk³adu
- fragment Demon Of The Fall

Ciekaw jestem czy przebije znakomity "Lamentations"?
« Last Edit: 2007-08-25, 18:07:07 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #19 on: 2007-08-25, 20:27:17 »
Jako¶ umknê³y mi te filmiki, dziwne... :-k
Nigdy nie s³ysza³em, ¿eby mieli co¶ wy¶wietlane na ekranie. Najs.
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #20 on: 2007-08-26, 11:47:35 »
Jako¶ umknê³y mi te filmiki, dziwne... :-k
Wystarczy kilka dni absencji na forum i potem ciê¿ko to wszystko przebrn±æ tak by czego¶ istotnego nie pomin±æ. Tak w ogóle to szukam po sieci podobnego filmiku lub choæby pliku d¼wiêkowego z zapisem wystêpu z Akessonem, ale na razie nie uda³o mi siê na nic natrafiæ.
Nigdy nie s³ysza³em, ¿eby mieli co¶ wy¶wietlane na ekranie. Najs.
Pisali¶my ju¿ o tym w innym w±tku:
No raczej. Chocia¿ czê¶æ koncertu spêdzi³em z boku sceny na rozmowach ze znajomymi, wiêc nie pamiêtam tych wizualizacji. Przyjdzie poczekaæ na to DVD. Poza tym widaæ tylko scenê, nie zauwa¿y³em tam ¿adnych znaków charakterystycznych.
Wy¶wietlana w filmiku zatytu³owanym przeze mnie roboczo "gadeczka na tle bluesuj±cego podk³adu" wizualizacja z grafik±-posterem:

potwierdza, ¿e pochodzi on (filmik) z ubieg³orocznego londyñskiego koncertu w Roundhouse rejestrowanego na potrzeby wydawnictwa koncertowego. Jak siê okazuje, grafika ta bêdzie jednak ok³adk± wydawnictwa p³ytowego:

¼ród³o
« Last Edit: 2007-08-26, 12:09:37 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

ALEXANDR

  • Posts: 23
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #21 on: 2007-08-26, 13:21:41 »
My¶lê, ¿e nowy studyjny album uka¿e siê nie wcze¶niej ni¿ jesieni± przysz³ego roku.
A wracaj±c do koncertu z Roundhouse, do czasu premiery, póki co mo¿na poogl±daæ amatorsk± realizacjê komórkow± na YouTube:
Tutaj mamy ma³y przedsmak kolejnego koncertowego DVD Opeth (jako¶æ s³aba, ale mniej wiêcej wiadomo czego siê spodziewaæ):
- wstêp
- fragment Face Of Melinda
- wstêp Blackwater Park
- fragment Blackwater Park
- fragment Windowpane
- fragment Windowpane
- fragment The Night And The Silent Water
- fragment The Night And The Silent Water
- fragment Bleak
- gadeczka na tle bluesuj±cego podk³adu
- fragment Demon Of The Fall

Ciekaw jestem czy przebije znakomity "Lamentations"?
Bardzo ciekawie wygl±da wizualizacja-tego jesce na zadnym koncercie nie widzia³em

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #22 on: 2007-08-27, 11:51:58 »
Wg oficjalnej strony Opeth, "The Roundhouse Tapes" na DVD uka¿e siê na pocz±tku przysz³ego roku:
Quote from: Opeth.com
The much anticipated live album "The Roundhouse Tapes" (Live at the Camden Roundhouse 2006) will be released through Peaceville records on October 22. The double disc venture will feature the following songs:
CD1: "When", "Ghost Of Perdition", "Under The Weeping Moon", "Bleak", "Face Of Melinda", "The Night And The silent waters"
CD2: "Windowpane", "Blackwater Park", "Demon of the Fall"
The (even more anticipated) HD filmed DVD will be released in early 2008. This will also feature (lots of) fan interviews, band interviews, soundcheck footage and live photos + exclusive menu music written by Akerfeldt and Wiberg.
Tak wiêc dziewi±ty opus Opeth nie wcze¶niej ni¿ jesieni± 2008 roku. :?
Mo¿e to i dobrze. Niech siê ch³opaki najpierw w nowym sk³adzie ograj±, zaprzyja¼ni±, zamiast na ³apu capu wypuszczaæ niedorobionego i niedopracowanego gniota.
« Last Edit: 2007-08-27, 12:01:00 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #23 on: 2007-08-27, 15:38:10 »
Fajnie, tylko ile mo¿na czekaæ. 3 lata to trochê d³uga przerwa w wydawaniu p³yt.
To bardzo typowa zagrywka Roadrunnera. Najpierw wydaj± Live, ¿eby fani kupili, a potem DVD ¿eby kupili jeszcze raz. Gdyby wydano je na raz, fani kupiliby w wiêkszo¶ci tylko DVD.
To raczej Peaceville chce zbiæ kasê na Opeth, skoro to oni wydaj± p³ytê. Byæ mo¿e w ten sposób mo¿liwe by³o umieszczenie na DVD piosenek ze starszych albumów?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #24 on: 2007-10-14, 19:45:48 »
To raczej Peaceville chce zbiæ kasê na Opeth, skoro to oni wydaj± p³ytê. Byæ mo¿e w ten sposób mo¿liwe by³o umieszczenie na DVD piosenek ze starszych albumów?
Ale przecie¿ trzy pierwsze kr±¿ki wyda³a Candlelight? Zastanawia mnie tak¿e rezygnacja z tego wydawnictwa RoadRunnera na rzecz Peaceville? Wydawa³o mi siê, ¿e wydawcy z regu³y podpisuj± kontrakty na wy³±czno¶æ? No chyba, ¿e RR nie widzi w tym ¿adnego interesu i odst±pi³a prawa do wydawnictwa koncertowego dla Peaceville? A mo¿e Peaceville wyda jedynie CD, a DVD wypu¶ci RoadRunner? Same znaki zapytania - ciekawa sprawa... :-k
: 27 Sierpieñ 2007, 20:17:26
Quote from: Mikael Akerfeldt
The Roundhouse concert will always be a very memorable gig for us for many reasons, but most importantly it caught the band at the peak of the 'Ghost Reveries' tour. I must say we're quite tight after 18 odd months on the road supporting the record. I'm extremely pleased we got it documented and I hope it will please our beloved fans as well. As an extra bonus we've decided to collaborate with one of our past labels for this release, the legendary Peaceville Records. Here's a toast to Hammy and Lisa for helping us back in the day as well as to the new team for preserving this pleasurable memory for today's music lovers as well as for generations to come.
¼ród³o
: 31 Sierpieñ 2007, 09:42:45
Nooooo... s³ucha siê tego naprawdê dobrze (mimo ¿e to tylko promówka z "przeszkadzajkami"). A¿ nabra³em ochotê na to DVD, które ma siê ukazaæ po nowym roku (bo kupowanie koncertu audio w dzisiejszych czasach to imho anachronizm). A co do zestawu - znakomity (dobrze, ¿e jest taki przekrojowy). Co tu du¿o pisaæ, fajnie graj±. A¿ na serduchu zrobi³o siê ciep³o. Opeth to Opeth. No i fajnie s³ychaæ publiczno¶æ.


Edit: "The Roundhouse Tapes" jest ju¿ w ofercie Rock Serwis.
« Last Edit: 2007-10-14, 20:39:50 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #25 on: 2007-10-15, 17:13:22 »
Brak podzia³u na kawa³ki i przeszkadzajki trochê wkurzaj±, ale mam nadzieje, ze nied³ugo bêdê mia³ oryginalne wydanie :)
No way in from the outside, no way out from within.

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #26 on: 2007-10-15, 19:45:28 »
 Przes³ucha³em :) Bardzo dobra setlista, ca³kiem udane kawa³ki. Wokalnie nie wszystko wysz³o cudownie, ale i tak bardzo dobry poziom. Có¿, chcia³bym DVD :mrgreen:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #27 on: 2007-10-23, 14:11:42 »
Cudownie mi siê s³ucha tych najstarszych rzeczy jak Under the Weeping Moon czy The Night and the Silent Water -pora roku na takie klimaty idealna. :)   Nie ma co, ostrzê sobie ju¿ z±bki na to DVD. :P

BTW: IMHO bardzo dobrze na bêbnach zagra³ Martin Axenrot.
Wyslano: 17 Pa¼dziernik 2007, 08:33:33
Zajawka "The Roundhouse Tapes" - jak podejrzewam, du¿a jej czê¶æ stanowiæ bêdzie booklet wydawnictwa i jak zawsze wygl±da to imponuj±co. :D
Wyslano: 21 Pa¼dziernik 2007, 22:49:25
Dzia³a ju¿ strona zwi±zana z "Roundhouse Tapes" - w sumie masa ró¿no¶ci m.in. grafiki wydawnictwa:
« Last Edit: 2007-10-23, 14:27:09 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #28 on: 2007-10-29, 12:38:33 »
Przypominam, ¿e to nie przez Damnation zabrak³o piosenek z innych p³yt. Lamentations by³o wydane przez Music For Nations, które prawdopodobnie nie mia³o praw do utworów z p³yt wypuszczonych pod szyldem Candlelight (Orchid, M, MAYH) i Peaceville Records (Still Life).
W najnowszym "Mystic Art" jest krótki artyku³ dotycz±cy najnowszego koncertowego wydawnictwa Opeth i potwierdza siê to co podejrzewa³ Vertigo. Mikael Akerfeldt: Po pierwsze, kiedy wydawali¶my "Lamentations" to nie mogli¶my nagraæ i wydaæ na jakimkolwiek no¶niku niektórych naszych kompozycji. Nie pytaj mnie dlaczego, bo nie mam pojêcia, chodzi o jakie¶ umowy dotycz±ce praw autorskich. By³y w nich jakie¶ zastrze¿enia, wedle których nie mo¿emy ponownie nagrywaæ pewnej czê¶ci naszego back katalogu. Tym razem mogli¶my ju¿ zagraæ i nagraæ wszystko na co mieli¶my ochotê, wiêc g³upio by³oby z takiej okazji nie skorzystaæ. Co do miejsca, Roundhouse to rzeczywi¶cie specyficzna sala. Sam budynek jest ogromny i majestatyczny. Wygl±da jak czê¶æ jakiego¶ starego, ogromnego zamku. Nie wiem co tam kiedy¶ by³o, mo¿e jaka¶ lokomotywownia z "karuzel±" do obracania poci±gów. Takie to robi wra¿enie (przyp. red.: tytu³owy "okr±glak" czyli budynek z Camden w Londynie, zbudowany zosta³ w 1846 roku i by³ magazynem firmy Gilbey’s Gin zajmuj±cej siê handlem alkoholem). Bardzo dobrym elementem ca³ej sytuacji z nagrywaniem tego materia³u by³o to, ¿e my tam prawie wcale nie widzieli¶my tych wszystkich kamer. To pomaga³o w osi±gniêciu lepszej atmosfery, bo zdenerwowanie i stres zniknê³y po pierwszym numerze. Pó¼niej wszystko posz³o perfekcyjnie i na luzie. My¶lê, ¿e to bêdzie widaæ na gotowym DVD. Ca³y koncert jest naprawdê doskona³y. W dodatkach jest jeszcze kilka numerów, nagranie z próby, na którym wygl±damy jakby¶my dopiero wstali z ³ó¿ek i sporo ujêæ z fanami. Nie ma ¿adnego dokumentu o zespole i samym koncercie. Tego trochê ¿a³ujê, bo osobi¶cie jestem fanem takich filmów dokumentalnych.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #29 on: 2007-10-30, 17:55:27 »
No i wreszcie ¶ci±gn±³em "The Roundhouse Tapes". Z kupowaniem sie wstrzymam do czasu wydania DVD na które moim zdaniem du¿o bardziej op³aca sie wydaæ kase. Z pewno¶ci± kupie DVD je¶li tylko nie bêdzie wcze¶niej jaki¶ niespodziewanych wydatków. No ale wracaj±c do tego co ju¿ mam na kompie to musze powiedzieæ ¿e jestem bardzo zadowolony :) Troche siê ba³em bo mówili¶cie o tych przeszkadzajkach...no i w sumie mieli¶cie racje bo przeszkadzajki robi± swoje (czyli przeszkadzaj± :P) . Mimo wszystko my¶la³em ¿e bêdzie gorzej bo s³ysza³em ju¿ takie przeszkadzajki na niektórych albumach ¿e praktycznie s³uchaæ sie tego nie da³o a w przypadku "The Roundhouse Tapes" nie jest tak ¼le. P³ytka jest naprawde ¶wietnie wyprodukowana, wszystko s³ychaæ bardzo wyra¼nie: gitary, perkusje i oczywi¶cie ¶wietny wokal Mikaela. S³uchaj±c "The Roundhouse Tapes" martwi³em sie jak wypadnie "When" a dok³adniej czy zagraj± pocz±tek i koniec bo kiedy¶ ju¿ im sie zdarza³o zagraæ okrojon± wersje tego kawa³ku. Niestety nie zagrali pocz±tku "When" wiêc ba³em sie ¿e koñca te¿ nie, ale naszczê¶cie mi³o mnie zaskoczyli. Natomiast "Ghost Of Perdition" wyszed³ poprostu niesamowicie! Du¿o lepiej ni¿ na p³ycie, ten power i klimat, co¶ wspania³ego. Natomiast "Under The Weeping Moon" z tym d³ugim zwolnieniem w ¶rodku utworu wyszed³ wyj±tkowo mroczno. Pozosta³e kawa³ki równie¿ by³y wykonane wzorowo. Bardzo dobry by³ te¿ kontakt Mikaela z publiczno¶ci±, zw³aszcza przed ostatnim kawa³kiem :P. Ogólnie bardzo udany koncert, teraz tylko czekaæ na DVD ;)
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

 

lofty-success